فرق آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی و تفاوت آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی و فرق نوروتامین با نوروبیون و آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی با هم چه فرقی دارند و آمپول نوروبیون برای چی خوبه و قیمت آمپول نوروبیون خارجی در داروخانه و تفاوت آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی و قیمت آمپول نوروبیون خارجی دیجی کالا و آمپول نوروبیون ایرانی یخچالی است؟ و آمپول نوروبیون برای کرونا و عوارض آمپول نوروبیون و قیمت آمپول نوروبیون در نم نمک.

تفاوت و فرق آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند ، تفاوت آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی است. جواب ساده است؛ حقیقت این است که به نظر نمی رسد که نسخه ایرانی این آمپول از نظر کیفیت تفاوتی با نسخه خارجی آن داشته باشد. ترکیبات تشکیل دهنده هر دو آمپول ایرانی و خارجی نوروبیون تفاوتی ندارند. هردو نوع ، هر سه ویتامین B1، ویتامین B6 و ویتامین B12 را در دوزهای مشخص شده زیر دارند :فرق و تفاوت آمپول نوروبیون ایرانی و خارجیفرق و تفاوت آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی

 • ویتامین B1: 100 میلی گرم
 • ویتامین B6: 100 میلی گرم
 • ویتامین B12: 1 میلی گرم

امروزه در کشور دسترسی به آمپول های نوروبیون خارجی سخت تر شده و این آمپول کمیاب تر از نسخه ایرانی آن است ولی هیچ نگرانی ای بابت استفاده از آمپول نوروبیون ایرانی وجود ندارد و می توانید با خیال راحت این آمپول را جایگزین نمونه خارجی آن کنید.

آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی

نوروبیون چیست؟

نوروبیون نوعی مکمل است که حاوی ترکیبی از ویتامین های گروه B است. نوروبیون می تواند به بهبود عملکرد عصب کمک کند. مکمل های ویتامین B کمپلکس ، از جمله محصولات نوروبیون است که می توانند باعث درمان یا جلوگیری از کمبود برخی مواد مغذی شوند. نوروبیون حاوی سه ویتامین از خانواده ویتامین B است که نقش مهمی در بازسازی و ترمیم اعصاب دارند. همچنین نوروبیون باعث افزایش سرعت انتقال عصبی و بازسازی اعصاب آسیب دیده می شود.

نوروبیون شامل سه ویتامین B1، B6 و B12 است که نقش موثری در رفع درد و درمان برخی بیماری های درگیر با کمبود ویتامین B دارد. ویتامین های گروه B در حفظ سلامت بدن و مخصوصا سیستم عصبی بسیار موثر هستند ، این ویتامین ها در سوخت و ساز بدن و افزایش گلبول های قرمز نقش دارند. همچنین باعث بهبود سلامت پوست و مو می شوند به همین دلیل نوروبیون که شامل ویتامین های این گروه هست ، باعث بهبود عملکرد کلی سیستم ایمنی و عصبی بدن خواهد شد.

موارد مصرف آمپول نوروبیون

ویتامین های گروه B در بسیاری از عملکردهای بدن نقش مهمی دارند. این ویتامین ها از یک سیستم عصبی سالم پشتیبانی می کنند و به ایجاد گلبول های قرمز خون و همچنین بهبود سوخت و ساز بدن کمک می کنند. کمبود ویتامین B نتیجه عدم دریافت کافی ویتامین ها از رژیم غذایی یا مشکل در جذب این ویتامین ها توسط بدن است. آمپول نوروبیون می تواند کمبود این ویتامین را تا حدی جبران کند. کمبود ویتامین B می تواند علائم مختلفی مانند موارد زیر ایجاد کند :

 • خستگی عمومی
 • ضعف
 • کم خونی
 • کاهش وزن یا افزایش وزن
 • علائم آسیب عصبی مانند گزگز یا درد و بی حسی در دست و پا
 • عملکرد ضعیف سیستم ایمنی
 • افسردگی
 • مشکلات ارگانهای مختلف مانند کبد ، کلیه یا پوست

کمبود ویتامین هایی که در آمپول نوروبیون وجود دارد ، باعث بیماری های زیر در بدن می شود :

 • ویتامین B1 یا تیامین - بیماری بری بری ، سندرم کورساکف ، ریزش مو
 • ویتامین B6 یا پیریدوکسین - کم خونی ، فشار خون بالا ، ورم ، درماتیت
 • ویتامینB12یا کوبالامین - کم خونی ، از دست دادن حافظه ، از دست دادن عملکرد شناختی

آمپول نوروبیون برای مو

بدن برای تشکیل DNA ، سلول های بافت عصبی و گلبول های قرمز خون به ویتامین B12 نیاز دارد. اگر گلبول های قرمز درست تشکیل نشده باشند ، نمی توانند اکسیژن زیادی حمل کنند. کمبود اکسیژن باعث رشد کند یا ریزش مو می شود. کمبود ویتامین B12 همچنین می تواند باعث پوسته پوسته شدن یا شوره سر شود. ریزش مو در ارتباط با کمبود ویتامین B12 باعث می شود موهای شما نه فقط در برخی از نقاط سر ، بلکه در سراسر آن نازک شود.

اما چه ارتباطی بین آمپول نوروبیون و ریزش مو وجود دارد؟ از آنجا که آمپول نوروبیون شامل 1 میلی گرم ویتامین B12 است ، تزریق این آمپول می تواند تا حدی کمبود این ویتامین را جبران کند و از ریزش مو و نازک شدن موها جلوگیری کند. در ضمن کمبود ویتامین B1 نیز باعث ریزش مو می شود.

همچنین ویتامین های خانواده B می توانند هیدروتسترون را مهار کنند. هیدروتسترون یکی از عوامل اصلی ریزش مو به حساب می آید. دی هیدرو تستوتسترون باعث کم شدن و کاهش فولیکول های مو می شود و در نتیجه این ویتامین با مهار هیدروتسترون باعث جلوگیری از ریزش مو می شود.

آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی

آمپول نوروبیون برای کرونا

کمبود ویتامین B می تواند به طور قابل توجهی عملکرد سلول ها و سیستم ایمنی بدن را مختل کرده و منجر به التهاب ناشی از هموسیستئین شود. ویتامین B دارای اهمیت بسیار است زیرا این ویتامین نقشی اساسی در عملکرد سلول ها ، متابولیسم انرژی و عملکرد ایمنی مناسب دارد. ویتامین B به فعال سازی مناسب پاسخ های ایمنی ذاتی و انطباقی کمک می کند ، عملکرد تنفسی را بهبود می بخشد ، از انعقاد خون جلوگیری می کند و می تواند مدت زمان بستری در بیمارستان را کاهش دهد ، بنابراین وضعیت ویتامین B باید در بیماران کرونا ارزیابی شود. ویتامین B می تواند به عنوان یک مکمل غیردارویی برای کاهش اثرات بیماری کرونا استفاده شود. همچنین بیماران مبتلا به کرونا که کم خونی و بیماری های التهابی روده دارند باید حتما ویتامین B12 را به صورت تزریقی یا خوراکی مصرف نمایند. ارتباط بین آمپول نوروبیون و کرونا به دلیل این است که آمپول نوروبیون می تواند ویتامین B و B12 مورد نیاز را برای بدن تامین کند و عوارض و خطرات ناشی از این بیماری را کاهش دهد.

عوارض آمپول نوروبیون

نوروبیون به طور کلی ایمن است ولی وقتی فرد دستورالعمل های موجود را دنبال نکند یا مصرف بیش از حد داشته باشد ، ممکن است دچار مشکلاتی شود. در بعضی موارد ، دوزهای ویتامین B می تواند ادرار را به رنگ زرد روشن درآورد که البته این اثر موقتی و بی ضرر است. اما هر کسی که هنگام استفاده از آمپول نوروبیون واکنش های آلرژیک را تجربه می کند ، باید فورا به پزشک مراجعه کند. برخی از واکنش های آلرژیک شامل جوش ، دشواری در تنفس و تورم در صورت یا دهان است. مصرف بیش از حد این دارو ممکن است عوارض جانبی زیر را ایجاد کند :

خواص آمپول نوروبیون

آمپول های نوروبیون ترکیبی از مواد فعال ویتامین B هستند. ویتامین های تیامین (B1) ، پیریدوکسین (B6) و کوبالامین (B12) حاوی نقش خاصی به عنوان کوآنزیم ها در متابولیسم سیستم عصبی مرکزی و محیطی هستند. آمپول نوروبیون برای پیشگیری و درمان کمبود ویتامین B استفاده می شود که در موارد زیر موثر است :

 • بهبود سلامت سیستم عصبی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود متابولیسم
 • حفظ سلامت مو و پوست
 • سلامت کبد

مانند همه ویتامین ها ، ویتامین های گروه B نیز در بسیاری از عملکردهای بدن نقش حیاتی دارند. ویتامین های گروه B در متابولیسم مواد مغذی ، عملکرد سیستم عصبی ، عملکرد پوست ، تولید گلبول های قرمز و غیره نقش دارند. نداشتن ویتامین B کافی می تواند طیف وسیعی از مشکلات سلامتی را ایجاد کند و مصرف آمپول نوروبیون تا حد زیادی از این مشکلات جلوگیری می کند.

آمپول نوروبیون ایرانی و خارجی

آمپول نوروبیون برای کمر درد

کمردرد ممکن است به دلایل مختلفی مانند نشستن طولانی مدت یا خوابیدن در موقعیت نامناسب یا آسیب مهره ای باشد. اما گاهی آسیب عصبی است که باعث ایجاد کمردرد می شود. برخی از کمر دردهای ناشی از آسیب عصبی ، به دلیل کمبود ویتامین B12 اتفاق می افتد. تزریق آمپول نوروبیون که شامل ویتامین B12 است می تواند به سلامت عصب و بازسازی اعصاب کمک کند و درد کمر ناشی از آسیب عصبی را کاهش دهد. آمپول بتامتازون نیز برای درد کمر موثر است.

آمپول نوروبیون برای کودکان

آمپول نوروبیون و همچنین قرص نوروبیون به دلیل داشتن عناصر فعال زیاد ، برای درمان کودکان زیر 14 سال مناسب نیستند و توصیه نمی شود. ولی با مشورت پزشک کودکان و در مواجهه با بیماری هایی که از جذب ویتامین های B جلوگیری می کنند ، می توان از آن استفاده کرد. همچنین این دارو را به هیچ وجه در دسترس کودکان قرار ندهید زیرا می تواند خطرات جبران ناپذیری برای او ایجاد کند.

تزریق آمپول نوروبیون برای چه کسانی ضروری است؟

بیشتر افراد از طریق غذاهایی که می خورند به اندازه کافی ویتامین B دریافت می کنند. اما ، بعضی از گروه ها ممکن است بیش از دیگران در خطر کمبود ویتامین B باشند. این گروه شامل افرادی می شود که :

 • بالای 50 سال دارند
 • باردار هستند
 • دارای شرایط سلامتی مزمن خاصی هستند یا رژیم غذایی محدود دارند (مانند رژیم وگان یا گیاهخواری)
 • از داروهای خاصی استفاده می کنند
 • بعضی بیماری­ ها نظیر کرونا ، سلیاک ، HIV و سوءمصرف الکل ، مانع از جذب ویتامین B توسط بدن می شود

این مطلب مفید بود؟
(19 رای)
70.6%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.