ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، بهترین قرص کافئین و بهترین قرص کافئین برای لاغری و بهترین قرص کافئین برای تناسب اندام و بهترین قرص کافئین برای چربی سوزی و قرص کافئین برای لاغری و بهترین قرص کافئین نی نی سایت و بهترین قرص کافئین برای مطالعه و قرص کافئین برای چیست و نحوه مصرف قرص کافئین و قرص کافئین دیجی کالا و قیمت قرص کافئین و عوارض قرص کافئین در نم نمک.

بهترین قرص کافئین برای چربی سوزی و نحوه مصرف آن

قرص کافئین به تنهایی به لاغری شما کمک نمی کند. ممکن است کمی به جلوگیری از افزایش وزن کمک کند ، اما هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که مصرف کافئین منجر به کاهش وزن قابل توجهی می شود.بهترین قرص کافئین کدام است؟ [نحوه مصرف]بهترین قرص کافئین کدام است؟ [نحوه مصرف]

کافئین در بسیاری از نوشیدنی ها از جمله قهوه ، چای ، نوشیدنی های انرژی زا و در محصولات حاوی کاکائو یا شکلات یافت می شود. همچنین در داروها و مکمل های غذایی ، از جمله مکمل هایی که هدفشان کاهش وزن است ، یافت می شود.

بهترین قرص کافئین

انواع قرص های کافئین برای لاغری

قرص های کافئین در برندهای مختلفی نظیر آلامو ، مگنوم ، پی فارما و … در بازار وجود دارند که به بررسی برخی از این قرص ها می پردازیم.

قرص کافئین برند آلامو

از بین قرص های کافئین در برند آلامو می توان به کپسول کافئین+تائورین آلامو اشاره کرد که سبب کاهش خستگی و افزایش بیداری و هوشیاری می شود و در میزان مصرف مجاز تاثیرات بسیار خوبی بر عملکرد مغز و بدن دارد.

قرص کافئین برند آلامو برای ورزشکاران منسب می باشد و جایگزین خوبی برای نوشیدنی های انرژی زا می باشد.

بهترین قرص کافئین

کپسول هپیلکس اس تی پی فارما

کپسول هپیلکس اس تی پی فارما موجب افزایش تمرکز ، تقویت پوست ، مو و ناخن ، تقویت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان ، افزایش انرژی ، افزایش چربی سوزی و سوخت ساز بدن می شود. این محصول حاوی کلسیم و کافئین می باشد.

استفاده از این محصول برای کسانی که در طول روز فعالیت بدنی سنگین انجام می دهند یا زود خسته می شوند توصیه می شود.

بهترین قرص کافئین

قرص کافئین برند مگنوم

قرص کافئین مگنوم با تحریک بدن موجب افزایش سوخت و ساز و به دنبال آن چربی سوزی می شود. مصرف این مکمل علاوه بر افزایش قدرت عضلات ، موجب کاهش دردهای عضلانی شده و حداکثر ظرفیت هوازی فرد در تمرینات ورزشی را به دنبال دارد.

این قرص با تحریک سیستم عصبی مرکزی موجب هشیاری فرد می شود.

بهترین قرص کافئین

کپسول کافئین آنی درمان

برای افزایش سطح انرژی و تقویت سیستم ایمنی می توانید از کپسول کافئین آنی درمانی استفاده کنید. روزانه 1 تا 3 عدد از این کپسول را به فاصله 4 ساعت یکبار مورد استفاده قرار دهید. مصرف این فرآورده در ایجاد هشیاری و تمرکز بالا نیز می تواند موثر باشد. به ویژه برای ورزشکاران مصرف این کپسول توصیه می شود. کافئین در ایجاد تعادل در عملکرد مغز نیز موثر است.

بهترین قرص کافئین

آیا کافئین به کاهش وزن کمک می کند؟

اگرچه تحقیقات در مورد ارتباط بین کافئین و وزن قطعی نیست ، اما چند نظریه در مورد اینکه چگونه کافئین ممکن است بر وزن تأثیر بگذارد وجود دارد ، از جمله :

سرکوب اشتها

کافئین ممکن است احساس گرسنگی و تمایل شما به خوردن را برای مدت کوتاهی کاهش دهد.

کالری سوزی

به نظر می رسد کافئین مصرف انرژی را حتی زمانی که در حال استراحت هستید افزایش می دهد. ترموژنز را تحریک می کند - یکی از راه هایی که بدن شما از هضم غذا گرما و انرژی تولید می کند.

برخی از مطالعاتی که در مورد کافئین و وزن مورد بررسی قرار می گیرند ، کیفیت پایینی دارند یا در حیوانات انجام شده اند ، که باعث می شود نتایج مشکوکی داشته باشند یا تعمیم آن به انسان دشوار باشد. برخی از مطالعات نشان دادند که قهوه بدون کافئین ممکن است به کاهش وزن کمک کند ، و نشان می دهد که مواد یا عواملی علاوه بر کافئین ممکن است در کاهش وزن نقش داشته باشند.

همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از نوشیدنی های کافئین دار ، مانند قهوه یا چای مخصوص ، کالری و چربی بالایی دارند و افزودن شیر و شکر به قهوه یا چای می تواند تلاش های شما برای کاهش وزن را کاهش دهد ، به خصوص اگر چندین فنجان در روز بنوشید. اگر بیش از حد از این نوشیدنی های با کالری بیشتر بنوشید ، ممکن است به جای کاهش وزن ، وزن خود را افزایش دهید.

قرص کافئین برای کاهش وزن مناسب است یا خیر؟

هرآنچه در مورد کافئین گفتیم ، همین مکانیسم در مورد قرص های کافئین دار نیز صادق است. بیایید نگاهی به نحوه عملکرد این قرص ها بیندازیم.

کافئین متابولیسم را افزایش می دهد

ورزش بخش مهمی از رژیم کاهش وزن است. بهبود عملکرد تمرینی باعث کاهش وزن سریعتر می شود زیرا می توانید کالری بیشتری بسوزانید.

قرص های کافئین در بین ورزشکاران محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و نشان داده اند که در افزایش عملکرد ورزشی مانند قدرت ، ورزش قدرتی و استقامت عضلانی بسیار موثر هستند.

هنگامی که این موضوع مورد مطالعه قرار گرفت ، به این نتیجه رسیدیم که کافئین با دوز 9-3 میلی گرم/کیلوگرم وزن بدن به شکل کپسول ، 30 تا 90 دقیقه قبل از ورزش می تواند منجر به عملکرد ورزشی بهتر شود.

کافئین باعث چربی سوزی می شود

مکانیسم دیگری که به وسیله آن کافئین عملکرد ورزشی را افزایش می دهد ، انتقال سوزاندن گلیکوژن به چربی سوزی (لیپولیز) بود.

بهترین قرص کافئین

گلوکز منبع اصلی انرژی است و به شکل گلیکوژن در ماهیچه ها ذخیره می شود. ماهیچه ها از آنها برای تولید انرژی استفاده می کنند. وقتی این ذخایر خالی می شوند ، تولید انرژی کاهش می یابد ، ماهیچه ها ضعیف تر می شوند و خستگی ایجاد می شود.

کافئین لیپولیز را تقویت می کند ، جایی که چربی ها به اسیدهای چرب تجزیه می شوند. سپس کافئین به افزایش اکسیداسیون اسیدهای چرب در حین ورزش کمک می کند تا انرژی مورد نیاز تولید شود. این فرآیند به حفظ ذخایر محدود گلیکوژن کمک می کند و در نتیجه تمرین طولانی تر و کم دردسرتر می شود.

بنابراین ، مصرف کافئین قبل یا در حین تمرین ، با افزایش انرژی به تمرین بیشتر کمک می کند و منجر به کاهش چربی و وزن می شود.

مصرف قرص کافئین و کم شدن اشتها

کاهش کالری دریافتی برای کاهش وزن امری حیاتی است. اما بیشتر اوقات گرسنگی ما بر نیروی اراده ما غلبه می کند و در نهایت بیش از برنامه ریزی کاهش وزنمان غذا می خوریم. سرکوب کننده های اشتها به ما کمک می کنند تا بر میل خود به خوردن غلبه کنیم و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کنند.

کافئین با افزایش هورمون های سیری گرلین و پپتید-YY اشتها را سرکوب می کند.

در بدن شما ، لپتین و گرلین هورمون های تنظیم کننده اشتها هستند که توسط سلول های چربی ترشح می شوند. آنها مصرف غذا ، عملکرد انسولین و غیره را تنظیم می کنند. گرلین هورمون گرسنگی است در حالی که لپتین هورمون سیری است. آنها با هم روی تنظیم مکانیسم گرسنگی شما کار می کنند.

هنگامی که اثرات کافئین بر روی این همورمون ها مورد بررسی قرار گرفت ، مشخص شد که مصرف کافئین باعث کاهش گرلین پلاسما در مردان بالغ سالم می شود ، اگرچه هیچ اثر قابل توجهی بر لپتین نشان نمی دهد.

تاثیرات کافئین بر روی این هورمون ها برای افرادی که اضافه وزن دارند نسبت به افراد لاغر بیشتر است.

افزایش ترموژنز توسط قرص کافئین

ترموژنز وظیفه تولید گرما در بدن را بر عهده دارد و باعث می شود که بدن ما گرم بماند. ترموژنز برای کاهش وزن بسیار مهم است ، زیرا برای تولید گرما باید سوخت سوزانده شود. در این حالت ، چربی بدن ما برای سوخت سوزانده می شود و در نتیجه ما را قادر می سازد تا چربی های ناخواسته را کاهش دهیم.

برخی مطالعات نشان می دهند که کافئین اثر ترموژنیک بر بدن دارد. با ممانعت از فسفودی استراز ، آنزیمی که چربی سوزی را سرکوب می کند ، ترموژنز را افزایش می دهد.

بنابراین ، قرص های کافئین و چندین مشتق از کافئین در ترکیب با بسیاری از مواد شیمیایی گیاهی برای کاهش وزن استفاده می شوند.

قرص کافئین ، لیپولیز را افزایش می دهد

تجزیه چربی به اسیدهای چرب را لیپولیز یا به عبارت دیگر چربی سوزی می گویند. هر چه میزان لیپولیز بیشتر باشد ، اسیدهای چرب آزاد (FFA) در خون بیشتر است. همانطور که قبلا ذکر شد ، کافئین برای تحریک چربی سوزی و حفظ گلیکوژن ذخیره شده شناخته شده است.

در یک مطالعه در سال 2001 که در سئول ، کره جنوبی انجام شد ، کافئین به عنوان یک غذای لیپولیتیک در موش ها و ورزشکاران مورد مطالعه قرار گرفت. آنها برای دویدن روی تردمیل با سرعت 20 متر در دقیقه مورد بررسی قرار گرفتند.

در هر دو مورد ، مشخص شد که افراد مصرف کننده کافئین FFA بیشتری داشتند ، که نشان دهنده وقوع لیپولیز بود ، بیش از آنهایی که دارونما مصرف می کردند.

مطالعه دیگری که در سال 2004 در سوئیس انجام شد همین تأثیر را روی 8 مرد جوان سالم مورد بررسی قرار داد. آنها 90 دقیقه قبل از شروع تمرین و 240 دقیقه پس از مصرف کافئین با دوز 10 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن بررسی شدند. به برخی از آنها به جای کافئین دارونما داده شد.

نتایج نشان داد که افرادی که کافئین مصرف کرده بودند نسبت به گروه دیگر افزایش دو برابری در گرمازایی و 44 درصد افزایش در دفع اسید چرب آزاد (FFA) داشتند که تجزیه چربی را مشخص کرد. مصرف کافئین همچنین مصرف انرژی را تا 13 درصد افزایش داد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن