در ادامه با بیوگرافی کامل کوروش شمیمی پزشک و متخصص جراحی عمومی به همراه عکس های خانوادگی و سوابق کوروش شمیمی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه کوروش شمیمی و همسرش(Dr. Kourosh Shamimi)

  • نام اصلی : کوروش شمیمی نوری
  • متولد : 1320 تهران
  • زمینه فعالیت : پزشکی
  • پیشه : متخصص جراحی عمومی
  • مدرک تحصیلی : دکترای جراحی عمومی
  • سالهای فعالیت :
  • قد :
  • همسر : مینو محرز
  • فرزندان : 1 پسر و 1 دختر

بیوگرافی کامل کوروش شمیمی

کوروش شمیمی متولد 1320 در تهران متخصص جراحی عمومی ایران است.بیوگرافی دکتر کوروش شمیمی و همسرش + زندگینامهبیوگرافی دکتر کوروش شمیمی و همسرش + زندگینامه

کوروش شمیمی - Kourosh Shamimi

کوروش شمیمی - Kourosh Shamimi

خانواده

من در تهران محله شاپور به دنیا آمدم.ما شش فرزند بودیم چهار پسر و دو دختر ، برادر بزرگ من دکترای اقتصاد دارد.خودم جراح هستم و برادر دیگرم بعد از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی از ایران به آمریکا رفت و در رشته روان پزشکی در دانشگاه پنسیلوانیا استاد بود و یک سال و نیم پیش براثر سرطان پروستات فوت کرد. برادر چهارم من آرشیتکت و در ایران هستند.خواهرم لیسانس بهداشت و خواهر کوچک ترم طراح داخلی است.

علت علاقه به پزشکی

من به این دلیل پزشک شدم که دایی ام پزشک بودند. ما سه برادر همیشه باهم مریض می شدیم ، باهم مخملک می گرفتیم ، باهم سرخک می گرفتیم ، باهم آبله می گرفتیم.در آن دوران مادرم خیلی راجع به غذا خوردن ما سخت می گرفت. مثلاً اینکه هر غذایی نخوریم و کلاً پرهیز غذایی سختی داشتیم اما وقتی دایی مان می آمد ما به ایشان پناه می بردیم و خوشحال از او می پرسیدیم که این را بخوریم ، آن را بخوریم؟ مثلاً می گفتیم : میشه پرتقال بخوریم؟ می گفت؛ پرتقال خوب است بخورید ، همین مهربانی ها برای من الگو شده بود. زمانی که می خواستند آمپول بزنند سرنگ ها را می جوشاندند و بعد تزریق می کردند.من همیشه از دیدن این کارها لذت می بردم و این ظرف ها را می شستم و کمک می کردم. این همین چیزها باعث شده بود که ناخودآگاه به سمت پزشکی بروم.

عکسهای اینستاگرام دکتر کورش شمیمی

عکسهای اینستاگرام دکتر کوروش شمیمی

علاقه به موسیقی

دوران دبیرستان یک سنتور خریدم و می رفتم کلاس . یک مدتی که گذشت پدرم گفت این کلاس و روش آموزش به درد مطرب روحوضی شدن می خورد و من را در هنرهای زیبا میدان بهارستان ثبت نام کرد. یک مدتی رفتم و فهمیدم استعداد این کار را ندارم و خلاصه جا زدم و موسیقی را کنار گذاشتم.

همسایه مصدق

سال 1333 دیپلم گرفتم ، در کودتای سال 32 خانه ما نزدیک خانه مصدق بود و من کلی خاطره از آن روزها دارم.

پدرم و دایی ام از دو جناح مخالف طرفداری می کردند و من بیشتر شاهد بحث های آن ها بودم. یکی از چیزهایی که خوب یادم مانده مربوط به دوران نخست وزیری رزم آراست.

5 یا شش سالم بود که رزم آرا قانونی را گذاشت که همه باید برای سوارشدن به اتوبوس صف بایستند و خانم ها هم مقدم هستند و خیلی هم سفت و سخت آن را اجرا کرد. یک چیز دیگری هم گفت اینکه کسی حق ندارد با پیژامه و لباس خانه بیرون بیاید حتی تا سر خیابان.

این ها اولین گام ها در ایجاد اولین جریان های شهرنشینی با جریمه بود .

وضعیت ازدواج و همسر کوروش شمیمی

کوروش شمیمی در سال 1350 در 30 سالگی با دکتر مینو محرز 24 ساله ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک پسر و یک دختر می باشد.

کوروش شمیمی و همسرش مینو محرز

کوروش شمیمی و همسرش مینو محرز

فرزندان

من دو فرزند دارم. پسرم که فارغ التحصیل متالورژی دانشگاه شریف است که در حال حاضر در امریکا کار می کند. دخترم زمانی که کنکور داشت مادرش تشویق می کرد که پزشکی شرکت کند ولی من هیچ وقت به بچه ها رشته ای را پیشنهاد ندادم. نه دخترم و نه پسرم پزشکی را دوست نداشتند. تحلیل پسرم این بود که می گفت ، من باید تا 34 و 35 سالگی درس بخوانم تا به جایی برسم و دوست دارم برای خودم زندگی کنم و دخترم هم می گفت؛ آن قدر پدر و مادرم را درگیر کار دیده ام که کلاً از پزشکی متنفرم و زیست شناسی خواند و در حال حاضر استرالیا زندگی می کند و دکترای محیط زیست خواند.

خارج از کشور

من هیچ وقت دوست نداشتم خارج بروم . نه من و نه حتی خانم دکترمحرز هیچ وقت به رفتن فکر نکردیم با وجود اینکه برادر من و برادرهای ایشان همه شهروند آمریکا بودند و همه جوره شرایط رفتن و اقامت داشتیم ولی همیشه ایران را دوست داشتیم. من همین الان هم این حس رادارم و منتی هم به کسی ندارم که بگویم برای خدمت ماندم فقط ایران را دوست داشتم و دوست دارم.

عکس های شخصی کوروش شمیمی

عکس های شخصی کوروش شمیمی


منابع : نم نمک | کوروش شمیمی اینستاگرام/ کوروش شمیمی فیسبوک/ صفحه شخصی کوروش شمیمی / کوروش شمیمی ویکی پدیا/ کوروش شمیمی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی