عمل بینی با قالب کنترلی و عمل بینی با قالب کنترلی نی نی سایت و فیلم عمل بینی با قالب کنترلی و عمل بینی با قالب کنترلی در شیراز و قیمت عمل بینی با قالب کنترلی و جراحی بینی با قالب کنترلی در تهران و جراحی بینی با قالب کنترلی در مشهد و جراحی بینی با قالب کنترلی در اصفهان و جراحی بینی با قالب کنترلی در کرج در نم نمک.

عمل زیبایی بینی با اسکن سه بعدی با قالب کنترلی

یکی از مشکلات رایج در عمل زیبایی بینی عدم رضایت متقاضی از ظاهر بینی خود بعد از جراحی است. افرادی که با وجود سختی و هزینه عمل بینی برای این جراحی اقدام می کنند به دنبال بهتر کردن ظاهر بینی خود هستند و وقتی این خواسته برآورده نشود دچار یاس و نا امیدی می شوند. یکی از دلایل این موضوع عدم درک متقابل میان متقاضی و دکتر عمل بینی است.عمل زیبایی بینی با قالب کنترلی و اسکن سه بعدی [هزینه]عمل زیبایی بینی با قالب کنترلی و اسکن سه بعدی [هزینه]

در ادامه در خصوص تکنولوژی جدید عمل زیبایی بینی که به منظور رفع مشکل عدم رضایت متقاضی بعد از عمل ارائه شده ، صحبت می شود تا کسانی که متقاضی جراحی بینی هستند با آگاهی از جدیدترین روش ها برای این جراحی اقدام کنند.

عمل زیبایی بینی با اسکن سه بعدی با قالب کنترلی

عدم رضایت بعد از عمل بینی

به منظور انجام عمل زیبایی بینی ، فرد متقاضی با پزشکان مختلف مشاوره انجام می دهد. در جلسه مشاوره ، متقاضی در خصوص خواسته های خود صحبت می کند و پزشک نیز بعد از معاینه بالینی به متقاضی می گوید که چه میزان از خواسته های او قابل اجراست. اما تنها با صحبت کردن ، متقاضی و جراح نمی توانند منظور یکدیگر را به طور کامل متوجه شوند.

به طور مثال ممکن است متقاضی به جراح بگوید که دوست دارد پل بینی قوس داشته باشد یا نوک بینی بالا رود. اما متقاضی نمی تواند مشخص کند که میزان قوس یا بالا رفتن نوک بینی چقدر باشد. یا در مثالی دیگر معمولا جراحان به کسانی که بینی گوشتی دارند می گویند که بینی آن ها به میزان کمتری تغییر می کند و ایده آل نمی شود ، اما متقاضی متوجه نمی شود که میزان تغییرات او چقدر خواهد بود.

بعضی از جراحان برای حل این مشکل از فتوشاپ استفاده می کنند و با تغییر عکس بینی متقاضی به او نشان می دهند که بینی بعد از عمل به چه شکل می شود. اما حتی اگر جراح خواسته متقاضی را به طور کامل متوجه شود چه تضمینی وجود دارد که در حین جراحی دقیقا بداند که چه تغییراتی باید اعمال کند؟

عمل زیبایی بینی با اسکن سه بعدی با قالب کنترلی

تکنولوژی جدید اسکن سه بعدی و قالب کنترلی

با استفاده از اسکن سه بعدی و قالب کنترلی می توان تضمین کرد که پزشک خواسته متقاضی را در حین جراحی در نظر می گیرد و به قول و قرارهای خود در جلسه مشاوره عمل می کند. به این منظور قبل از جلسه مشاوره با پزشک باید به مجموعه طراح طب مراجعه کنید و توسط اسکنر سه بعدی اسکن شوید. دستگاه اسکنر سه بعدی اشعه ای تولید نمی کند و از نور طبیعی برای عکس برداری استفاده می نماید.

در مرحله بعد توسط نرم افزارهای خاص مدل سه بعدی چهره متقاضی ساخته می شود. در جلسه مشاوره با دکتر عمل بینی ، تغییرات مورد نظر بر مدل سه بعدی متقاضی اعمال می گردد. در این مرحله نسبت های طلایی صورت نیز برای طراحی در نظر گرفته می شود. یک بینی کوچک و سر بالا ممکن است برای هر چهره ای مناسب نباشد و بینی باید در تناسب با سایر اجزای چهره باشد. بنابراین متقاضی می تواند به صورت سه بعدی و نزدیک به واقعیت ببیند که بینی بعد از عمل او چه شکل خواهد شد.

بعد از این مرحله متقاضی با توجه به طراحی ، دکتر مورد نظر خود را انتخاب می کند. با توجه به این که هر جراح تکنیک خاص خود را دارد ، طراحی هر دکتر نیز از دکتر دیگر متفاوت است. بعد از تایید طراحی نهایی و انتخاب جراح ، نرم افزار با مقایسه بینی اولیه و طراحی نهایی میزان تغییرات بینی را به دست می آورد که این آنالیزها در روز جراحی در اختیار دکتر عمل بینی قرار داده می شود. علاوه بر آن بر اساس طراحی نهایی یکسری قالب های کنترلی توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می شود.

این قالب ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها برای بررسی درستی تغییرات ناحیه خاصی از بینی استفاده می شود. در صورتی که بعد از اتمام جراحی قالب مورد نظر با بینی متقاضی تطبیق نداشته باشد ، جراح عمل بینی را ادامه می دهد تا قالب ها به طور کامل بر بینی متقاضی بنشیند. لازم به ذکر است که اگرچه راندمان این روش صد درصد نیست ، اما به جراح کمک می شود که در صورت امکان خواسته متقاضی را پیاده سازی کند.

قالب های کنترلی انواع مختلفی دارند که شامل :
  • قالب Transverse : برای بررسی محل اسکلت بینی
  • قالب Axial : برای چک کردن قوس و زاویه نوک بینی
  • قالب Basal : برای بررسی پره های بینی
  • قالب Final : به منظور بررسی شکل کلی بینی

هزینه عمل بینی با قالب کنترلی

هزینه اسکن سه بعدی و قالب کنترلی در مقایسه با هزینه جراحی ناچیز است و همه اقشار جامعه می توانند از این روش برای جراحی استفاده کنند.

عواملی که در هزینه جراحی بینی دخیل هستند شامل :

مهارت جراح : معمولا هر جراح بر اساس سابقه و مهارت خود برای عمل بینی دستمزد خود را مشخص می کند. این هزینه در سال 98 می تواند بین 3 الی 30 میلیون باشد.

میزان تغییرات : تغییرات مورد نیاز متقاضی و مدت زمانی که جراح برای عمل او اختصاص می دهد یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل بینی است.

به طور مثال یک متقاضی ممکن است علاوه بر ایرادات ظاهری مشکلات تنفسی مانند انحراف ، پولیپ ، بزرگی شاخک و ... داشته باشد که لازم است در حین جراحی درمان شود. به طبع جراح زمان بیشتری برای جراحی این فرد سپری می کند و هزینه بیشتری نیز دریافت می کند.

کلینیک و بیمارستان : امکانات کلینیکی که در آن جراحی انجام می شود نیز در هزینه عمل بینی تاثیرگذار است. به طبع اگر کلینیک مورد نظر در بالاشهر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد ، هزینه بیشتری دریافت می کند.

عمل زیبایی بینی با اسکن سه بعدی با قالب کنترلی

آیا بینی بعد از عمل دقیقا شبیه به طراحی انجام شده می شود؟

در غالب موارد بینی بعد از عمل شبیه به طراحی انجام شده است. اما گاهی ممکن است اندکی تفاوت مشاهده شود. در واقع استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب کنترلی به این منظور است که تا جای ممکن خواسته متقاضی برآورده شود و از خطای انسانی و تصمیمات لحظه ای جراح کاسته شود.

آیا از تکنولوژی اسکن سه بعدی تنها برای عمل بینی استفاده می شود؟

طراحی سه بعدی علاوه بر بینی برای سایر قسمت های صورت و بدن نیز انجام می شود و برای روش های زیبایی نظیر تزریق ژل و بوتاکس ، کاشت مو ، ساخت پروتز چانه ، تاتو ابرو و روش های تناسب اندام نیز کاربرد دارد.

این مطلب مفید بود؟
(9 رای)
68.8%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.