قرص آندوسکوپی و هزینه کپسول آندوسکوپی و آندوسکوپی با کپسول و خرید کپسول آندوسکوپی و عوارض آندوسکوپی و کاربرد کپسول آندوسکوپی MC1200 و ویژگی های قرص آندوسکوپی و تصویربرداری از دستگاه گوارش با روش جدید قرص دوربینی آندوسکوپی را در نم نمک ببینید.

موارد استفاده از قرص آندوسکوپی و نحوه آندوسکوپی با کپسول

آندوسکوپی ، روشی در علم پزشکی که توسط آن می توان درون مری ، معده و اثنی عشر را با دستگاه آندوسکوپ مشاهده کرد و مشکلات دستگاه گوارش را تشخیص داد. اندوسکوپ لوله باریک و نازکی است که در انتهای آن یک دوربین کوچک و چراغ ریز قرار دارد که معمولا پزشک آن را از یکی از حفره های طبیعی بدن مثل دهان یا مقعد وارد بدن بیمار می کند.کاربرد کپسول آندوسکوپی و نحوه آندوسکوپی با کپسولکاربرد کپسول آندوسکوپی و نحوه آندوسکوپی با کپسول

بیمار در طول انجام آندوسکوپی کمی احساس ناراحتی می کند بنابراین یک قرص کوچک مجهز به دوربین می تواند جایگزین استفاده از روش آندوسکوپی شود . در این بخش از نم نمک به معرفی قرصی که جایگزین آندوسکوپی می شود ، می پردازیم .

کاربرد کپسول آندوسکوپی MC1200

آندوسکوپی MC1200 با فریم ثابت FPS3 ، میدان دید 170 درجه ، تصویری حداکثر 12 ساعته را ارائه می دهد . MC1200 با داشتن 6 چراغ ال ای دی سفید همراه است و تصویری شفاف را ارائه می دهد تا پزشکان تشخیص دقیقی از بیماری روده کوچک حاصل کنند و تصویر برداری در ابعاد 11 در 24 اینچی است.

در این روش پزشک قرص سه گرمی MiroCam-Navi که به اندازه یک کپسول است را به بیمار می دهد تا آن را ببلعد . کنترل گر میکرو کم ناوی از نیروی مغناطیس برای کنترل حرکات کپسول آندوسکوپی استفاده می کند .

کنترل گر دستی شامل 4 قطب مغناطیسی ( بالا ، پایین ، چپ و راست ) است که امکان کنترل کامل کپسول ناوی را در طی انجام اندوسکوپی فراهم می کند. از این کنترل گر به طور مستقیم در اثنی عشر استفاده می شود .

تصویربرداری از دستگاه گوارش با قرص آندوسکوپی

کپسول آندوسکوپی MC2000 یک نمای دوساعته از روده کوچک را با ضریب فریم ثابت FPS6 و میدان دید 340 درجه ( هر انتها 170 درجه) را فراهم می کند. این کپسول دارای پوشش بیشتری در مقایسه با روش دستی آندوسکوپی است و دارای 6 چراغ ال ای دی سفید و وضوح تصویر 320 است که امکان تشخیص دقیق و اطمینان بخش را برای پزشکان فراهم می آورد. اندازه این کپسول 11 در 30 میلی متر است و به راحتی برای بیمار قابل تحمل است .

گیرنده MR2000 سبک و کم حجم است و دارای صفحه نمایش LCD4 اینچی می باشد که به پزشکان امکان می دهد تا پیشرفت کپسول را کنترل کرده و در صورت دلخواه ، آن را ضبط کنند . پزشک می تواند به صورت لحظه ای تصاویر سیستم گوارش بیمار را ارزیابی نماید تا بتواند زخم احتمالی ، خونریزی داخلی ، تومور ، فتق ، شرایط پیش سرطان را تشخیص دهد .

کمربند حسگر یکبار مصرف میکرو نیز بسیار سبک بوده و هیچ گونه ناراحتی در زمان انجام ضبط ایجاد نمی کند . این کمربند در اندازه های متوسط و بزرگ موجود می باشد و حاوی سنسور هایی است که در هنگام تصویر برداری ، اطلاعات را جمع آوری و به گیرنده میکرو کم منتقل می کنند . این کمربند با احتیاط و به طور مستقیم در اطراف کمر در زیر لباس قرار می گیرد .

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.