ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، ایجاد علاقه به ورزش و جملات انگیزه ورزشی و ایجاد انگیزه در ورزشکاران و تاثیر ورزش بر انگیزه و انگیزه ورزش ندارم و متن انگیزه ورزشی و شروع مجدد ورزش و اراده باشگاه رفتن و چگونه به ورزش علاقه پیدا کنیم و راهکار های ایجاد علاقه به ورزش و تنفر از ورزش و برای علاقه به ورزش چه باید کرد و فعالیت برای ایجاد علاقه به ورزش را را در نم نمک ببینید.

چگونه به ورزش علاقه پیدا کنیم؟

گاهی اوقات از ورزش کردن ناامید می شوید و علت آن هم این است که تا به حال احساس خوبی بعد از ورزش و آزاد شدن مواد شیمیایی در مغز را نداشته اید. به همین دلیل دوست ندارید ورزش کنید. علت آن هم این است که ورزش صحیح را یاد نگرفته اید و انجام نداده اید و پس باید نظر خود راجع به ورزش کردن را عوض کنید.چگونه به ورزش علاقه پیدا کنیم؟چگونه به ورزش علاقه پیدا کنیم؟

ایجاد علاقه به ورزش

مطالعه ای در سال 2018 در مجمع سرطان آمریکا انجام شد و به این نتیجه رسیدند که اثرات بلند مدت نشستن و بی تحرکی می تواند عاملی برای مرگ بر اثر سرطان ، بیماری های قلبی عروقی ، سکته ، دیابت ، کلیوی ، ریوی و کبدی باشد و همچنین خطر ابتلا به بیماری هایی مثل پارکینسون و آلزایمر افزایش پیدا می کند.

19 درصد از مرگ و میر به دلیل مواردی است که فرد در آن دچار کم تحرکی می باشد پس بی تحرکی و ورزش نکردن سلامت شما را تهدید خواهد کرد؛ در این قسمت از نم نمک چندین روش موثر را به شما معرفی خواهیم کرد که حتی با وجود تنفر از ورزش میتوانید فعال بمانید و سلامت خود را حفظ کنید.

راهکار و فعالیت های مخصوص برای افرادی که از ورزش متنفرند

به دنبال ورزش هایی باشید که به آن ها علاقه دارید.

اگر بیش از حد می نشینید ، به این معنا نیست که باید سریع دست به کار شوید و دو ماراتون انجام دهید. باید یاد بگیرید که ورزش کردن را چگونه به یک سرگرمی جدید تبدیل کنید تا بتوانید از آن لذت ببرید.

ورزش هایی که دوست دارید

یک برنامه برای غلبه به موانع تنظیم کنید

بهترین فعالیت ها زمانی نتیجه می دهند که با سرگرمی ترکیب شوند و شما را به چالش بکشند. مثلا می توانید برنامه ریزی کنید و به پارک بروید و علاوه بر ورزش کردن ، لحظات شاد خود را به ثبت برسانید. چالش های ذهنی و جسمی به شما کمک می کند که اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید و علت آن هم این است که به تنبلی خود غلبه کرده اید.

با حصار توری ورزش کنید.

وارد حصار توری در اطراف زمین ورزشی محدوده ورزش هایی مثل بسکتبال شوید. چرخیدن دور این حصار ، یک تمرین عالی برای بالاتنه ، شکم و ساق پا است. این تمرین ها را همراه با لحظات شادی را در کنار دوستان سپری کنید و به دنبال رقابت های بیشتر هم باشید.

حصار توری زمین بسکتبال

طناب بزنید

آیا تا به حال دلتان خواسته است که مانند یک کودک طناب بزنید؟! در سال های جوانی هم می توانید این کار را انجام دهید . طناب زدن یک روش برای شاد بودن و یا فعالیتی است که کل بدن را درگیر می کند و همچنین یکی از اثربخش ترین فعالیت ها در تمام سنین محسوب می شود که می توانید آن را در هر جا و هر زمان انجام دهید.

دوباره مانند یک بچه باشید

باید به علاقه مندی های دوران کودکی خود فکر کنید. به این فکر کنید که اگر یک کودک در زندگی شما بود ، چگونه دوران کودکی را برای او جذاب می کردید. اگر هم فرزند دارید ، سعی کنید خودتان را جای کودک قرار دهید و شادی کودکانه را دوباره به خودتان برگردانید. یکی از اقدامات کودکانه فعالیت و جنب و جوش است. انجام حرکات هوازی هم شبیه به همین فعالیت هاست که ضربان قلب را افزایش می دهد و می توانید به راحتی بیرون از باشگاه هم این فعالیت را انجام دهید.

باز های کودکی

وارد یک مسابقه ورزشی شوید

زمانی که ورزش مورد علاقه خود را انجام می دهید ، می توانید آن را جدی تر کنید. وارد یک مسابقه ورزشی شوید و بیشتر مسابقه های ورزشی ، رقابتی رفتار می کنند. پس سعی کنید سرگرمی خود را داشته باشید. زمانی که وارد لیگ های مختلفی مثل تنیس و والیبال شوید ، می توانید بیش از همیشه به ورزش خود پایبند باشید.

روی صورت خود کار کنید

اگر اصلا دوست ندارید بدنتان را تکان دهید روی یک مبل بنشینید و تمرینات صورت را انجام دهید. ورزش صورت یک متد تایید شده است که استقامت بدنی را نیز افزایش می دهد و باعث زیبایی و سفتی ماهیچه های صورت و پوست می شود و می توانید آن را هر جا و هر زمان انجام دهید.

 ورزش برای ماهیچه های صورت

در رختخواب ورزش کنید

حتما بیرون آمدن از رختخواب برایتان یکی از چالش های مهم زندگی است اما جالب است بدانید که در همین رخت خواب هم می توانید ورزش کنید.

ورزش با بالشت

دو عدد بالشت را روی تخت بیاورید. به کمر دراز بکشید و پاهای خود را روی بالشت بگذارید و دست خود را روی قفسه سینه نگه دارید. نفس عمیق بکشید و بگذارید که شکمتان به داخل فرو برود و سپس بالاتنه خود را بالا بیاورید و نفس را بیرون دهید. انجام دادن این حرکت به مدت 5 بار باعث ریلکس شدن عضلات می شود.

ورزش با بالشت

کرانچ بر عکس الماسی

بر روی کمر دراز بکشید و دستانتان را کنار بدن نگه دارید. کف دست خود را به زمین بگذارید. پاهایتان را به هم نزدیک کنید و زانوهای خود را به سمت بیرون باز کنید که دقیقا این حالت شبیه الماس است. با استفاده از دستان و نیروی قسمت وسط بدن خود ، پا های خود را بالا بیاورید و پا های خود را صاف به سمت سقف بگیرید. 5 بار این حرکت را تکرار کنید.

پلانک

روی یک پوزیشن پوش آپ در تشک خود قرار بگیرید . تعادل بدنی خود را حفظ کنید.

وزن شما اکنون روی آرنج و انگشتان پا است و بدن خود را با استفاده از همین قسمت ها بالا و در پوزیشن پلانک نگهدارید. 20 ثانیه در همین حالت باقی بمانید و سپس 30 ثانیه استراحت کنید و سعی کنید تا سه بار این حرکت را تکرار کنید. برای چالش بیشتر ، طول مدت زمان آن را افزایش دهید.

فعالیت های ورزشی

لیفت پا

بر روی کمر خود دراز بکشید و سپس سعی کنید پای چپ خود را به سمت بالا بیاورید و بعد در جهت مخالف حرکت دهید. زانوهای خود را خم کنید و کمی ساق پای تان را به سمت عقب ببرید و دوباره به حالت اول برگردید.

پیاده روی کنید

پیاده روی یکی از بهترین ورزش های روزانه است. به شرطی که لباس های راحت بپوشید.

پیاده روی نیازی به باشگاه ندارد و هیچ زحمتی را برای شما ایجاد نمی کند. پیاده روی در ارتفاعات و کوهنوردی هم به شدت مناسب است. پس برنامه ریزی کنید و روزانه 10 هزار قدم بردارید.

بهترین ورزش برای لاغری

به مسافرت بروید

آیا شما هم عاشق مسافرت هستید؟!! مسافرت باعث می شود که فعالیت شما در طول روز افزایش پیدا کند زیرا وارد جایی می شوید که تا بحال ندیدید و در نتیجه هیچ بهانه ای برای تنبلی نیست.

انگیزه ایجاد کند

انجام ورزش هایی مثل طناب ، بوکس و غیره استرس را از بین می برد. به کالری سوزی کمک می کند و قدرت بدنی را افزایش می دهد. استرس زندگی های شهری و محل کار و غیره سیستم عصبی مرکزی را به هم می ریزد. پس زمانی که بتوانید یک انگیزه برای خود ایجاد کنید ، قطعا از ورزش دست نمی کشید.

بالا بردن قدرت بدنی

پیلاتس را امتحان کنید

در مطالب قبلی بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک گفتیم که پیلاتس نیاز به زمان زیادی دارد اما اصلا کار افراد تنبل نیست. حتی می توانید با استفاده از تمرینات پیلاتس در رختخواب شکم خود را تقویت و سیکس پک کنید.

پاهای خود را بکشید و سپس اجازه دهید که بدنتان بتواند استقامت و استحکام داشته باشد.

حرکت برف پاک کن را در رختخواب انجام دهید

زانوهای خود را به سمت قفسه سینه بیاورید و انحنای خود را زیر قسمت پایین کمر حفظ کنید. کمی پاهای خود را منحنی کنید و اجازه دهید که زانوها در کنار یکدیگر باقی بمانند. دستان خود را به صورت موازی رو به بالا نگه دارید و سپس آن ها را به یکدیگر نزدیک کنید. 8 بار این کار را انجام دهید.

ایجاد علاقه به ورزش در تخت

پوش آپ دیوار را در محل کار انجام دهید

زمانی که بین کار خود وقت استراحت دارید ، بهتر است حرکاتی را انجام دهید که راحت است. انجام حرکت پوش آپ رو به دیوار با خم کردن آرنج ها یک حرکت عالی برای محل کار است. کافی است که 10 بار این حرکت را تکرار کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن