راه رفتن برای دیسک کمر و پیاده روی برای دیسک کمر و راه رفتن برای دیسک کمر خوب است و طرز خوابیدن کسانی که دیسک کمر دارند و پیاده روی برای دیسک کمر نی نی سایت و ایا پیاده روی برای دیسک کمر مضر است و ورزش برای دیسک کمر و بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک و کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد و بهترین روغن برای دیسک کمر و درمان دیسک کمر در منزل در نم نمک.

راه رفتن و پیاده روی برای دیسک کمر خوب است؟

کاملا. پیاده روی یک انتخاب عالی برای بیماران مبتلا به فتق دیسک است ، زیرا جریان خون و اکسیژن را به سلول ها تحریک می کند. همچنین به هیدراته نگه داشتن دیسک های شما کمک می کند ، که برای بهبودی مهم است. دیگر فعالیت های هوازی کم عارضه برای دیسک کمر شنا و دوچرخه سواری است.پیاده روی و راه رفتن برای دیسک کمر خوب است؟پیاده روی و راه رفتن برای دیسک کمر خوب است؟

راه رفتن و پیاده روی برای دیسک کمر خوب است؟

آیا پیاده روی برای دیسک کمر ضرر ندارد؟

پیاده روی یکی از ارزان ترین و ساده ترین ورزش هایی است که هر فردی ، در هر سنی می تواند به این ورزش بپردازد. علاوه بر تناسب اندام که یکی از مهم ترین فواید پیاده روی به حساب می آید؛ سلامتی و تقویت عضلات مسئله دیگری است که با داشتن روزانه نیم ساعت پیاده روی می توانید بدست بیاورید. همان طور که می دانید استخوان ها و مهره های ستون فقرات با افزایش سن و گذشت زمان ضعیف می شوند اما با تحرک داشتن و راه رفتن می توانید استخوان ها را تقویت کنید و از ابتلا به انواع بیماری های ستون فقرات و مفصلی پیشگیری کنید.

اما امروزه خیلی از افراد را ملاحظه می کنید که به دلیل بی تحرکی و رعایت نکردن برخی اصول ، دیسک کمرش آسیب دیده و دچار عارضه بیرون زدگی دیسک کمر شده اند و متخصص ستون فقرات به این افراد گفته است که باید تحرک داشته باشد و برای کم کردن دردشان یکسری حرکات ورزشی انجام دهند. اما پرسشی که در این موقیعت مطرح می شود این است که افراد مبتلا به دیسک کمر مجاز به انجام چه ورزش هایی هستند؟ به طور کلی می توان گفت بیماران مبتلا به دیسک کمر ، ورزش را باید زیر نظر فرد متخصص انجام دهند و توجه نماید در هنگام انجام حرکات فشار و درد در ناحیه دیسک احساس نکند.

اما با این حال برخی افراد هزینه مراجعه به فیزیوتراپ و متخصص ورزشی را ندارند به همین جهت به شما پیشنهاد می دهد از ورزش پیاده روی غافل نشوید. در بین تمامی این روش ها ورزش پیاده روی جزو ورزش هایی است که همه ی بیماران مبتلا به بیماری ستون فقرات و دیسک کمر میتوانند به تنهایی آن را انجام دهند. پیاده روی نه تنها برای افراد مبتلا به دیسک کمر ضرر ندارد بلکه به کمک پیاده روی میتوان عضلات و مهره های ستون فقرات را نیز تقویت کرد و روند بهبودی دیسک کمر را نیز تسریع بخشید و از شدت گرفتن علائم دیسک کمر و آسیب به نخاع پیشگیری کرد.

راه رفتن و پیاده روی برای دیسک کمر خوب است؟

چگونه میتوان با پیاده روی دیسک کمر را درمان کرد؟

روش درست گام برداشتن ، مدت زمان انجام پیاده روی در بهبودی دیسک کمر بسیار تاثیر گذار است. زیرا اگر همین ورزش ساده به درستی انجام نشود ممکن است مشکل دیسک کمر شما را بدتر کند. قبل از هر چیزی پیشنهاد می شود نظر پزشک خود را در مورد پیاده روی بدانید اگر پزشک شما نیز با این موضوع مشکلی ندارد و به این موضوع واقف است که پیاده روی در بهبودی شما موثر است این ورزش را آغاز کنید.

موضوع مهم دیگری که در پیاده روی بسیار تاثیرگذار است راحتی شما است اگر در طی پیاده روی در هر زمانی احساس درد و فشار کردید بلافاصله می توانید پیاده روی را متوقف کنید و کمی استراحت کنید زیرا این علائم نشان دهنده فشار بر دیسک ها در هنگام راه رفتن می باشد.

پیاده روی را در مکان باز و محیطی آرام انجام دهد؛ زیرا پیاده روی با تاثیری که بر روح و روان بیمار می گذارد سبب می شود قدرت و انگیزه بیمار در تحمل بیماری بالاتر برود. مدت زمان پیاده روی بستگی به خود فرد دارد به گونه ای که سعی کنید در روزهای اول ، از پنج دقیقه شروع کنید و روزانه مقدار آن را بیشتر کنید به گونه ای که تا آخر ماه به روزی نیم ساعت برسد. سرعت پیاده روی بستگی به تعداد گام هایتان دارد اگر هنوز تازه کار هستید و پیاده روی را به تازگی آغاز کرده اید پیشنهاد می شود گام های آهسته تری بردارد با گذشت زمان در صورتی که دردی را احساس نکردید بر تعداد و سرعت گامهایتان بیفزاید.

افراد مبتلا به دیسک کمر توجه نمایند در هنگام انجام ورزش پیاده به هیچ عنوان ندوید. زیرا مهره های ستون فقرات در هنگام دویدن ده برابر وزن بیشتری را تحمل می کنند و همین عامل سبب آسیب بیشتر به دیسک ها و در پی آن درد بیشتر برای بیمار خواهد شد.

چگونه می توان با پیاده روی در آب دیسک کمر را درمان کرد؟

بعد از پیاده روی معمولی بروی زمین ، پیاده روی در آب یا آب درمانی یکی از روش های درمانی مکمل دیسک کمر است که اغلب پزشکان و متخصصین ستون فقرات این روش را نیز بسیار پیشنهاد می دهند. دلیل تاکید زیاد بسیاری از متخصصین دیسک کمر به آب درمانی به دلیل خاصیت آب است. زیرا آب با خاصیت سیالی دارد محیطی مناسبی برای وزش کردن و حرکات ورزشی است.

اگر از خواص فیزیکی آب بگذریم پیاده روی در آب یک ورزش مفید برای افراد مبتلا به دیسک کمر است که تاثیری زیادی در بهبودی علائم بیماری دارد. زیرا زمانی که بدن در آب غوطه ور می شود سبک و کم وزن است از این رو ، این حالت سبب می شود فشار کمتری به مهره های ستون فقرات وارد شود.

راه رفتن و پیاده روی برای دیسک کمر خوب است؟

نحوه پیاده روی در آب برای درمان دیسک کمر :
 • قبل از راه رفتن و پیاده روی در آب ، حتما بدن خود را گرم کنید.
 • به آرامی در آب راه بروید و از دویدن و غلط خوردن در آب بپرهیزد.
 • آرام آرام در طول استخر راه بروید و سپس به سمت عقب برگردید.
 • با گذشت زمان سرعت راه رفتن در آب را افزایش دهید.
 • توجه نماید دمای آب کاملا باید گرم باشد و از راه رفتن درون آب سرد خودداری کنید.
 • می توانید از آب گرم یا بخار جکوزی برای ماساژ عضلات استفاده نماید.
 • توجه نماید در هنگام راه رفتن در استخر لیز نخورید
 • هفته ای دوبار می توانید این ورزش را انجام دهید.

چگونه با پیاده روی از ابتلا به دیسک کمر پیشگیری کنیم؟

متاسفانه به دلیل بی تحرک شدن افراد جامعه و زندگی های ماشینی ، بیماری دیسک کمر روزانه در حال گسترش است. اما شاید برایتان جالب باشد با همین ورزش ساده پیاده روی می توانید از ابتلا به دیسک و بسیار از بیماری های ستون فقرات پیشگیری کنید. البته پیاده روی زمانی از ابتلا به بیماری های ستون فقرات و دیسک کمر پیشگیری می کند که جزو برنامه روتین زندگی باشد و از ویژگی های زیر برخوردار باشد :

داشتن روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی در طول روز

مطمئنا شنیده اید که پیاده روی یک روش خوب برای تقویت عضلات و کم کردن دردهای مفصلی است. اما در صورتی که پیوسته و روزانه این ورزش انجام شود. اگر وقت ندارید این فعالیت را به یکباره انجام دهید پیشنهاد می شود این ورزش را به سه جلسه ده دقیقه ای در طول روز تقسیم کنید. اما حتما انجام دهید.

استفاده از کفش مناسب در هنگام پیاده روی

کفش مناسب تنها وسیله مورد نیاز پیاده روی است از این رو انتخاب کفش مناسب برای پیاده روی اهمیت زیادی دارد. یک کفش مناسب برای پیاده روی باید از ویژگی های زیر برخوردار باشند :

 • بدون ساق بودن کفش
 • سبک بودن کفش ورزشی
 • کفشی که قابلیت گردش هوا در آن بالا باشد
 • کفشی که از کفی مناسبی برخوردار باشد
 • دویدن بعد از هر راه رفتن
 • انجام حرکات کششی در حین پیاده روی

راه رفتن و پیاده روی برای دیسک کمر خوب است؟

در طی پیاده روی حتما از ورزش دویدن هم استفاده کنید. اما پیشنهاد می شود فعالیت خود را با شدت کم آغاز کنید و با افزایش قدرت و انعطاف پذیری بدن ، بر میزان فعالیت های خود بیافزاید به گونه ای که به ازای هر دو دقیقه راه رفتن چهار دقیقه راه بروید زیرا دویدن تاثیری زیادی بر عضلات و قدرت ماهیچه می گذارد.

توجه نماید در هنگام پیاده روی سر را بالا بگیرید و پشتتان را صاف کنید و در حالتی که عضلات شکم به حالت منقبض قرار دارد به راه خود ادامه دهید. همچنین قبل از شروع پیاده روی می توانید یکسری کشش ها را انجام دهید تا بدن خود را برای یک پیاده روی تند آغاز کنید. این کشش ها را در طول مسیر پس از هرپنج دقیقه راه رفتن ، انجام دهید. این کشش ها کمک زیادی به تقویت عضلات پشت و کمر می کند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.