ویدئویی که ریه های یک فرد سیگاری را با یک فرد غیرسیگاری مقایسه می کند تاکنون بیش از 42 میلیون بار دیده شده است.  

پربیننده ترین ویدئو در مورد عوارض سیگار و قلیان

آیا شما نیز به دنبال دلیلی می گردید تا کشیدن سیگار یا قلیان را ترک کنید؟ آیا توان و انگیزه کافی برای اینکه همیشه از شر دود خلاص شوید ندارید؟ پس باید این ویدئو را مشاهده کنید. در این ویدئو که توسط یک پرستار با نام " آماندا ایلر" در بیمارستانی در کارولینای شمالی آمریکا تهیه شده است تفاوت آشکار ریه های یک فرد سیگاری با یک فرد غیر سیگاری را نشان می دهد.پربیننده ترین ویدئو در مورد عوارض سیگار و قلیانپربیننده ترین ویدئو در مورد عوارض سیگار و قلیان

آماندا این ویدئو را  با کپشن " یک ریه سرطانی ، این فرد روزی یک پاکت سیگار به مدت 20 سال کشیده در برابر یک ریه سالم. آیا هنوز می خواهید سیگار بکشید؟" در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد. این ویدئو این ریه سرطانی را که به رنگ سیاه در آمده بود در مقابل یک جفت ریه سالم به تصویر می کشد. این ویدئو از زمان انتشار تاکنون بیش از 42 میلیون بیننده داشته است.

گفتنی است؛ بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت ، گرایش به دود و دخانیات یکی از عمده ترین عوامل مرگ و میر در سراسر جهان بشمار می رود که سالیانه جان حدود  7 میلیون انسان را می گیرد. از این تعداد 6 میلیون نفر  مصرف کننده دخانیات را تشکیل می دهند و 890 هزار قربانی دیگر افرادی هستند که در مجاورت دود سیگار  و افراد سیگاری قرار می گیرند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی