فواید ورزش برای زنان و ضرورت ورزش برای بانوان و اهمیت ورزش برای بانوان و عوارض ورزش سنگین برای بانوان و فواید ورزش والیبال برای نوجوانان و فیزیولوژی ورزشی زنان و تاثیر ورزش بر سلامتی زنان و مقاله در مورد ورزش بانوان و تاثیر ورزش بر سلامت روان زنان و تاثیر ورزش بر آمار مرگ و میر زنان و پیاده روی و دو بهترین ورزش برای کاهش مرگ و میر زنان را در بخش سلامت نم نمک بخوانید.

بهترین ورزش برای کاهش آمار مرگ و میر زنان

بر اساس مطالعاتی که اخیرا انجام شده است ، زنانی که در ورزش کردن قاطع و مصمم هستند در معرض خطر مرگ و میر کمتری ناشی از بیماری های قلبی ، سرطان و ... قرار خواهند گرفت. این مطالعه همچنین نشان داد که ظرفیت ورزش و عملکرد قلب در حین ورزش با میزان بقای زنان ارتباط بسیاری دارد. زنان باید ورزش کنند زیرا داشتن تناسب اندام آن ها را از هر علتی که منجر به مرگ شود ، محفوظ می دارد. در مطالب قبلی نم نمک در مورد راهکارها بسیار گفته ایم و این بار قصد داریم ورزش ساده ای را معرفی کنیم که طبق بررسی ها برای سلامت و عمر مفید زنان ازاهمیت ویژه ای برخوردار است.بهترین ورزش برای کاهش آمار مرگ و میر زنانبهترین ورزش برای کاهش آمار مرگ و میر زنان

فواید ورزش برای زنان

پیاده روی و دو بهترین ورزش برای کاهش مرگ و میر زنان

در این مطالعه که روی 4000 خانم مبتلا به بیماری شریان کرونر انجام شد ، از شرکت کنندگان خواسته شد تا روی تردمیل قدم بزنند یا بدوند ، آن ها شدت ورزش را به تدریج افزایش دادند تا زمانی که احساس خستگی کنند. پس از انجام اکوکاردیوگرافی ، تصاویر قلب آن ها مورد بررسی قرار گرفت. تناسب اندام به عنوان حداکثر مقدار سوخت و ساز و حرارتی که بدن انسان در حالت استراحت تولید می کند (MET) تعریف شده است که بر اساس همین اصل :

  • زنانی که به MET 10 یا بیشتر (ظرفیت ورزشی مناسب) دست یافته بودند با کسانی که کمتر از این مقدار را (ظرفیت ورزشی ضعیف) داشتند ، مقایسه شدند.
  • طی یک بررسی متوسط 4-6 ساله ، حدود 345 مورد مرگ ناشی از بیماری قلبی وعروقی ، 146 مرگ ناشی از سرطان و 203 مرگ ناشی از دلایل دیگر وجود داشته است .
  • پس از تعدیل فاکتورهایی که می توانند بر این رابطه تاثیر بگذارند ، MET ها با خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی ، سرطان و سایر علل ارتباط معنی داری داشتند .
  • میزان مرگ و میر سالانه ناشی از بیماری قلبی عروقی در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی ، تقریبا 4 برابر بیشتر بود . (0.6 درصد)
  • میزان مرگ و میر سالانه ناشی از سرطان در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی دو برابر بیشتر بود . (0.4 درصد)
  • میزان مرگ و میر سالانه ناشی از علل دیگر در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی ، بیش از 4 برابر بود . (0.3 درصد)

تاثیر ورزش بر آمار مرگ و میر زنان

به گفته یک کارشناس ، ظرفیت مناسب ورزشی پیش بینی می کند که خطر مرگ کمتری ناشی از بیماری های قلبی عروقی ، سرطان و سایر دلایل وجود داشته است . این کارشناس خاطر نشان کرد که اکثر شرکت کنندگان در مطالعه ، زنان میان سال یا مسن بودند که میانگین سنی آن ها 64 سال بود و 80 درصد آن ها بین 50-75 سال سن داشتند ، همچنین نتایج برای زنان بالا و کم تر از60 سال یکسان بود.

محققان برای بررسی بیشتر ، عملکرد بطن چپ را پس از تصویر برداری حین ورزش ارزیابی کردند . بیمارانی که حین ورزش عملکرد قلبی ضعیفی داشتند ، احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی در آن ها بیشتر بود. البته عملکرد قلب در حین ورزش احتمال مرگ ناشی از سرطان یا علل دیگر را پیش بینی نمی کند.

بر اساس گفته محققان ، با نگاهی به هر دو بررسی ها با هم ، زنانی که قلب آن ها در حین ورزش به طور عادی کار می کند ، احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروقی کمتری دارند اما اگرMET آن ها ضعیف باشد ، هنوز هم در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان یا سایر دلایل قرار دارند. بهترین وضعیت؛ داشتن عملکرد طبیعی قلب در حین ورزش و ظرفیت ورزشی مناسب است.

در آخر باید بگوییم که هرچند نتایج این تحقیقات نشان داد که پیاده روی و ورزش پرفایده ی دو تاثیر قابل توجهی در کاهش ابتلای زنان به بیماری های خطرناک و مرگ و میر آنها دارد اما فواید ورزش برای زنان تنها مختص این دو نوع ورزش نیست بله تمامی ورزش ها برای زنان مفید و لازم هستند و قطعا از ابتلای آنها به بیماری های مختلف جلوگیری خواهند کرد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی