ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه فواید ورزش های قدرتی و اسامی و لیست ورزش های قدرتی و انواع ورزش های قدرتی زنان و بانوان و ورزش قدرتی در خانه و چه ورزش هایی قدرتی هستند و انواع ورزش های سنگین و مزایای ورزش های قدرتی و تاثیرات مثبت ورزش های قدرتی برای سلامت بدن در نم نمک.

16 فواید ورزش های قدرتی بر سلامت جسم و روح

ورزش های اندکی وجود دارد که اگر به درستی وایمن آن ها را انجام دهیم ، می توانند بر سلامت جسم ما مفید باشند ، فواید روانی ورزش های قدرتی کمتر شناخته شده اما به قدری مهم هستند که با انجام آن ها در نهایت زندگی شما لذت بخش خواهد شد ، کسانی که برای افزایش و یا کاهش وزن ، افزایش قدرت ، تن فیزیکی بدن ، حجم دادن به ماهیچه ها و بهبود استقامت ورزش می کنند ، یک برنامه ورزشی موثر برای آن ها می تواند به کاهش خطر فیزیکی آنها حین ورزش کمک کند.فواید ورزش های قدرتی بر سلامت جسم و روحفواید ورزش های قدرتی بر سلامت جسم و روح

فواید این ورزش های قدرتی بسیار بیشتر از مدیریت وزن و زیبایی پس از آن است ، تمرینات قدرتی که به عنوان آموزش وزن و یا مقاومت بدنی شناخته می شوند ، نوعی از تمرینات فیزیکی هستند که با مقاوم کردن بدن از طریق انقباضات متعدد به ماهیچه ها انجام می شوند ، درحالی که بسیاری از افراد ورزش های قدرتی را با وزنه برداری (دمبل و هالتر) مرتبط می دانند ، اما می توان این ورزش ها را با استفاده از تجهیزاتی مانند کمربند ، طناب های تعلیقی و دستگاه های ورزشی و یا بدون استفاده از تجهیزات مانند تمرینات کششی انجام داد.

فواید چنین ورزش هایی عبارتند از :

افزایش میزان متابولیسم :

یکی از فواید سلامتی شناخته شده آموزش قدرت این است که میزان متابولیسم بدن را افزایش می دهد که به نوبه خود می تواند از چاقی پیشگیری و از تمام مواردی که سلامت را به همراه دارد ، محافظت کند ، این اتفاق به دو طریق رخ می دهد :

به شدت هدف با مدل سازی مجدد ، به طور مداوم برای نگهداری بافت های در حال رشد به شدت برای آموزشقدرت ، باعث میکروترومای ماهیچه می شود که نیاز به مدلسازی مجدد و انرژی دارد ، به عبارت ساده تر چنانچه در بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک میخوانید آموزش قدرت باعث ایجاد آسیب های کوچک عضلانی و بافت همبند عضلات می شود که باید رفع شود و این فرآیند مدل سازی مجدد نامیده می شود و نیاز به انرژی دارد.

مزایای ورزش های قدرتی چیست؟

فواید ورزش های قدرتی

ورزش های قدرتی برای افزایش توانایی جسمانی :

همراه با عدم فعالیت فیزیکی فعالیت های اصلی روزمره زندگی مانند راه رفتن ، پایین آمدن از صندلی و برداشتن اشیا در طبقات بالا نیز کاهش میابد ، فواید سلامتی این آموزش شامل این نیز می شود که از اثرات پیری زودرس از جمله کنترل حرکات ، توانایی های عملکردی ، عملکرد فیزیکی و سرعت پیاده روی جلوگیری می کند.

ورزش های قدرتی به جلوگیری و یا مدیریت دیابت نوع دو کمک می کند :

عدم فعالیت فیزیکی ، عادات غذایی ضعیف ، چاقی و کاهش درحساسیت به انسولین همگی منجر به ایجاد دیابت نوع دو می شود ، فواید سلامتی این آموزش این است که می تواند از دیابت جلوگیری و یا آن را مدیریت کند ، با کاهش چربی شکمی به نظر می رسد که مقاومت انسولین نیز افزایش یابد ، زیرا افزایش سطح چربی شکمی در بزرگسالان باعث دیابت نوع دو می شود.

ورزش های قدرتی برای بهبود سلامت قلب و عروق :

اگر چه تعدادی از عوامل خطرساز وجود دارد که با بیماری قلبی و عروقی مرتبط هستند ، اما هیچ کنترلی برآن نداریم(مانند سن ، ژنتیک و جنسیت) و تنها مقداری از آن را می توانیم کنترل کنیم ، این عوامل خطرساز به موارد زیر محدود می شوند و عبارتند از : چاقی ، دیابت نوع دو ، فشار خون بالا و لیپید ، دیابت نوع دو همچنین عامل خطری برای بیماری های قلب و عروق است ، همان طور که در بالا اشاره شد ورزش مقاومتی بدن به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو منجر می شود ، فشار خون بالا عامل خطر بزرگی برای بیماری های قلبی عروقی است و به رگ های خونی بدن کمک می کند تا ضعیف و مسدود شوند و باعث حملات قلبی ، سکته مغزی و سایر مشکلات سلامتی شود.

ورزش های قدرتی میزان لیپید خون را بهبود می بخشد :

نمونه معمولی لیپید خون به سطح آن اشاره دارد :

کلسترول کلی

حجم بالایی از لیپوپروتئین(hdl) نمونه ای از کلسترول خوب است.

حجم پایین از لیپوپروتئین (ldl) نمونه ای از کلسترول بد و تری گلیسیرید است.

پروفایل های لیپیدی نامطلوب خون به عنوان دیس لیپیدمی شناخته میشوند به این معنی که سطح ldl و یا تری گلیسیرید بالاست و گاهی اوقات سطحhdl کم است که عامل بیماری قلبی عروقی میشود.

ورزش های قدرتی و استقامتی

انجام ورزش های قدرتی بدون وزنه و هالتر

ورزش های قدرتی برای کمک به رفع دردهای مزمن :

درد مزمن دردی است که بیش از 12 هفته طول بکشد و یکی از مهمترین مشکلات سلامت عمومی است ، مزایای ورزشهای قدرتی شامل این می شود که م یتواند انواع متعددی از درد ها را که شامل درد کمر ، استئوآرتریت و درد فیبرومیالژی میشود را کاهش و درمان کند.

ورزش های قدرتی برای افزایش تراکم معدنی استخوان :

تراکم معدنی استخوان (bmd) به مقدار ماده معدنی استخوان در واحد بافت استخوانی اشاره دارد و اساسا نشان دهنده استحکام استخوان است ، تراکم معدنی استخوان (پوکی استخوان یا استئوپنی) به معنای ضعیفی و شکنندگی استخوان است.

ورزش های قدرتی عوامل پیری را به تاخیر می اندازد :

در پاسخ به سوال یکی از شما کاربران از بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک باید بگوییم که علاوه بر این برخی از تحقیقات در مورد افراد سالخورده با میانگین سنی 68 سال نشان می دهد تغییراتی که در میزان آسیب دیدگی میتوکندری که معمولا با پیری رخ میدهد باافراد جوان کم فعالیت و میانگین سنی 24 سال مشابه است.

ورزش های قدرتی سلامت روان را افزایش می دهد :

سلامت روان شامل رفاه احساسی ، روانی و اجتماعی است ، از آنجایی که این امر بطور قابل توجهی به چگونگی تفکر ، احساس و عمل تاثیر میگذارد جای تعجب نیست که در زندگی ما مهم باشد ، انجام ورزش های قدرتی به طور قابل ملاحظه ای در توانایی شناختی کمک می کند.

ورزش های قدرتی برای چاقی و افزایش قدرت

افزایش سلامت روان با ورزش های قدرتی

مزایای ذهنی آموزش قدرت

تعیین اهداف :

راه اندازی یک برنامه آموزشی به این معنی است که یک فرد دارای اهدافی در ذهن است و برای رسیدن به آن سرمایه گذاری وتلاش می کند ، رفتار متعادل و کاربردی یک عنصر شناخته شده در رفتار هدفمند است که با روان شناسی مثبت همراه است.

تمرینات قدرتی برای بهبود خواب :

با کاهش استرس ، اضطراب و افسردگی و ورزش کردن از جمله تمرین قدرت کیفیت خواب به طور قابل توجهی بهبود میابد ، یک مطالعه نشان داده است که تمرین های قدرت بدن (مانند فشار ساق پا) ، که توسط گروهی از بزرگسالان مسن انجام میشود ، کیفیت خواب را تا 38 درصد افزایش میدهد ، به عبارت دیگر برای ترمیم خواب بدن کارآمد هستند.

عادت سلامت غذایی :

بطور مشابه ورزش به خصوص تمرینات قدرتی مصرف مقادیر کافی کالری و مواد مغذی را برای فعال کردن و بازیابی بدن افزایش می دهد ، بهترین راه برای انجام این کار تهیه یک برنامه غذایی متعادل است که نگهداری و ادامه آن آسان باشد.

تمرینات قدرتی برای شادی بیشتر :

تمرین قدرت باعث آزادسازی اندروفین در طول ورزش می شود و باعث شادی شما میشود.

انجام ورزش های قدرتی برای لاغری

تمام فواید ورزش های قدرتی برای سلامت بدن و جسم و روح

خودتان را وقف کنید :

تمرینات قدرتی شما را تشویق میکند تا زمانی را به خود اختصاص دهید ، این حس فداکاری و تمرکز بر تمام جوانب زندگی تان که شامل روابط شخصیتان نیز می شود ، اثر دارد.

تقویت بدن به منظور تقویت رابطه تان است.

ورزش های قدرتی برای اعتماد به نفس :

تمرینات قدرتی به شما کمک میکند تا به موثرترین نتیجه درمورد تصویر بدنی خود برسید و اعتماد به نفس و احساس موفقیت بالایی کسب کنید ، شما به پیشرفت خود افتخار خواهید کرد و دوستان خود را تحت تاثیر قرار می دهید و نزد ااطرافیانتان بسیار قابل احترام هستید.

ورزش های قدرتی برای دریافت تعادل :

یک هسته قوی به معنای تعادل قوی از لحاظ جسمی و احساسی است ، هنگامی که شما به لحاظ جسمی قوی تر هستید ، می توانید با موانع دشوار زندگی مقابله کنید و ذهنتان به رفع آن کمک کند ، هرروز خود را با عبارت(من این را دارم) شروع کنید که داشتن این ذهنیت برای شما یک هدیه است و بازکردن این هدیه را یک موجود قوی و زیبا توصیف کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن