کاربران کامپیوتر و افراد پشت میز نشین و ارگونومی کار با کامپیوتر و جزوه ارگونومی کار با کامپیوتر و ارگونومی کار با کامپیوترو مقاله ارگونومی کار با کامپیوتر و پوستر ارگونومی کار با کامپیوتر و عکس ارگونومی کار با کامپیوتر و ارگونومی در محیط کار و تصاویر ارگونومی کار با کامپیوتر در نم نمک.

توصیه های ارگونومی کار با کامپیوتر برای کاربران پشت میزنشین

اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید ، باید بدانید که افراد پشت میز نشین در خطر ابتلا به بیماری های جدی مفصلی هستند و آسیب زیادی به مهره های گردن و کمر وارد می کند. ولی با توصیه های ارگونومی که در ادامه این بخش از سلامت نم نمک می خوانید می توانید میزان این خطرات را کاهش دهید.اصول ارگونومی در کار با رایانه + تصاویراصول ارگونومی در کار با رایانه + تصاویر

ارگونومی کاربران کامپیوتر

برای جلوگیری از آسیب به مهره های گردن و کمر چه کنیم؟

مفید ترین توصیه های ارگونومی برای کاربران کامپیوتر

توصیه های ارگونومی به حفظ حالت مناسب ستون فقرات و سلامت اندام ها کمک می کند و موجب جلوگیری از خمیدگی ها و دردها می شود. این توصیه ها برای آن دسته از افرادی که ساعتهای طولانی از روز را پشت میز کامپیوتر می نشینند بسیار مناسب است و ارز بروز درد های مفصلی و افتادگی شانه ها در این افراد جلوگیری می کند.

این حرکات به گونه ای است که می توانید در محل کار نیز آن ها را به کار ببرید . این حرکات را برای گرفتن نتیجه بهتر روزی چندباردر محل کارتان انجام دهید اما اگر این حرکات موجب ایجاد درد در گردن یا شانه شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

ورزش برای افراد پشت میزنشین

حرکات کششی برای افراد پشت میز نشین

حرکات کششی در محل کار
  • به جلو نگاه کنید و سپس سر خود را به طرف جلو خم کنید
  • در حالی که رو به جلو نگاه می کنید ابتدا به آرامی سر خود را به سمت جلو خم کنید.به صورتی که چانه تان نزدیک به سینه تان باشد و چشمهایتان به زمین نگاه کند. حالا آرام سرتان را عقب ببرید و سقف را ببینید.
  • به حالت معمولی بایستید و بدون حرکت شانه سر وگردن را به سمت راست حرکت دهید تا گوش راست به شانه راست نزدیک شود حالا آرام به وضعیت معمولی برگردید و همین حرکت را برای سمت چپ اجرا کنید.
  • در حالی که سر در وضعیت معمولی قرار دارد به آرامی سر خود را بچرخانید ، با چرخش سرتان باید ابتدا سمت راست و سپس سمت چپ خود را ببینید.
  • برای انجام حرکات شانه ، دستتان را به جلو بکشید و بعد به بالای سرتان ببرید و پس از ده ثانیه به حالت اول بر گردانید ، این حرکت را ده مرتبه انجام دهید.
  • دست ها را به دو طرف بدن بکشید و به آرامی بالای سرتان ببرید ، این حرکت را ده مرتبه انجام دهید.
  • دست هایتان را به سمت جلو بکشید و حول محور شانه به چرخانید و عقب و جلو کنید ، این حرکت را ده مرتبه برای هر دست انجام دهید.

اصول ارگونومی کار با کامپیوتر

نرمش گردن برای جلوگیری از بیماری های مفصلی

نرمش های قدرتی

این تمرین قدرت عضلات گردن را با ایجاد مقاومت در مقابل نیروی وارده با دست ، افزایش می دهد . در این تمرین با فشار دست از حرکت گردن جلوگیری می کنیم. در این تمرین باید نیرویی که با دست به گردن و به عکس وارد می کنیم در حد متوسط باشد.مقدار زمان لازم برای این تمرین حدود 20 ثانیه است .

انگشتان دو دست خود را دریکدیگر قفل کنیدو پشت سرتان قرار دهید حالا آرنج هایتان را به عقب ببرید و به دیوار پشت سر نزدیک کنید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.