چگونه باسنی سفید و بدون جوش داشته باشیم و چگونه باسنی سفید داشته باشیم و چگونه باسنی بزرگی داشته باشیم و چگونه باسنی سفید و صاف داشته باشیم و چگونه باسنی نرم و ژله ای داشته باشیم و چگونه باسنی نرم و ژله ای داشته باشیم و چگونه کمری صاف و بدون جوش داشته باشیم و چگونه بدنی سفید و بلوری داشته باشیم در نم نمک.

چگونه باسنی سفید و بدون جوش داشته باشیم؟

جوش ممکن است در هر کجای پوست بدن شما حتی باسن و ران ایجاد شود ممکن است بسیار دشوار و دردناک ، به ویژه هنگام نشستن باشد.اگر چه ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما جوش باسن بسیار شایع تر از آنچه که شما فکر می کنید می باشد.اما مردم از صحبت در مورد آن خجالت می کشند که ما در این مقاله میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم.چگونه باسنی سفید و بدون جوش داشته باشیم؟چگونه باسنی سفید و بدون جوش داشته باشیم؟

جوش روی باسن و ران ، برخلاف جوشهای معمول که روی منافذ ایجاد می شود ، معمولاً یک نوع فولیکولیت ، التهاب یا عفونت فولیکول های مو است اما معمولا به همان نام جوش یا آکنه شناخته می شود ، زیرا بسیار شبیه به آن است.

این مشکل زمانی رخ می دهد که پوست مرده ، روغن بیش از حد ، و ناخالصی های دیگر یا اصطکاک زیاد باعث تحریک بافت فولیکول های مو در باسن میشود.باکتری ها ، مخمرها یا قارچ ها نیز ممکن است فولیکول های مو را آلوده کنند.

اکثر مردم متوجه نیستند که فولیکول های مو در باسن وجود دارد ، زیرا تقریبا نامرئی هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.

عوامل مختلفی می توانند شما را در معرض بیشتر جوش و آکنه باسن و ران قرار دهند ، آنها شامل : بهداشت ضعیف ، تغذیه نامناسب ، پوشیدن لباس های تنگ و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خشن است که باعث تحریک پوست می شوند.

افرادی که چاق هستند ، دیابت دارند یا دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند بیشتر مستعد ایجاد جوش می باشند.برای حل مشکل نیازی به مراجعه به پزشک وجود ندارد و بسیاری از درمانهای خانگی ساده می توانند این مشکل شما را حل کنند.

در این بخش از سلامت پوست و مو در نم نمک و در ادامه بحث درمان خانگی جوش و اکنه 11 راه برتر برای از بین بردن جوش باسن و ران در خانه آورده شده است :

چگونه باسنی سفید و بدون جوش داشته باشیم

چگونه باسنی سفید و بدون جوش داشته باشیم؟

1. کمپرس گرم برای درمان جوش روی باسن :

اعمال یک کمپرس گرم روی جوش های باسن و ران بسیار مناسب است.گرما احساس آرامش می دهد و کمک می کند تا باکتری ها از فولیکول های مو خارج شوند ، به علاوه به کاهش درد نیز کمک خواهد کرد.

برای بهترین نتیجه ، یک مقدار نمک را با آب گرم ترکیب کنید و از آن برای کمپرس استفاده نمایید.نمک به عنوان یک ضدعفونی کننده طبیعی می تواند به درمان عفونت های خفیف کمک کند.

یک قاشق چای خوری از نمک را با دو فنجان آب گرم ترکیب کنید و بدن خود را در آن بخیسانید و یا از این مایع درون کیسه آب گرم خود بریزید و روی منطقه آسیب دیده به مدت 15 دقیقه اعمال کنید و وقتی شروع به خنک شدن کرد مجدداً آب داغ را به آن اضافه کنید.

این درمان را چند بار در طول روز تکرار کنید.

2. رفع جوش روی باسن با پک بسته یخ :

اگرچه اعمال یخ به طور مستقیم برای درمان جوش باسن کمک کننده نیست ، اما استفاده از بسته یخ می تواند این مشکل را با کاهش التهاب ، قرمزی و اندازه جوش رفع کند.سرما باعث می شود تا باکتری مو از فولیکول خارج شود.

چند تکه یخ را بر روی یک حوله قرار داده و آن را بسته بندی کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی جوش های خود اعمال کنید ، این درمان را چند بار در طول روز تکرار کنید.همچنین می توانید از آب سردبرای خیساندن باسن و ران خود استفاده کنید.

احتیاط : هرگز از یخ به طور مستقیم بر روی پوست استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث التهاب شدید و آسیب به پوست شود.

3. سرکه سیب محلولی قوی برای درمان جوش روی باسن و ران پا :

سرکه سیب یکی دیگر از درمان های خانگی برای جوش ران و باسن است ، که به دلیل خواص ضد باکتری و ضد قارچی آن است.همچنین طبیعت اسیدی آن باعث می شود فولیکول های مو و سلول های مرده پوست از بین بروند.

این به نوبه خود به خشک شدن سریع جوش کمک می کند و همچنین سطح PH پوست را در حد طبیعی و متعادل نگه می دارد و خطر ایجاد زخم را کاهش می دهد.

یک فنجان سرکه سیب فیلتر نشده را در وان حمام با آب گرم ترکیب کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن بنشینید ، این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

همچنین می توانید یک تا دو قاشق چای خوری از سرکه سیب را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و یک یا دو بار در طول روز برای کاهش جوش باسن و ران بنوشید.

سرکه سیب

درمان های گیاهی و طبیعی برای جوش روی باسن

4. رفع جوش روی ران و باسن با روغن درخت چای :

شما همچنین می توانید از روغن درخت چای برای از بین بردن جوش های باسن و ران استفاده کنید ، این ماده یک ضدعفونی کننده قوی است و برای تمیز کردن فولیکولهای مو و روند بهبودی بسیار موثر است. همچنین کمک می کند تا باکتری های مضر و سمی از بین بروند و به جلوگیری از تکرار مجدد آن نیز کمک خواهد کرد.

چند قطره از روغن درخت چای را روی یک تکه پنبه بریزید و به آرامی به منطقه آسیب دیده اعمال کنید ، اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب گرم شستشو دهید.این درمان را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

کسانی که دارای پوست حساس هستند ، باید قبل از استفاده از این روغن ، ابتدا مقداری از آن را با آب یا روغن زیتون رقیق کنید.

5. آلوئه ورا درمانی برای جوش های روی باسن :

آلوورا به دلیل خواص ضد میکروبی و ضد التهابی ، به تسکین و خروج باکتری ها از فولیکول های مو که باعث جوش شده اند ، کمک می کند.خواص مرطوب کنندگی آن نیز از خشک شدن فولیکول های ملتحمه و ایجاد زخم جلوگیری می کند.

برگ های آلوئه ورا را بردارید و ژل تازه آن را استخراج کنید و به جوش های خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه که خشک شد ، با آب شستشو دهید.این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار نمایید.

6. تاثیرات روغن نارگیل بر رفع جوش روی باسن و ران ها :

روغن نارگیل ، دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی است و به رفع مشکل شما کمک می کند.همچنین باعث کاهش قرمزی و التهاب ناشی از جوش می شود ، علاوه بر این یک مرطوب کننده ملایم بر روی پوست است.

روغن نارگیل را روی پوست آسیب دیده اعمال کنیدو به آرامی ماساژ دهید ، این کار را چند بار در روز مجددا تکرار کنید و لازم نیست که آن را شستشو دهید زیرا به خوبی جذب پوست می شوند.

همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری از پودر زردچوبه و کمی روغن نارگیل را با یکدیگر ترکیب کنید و آن را روی پوست آسیب دیده اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه بشویید.این کار را دوبار در روز برای رسیدن به نتایج سریع تر انجام دهید.

به جای روغن نارگیل می توانید از روغن زیتون نیز استفاده کنید ، با این تفاوت که پس از استفاده روغن زیتون را شستشو دهید زیرا ممکن است باعث آسیب به فولیکول های مو شود.

7. خواص جالب بلغور جوی دوسر بر درمان جوش روی باسن :

جو دوسر نیز در درمان جوش باسن و ران و همچنین التهاب موثر است.سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث بهبود بافت پوست می شود و زخم های ناشی از جوش را نیز از بین می برد.

یک فنجان جو دوسر را در یک مخلوط کن بریزید و با یک فنجان نمک سولفات ترکیب کنید ، میتوانید مقداری آب گرم اضافه کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده اعمال کنید و این کار را چند بار در روز برای یک هفته انجام دهید.

همچنین همانطور که در مطلب قبلی در بخش سلامت نم نمک توضیح دادیم می توانید یک قاشق غذاخوری پودر جو دوسر و ماست را با یک قاشق چای خوری زردچوبه به خوبی ترکیب کنید و سپس آن را روی باسن و ران خود اعمال کنید و بعد از خشک شدن با آب گرم شستشو دهید ، این کار را یکبار در هفته تکرار کنید.

خواص جو

رفع جوش روی باسن و ران با دست ساز های خانگی

8. فواید خمیر دندان برای جوش روی باسن و ران ها :

خمیر دندان سفید کننده علاوه بر تمیز کردن دندان هایتان ، برای درمان جوش های باسن و ران نیز موثر است.خاصیت ضد باکتری آن کمک میکند تا باکتری هایی که باعث عفونت شده اند ، از بین بروند.همچنین به خشک شدن فولیکول های ملتهب کمک میکند.

مقداری خمیر دندان سفید کننده را روی منطقه مورد نظر اعمال کنید ، اجازه دهید که شب تا صبح بماند و سپس صبح آن را با آب سرد بشویید.این درمان را هر روز تا زمان بهبودی کامل ادامه دهید.

9. از بین بردن جوش روی باسن با جوش شیرین :

جوش شیرین به عنوان یک عامل موثر برای از بین بردن سلول های مرده پوست ، که فولیکول های مو را مسدود کرده اند و باعث جوش شده اند ، می باشد.بنابراین جوش شیرین یک راه حل خوب دیگر است که میتوانید آن را امتحان کنید.

همچنین به حفظ سطح PH پوست کمک میکند و به دلیل خواص ضد التهابی موجب کاهش درد و التهاب میشود.

یک قاشق چای خوری از جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید و یک ماسک بدست آورید ، سپس آن را روی قسمت آسیب دیده اعمال کنید و پس از 2 تا 5 دقیقه با آب سرد بشویید.این درمان را یکبار در طی روز تکرار کنید.

10. برطرف کردن جوش روی باسن و ران با استفاده از آسپرین :

آسپیرین یکی دیگر از درمان های عالی برای رفع جوش باسن و ران می باشد ، اما بیشتر به خشک شدن فولیکول های ملتحمه کمک می کند. همچنین به حذف سلول های مرده پوست و جلوگیری از زخم ناشی از جوش کمک می کند.

یک یا دو عدد آسپیرین را در مقداری آب حل کنید و یک ماسک به دست آورید و برای گرفتن نتیجه بهتر آن را با کمی عسل یا روغن زیتون ترکیب کنید ، سپس آن را روی قسمت آسیب دیده اعمال کنید و اجازه دهیدبعد از چند دقیقه خشک شود و بعد با آب گرم بشویید.

این درمان را دوبار در طول روز تکرار کنید.

11. زردچوبه مناسب برای جوش روی باسن :

بسیاری از افراد پیشنهاد می دهند که برای جلوگیری از جوش باسن و ران از زردچوبه استفاده کنید ، طبق مطالعاتی نشان می دهد که ترکیبی که در زردچوبه وجود دارد و کورکومین نامیده می شود ، می تواند باکتری های موجود در فولیکول های مو را خارج کند ، پس مقداری از زردچوبه را با آب ترکیب کنید و ماسک به دست آمده را روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید و پس از خشک شدن آرا شستشو دهید.

زردچوبه ضد جوش

جوش روی باسن را با ادویه نابود کنید

*نکات و راهنمایی های اضافه برای جوش روی باسن و ران ها :

-برای جلوگیری از بروز جوش باسن و ران و همچنین درمان عفونت های موجود ، به طور منظم این قسمت را شستشو دهید تا از نفوذ باکتری و عرق و خاک جلوگیری کنید.

-همیشه بعد از یک جلسه تمرین دوش بگیرید.

-در ماه های تابستان لباس های آزاد و گشاد بپوشید و معمولا لباس هایی را انتخاب کنید که از پنبه تهیه شده باشند.

احتمال عرق کردن را تا حد زیادی کاهش می دهد و اجازه می دهد تا پوست نفس بکشد.

- روزانه لباس خود را تغییر دهید.

-حوله خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

- پوست حساسی دارید از نرم کننده های پارچه استفاده نکنید.

- از دستمال توالتی استفاده کنید که دارای رایحه یا رنگ نباشد.

- برای هضم بهتر غذا و آب رسانی بدن مقدار زیادی آب بنوشید.

- از غذاهای ناسالم شیرین ، چرب و سرخ شده اجتناب کنید ، این غذاها التهاب را افزایش می دهند و روند بهبودی را کند می کنند.

- یک رژیم غذایی خاص را برای سم زدایی بدن و خلاص شدن از آنها در نظر بگیرید.

- برای مدت زمان طولانی نشنید و پشتتان نخوابید.

این مطلب مفید بود؟
(16 رای)
80%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.