دشمن رشک و درمان رشک و درمان قطعی رشک سر و فواید رشک موی سر و تشخیص رشک مرده از زنده و نوشابه و شپش و دشمن شپش و رشک چیست و چگونه از بین میرود در نم نمک.

دشمن رشک سر چیست و درمان خانگی آن کدام است؟

به تخم شپش که بیضی شکل هست و دارای رنگ سفید می باشد و اندازه آن حدود ته سنجاق می باشد رشک اطلاق می گردد.منبع تغذیه شپش خون انسان می باشد ، بزاق شپش دارای مواد ضدانعقادی می باشد که جلوی لخته شدن خون را می گیرد وباعث ایجاد خارش شدیدی می شود ، شپش تن علاوه برایجاد ناراحتی هایی که به علت گزش شپش ایجاد میشود ، انتقال دهنده بیماری تیفوس وتب ناشی از گزش شپش نیز می باشد.رشک چیست و چگونه از بین میرود؟ + دشمن رشکرشک چیست و چگونه از بین میرود؟ + دشمن رشک

علائم رشک مو

علائم رشک مو

رشک در واقع تخم شپش یا pediculus می باشد که به شکل بیضی و سفیدرنگ و کوچک که به ساقه مو و درز لباس می چسبد.هر کدام از این تخم ها داخل یک کپسول بسیار چسبناک قرار گرفته و به فاصله کمی از ریشه مو جای که دما و رطوبت مناسب دارد قرار میگیرند.

پس از 7روز شپش ها سر از تخم در می آورند و طی مراحلی به شپش بالغ تبدیل می شوند .

تفاوت رشک و شوره سر

ممکن است رشک سر با شوره سر اشتباه شود که وجه تمایز آن در این است که شوره سر در واقع بافت مرده پوست می باشد که به راحتی از مو جدا میشود در حالی که رشک به سختی از مو جدا می شود.

شپش سر روی پوست سر وموی انسان زندگی و از خون لایه های سطحی پوست تغذیه می کند.

درمان خانگی رشک سر

الف) درمان شپش سر :

  • اصول بهداشت فردی به دقت رعایت شود.
  • لباس فرد آلوده به طور منظم و صحیح باید تعویض شود و همچنین بدن فرد مرتبا شسته شود .
  • استفاده کردن از شامپوی پرمترین.

روش استفاده از پرمترین و لوسیون گامابنزن : ابتـدا باید موهـا را بـا آب مـرطوب نمـود ، سپس موها را با شامپـوی پرمترین کاملا آغشته کرد تا شامپو ، به سر و سـاقه مـوها بـرسد ، پس از 10 دقیـقه باید سر را با آب فــراوان شست تا شامپو کاملا از بین برود. بهتر است بعد از یک هفته دوباره تکرار گردد تا نتیجه بهنری دریافت شود.

نحوه درمان خانگی رشک مو

نحوه درمان خانگی رشک مو

ب) درمان شپش تن :

لباس ها باید مرتبا تعویض و با آب داغ شسته شود و پس از شستشو اطو کردن لباس ها توصیه می شود.

استفاده ازشامپوی پرمترین و درصورت در دسترس نبودن از لوسیون گامابنزین استفاده شود.

این مطلب مفید بود؟
(108 رای)
70.2%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی