عوارض پوستی داروهای ضد تشنج و عوارض پوستی داروهای اعصاب و عوارض پوستی قرص لوبل و عوارض داروهای ضد تشنج در کودکان و عوارض قرص ضد تشنج لوبل و عوارض داروهای ضد تشنج و بهترین قرص ضد تشنج و عوارض پوستی کاربامازپین و عوارض پوستی توپیرامات در نم نمک.

عوارض پوستی داروهای ضد تشنج

عوارض پوستی داروهای ضدتشنج شایع بوده و علتی برای قطع مصرف دارو می باشد. این عوارض طیفی از بثورات پوستی ماکولوپاپولر تا سندرم استیونس جانسون و نکروز سمی اپیدرمال می باشد. در بین داروهای رایج ضدتشنج ترکیبات آروماتیک مثل فنی تویین ، فنوباربیتال و کاربامازپین شیوع بالاتری از بروز عوارض پوستی را دارند که گاهی اوقات منجر به بستری شدن بیماران می گردد. داروهای جدیدتر مثل لاموترژین نیز می تواند عوارض پوستی ایجاد کند.عوارض پوستی داروهای ضد تشنجعوارض پوستی داروهای ضد تشنج

شایع ترین دارویی که در این تحقیق عوارض پوستی نشان داده بود ، فنی تویین (32%) و کمترین عارضه پوستی مربوط به لاموترژین (3%) بود.

عوارض پوستی داروهای ضد تشنج

بسیاری از داروها می توانند عوارض جانبی پوستی (پوستی) ایجاد کنند. شدت علائم می تواند از راش خفیف تا شرایط تهدید کننده زندگی که باعث نارسایی پوست و مرگ می شود متغیر باشد. گروه های خاصی از داروها باعث ایجاد واکنش های پوستی مکرر ، خاص یا جدی می شوند. داروهای ضد تشنج یا ضد صرع یکی از این دسته از داروها هستند که برخی از آنها عوارض جانبی قابل توجهی بر روی پوست دارند.

شناخت عوارض جانبی که پوست را درگیر می کند مهم است ، زیرا قطع سریع دارو می تواند از بدتر شدن علائم ناشی از دارو جلوگیری کند. ممکن است در مورد بیماری که دچار فوران دارویی شده است ، تصمیمی گرفته شود که آیا داروی مهمی را که ممکن است باعث واکنش شده باشد ادامه دهد یا به داروی جایگزین روی آورد.

هنگامی که با یک بثورات پوستی جدید در بیمار مواجه می شوید ، تاریخچه کامل دارویی مهم است و باید شامل داروهای تجویز شده ، بدون نسخه و داروهای جایگزینی باشد که بیمار مصرف می کند تا بتوان فوران های دارویی را در نظر گرفت یا رد کرد.

عوارض پوستی داروهای ضد تشنج

داروهای ضد تشنج که به عنوان داروهای ضد صرع یا ضد تشنج نیز شناخته می شوند ، گروه متنوعی از داروها هستند که معمولاً در درمان صرع و تشنج و کمتر برای سایر بیماری ها مانند نورالژی سه قلو و اختلال دوقطبی استفاده می شوند. آنها با کاهش شلیک بیش از حد نورون ها که در یک تشنج اتفاق می افتد ، کار می کنند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.