مراقبت پوست در زمستان و مراقبت پوست در فصل زمستان و مراقبت پوست در فصل سرما و علت سوزش صورت در زمستان و محافظت پوست در برابر سرما و سرما و پوست صورت و راههای مراقبت پوست در سرما و مراقبت از پوست لب و حفظ رطوبت پوست در زمستان و جلوگیری از پیری پوست را در نم نمک مشاهده کنید.

برنامه کامل و دقیق مراقبت از پوست در زمستان

محافظت از بدن در برابر سرما تنها به پوشیدن لباس گرم ختم نمی شود و در این فصل مراقبت از پوست به تغییراتی نیاز دارد. در حقیقت ، بسیاری از افراد در فصل زمستان پوست را در شرایط بدی قرار می دهند چرا که وسایل گرمایشی که در خانه یا سایر مکان ها استفاده می شود ، رطوبت هوا را جذب می کند.چگونه از پوستمان در زمستان مراقبت کنیم؟چگونه از پوستمان در زمستان مراقبت کنیم؟

در فصل زمستان ، محیط رطوبت کمتری دارد در واقع پوست ، بیشتر در معرض خشکی قرار می گیرد. در این بخش از بهداشت و سلامت نم نمک به ارائه نکاتی برای مراقبت از انواع پوست در زمستان می پردازیم.

حفظ سلامت پوست در زمستان

نکات مهم کلی مراقبت از پوست در زمستان

مرطوب کردن پوست :

همه افراد در زمستان برای رفع خشکی پوست به مرطوب کننده نیاز دارند زیرا پوست ، بدون وجود محافظ ترک برداشته و ملتهب می شود.

استفاده از پاک کننده های ملایم :

استفاده از پاک کننده ای خشن مانند لایه بردارها و پاک کننده های قوی می تواند خشکی پوست را افزایش دهد.

محافظت ازپوست

محافظت از پوست در زمستان

عدم استفاده از شوینده های حاوی الکل و سولفات :

این شوینده ها باعث خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن می شود ، بنابراین نباید از آنها برای شستشوی پوست استفاده کرد.

استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب در فصل زمستان :

حتی اگر جز آن دسته افرادی هستید که خیلی از منزل بیرون نمی روید استفاده از کرم ضد آفتاب در روزهای زمستان اهمیت زیادی دارد ، زیرا برف های روی زمین نور خورشید را منعکس می کنند و اشعه ماورا بنفش از هر دوجهت (زمین ، آسمان) به پوست می تابد.

همچنین در صورت عدم استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان دچار آفتاب سوختگی و آسیب به پوست می شوید. بنابراین در انتخاب ضد آفتاب دقت کنید تا موجب خشکی بیش از حد پوست نشود ، همچنین فاقد هر گونه مواد معطر باشد.

اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان

مراقبت از انواع پوست در فصل زمستان با راهکارهای طبیعی

صرف نظر از نوع پوست چندین راه کار طبیعی وجود دارد که می توانید در زمستان برای مراقبت بهتر از هر نوع پوست انجام دهید :

 • استفاده از مرطوب کننده در این فصل به معنی مصرف مقدار زیادی از آن نیست بلکه باید بصورت لایه های یکنواخت و به اندازه روی پوست دست و صورت بزنید.

 • به جای روغن صورت از کرم یا لوسیون استفاده کنید زیرا روغن ها به عمق پوست نفوذ کرده و فقط یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کنند اما از آبرسانی به پوست جلوگیری می نمایند ، بنابراین برای دریافت نتیجه بهتر آنها را به همراه مرطوب کننده استفاده کنید.

 • اگر می توانید از یک دستگاه بخار در خانه و محل کار استفاده کنید. هر چقدر بتوانید رطوبت بیشتری در محیط اطراف خود ایجاد کنید ، پوست آسیب کمتری می بیند.

 • از دوش گرفتن طولانی با آب گرم خودداری کنید زیرا باعث خشکی بیشتر پوست در زمستان می شود؛ به همین دلیل زمان دوش و حمام خود را کوتاه تر کرده و از آب ولرم استفاده کنید.

 • از لایه برداری پوست خوداری کنید ، زیرا لایه برداری محافظ های طبیعی پوست را ضعیف کرده و باعث می شود پوست در معرض خشکی بیشتری قرار بگیرد؛ بنابراین از پاک کننده های ملایم استفاده کرده و از مصرف محصولات و شوینده های قوی خودداری کنید.

 • مصرف ماهی و امگا 3 را افزایش دهید تا رطوبت پوست را حفظ کنید.

 • از مصرف شکر ، نشاسته و همچنین چای و قهوه خودداری کنید. اگرچه تمایل افراد در هوای سرد به نوشیدن چای و قهوه بیشتر است اما می تواند باعث خشکی پوست ، اگزما و آکنه شود در عوض آب بیشتری بنوشید تا به آبرسانی بدن در فصل زمستان کمک کنید.

 • استفاده از لوسیون و مرطوب کننده ها بعد از استحمام تا حد زیادی رطوبت پوست را حفظ می کند.

حفظ رطوبت پوست با مصرف ماهی و امگا3

مراقبت از پوست چرب در فصل زمستان

اگر در تابستان به دلیل داشتن پوستی چرب ، استفاده از مرطوب کننده را کنار می گذارید در زمستان از لوسیون های بدون چربی برای محافظت از پوست در برابر شرایط سخت آب و هوایی استفاده کنید. همچنین می توانید از مرطوب کننده های حاوی ضد آفتاب استفاده کنید.

مراقبت از پوست خشک در فصل زمستان

اگر پوست خشکی دارید ، زمستان سخت ترین زمان برای شما خواهد بود. برای جلوگیری از خشکی بیش از حد پوست ، باید آبرسانی را با استفاده از کرم یا پاک کننده بر پایه روغن انجام دهید. بنابراین با استفاده از مرطوب کننده هایی که دارای مواد محافظتی مانند اسید هیالورونیک یا پترولاتوم هستند رطوبت پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست معمولی در زمستان

اگر در فصل تابستان چربی پوست را با پاک کننده های قوی متعادل می کنید ، زمان آن فرا رسیده است که به پوست خود استراحت دهید و پاک کننده های ملایم تر و آبرسان را جایگزین کنید. همچنین شب ها از کرم های چرب برای بهبود قسمت های خشک پوست استفاده کنید.

استفاده از کرم در زمستان جهت حفظ رطوبت پوست

مراقبت از پوستهای آکنه زده در زمستان

افرادی که پوستی مستعد آکنه دارند ، معمولا لایه برداری انجام می دهند تا پوست شفافی داشته باشند ، اما زمستان پوست به رفتار ملایم تری نیاز دارد. زمستان زمان خوبی است که به پوست اجازه استراحت دهید و از محصولات ملایم تر برای لایه برداری آکنه استفاده کنید.

جلوگیری از پیری و چروک پوست در زمستان

اگر از رتینوئیدها و آنتی اکسیدان ها برای جوان سازی و سالم نگه داشتن پوست خود استفاده می کنید ، می توانید این کار را در زمستان نیز ادامه دهید اما باید استفاده از آنها را با رطوبت بیشتر همراه کرده تا از پوست محافظت کنید. علاوه براین هنگام استفاده از این مواد قوی بر روی پوست ، در معرض آسیب بیشتر ناشی از اشعه ماورا بنفش قرار می گیرید.

مراقبت از پوست لب ها در فصل زمستان

پوست لب حساس ترین قسمت بدن است و در هوای خشک به راحتی آسیب می بیند. لب ها هیچ غده چربی برای رطوبت سازی خود ندارند ، بنابراین باید آنها را مرطوب کنید. در شرایط عادی نوشیدن مایعات ، لیس زدن لب ها و استفاده از ویتامینه روی لب ها همگی از راه های مرطوب نگه داشتن لب ها هستند. اما در زمستان ، ممکن است این روشها برای رطوبت پوست لب کافی نباشد.

روشهای مراقبت از پوست لب در زمستان

نکات مهم برای مراقبت از پوست لب در هوای سرد :

 • در صورت قرار گرفتن در آب و هوای سرد و بادی ، برای محافظت بیشتر ، لب ها را با روسری بپوشانید.

 • آب بیشتری بنوشید؛ نوشیدن آب به آبرسانی لب ها کمک می کند.

 • ویتامین ب بیشتری مصرف کنید. مکمل ها به طور کلی به آبرسانی لب ها کمک می کند.

 • استعمال سیگار را ترک کنید.

 • از مرهم لب طبیعی تهیه شده با موادی مانند موم ، روغن بادام ، کره شی(شی باتر) ، روغن جوجوبا ، آلوئه ورا یا سایر مواد طبیعی استفاده کنید ، این مواد طبیعی بیشتر از مواد شیمیایی به آبرسانی لب کمک می کنند.

 • سعی کنید خیلی لبهای خود را لیس نزنید ، اگر پوست لب ها ترک خورده است لیس زدن آنها باعث خشک شدن بیشتر آنها می شود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.