انواع کرونا و نشانه های هر نوع کووید 19 و علائم مشخص و متفاوت انواع ویروس کرونا و علائم ویروس کووید 19 و آشنایی با انواع کرونا و شش نوع اصلی کرونا ویروس را در نم نمک مشاهده نمایید.

انواع بیماری کرونا و نشانه های هر کدام

ماه ها از شیوع کرونا گذشته است و ما هنوز در حال بررسی علائم این بیماری گسترده هستیم. در کنار علائم رایجی که از کووید معرفی کردیم ، این ویروس همچنان چیزهای جدیدی را در بدن ( پوست و مو) هم نشان می دهد. خوشبختانه مطالعه جدیدی انجام شده است که این علائم را به گروه هایی طبقه بندی کرده تا هم به پزشکان و هم به بیماران کمک کند که شدت بیماری خود را متوجه شوند.انواع ویروس کرونا(کووید 19) و نشانه های هر کدامانواع ویروس کرونا(کووید 19) و نشانه های هر کدام

بر اساس این تحقیق 6 گروه در بین بیماران کرونایی وجود دارد که هر کدام علائم مخصوص به خود را از خفیف ترین تا شدیدترین حالت نشان می دهند. اطلاعات مربوط به این آزمایش در دانشگاه لندن روی 1600 بیمار از آمریکا و بریتانیا انجام شده است.

این بیماران بین ماه های مارس و آوریل مورد بررسی قرار گرفتند. طبق این آزمایش افرادی که به گروه آخر اختصاص دارند ، شدیدترین حالت را از خود نشان می دهند. پس با ما در بخش سلامت نم نمک همراه باشید تا این 6 گروه مختلف را به شما معرفی کنیم.

انواع کرونا

انواع ویروس کرونا با علائم متفاوت در افراد

نوع 1:شبه آنفولانزا بدون تب

اولین نوع کووید 19، که خفیف ترین علائم را دارد و اغلب با دیگر بیماری ها اشتباه گرفته می شود. بیماران در این دسته بندی علائم شبیه آنفولانزا را با سر درد ، کاهش حس بویایی ، درد عضلانی ، سرفه ، گلو درد و درد قفسه سینه تجربه می کنند. اگرچه علامت کلیدی و اصلی که همان تب است را از خود نشان نمی دهند.

انواع کرونا و علائم آن

نوع 2:شبه آنفولانزا با تب

این گروه علائم مشابهی با نوع یک دارند اما کمی شدیدتر از آن ها هستند. بیماران نوع دو علائم شبه آنفولانزا را همراه با تب تجربه می کنند. افراد گروه دوم دچار سر درد ، کاهش بویایی و اشتها ، سرفه ، گلو درد ، گرفتگی صدا و تب می شوند.

کروناهای مختلف

نوع 3:معده و روده ای

علائم معده و روده ای از کووید 19 جزء علائم غافلگیرکننده در شیوع ویروس کرونا بود. بیماران در گروه 3 علائمی مثل اسهال را همراه با درد قفسه سینه ، گلو درد ، سر درد ، از دست دادن حس بویایی و اشتها گزارش کردند. نکته جالب این جا بود که بسیاری از این افراد هیچ گونه سرفه ای نداشتند.

انواع ویروس کرونا چیست

نوع 4:سطح یک شدید (خستگی)

اگر به این گروه یا هر کدام از گروه های زیر تعلق داشته باشید ، احتمالاً عضو افرادی هستید که این ویروس کرونا را در حالت شدید تجربه کرده اید. بیماران گروه چهار دچار سر درد ، درد قفسه سینه و خستگی شدید می شوند. خستگی ممکن است تا چند هفته برای آن ها طول بکشد؛ به طوری که ممکن است فرد نتواند کارهای معمولی روزانه را انجام دهد.

نوع 5:سطح دو شدید (گیجی)

این یکی از شدید ترین انواع کووید 19 محسوب می شود زیرا روی سلامت ذهن مانند سلامت جسم تأثیر می گذارد. افراد متعلق به این گروه دچار سر درد ، کاهش بویایی و اشتها ، سرفه ، گرفتگی ، صدا ، گلو درد ، درد قفسه سینه ، درد ماهیچه و عضلات ، تب ، خستگی و گیجی می شوند. علامتی که در بسیاری از این افراد گزارش شده ، هذیان است. در حقیقت بعضی از بیماران بستری شده به دلیل ویروس کرونا سابقه پارانوئید ، گیجی یا تو هم شبانه را داشته اند.

علائم انواع کرونا

نوع 6:سطح سه شدید ( شکمی و تنفسی )

نوع آخر ویروس کرونا که شدید ترین نوع است و بیشتر مرگ و میر ها مربوط به این دسته است که مشکلات معده و روده و تنفسی را شامل می شود. این افراد نه تنها با علائم معمولی مثل درد قفسه سینه ، گلو درد ، سر درد ، سرفه ، خستگی ، تب ، از دست دادن بویایی و اشتها ، درد عضلانی و گرفتگی صدا مواجه می شوند. بلکه دچار گیجی ، تنگی نفس ، دل درد و اسهال هم خواهند شد. محققان به این نتیجه رسیده اند که تقریباً نصف بیماران این دسته بستری می شوند که این عدد در مقایسه با گروه اول فقط 16 درصد است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی