ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، علائم ایدز در مردان و تاثیر ویروس اچ آی وی(HIV) در آقایان و تاثیر ویروس HIV در آقایان و علائم ایدز در مردان بعد از چند روز مشخص میشود و علائم حتمی ایدز و علائم ایدز بعد از ده سال و علائم ایدز بعد از یکسال در مردان و علائم ایدز در مردان با عکس و علائم ایدز بعد از چند روز و علائم ایدز در مردان در روزهای اول و علائم ایدز در زنان در نم نمک.

نشانه های ایدز مردان و وجود ویروس اچ آی وی - HIV در بدن مردان

معمولا مردانی که در مراحل آخر نفوذ ویروس HIV و ابتلا به بیماری ایدز هستند علائم بیماری سرماخوردگی از جمله سردرد ، گلودرد ، عفونت های قارچی ، حالت تهوع ، استفراغ ، اسهال مداوم ، خستگی مزمن ، کاهش وزن سریع و ...... را از خود نشان می دهند.علائم ایدز در مردان بعد از چند روز مشخص می شود؟علائم ایدز در مردان بعد از چند روز مشخص می شود؟

اچ آی وی یک ویروس است که بر سیستم ایمنی ، به ویژه سلول های CD4 تاثیر می گذارد. سلول های به CD4 محافظت از بدن در برابر بیماری کمک می کنند. بر خلاف ویروس های دیگری که سیستم ایمنی می تواند با آن مبارزه کند ، ویروس اچ آی وی را نمی توان با سیستم ایمنی حذف کرد.

چنانچه در این بخش از سلامت نم نمک خواهید خواند علائم اچ آی وی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. هیچ دو نفر مبتلا به اچ آی وی احتمالا علائم مشابهی را تجربه نخواهند کرد. با این حال ، اچ آی وی به طور کلی از این الگو پیروی خواهد کرد :

 • بیماری حاد
 • دوره اسیمپتمتیک
 • عفونت پیشرفته

علائم ظاهری ایدز

علائم ایدز مردان چگونه است؟

علائم ایدز در مردان به چه صورت است؟

بیماری حاد

حدود 80 درصد افرادی که مبتلا به ویروس HIV هستند در عرض دوتا چهار هفته علائم آنفولانزا مانند دارند. این بیماری آنفولانزا مانند بیماری حاد اچ آی وی شناخته می شود. بیماری حاد اچ آی وی مرحله اولیه بیماری ایدز است و تا زمانی ادامه می یابد که بدن آنتی بادی در برابر ویروس ایجاد کند.

شایع ترین نشانه های این مرحله از اچ آی وی عبارتند از :

علایم ایدز در روزهای اول

نشانه های بیماری ایدز در مردان

علائم ایدز مردان که کمتر ممکن است شامل موارد زیر باشند :

 • خستگی
 • متورم کردن غدد لنفاوی
 • زخم در دهان و یا اندام های جنسی
 • عضلات ماهیچه
 • درد مفاصل
 • تهوع و استفراغ
 • عرق شب

علایم این بیماری معمولا تا دو هفته طول می کشد. هر کسی که این نشانه ها را داشته باشد و فکر می کند که ممکن است مبتلا به اچ آی وی شود باید مورد آزمایش قرار گیرد.

علائم اولیه ایدز چقدر طول میکشد

علائم ایدز مردان و چگونگی آن

علائم ایدز مردان و زنان

علائم اچ آی وی عموما در زنان و مردان یکسان است. یکی از علائم اچ آی وی مخصوص مردان ، زخم روی الت مردانه است.

HIV ممکن است منجر به هیپوگنادیسم ، یا تولید ضعیف هورمون های جنسی ، در هر دو جنس شود. با این حال ، تاثیرات روی مردان آسان تر از تاثیرات روی زنان است. علایم پایین تستوسترون یکی از جنبه های هیپوگنادیسم است که می تواند اختلال عملکرد نعوظ را ایجاد کند.

دوره اسیمپتمتیک

پس از اینکه علایم اولیه ناپدید می شوند ، بیماری ایدز ممکن است به مدت چند ماه و یا چند سال علائم دیگری نداشته باشد. در این زمان ، ویروس تکثیر می شود و شروع به ضعیف شدن سیستم ایمنی می کند.

فرد در این مرحله احساس ناخوشی نخواهد کرد ، اما این ویروس هنوز فعال است. آن ها به راحتی می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند. به همین دلیل است که آزمایش اولیه ، حتی برای آن هایی که احساس خوبی دارند ، بسیار مهم است.

علائم حتمی ایدز

تاثیرگذاری ویروس ایدز در مردان

ایدز مردان و عفونت های پیشرفته

ممکن است کمی طول بکشد ، اما در نهایت ممکن است ویروس ایدز سیستم ایمنی فرد را تجزیه کند . هنگامی که این اتفاق می افتد ، اچ آی وی به مرحله 3 می رسد که اغلب به ایدز منسوب است.

ایدز آخرین مرحله از این بیماری است. فردی در این مرحله یک سیستم ایمنی آسیب دیده دارد که آن ها را نسبت به عفونت های فرصت طلب بیشتر آسیب پذیر می سازد.

عفونت های فرصت طلب شرایطی هستند که بدن به طور طبیعی قادر به مبارزه با آن است ، اما می تواند برای افرادی که اچ آی وی دارند مضر باشد. افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند ممکن است متوجه شوند که اغلب مکرر سرما خوردگی ، آنفولانزا و عفونت های قارچی می گیرند. آن ها همچنین ممکن است در مرحله بعد 3 بیماری ایدز را تجربه کنند :

 • تهوع
 • استفراغ
 • اسهال همیشگی
 • خستگی مزمن
 • کاهش وزن
 • سرفه و تنفس کوتاه
 • تب مکرر ، سردی ، و عرق شب
 • جوش ها ، زخم ها و جراحات در دهان یا بینی ، اندام های تناسلی یا زیر پوست
 • تورم طولانی مدت غدد لنفاوی در زیر بغل ، کشاله ران و یا گردن
 • کمبود حافظه ، گیجی و یا اختلالات عصبی

علایم ایدز در دوران نهفتگی

علائم عفونت ایدزی در مردان

ایدز مردان و اینکه چگونه اچ آی وی پیشرفت می کند؟

همانطور که اچ آی وی پیشرفت می کند ، به CD4 حمله می کند و به اندازه کافی سلول های را از بین می برد که بدن دیگر نمی تواند با عفونت و بیماری مبارزه کند. وقتی این اتفاق می افتد ، می تواند منجر به مرحله 3 اچ آی وی شود. زمانی که طول می کشد تا اچ آی وی به این مرحله برسد ، ممکن است از چند ماه تا 10 سال یا حتی بیشتر باشد.

با این حال ، همه کسانی که اچ آی وی دارند در مرحله 3 پیشرفت خواهند کرد. اچ آی وی می تواند با دارو ضد ویروسی کنترل شود.

این نوع درمان می تواند از تکرار ویروس جلوگیری کند. در حالی که معمولا می توان روند پیشرفت اچ آی وی را متوقف کرد و کیفیت زندگی را بهبود بخشید ، درمان بسیار موثر خواهد بود اگر زود آغاز شود.

علائم پوستی ایدز

پیشرفت ایدز در مردان

ایدز مردان و اچ آی وی چقدر مشترک است؟

طبق مراکز کنترل و پیش گیری بیماری ها ، حدود 1.1 میلیون آمریکایی مبتلا به اچ آی وی هستند. در سال 2016 تعداد تخمینی تشخیص اچ آی وی در ایالات متحده 39،782 بود.

حدود 81 درصد از این تشخیص ها در میان مردان 13 سال و بیشتر بودند.

اچ آی وی می تواند بر افراد هر نژاد ، جنسیت ، یا گرایش جنسی تاثیر بگذارد. ویروس از فردی به فرد دیگر از طریق تماس با خون ، منی ، یا مایعات واژینال که حاوی ویروس است ، عبور می کند.

داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا به اچ آی وی - مثبت بدون استفاده از کاندوم ، خطر ابتلا به اچ آی وی را افزایش می دهد.

استفاده ار ماندوم

کنترل بیماری ایدز در مردان

اگر علائم ایدز مردان را دارید اقدام کنید و آزمایش دهید

افرادی که از نظر جنسی فعال هستند و یا سوزن های مشترک دارند باید تست اچ آی وی دهند ، به خصوص اگر هر یک از علائم ارایه شده را دارند آزمایش سالیانه برای افرادی که از مواد مخدر تزریقی استفاده می کنند یا از نظر جنسی فعال و کنترل نشده هستند توصیه می شود.

تست سریع و ساده است و تنها نیاز به یک نمونه کوچک از خون دارد. بسیاری از کلینیک های پزشکی ، مراکز بهداشتی اجتماعی و برنامه های سو مصرف مواد به آزمایش اچ آی وی می پردازند.

جعبه تست اچ آی وی خانگی می تواند به صورت آنلاین سفارش داده شود. این تست های خانگی نیازی به ارسال نمونه به یک آزمایشگاه ندارند. نتایج را در 20 تا 40 دقیقه ارائه می دهد.

نشانه های ایدز در دهان

آزمایش ایدز در مردان

ایدز مردان و محافظت در برابر اچ آی وی

تخمین می زند که در ایالات متحده سال 2015، 15 درصد افرادی که با اچ آی وی زندگی می کردند نمی دانستند که مبتلا هستند. در چند سال گذشته ، تعداد افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند افزایش یافته است ، در حالی که تعداد سالانه انتقال اچ آی وی جدید نسبتا ثابت مانده است.

مهم است که از علائم اچ آی وی آگاه باشید و اگر امکان ابتلا به ویروس وجود دارد ، آزمایش دهید. اجتناب از قرار گرفتن در معرض مایعات بدن که به صورت بالقوه حامل ویروس هستند ، یکی از راه های پیش گیری است.

جلوگیری از ایدز

جلوگیری مردان از ایدز

این اقدامات می تواند به کاهش خطر ابتلا به اچ آی وی کمک کند :

از کاندوم برای ارتباط جنسی واژینال و مقعدی استفاده کنید. وقتی که به درستی استفاده شود ، استفاده از کاندوم در محافظت در برابر اچ آی وی بسیار موثر است.

از مواد مخدر تزریقی اجتناب کنید. سعی کنید از سوزن های مشترک و یا چند بار مصرف استفاده نکنید. بسیاری از شهرها برنامه های مبادله سوزن دارند که سوزن ها را استریل می کنند.

احتیاط کنید. همیشه فرض کنید که ممکن است خون عفونی باشد. از دستکش های پلاستیکی و دیگر موانع حفاظت استفاده کنید.

آزمایش اچ آی وی دهید. آزمایش کردن تنها راه دانستن این است که آیا اچ آی وی منتقل شده است یا نه. افرادی اچ آی وی مثبت دارند درمان را شروع کنند و نیز گام هایی برای کاهش خطر انتقال ویروس به دیگران بردارند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن