ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، کیفیت شنوایی، ظاهر گوش ها، تولید موم و تنظیم تعادل، بینش مهمی را در سلامت کلی ارائه می دهد. تشخیص این نشانه ها و علائم برای درک بهتر آنچه درون بدن ما جریان دارد، ضروری است.

نحوه تشخیص بیماری ها از روی گوش

از شکل گوش ها می توان به وجود بیماری های قلبی در فرد پی برد. اگر لاله گوش شما زاویه دار و مورب باشد به احتمال زیاد به بیماری عروق کرونری مبتلا هستید یا خواهید شد. وقتی در مورد گوش هایمان فکر می کنیم ، معمولا بر روی توانایی آن ها برای شنیدن تمرکز می کنیم. اما صرف نظر از کارکرد اصلی ، ظاهر آن ها می تواند چیزهای خاصی را در مورد سلامتی آشکار کند.نحوه تشخیص بیماری ها از روی گوش + عکسنحوه تشخیص بیماری ها از روی گوش + عکس

کیفیت شنوایی ، ظاهر گوش ها ، تولید موم و تنظیم تعادل ، بینش مهمی را در سلامت کلی ارائه می دهد. تشخیص این نشانه ها و علائم برای درک بهتر آنچه درون بدن ما جریان دارد ، ضروری است.

شکل لاله گوش

اسرارا و شگفتی های گوش انسان

چیزهایی که شکل گوش ها در مورد سلامتی نشان می دهند

دیابت :

از دست دادن شنوایی ، گرچه یک بیماری مخصوص به خود است می تواند نشانه ای از دیابت نیز باشد. گفته شده از دست دادن شنوایی در بیماران دیابتی دو برابر شایع تر نسبت به افراد سالم است پیش دیابتی ها30 درصد بیشتر ریسک از دست دادن شنوایی را دارند. ارتباط ممکن است با گردش خون موجود در گوش توضیح داده شود - که در دیابت اثر می گذارد.

انسداد رگ ها :

اگر لاله گوش خط مورب داشته باشد می تواند نشانه انسداد رگها و شاخص بیماری های قلبی باشد. مطالعات نشان داد بیمارانی که لاله گوش مورب دارند احتمال بسیار بیشتری از نشانه های بیماری قلبی را نشان می دهند.

مشکلات دهانی :

درد گوش می تواند نشانه مشکلات موجود در دهان باشد و چنانچه در بخش سلامت نم نمک توضیح داده شده است درد گوش می تواند به طور خاص ناشی از مشکلات موجود در فک ، به ویژه اختلالی است که بر مفاصل اثر می گذارد این درد می تواند هنگام جویدن ، صحبت کردن و یا حتی باز کردن دهان رخ دهد.

بیماری :

زنگ زدن در گوش ها ، که به عنوان وزوز گوش شناخته می شود می تواند در واقع نشانه ای از بیش از 200 شرایط مختلف از جمله اضطراب ، مشکلات فشار خون ، افسردگی و چیزهای دیگر باشد. اگر وزوز گوش موقتی است نگران نباشید ، اما اگر مزمن است ، ممکن است بخواهید با پزشک ملاقات داشته باشید تا ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

علت وزوز گوش

زنگ زدن یا وزوز گوش ها نشانه چیست؟

تشخیص بیماری ها از روی شکل گوش ها

آلرژی :

خارش ، انسداد و یا ورم گوش ممکن است نشانه آلرژی دیگری باشد ، زیرا بینی و گوش ها با شیپوراستاش متصل هستند. زمانی که بینی می گیرد می توانید نشانه هایی در گوش ها تجربه کنید.

افزایش خطر بیماری :

موم گوش ممکن است پیش بینی کننده بیماری باشد. مطالعه ای ارتباط بین جهش ژنی ABCC11 - مرتبط با افزایش خطر سرطان پستان - رطوبت ، چسبناکی و موم گوش وجود دارد. اگر چه موم گوش عموما با تشخیص بیماری ها در ارتباط نیست ، اگر سبز است یا بوی عجیبی دارد ، می تواند عفونت گوش را نشان دهد.

پزشکان می گویند از دست رفتن شنوایی و بهبود طبیعی غیر ممکن است؛ خبر خوب این است که این نوع از کاهش شنوایی ناشی از صدا ، 100 درصد قابل پیش گیری است. پس مهم است که مراقب سلامتی خود باشید تا از آسیب شنوایی جلوگیری شود.

گوش های قرمز :

گوش های قرمز می تواند به خاطر آفتاب سوختگی ، سرخ شدن و عفونت های پوستی مانند سلولیت و یا باد سرخ رخ دهد. طبق گزارش پزشکی دلیل گوش قرمز می تواند نشانه مشکل جدی سلامتی در غدد آدرنالی باشد. غدد آدرنالی مسئول تولید آدرنالین هورمونی هستند که بدن ما را برای واکنش در یک وضعیت استرس زا آماده می سازد. گوش های قرمز ویژگی کمبود آدرنالی هستند.

گوش های کوچک یا شکل نامعمول :

اگر گوش های کوچک یا گوش غیرمعمول دارید ، ممکن است نشانه بیماری کلیه باشد. این به این دلیل است که کلیه ها همزمان با گوش ها رشد می کند. پس اگر توجه داشته باشید که این ویژگی را دارید از پزشک بخواهید کلیه ها را چک کند.

درد گوش نشانه چیست

اسرار شکل گوش و نشانه های بیماری در بدن

شکل گوش ها چه چیزی را در بدن نشان می دهد؟

کمبود ویتامین و کلسیم :

اگر گوش هایتان رنگ پریده هستند می تواند به این معنی باشد که بدن مقدار کمی ویتامین و کلسیم دارد.

خارش گوش :

خارش گوش ها مشکلی رایج است و چندین دلیل ممکن دارند. این بیماری می تواند ناشی از عادت عصبی ، آسیب به مجرای گوش ، عفونت قارچی ، آلرژی ها و بیماری های پوستی مانند پسوریازیس یا درماتیت باشد.

پسوریازیس در زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی به اشتباه به پوست حمله می کند. برای گوش ها ، جایی که پوست نازک است ، می تواند بسیار دردناک باشد. ممکن است منجر به تجمع پوست مرده شود که شنوایی را مشکل تر می کند. اگر این اتفاق بیفتد ، از پزشک درخواست درمان کنید ، اما هیچ درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد.

علت خارش و ورم گوش

خارش گوش ها نشان دهنده چه چیزی در بدن است؟

شکل گوش نشان دهنده سلامت بدن

گوش درد :

گوش درد موقت می تواند به خاطر تغییرات ناگهانی در فشار هوا ، مانند زمان سوار شدن در هواپیما یا حرکت آسانسور رخ دهد. همچنین می تواند نشانه اولیه سرماخوردگی ، انفلانزا ، عفونت ، یا یک شی خارجی در گوش باشد.

گرفتگی شدید همراه با مایعات صاف یا خونی از گوش ممکن است توسط پارگی پرده گوش ایجاد شود. پارگی پرده گوش می توان با صدمات به ناحیه سر یا گردن و یا تغییر در فشار هوا و یا آب ، به عنوان مثال غواصی در آب ایجاد شود. علل شایع دیگر درد گوش مزمن عبارتند از : ، گلو درد ، سینوزیت. اگر گوش درد از بین نرود ، باید یک دکتر را ببینید تا علت را بفهمد.

اختلالات مغزی :

اگر گوش هایتان رنگ قرمز دارند می تواند نشانه از از دست دادن حافظه ، سردرد دائمی ، یا مشکلات مغزی باشد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن