ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، علائم تکرر ادرار زنان و علل تکرر ادرار زنان و تکرر ادرار زنان در کودکان و تکرر ادرار زنان در بزرگسالان و علت ابتلا به بیماری تکرر ادرار زنان و عوارض تکرر ادرار زنان و درمان خانگی تکرر ادرار زنان و درمان گیاهی تکرر ادرار زنان و نحوه انتقال بیماری تکرر ادرار زنان و آیا تکرر ادرار زنان مسری است و پیشگیری از تکرر ادرار زنان و درمان سنتی تکرر ادرار زنان و داروی درمان تکرر ادرار زنان در نم نمک.

تکرر ادرار زنان از علل ، علائم تا درمان سریع تکرر ادرار خانمها

طبق گفته کارشناسان اورولوژی تعداد دفعات ادرار بازتاب سلامت کلیه است و اگر مربوط به علل مرتبط با رژیم غذایی نباشد ، تکرر ادرار در زنان نشان عملکرد ضعیف کلیه است این شرایط اعتماد به نفس را پایین و شما را خجالت زده میکند.درمان سریع تکرر ادرار در زنان طب سنتیدرمان سریع تکرر ادرار در زنان طب سنتی

معمولا افراد برای درمان مشکلات خود به دکتر مراجعه می کنند و این بهترین راه حل است اما علاوه بر این روش راه حل ساده تری را در اختیار شما قرار دهیم تا بدون دارو و هزینه بالا و با روش های درمانی خانگی تکرر ادرار خود را سریع رفع کنید.

تکرر ادرار چیست و چه علائمی دارد؟

تکرر ادرار و روش های درمانی خانگی تکرر ادرار

تکرر ادرار چیست؟

تکرر ادرار در زنان شاید مربوط به رژیم غذایشان باشد ، یا مربوط به زمان بارداری ، ولی عموما مربوط به بیماری کلیه است. تعداد دفعات ادرار بر روی سلامت کلیه تاثیر گذار است. بنابراین زنانی که دچار این مشکل هستند باید به دنبال دلیل و درمان ان باشند ، چون که نشان از بیماری کلیه و بسیار خطرناک است. تکرر ادرار در شب رنج آور است ، به خصوص برای افرادی که دچار بی خوابی هستند ، چون این مشکل خواب را قطع میکند و موجب خستگی و کمبود انرژی میشود تکرر ادرار زنان را نگران دوره پیری خود میکند.

علائم تکرر ادرار

 • ادرار بیش از 7 مرتبه در روز و 2-3 بار در شب
 • بی اختیاری در ادرار
 • احساس ادرار از بین نرود
 • احساس سوزش در هنگام ادرار
 • شفافی ادرار

علایم تکرر ادرار

علائم تکرر ادرار چیست؟

دلایل تکرر ادرار

 • رژیم نامناسب : استفاده بیش از حد از آب در شب باعث کابوس میشود ، نوشیدن آب و نوشیدنی های کربو هیدراتی.
 • استفاده از دیوتیک ها : داروهای فشار خون بالا
 • براساس مشکلات فیزیولوژی : زنانی که مشغله فکری زیادی در مورد کار ، خانه ، و کودکان خود دارند استرس زیادی را تحمل میکنند ، این استرس موجب فشار بر روی مثانه و در نتیجه تکرر ادرار میشود.
 • مسائل سنی : تکرر ادار در زنان باردار : در زمان بارداری ، به دلیل فشاری که روی مثانه وجود دارد فرد نمیتواند کنترل ان را حفظ کند و در نتیجه به تکرر ادرار موجب میشود.
 • دلایل طبیعی : بعضی بیماری ها تکرر ادرار را شدت میبخشند ، مثل مشکلات رحم ، زایمان های زیاد و نزدیک به هم موجب میشو د تا بیشتر زنان از سارکوما رنج ببرند ، که باعث فشار به مثانه و تکرر ادرار میشود.
 • عفونت دستگاه ادراری : عفونت باکتریایی ، موجب درد زیر شکم و تکرار ادرار میشود.
 • سنگ کلیه : سنگ کلیه تکرر ادرار را به شدت درد آور میکند چون مجاری ادراری را مسدود میکند.
 • اختلال کلیوی : اختلال در عملکرد کلیه ، موجب تکرر ادرار و مشکلاتی مانند : خستگی ، کم اشتهایی ، و کاهش سلامت بدن میشود. و همچنین بیماری های دیگر مثل : دیابت ، و فشار خون بالا.

 علت و درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

تکرر ادرار چه دلایلی دارد

نسخه های طب سنتی و روش طبیعی درمان خانگی تکرر ادرار

اگر علائم تکرر ادرار مربوط به دلایل فیزیولوژی نباشد ، نشان ضعف در عملکرد کلیه است ، اگر سریع شناخته و درمان نشود ، موجب از کار افتادن کلیه میشود زنان باید در مورد سلامت کلیه های خود نگران باشند ، از کلیه ای خود با بروز اولین نشانه محافظت کنید. اگر خیلی ادرار میکنید رژیم غذایی و ورزش خود را تغییر دهید از غذاهای سالم و فانتزی برای کمک به عملکرد کلیه خود استفاده کنید ، تا کلیه خود را از دست ندهید. کارشناسان توصیه میکنند تا از محصولاتی که دارای گیاهان طبیعی هستند استفاده کنید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد و با انجام ورزش های مداوم کنترل مثانه خود را در دست بگیرید.

درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

دانه شنبلیله یکی از موثرترین روشهای درمان خانگی تکرر ادرار

1.درمان تکرر ادرار با دانه شنبلیله :

دانه شنبلیله تاثیرات دیورتیک زیادی بر روی مشکلات ادراری دارد ؛ برای جلوگیری و از بین بردن این اختلال بسیار مفید است. روش های استفاده ا این دانه یکی از موثرترین روشهای درمان خانگی تکرر ادرار است.

چگونه استفاده کنیم؟پودر دانه را همراه با عصاره دانه اسقف و زنجبیل میکس کنید یک محلول با اب یا عسل رقیق شده درست کنید از این محلول روزانه دو بار استفاده کنید تا نتیجه دهد.

درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

آب جعفری یکی از موثرترین روشهای درمان خانگی تکرر ادرار

2.درمان تکرر ادرار با آب جعفری :

نوشیدن آب جعفری که یک نوشیدنی تازه است ، عفونت ادراری را از بین میبرد و تکرر ادرار را کاهش میدهد. آب جعفری دارای دیوتیک است که به حل خیلی از مشکلات کمک میکند ، مقدار سدیم دفع شده در کلیه ها را نیز افزایش میدهد و به آب وابسته هستند ، و مقدار آب موجود در خون شما کاهش خواهد داشت اگر میزان مایع کم باشد ، فشار کمتری نیز روی شاهرگ های خونی خواهد بود و به این وسیله مشکل ، فشار خون نیز حل خواهد شد ؛ برای افرادی که از دفع ادرار مکرر رنج می برند ، باید مقدار آب بیشتری مصرف کنند ، تا میزان بیشتری ادرار را خارج کنند سپس باکتری ها خارج می شوند و ناراحتی کاهش می یابد و فرآیند التیام ، سریع تر می شود. با این اوصاف ، واضح است که آب جعفری خیلی کمک می کند.

طرز تهیه :

مخلوطی از جعفری خشک و تازه ( 1 فنجان جعفری تازه و دو قاشق سوپ خوری جعفری خشک) به همراه 2 فنجان آب جوش ، تهیه کنید آن ها را با هم بجوشانید و دما را کنترل کنید.برگ های جعفری را به مدت 10 دقیقه در محلول نگه دارید و سپس قبل از نوشیدن آب را صاف کنید. اگر یک روز گرم تابستانی است ، بهتر است که به صورت چای سرد جعفری بنوشید.

درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

آب کران بری یکی از موثرترین روشهای درمان خانگی تکرر ادرار

3. آب کران بری :

آب کران بری برای درمان ادرار مکرر در بانوان ، خیلی مورد توجه است ، زیرا به بیمار کمک می کند که مشکلات ادرار مکرر را ظرف زمان کوتاهی از بین ببرد. کران بری می تواند در جلوگیری و درمان هر میزان از عفونت ادراری کمک کند کران بری حاوی اسید طبیعی است که باکتری ها خیلی سخت می توانند از دست آن نجات پیدا کنند ، خطر ابتلا به عفونت را پایین می آورد و شانس رویش باکتری را کاهش می دهد. تحقیقات زیادی انجام شده است ، تا ثابت کند که آب کران بری بهترین درمان برای مشکل ادرار بانوان است. اگر شما از مشکل تکرر ادرار رنج می برید ، بهتر است که آب کران بری را در نظر داشته باشید زیرا اثرات مثبت فراوانی از خود نشان داده است. کاری که باید انجام دهید ، این است که میزان کافی از آب آن بنوشید تا بهترین تاثیر را ببینید با این وجود گزارشاتی رسیده است ، که مردم بر اثر نوشیدن این آب میوه ، معده درد گرفته اند ، ولی هنوز هم ارزش امتحان کردن را دارد.

طرز تهیه :

شما خودتان آب کران بری را تهیه کنید که از مدل بسته بندی آن بهتر است برای انجام این کار ، ابتدا 600 گرم از میوه تازه کران بری را تهیه کنید و 6 فنجان آب اضافه کنید و با هم بجوشانیدشان ؛ زمانی که دیدید کران بری ها در حال ترکیدن هستند ، آن هارا فشار دهید ، آبشان را بگیرید و با دقت آب را صاف کنید. ممکن است دوست داشته باشید که شکر به آن اضافه کنید تا طعم بهتری داشته باشد ، سپس می توانید آن را بنوشید. این محلول را به طور منظم بنوشید تا زمانی که اثر کند.

نکات طلایی برای کاهش و رفع شدت تکرر ادرار

تغییر در رژیم غذایی :

علاوه بر آزمایش برای فهمیدن دلایل و راه های درمان ، یک رژیم و دانش معین ، علائم بیماری را کاهش خواهد داد. به برخی تذکرات تغذیه ای برای افرادی که از تکرر ادرار رنج می برند ، توجه کنیدکه به میزان کافی و به طور منظم آب بنوشید. نوشیدن آب کافی کمک می کند تا شما بدن سالمی داشته باشید. ولی نوشیدن بیش از اندازه آب باعث میزان ادرار کنترل نشدنی میشود. کم نوشیدن آب ، مانع از کار مثانه و باعث عفونت می شود. در طول روز بیشتر از 2 لیتر آب بنوشید و برای جلوگیری از ادرار شبانه ، نوشیدن آب درعصر را محدود کنید.

علایم تکرر ادرار + علت و درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

رفع شدت تکرر ادرار با نخوردن کافئین

کافئین را کاهش دهید :

زمانی کافئین به عنوان یک ماده ادرار آور شناخته می شود که کاهش مصرف آن به شما کمک می کند تا وضعیت غیر قابل کنترل ادرار کردن را بهبود ببخشید. ولی این به معنی نیست که شما از قهوه ، چایی و کوکائین دست بردارید ولی ترجیحا مصرف کافئین خود را کاهش دهید.

از پزشکتان در مورد دارو های مختلف سوال کنید :

زمانی که شما دارو مصرف می کنید ، از دکترتان مشورت بگیرید ، زیرا بعضی از داروهای فشار خون ممکن است حاوی مواد ادرار آور یا کلسیم باشند که مثانه را تحریک می کنند تا بیشتر کار کند.

علایم تکرر ادرار + علت و درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

رفع شدت تکرر ادرار با نخوردن ادویه جات

ادویه های تند و شیرین استفاده نکنید :

چیلی ، خردل و نمونه های دیگر ادویه های تندی هستند که اگر زیاد مصرف شوند اثر منفی روی مثانه دارند. همچنین غذاهای شیرین مانند شکر و عسل که مثانه را تحریک می کنند باید محدود شوند.

یک رژیم غذایی و علمی متعادل :

برخی از افراد عادت دارند که برای صبحانه قهوه و آب پرتقال و برای عصر سودا و شب ، مشروب بنوشند. این غذاها و نوشیدنی ها تاثیر منفی بر روی مثانه دارند. بنابر این شما باید تمرین کنید تا کم کم آن ها را کاهش دهید و یک عادت غذایی سالم و متعادل را پایه ریزی کنید. اگر مشکل ادرار کنترل نشدنی دارید ، مشورت با پزشک تان ایده خوبی است.

چه کار کنیم تا از عود کردن دوباره تکرر ادرار جلوگیری کنیم

علایم تکرر ادرار + علت و درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

روش های پیشگیری از تکرر ادرار

میزان مصرف سبزیجات مانند هندوانه ، کدو حلوایی ، لوبیا سبز ، باقالا ، دانه درخت کنار و سیب زمینی را افزایش دهید زیرا این سبزیجات اثرات خوبی دارند. بیشتر غذاهایی بخورید که بخشی از پروتئین حیوانی یا گیاهی و محصولات حیوانی هستند مانند ذرت ، انواع لوبیاها ، تخم مرغ ، گوشت کم چرب ، مرغ ، ماهی و یک سری از سبزیجات برای ادرار خیلی مفید هستند و در طول روز چندین بار مصرف کنید ؛ در طول روز ، به میزان متوسط و نه خیلی زیاد آب بنوشید ، زیرا میزان بالای آب اثرات بدی روی سلامت دارند. حتی نوشیدن آب زیاد در زمان عصر ، باعث ادرار زیاد شبانه می شود که خیلی سخت و عذاب آور است.

چه زمانی باید برای تکرر ادرار به پزشک مراجعه کنید

اگر شما تکرر ادرار همراه با علائم نگران کننده دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید و اگر هر کدام از این علائم را دارید ، سریعا دکترتان را ملاقات کنید تا هر چه سریعتر درمان شوید.

علایم تکرر ادرار + علت و درمان های خانگی تکرر ادرار در زنان

علائم نگران کننده تکرر ادرار

 • زمانی که ادرار می کنید خون در ادرار است.
 • رنگ تیره ادرار
 • ادرار با درد خیلی زیاد
 • عدم کنترل ادرار
 • عدم کنترل مثانه
 • تب

اگر علائم بالا را دارید ، باید سریعا درمان را شروع کنید ، یک درمان پزشکی حرفه ای شامل یک تست خون منظم خواهد بود تا دلیل این وضعیت شما مشخص شود و بهترین راه حل را به شما بدهد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن