ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، داروی آسم و آیا آسم باعث مرگ میشود و ماست و آسم و درمان سریع حمله آسم و درمان خانگی آسم و تنگی نفس و تشخیص آسم و جدیدترین روش درمان آسم و علائم آسم قلبی و برای درمان آسم چه بخوریم و انواع داروهای آسم و کنترل بیماری آسم و درمان آسم با دارو و انواع اسپری ضد آسم و عوارض داروهای آسم و قرص گیاهی ضد آسم را در نم نمک ببینید.

تمام داروهای ضد آسم و درمان کننده آسم

تا چند سال پیش درمان آسم با داروهایی مثل تئوفیلین و آمینوفیلین که برونش را گشاد می کردند ، بود ولی از دو دهه پیش تا کنون که مشخص شده التهاب و تورم مخاط راه های هوایی عامل ایجاد این بیماری است ، سنگ بنای درمان بیماران آسمی تجویز داروهایی با اثرات ضد التهابی مثل کورتون است اما چون این بیماران نیاز به تجویز طولانی مدت دارو دارند ، باید از کورتونی استفاده شود که تا حد امکان حائز اثرات موضعی باشد ولی جذب سیستمیک و عارضه جدی نداشته باشد.تمام داروهای ضد آسم [شربت و قرص گیاهی]تمام داروهای ضد آسم [شربت و قرص گیاهی]

برای همین به جز در موارد خاص که در دوره های کوتاه مدت به بیماران در زمان حمله ، کورتون به صورت خوراکی یا تزریقی توسط پزشک مجرب تجویز می شود ، بیماران هیچ گاه نباید اقدام به مصرف کورتون خوراکی یا تزریقی به صورت دوره ای یا مستمر کنند.

به همین جهت تجویز داروهای کورتون دار استنشاقی که غالبا جذب نمی شوند و در دوزهای متعارف کم ترین میزان عوارض جانبی را دارند ، با یا بدون تجویز داروهای طویل الاثر گشاد کننده برونش ، توصیه می شود.

درمان قطعی آسم

آسم با چه دارویی درمان می شود؟

دوز دارو مهم است

یکی از مهم ترین نکات در مورد بیماران آسمی این است که این بیماران حتی در زمانی که علائم بیماری با مصرف دارو فروکش می کند یا قطع می شود ، به هیچ عنوان نباید بدون نظر پزشک اقدام به کم کردن میزان دارو یا قطع اسپری تجویز شده کنند و اجازه دهند که پزشک با سؤالات منطقی در ویزیت های دوره ای و در صورت نیاز تکرار اسپیرومتری تصمیم بگیرد که در زمان مقتضی دوز دارو را کاهش دهد.

داروهایی که برای درمان آسم به کار می روند ، به دو دسته تقسیم می شوند :

  • داروهای سریع الاثر
  • داروهای کنترل طولانی مدت آسم

این داروها که معمولا به صورت روزانه مصرف می شوند ، مهم ترین داروها در کنترل بیماری آسم هستند. این داروها بیماری آسم را به صورت روزانه تحت کنترل قرار می دهند و احتمال بروز حملات آسم را کاهش می دهند.

انواع داروهای ضد آسم

داروهای کنترل کننده بیماری آسم

انواع داروهای کنترل طولانی مدت آسم عبارتند از :

کوتیکواستروئیدهای استنشاقی :

این داروهای ضدالتهاب شامل فلوتیکازون (Flovent HFA) ، بودزونید (Pulmicort Flexhaler) ، فلونیزولید (Aerobid) ، سیکلزونید (Alvesco) ، بکلومتازون (Qvar) و مومتازون (Asmanex) هستند.

ممکن است نیاز باشد که شما این داروها را به مدت چند روز تا چند هفته مصرف کنید تا حداکثر اثرات مفید خود را نشان دهند. برخلاف کورتیکواستروئیدهای خوراکی ، این داروهای کورتیکواستروئید نسبتا اثرات جانبی کمتری دارند و معمولا مصرف طولانی مدت آنها بدون خطر می باشد.

مهارکننده های لکوترین ها :

این داروهای خوراکی شامل مونتلوکاست (Singulair) ، زافیرلوکاست (Accolate) و زیلتون (Zyflo) در عرض 24 ساعت به کاهش علایم آسم کمک می کنند. در برخی بیماران مصرف این داروها باعث ایجاد علایم روانی مانند تحریک پذیری ، آشفتگی ، توهم ، افسردگی و افکار خودکشی می شود. در صورت بروز هر واکنش غیرمعمول با مصرف این داروها به توصیه های پزشکی عمل کنید.

داروی آسم

داروی تسکین دهنده آسم

لیست کامل داروهای بیماری آسم

آگونیست های گیرنده های بتای طولانی اثر :

این داروهای استنشاقی که شامل سالمترول (Serevent) و فورموترول (Foradil و Perforomist) هستند مسیرهای تنفسی را باز می کنند. نتایج برخی مطالعات نشان داده است که این داروها ممکن است خطر بروز حملات آسم را افزایش دهند بنابراین باید این داروها را تنها همراه با داروهای کورتیکواستروئید استنشاقی استفاده کرد.

همچنین چون این داروها مانع تشخیص بدتر شدن وضعیت بیمار مبتلا به آسم می شوند ، در زمان حمله آسم شدید نباید از آنها استفاده کرد.

داروهای استنشاقی ترکیبی :

این داروها مانند فلوتیکازون-سالمترول (Advair Diskus) ، بودزونید-فورموترول (Symbicort) و مومتازون-فورمترول (Dulera) شامل یک داروی آگونسیت گیرنده بتای طولانی اثر همراه با یک کورتیکواستروئید هستند. به دلیل اینکه این داروهای استنشاقی ترکیبی حاوی آگونسیت های گیرنده بتای طولانی اثر هستند ، می توانند خطر بروز حملات شدید آسم را افزایش دهند.

تئوفیلین :

داروی تئوفیلین (Theo-24، Elixophyllin و غیره) یک قرص با مصرف روزانه است که از طریق شل کردن عضلات اطراف مجاری تنفسی به باز نگه داشتن مسیرهای تنفسی کمک می کند (گشاد کننده برونش است).

برخلاف گذشته ، جدیدا این دارو کاربرد زیادی در درمان بیماران مبتلا به آسم ندارد.

درمان حتمی آسم

باز نگه داشتن مجرای تنفسی با داروی آسم

انواع داروهای استنشاقی سریع اثر آسم عبارتند از :

این داروها در زمان نیاز به کاهش سریع و کوتاه مدت علایم بیماران در حملات آسم یا با توصیه پزشک قبل از انجام ورزش مورد استفاده قرار می گیرند.

آگونیست های گیرنده های بتای کوتاه اثر :

این گشادکننده های برونش سریع اثر استنشاقی در عرض چند دقیقه عمل کرده و در زمان حملات آسم به سرعت علایم بیمار را کاهش می دهند. این داروها شامل آلبوترول (ProAir HFA ، Ventolin HFA و غیره) ، لوالبوترول (Xopenex) و پریبوترول (Maxair) است.

آگونیست های گیرنده های بتای کوتاه اثر می توانند به صورت استنشاقی یا با یک نبولایزر (ماشینی که داروهای آسم را به ذرات ریز مه مانند تبدیل می کند) به صورت اسپری مصرف شوند.

ایپراتروپیوم (Atrovent) :

ایپراتروپیوم مانند سایر گشاد کننده های برونش ها سریعا اثر کرده و به طور فوری عضلات مسیرهای هوایی را شل می کند و باعث راحت تر شدن تنفس می شود. ایپراتروپیوم بیشتر در درمان آمفیزم و برونشیت های مزمن استفاده می شود اما در برخی موارد برای درمان حملات آسم نیز استفاده می شود.

کنترل بیماری آسم

داروی جلوگیری از حملات آسم

چه دارویی می تواند آسم را درمان کنید؟

کورتیکواستروئیدهای خوراکی یا داخل وریدی :

این داروها که شامل پردنیزون و متیل پردنیزون است ، التهاب مسیرهای تنفسی که در آسم شدید رخ می دهد را کاهش می دهند. این داروها در صورت مصرف طولانی مدت دارای برخی عوارض جانبی هستند بنابراین تنها برای درمان علایم آسم شدید در کوتاه مدت استفاده می شوند.

اگر شما دچار حملات آسم می شوید داروهای استنشاقی سریع اثر می توانند به سرعت علایم شما را کاهش دهند. اما اگر داروهای کنترل طولانی مدت آسمی که مصرف می کنید عملکرد مناسبی داشته باشند شما نیازی به استفاده زیاد از داروهای استنشاقی سریع اثر نخواهید داشت.

مقدار تنفس خود را در طول هفته ثبت نمایید :

اگر مقدار استفاده شما از داروهای استنشاقی سریع اثر بیشتر از مقداری باشد که پزشکتان توصیه کرده است ، به پزشک مراجعه کنید. احتمالا در این شرایط لازم است دوز داروهای کنترل طولانی مدت مصرفیتان تغییر کند.

کنترل آسم

دوز مصرفی داروی آسم

داروهای آلرژی برای کنترل بیماری آسم

داروهای آلرژی در مواردی که آسم به دلیل آلرژی ایجاد شده است یا با آلرژی تشدید می یابد می توانند مفید باشند. این داروها عبارتند از :

تزریق آلرژی(ایمونوتراپی) :

تزریق آلرژی به تدریج واکنش سیستم ایمنی شما را به آلرژن های خاص کاهش می دهد. به مدت چندین ماه معمولا یک بار در هفته تزریق به بدن شما صورت می گیرد سپس به مدت 3 تا 5 سال ، یک بار در ماه تزریق انجام می شود.

اومالیزوماب(Xolair) :

این دارو برای افرادی که مبتلا به آلرژی و آسم شدید هستند هر 2 تا 4 هفته یک بار تزریق می شود. این دارو با تغییر سیستم ایمنی اثر خود را اعمال می کند.

داروهای آلرژی :

این دسته از داروها شامل اسپری های بینی آنتی هیستامین و ضداحتقان مانند کورتیکواستروئیدها و اسپری بینی کرومولین هستند.

داروهای آلرژی

داروی آسم و آلرژی

در ادامه برخی از رایج ترین اسپری ها و داروهای بیماری آسم و عوارض آنها را معرفی میکنیم.

انواع اسپری های تسکین دهنده برای بیماری آسم

اسپری سالبوتامول (Salbutamol)

اسپری سالبوتامول یکی از رایج ترین و پرمصرف ترین اسپری های تسکین دهنده سریع الاثر برای برطرف نمودن علائم و حملات آسم می باشد. اسپری سالبوتامول پس از مصرف باعث شل شدن و ریلکس مجاری تنفسی و همچنین موجب برطرف شدن علائمی مانند سرفه و یا احساس تنگی نفس می شود.

سالبوتامول به صورت قرص و شربت نیز وجود دارد. اسپری سالبوتامول به طور معمول به رنگ آبی تولید شده و در داروخانه ها موجود می باشد. شایان ذکر است اسپری سالبوتامول توسط شرکت های مختلف تجاری با نام های مختلف مانند ونتولین ، ونتالکس (شرکت سینا دارو) و یا سالبوترکس (شرکت داروسازی جابربن حیان) تولید می شود.

اسپری سالمترول (Salmeterol)

این اسپری حاوی داروی سالمترول می باشد. سالمترول از دسته داروهای گشاد کننده برونش و مجاری تنفسی طولانی اثر بوده و برای مقابله با عوارض حمله حاد آسم مناسب نیست. اثرات سالمترول 10 تا 20 دقیقه بعد از مصرف بروز یافته و تا حدود 12 ساعت دوام دارد.

اغلب رنگ اسپری سالمترول سبز می باشد و با نام های تجاری مختلف مانند سالمکس (شرکت سینا دارو) و یا سرونت (Serevent) (شرکت GSK فرانسه)در دسترس می باشد.

اسپری مخصوص بیماران آسم

داروی آسم و درمان آسم با اسپری

درمان دارویی آسم و عوارض آن

اسپری یا کپسول استنشاقی فورمترول (Formoterol)

فورمترول به طور معمول به صورت اسپری و یا کپسول حاوی پودر فومترول در دسترس است. فورمترول برای پیشگیری از عوارض ناشی از حملات آسم و انقباظ مجاری تنفسی استفاده می شود. این داور از جمله داروهای شل کننده برونش ها و مجاری تنفسی طولانی اثر می باشد.

فورمترول برای فرونشاندن عوارض حاد ناشی از حملات آسم مناسب نیست! فورمترول به صورت اسپری ، کپسول و یا پودر استنشاقی با نام های تجارتی مختلف در دسترس می باشد.

برخی از این محصولات دارویی تجاری عبارتند از : کپسول استنشاقی فورادیل (شرکت نوارتیس سوئیس) ، پودر و یا اسپری فوموتیزوکس (شرکت داروسازی جابربن حیان) ویا پودر استنشاقی اوکسیس توربوهالر (شرکت Astrazeneca سوئد).

درمان آسم با اسپری

انواع داروی آسم و اسپری های ضد آسم

مکانیسم اثر داروی آسم

اسپری یا کپسول استنشاقی کرومولین سدیم (Cromolyn Sodium)

اسپری و یا کپسول های حاوی کرومولین سدیم اغلب برای پیشگیری از عوارض ناشی از آسم به عنوان یک گشاد کننده برونش ها و مجاری تنفسی استفاده می شود. با توجه به آنکه اثرات این دارو دیرتر از داورهای سریع الاثر بروز می یابد لذا استفاده از کرومولین سدیم در مواقع حملات و عوارض حاد آسم مناسب نیست!

اسپری و یا کپسول کرومولین سدیم به نام های مختلف تجاری در دسترس بوده که بعضی از این نام ها عبارتند از : اسپری کرمولکس (شرکت سینا دارو) ، اسپری بینی رینومکسان (شرکت دارویی جابربن حیان) ، اسپری بینی نازوکروم (شرکت سینادارو) و یا کپسول استنشاقی کرومال (شرکت CIPLA هند).

اسپری بکلومتازون (Beclometasone)

اسپری های حاوی بکلومتازون جزء داروهای استروئیدی (ضدالتهابی) بوده که برای پیشگیری از بروز علائم و حملات آسم بکار می روند. بکلومتازون با کاهش التهاب در برونش ها و مجاری تنفسی می تواند علاوه بر کاهش احساس تنگی نفس ، میزان ترشح موکوس (خلط) را نیز در مجاری تنفسی کاهش دهد.

اسپری بکلومتازون با نام های مختلف تجاری به صورت اسپری استنشاقی و یا اسپری بینی در بازار وجود دارد که عبارتند از : اسپری بکلکس (شرکت سینادارو) ، بکلوتروکس (شرکت دارویی جابربن حیان) ، بکونیز (GSK اسپانیا) ، بکلونازال (ORION فنلاند) و یا بکلیت آکوانیز (CIPLA هند).

درمان دارویی آسم

بهترین داروی آسم کدام است؟

انواع داروی آسم و نحوه اثرگذاری آن ها

اسپری فلوتیکازون (Fluticasone)

اسپری فلوتیکازون به صورت استنشاقی و یا اسپری بینی از انواع اسپری های استروئیدی بوده که برای مواردی مانند جلوگیری از عوارض بیماری آسم و یا رینیت آلرژیک استفاده می شود. فلوتیکازون همانند سایر داروهای ضدالتهاب و استروئیدی ، با مهار فعالیت سلول های سیستم ایمنی باعث کاهش التهاب در ناحیه مجاری تنفسی و ریه ها می گردد.

نام های تجاری این اسپری عبارتند از : فلوتیزوکس (شرکت داوریی جابربن حیان) ، فلازون (شرکت دارویی رها) ، فلوزینوز (شرکت سینا دارو) ، فلوکسی نیز (GSK اسپانیا) ، فلوکسی تاید (GSK فرانسه) ، آپو-فلوتیکازون (APOTEX کانادا) و یا فلومیست (CIPLA هند).

اسپری بودزوناید (Budesonide)

اسپری های حاوی داروی بودزوناید ، برای جلوگیری و کنترل بیماری آسم مزمن و همچنین برطرف نمودن علائم رینیت آلرژیک مورد استفاده قرار می گیرند. بودزوناید مانند بکلومتازون و فلوتیکازون نوعی داروی استروئیدی و ضدالتهاب است.

نام های تجاری این اسپری در داروخانه ها عبارت است از : اسپری بودسوناید جابر (شرکت دارویی جابربن حیان) ، بودی ایر (CHIESI ایتالیا) ، نبول پالمیکورت (ASTRAZENECA سوئد) و یا بودکورت (CIPLA هند).

کنترل آسم با اسپری

نحوه عملکرد داروی آسم

داروی آسم و اسپری های مخصوص بیماری آسم

اسپری مومتازون (Mometasone)

مومتازون (یا مومتازون فوروات) موجود در این اسپری های استنشاقی خاصیت ضد التهابی داشته و برای کنترل و پیشگیری علائم آسم و یا رینیت آلرژیک استفاده می شود. این داوری استروئیدی را به صورت پماد نیز برای بعضی از اختلالات التهابی پوستی استفاده می نمایند.

نام های تجارتی مومتازون عبارتند از : اسپری نازونکس (SCHERING PLOUCH بلژیک) ، رستانکس (شرکت سینا دارو) ، مومنیکس (شرکت دارویی جابربن حیان)و یا پودر استنشاقی آسمانکس (MSD بلژیک).

داروی مونتلوکاست ضد آسم

مونتلوکاست در شرایطی از جمله آسم ، برونکواسپاسم ناشی از ورزش ، رینیت آلرژیک ، قاعدگی دردناک اولیه و کهیر استفاده می شود. از این دارو عمدتا به عنوان یک درمان مکمل در بزرگسالان علاوه بر کورتیکواستروئیدهای استنشاقی در شرایطی استفاده می شود که آنها به تنهایی اثربخشی مورد نظر را به ارمغان نیاورند. همچنین از این دارو برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک نیز استفاده می شود.

عوارض جانبی مونته لوکاست سدیم (Montelukast sodium)

ضعف ، گیجی ، خستگی ، تب و سردرد. احتقان بینی . درد شکم . سوءهاضمه. گاستروآنتریت . سرفه ، آنفلوآنزا . بثورات جلدی . درد دندان ، تروما.

عوارض داروهای آسم

چگونگی تاثیرگذاری داروی آسم

داروی تئوفیلین برای درمان اسم

تئوفیلین نوعی گشادکننده مجاری هوایی است و در درمان بیماران مبتلا به آسم ، آمفیزم و برونشیت بکار می رود. اصولا تئوفیلین با شل کردن عضلات جدار مجاری تنفسی و بازکردن آنها ، عبور هوا را آسان می کند و موجب بهتر شدن تنفس در موارد انسداد برگشت پذیر مجاری تنفسی می شود.

عوارض تئوفیلین

سردرد ، بی قراری ، تحریک پذیری ، مشکلات خواب ، ناراحتی معده و اسهال ، استفراغ ، ضربان قلب تند یا نامنظم ، بثورات جلدی و تشنج

سردرد با مصرف داروی آسم

داروی آسم چه عوارضی دارد؟

داروی پردنیزولون برای آسم

پردنیزولون دارای خواص ضدالتهابی و اثر سرکوب دستگاه ایمنی بدن را دارد. پردنیزولون کمک می کند تا تورم ، قرمزی ، خارش ، و واکنش های حساسیتی کاهش یابند. همچنین در درمان بیماری های گوناگونی مانند نفروتیک٬ آسم ، آرتریت ، مشکلات پوستی ، حساسیت شدیدکاربرد دارد.این دارو باید بعد غذا مصرف شود. درهنگام مصرف این دارو باید مصرف سدیم کم شود ومصرف پتاسیم افزایش پیدا کند.

عوارض جانبی پردنیزولون

عوارض گوارشی ، بثورات جلدی٬ پوکی استخوان ، افزایش فشار خون ، واکنشهای آلرژیک ، عفونتهای موضعی یا سیستمیک ، سندرم کوشینگ ، ادم ، آتروفی بافتی ، زخم یا خارش در محل تزریق ، علائم التهاب و تاخیر در بهبود زخمها ، تهوع٬ افزایش وزن سریع و اختلالات قاعدگی در زنان ، معده درد


درمان آسم با داروی گیاهی

برخی از انواع داروهای گیاهی آسم می توانند به بهبود علائم این بیماری و کاهش حملات آسم ، کمک کنند. استفاده از این گیاهان در کنار داروهای پزشکی تجویزشده ، کیفیت زندگی افراد مبتلابه این بیماری را بهبود خواهد بخشید. گیاهانی که حاوی آنتی اکسیدان هایی چون بتاکاروتن و ویتامین های C و E هستند ممکن است به کاهش التهاب در مجاری هوایی ریه کمک کنند.

سیر

از سیر میتوان به عنوان یک داروی گیاهی آسم نام برد. این گیاه به دلیل داشتن ماده ای به نام آلیسین ، از خواص ضدالتهابی بسیار خوبی برخوردار است. از این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار قوی نیز یاد میشود. آسم به عنوان یک بیماری التهابی شناخته می شود ، بنابراین مصرف سیر می تواند به شکل های مختلف به بیماران مبتلابه آسم کمک کند.

زنجبیل

زنجبیل یکی دیگر از گیاهان دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی بوده و در بهبود آسم شدید موثر است. استفاده از این گیاه دارویی بسیار ساده است. شما می توانید از آن به عنوان یک طعم دهنده در غذاهای روزمره خود استفاده نمایید. همچنین مانند بسیاری از گیاهان دارویی ، میتوانید از چای آن استفاده نمایید.

عسل

مصرف عسل به دلیل خواص ضدالتهابی که دارد ، به بیماران آسمی توصیه میشود. این بیماران معمولاً با سرفه مواجه هستند و مصرف عسل از گذشته برای درمان التهابات گلو و سرفه رایج بوده است. این ماده شیرین به طور قابل توجهی میتواند بزاق دهان را تحریک نماید. زمانی که بزاق بیش تر ترشح می شود ، تحریک راه های هوایی ریه کاهش می یابد. این امر درنهایت سبب میشود تا فرد کم تر سرفه کند.

گیاهان سرشار از امگا 3

یکی دیگر از داروهای گیاهی که میتواند بیماری آسم را بهبود بخشد ، بذر کتان است. این گیاه منبع بسیار خوبی از امگا 3 است. اگر در رژیم غذایی خود تمایلی برای خوردن ماهی ندارید ، می توانید از این گیاه استفاده نمایید. روغنهای امگا 3 می توانند در کاهش التهابات راه های هوایی ریه ها و بهبود عملکرد آن ها در افراد مبتلابه آسم ، بسیار مفید باشند. همچنین ، این دانه گیاهی سرشار از ماده معدنی منیزیم است. منیزیم از انقباض و تحریک ارگان های مختلف ریه جلوگیری می کند؛ که این موضوع نیز باعث کاهش حملات آسم می شود.

پونه

این گیاه دارای خواص آنتی بیوتیک بسیار قوی است و استفاده از آن در رژیم غذایی افراد مبتلابه آسم سبب میشود تا در برابر التهابات مقاومت بیش تری داشته باشند. از این گیاه معمولاً به صورت دم نوش استفاده می شود.

 

قرص گیاهی ضد آسم

 

نوشیدنی موثر در درمان آسم

علاوه بر داروهای گیاهی که برای درمان آسم موثر هستند ، دم نوش ها و میوه هایی هم وجود دارد که برای درمان آسم تجویز می شوند. این دم نوش ها و میوه ها شامل :

شلتوک برنج

این دم نوش شامل مواردی مانند ویتامین B ، تقویت کننده مغز و اعصاب و قلب ، ضد یبوست مزمن ، مانع از ریزش و سفید شدن مو ، تحریک سوخت وساز سلول های زنده و فعالیت پیاز مو ، کاهش کلسترول خون ، رفع اختلالات تنفسی و آسم ، توازن قند خون و تنظیم ضربان قلب می شود.

دم نوش گلپر

این دم نوش تقویت کننده حافظه ، تقویت کننده قلب و عروق ، اشتهاآور ، کمک کننده به هضم غذا ، ضد نفخ ، شفابخش بیماری یرقان ، پاک ساز کبد و دافع صفرا هست همچنین از این دم نوش به عنوان ضد صرع قوی ، رفع عفونت های عصبی و جلوگیری از تنگی نفس استفاده کرد.

دم نوش نعناع

نعناع خواص فراوانی دارد که ازجمله آن ها می توان به تسکین درد گلو ، سرفه و تقویت دستگاه تنفسی اشاره کرد. دم نوش ، شربت و استشمام بوی نعناع برای مبتلایان به آسم یا تنگی نفس توصیه می شود.

دم نوش آویشن

آویشن داروی طبیعی سرماخوردگی ، گرفتگی صدا ، سرفه و به طورکلی درمان گیاهی تنگی نفس است

قرص گیاهی ضد آسم

میوه های موثر در درمان آسم

انگور سیاه

انگور سیاه ، خاصیت کاهش و جلوگیری از علائم آسم و مشکلات نفسی را دارد. آسم و مشکلات تنفسی ، معمولاً به دلیل عفونت ناشی از گردوغبار و آلاینده هایی که وارد دستگاه تنفسی می شوند ، به وجود می آیند.

انگور قرمز

انگور قرمز دارای ارزش های درمانی مهمی است که می تواند آسم را درمان کند. قدرت هیدراته کردن انگور بالاست که باعث افزایش رطوبت ریه ها و درنتیجه درمان آسم می شود... انگور به عنوان میوه ای که دارای ارزش درمانی بالایی برای آسم است ، در نظر گرفته می شود.

سیب

مصرف مرتب آب سیب می تواند از احتمال ابتلا به آسم که یک اختلال آلرژیک با حساسیت بالا است ، پیشگیری کند. آدم هایی که مرتب سیگار می کشند نیز می توانند روی این میوه تازه لذت بخش حساب کنند تا خودشان را در برابر بیماری های انسدادی ریه ایمن کنند. مصرف آب و روغن معطر سیب زرد برای درمان اختلالات تنفسی مانند گرفتگی قفسه سینه ، گلودرد ، آسم ، آنفولانزا ، سرماخوردگی ، تنگی نفس و برونشیت مفید است.

سیب قرمز

سیب قرمز حاوی ترکیباتی است که می تواند به مبارزه با آسم کمک کند. سیب های غنی از آنتی اکسیدان ممکن است به محافظت از ریه ها در برابر آسیب اکسیداتیو کمک کنند. پوست سیب حاوی یک فلاونوئید به نام کوئرستین است که می تواند به تنظیم سیستم ایمنی و کاهش التهاب کمک کند. سیب به این دو شیوه بر آسم و واکنش های آلرژیک تأثیر می گذارد. سیب ها حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان و ضدالتهابی هستند که می توانند به تنظیم پاسخ های سیستم ایمنی کمک کرده و از بدن در مقابل آسم محافظت کنند.

خرمالو

این میوه پاییزی خوشمزه برای درمان آسم بسیار مفید است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن