نکات و منابع این بخش از سلامت نم نمک به شما کمک می کنند در مورد قدم هایی که می توانید برای محافظت از خود و دیگران از آنفلانزا بگیرید و به جلوگیری از پخش میکروب ها کمک کنید.

نکات مهم در پیشگیری از آنفولانزا در مدرسه ، خانه و محل کار

پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا به مراتب بهتر از درمان آن است. کارمندان بیشتر باید مراقب سلامت خود باشند تا مجبور به گرفتن مرخصی نشوند. نکات بهداشتی مهمی که برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا باید بدانید.14 روش پیشگیری از آنفولانزا در خانه ، مدرسه و محل کار14 روش پیشگیری از آنفولانزا در خانه ، مدرسه و محل کار

عادات های خوب سلامتی می توانند به جلوگیری از رشد میکروب ها کمک کنند. بهترین راه پیش گیری از آنفولانزای فصلی هر سال ، واکسینه شدن است، اما عادات خوب سلامتی مانند پوشاندن سر و صورت و شستن دست ها اغلب می توانند به جلوگیری از پخش شدن میکروب ها و جلوگیری از بیماری های تنفسی مانند آنفولانزا کمک کنند.

داروهای ضد ویروسی هم وجود دارند که می توانند برای درمان و پیش گیری از آنفولانزا استفاده شوند. نکات و منابع این بخش از سلامت نم نمک به شما کمک می کنند در مورد قدم هایی که می توانید برای محافظت از خود و دیگران از آنفلانزا بگیرید و به جلوگیری از پخش میکروب ها کمک کنید.

راههای پیشگیری آنفولانزا در همه جا

از تماس نزدیک دوری کنید :

از تماس نزدیک با افرادی که بیمار هستند خودداری کنید. زمانی که بیمار هستید، فاصله خود را از دیگران حفظ کنید تا از بیمار شدن آنها نیز محافظت کنید.

روش های پیشگیری از آنفولانزا

روش هایی سالم برای پیشگیری از آنفولانزا

زمانی که بیمار هستید ، خانه بمانید :

در صورت امکان، هنگامی که بیمار هستید، از رفتن به کار، مدرسه، و ماموریت های خود اجتناب کنید. این کار به جلوگیری از گسترش بیماری شما به دیگران کمک خواهد کرد.

دهان و بینی خود را بپوشانید :

هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با یک پارچه بپوشانید.این کار ممکن است مانع از بیمار شدن اطرافیان شما شود. آنفولانزا و دیگر بیماری های تنفسی حاد مانند عفونی تنفسی (rsv)، سیاه سرفه، و سندروم حاد تنفسی (sars)، با سرفه، عطسه و یا دست های آلوده پخش می شوند.

دستانتان را تمیز کنید :

شستن دست ها اغلب به حفاظت از شما در برابر میکروب ها کمک می کند. اگر صابون و آب در دسترس نیستند ، از مواد شستشو دهنده الکلی استفاده کنید.

روش جلوگیری از آنفولانزا

راه هایی برای پیشگیری از آنفولانزا

شستن دست ها :

دستان تمیز زندگی را نجات می دهد.نکات مربوط به شستن دست ها و استفاده از ضد عفونی کننده های دست بر پایه الکل : برای جلوگیری از غیبت در مدرسه داشتن دست های تمیز را تشویق کنید و از منابع شستشوی دستی استفاده کنید.

از لمس چشم ها، بینی و یا دهان خود پرهیز کنید :

میکروب ها اغلب وقتی پخش می شوند که فردی چیزی را لمس می کند که با میکروب ها آلوده است و سپس چشم ها، بینی و یا دهانش را لمس می کند.

عادت های خوب سلامتی را تمرین کنید :

تمیز کردن و ضد عفونی کردن اغلب سطوح در خانه، کار یا مدرسه، به خصوص زمانی که کسی بیمار است ، مهم است.خوب بخوابید، فعال باشد، استرس خود را مدیریت کنید، مایعات زیادی بنوشید و غذاهای مغذی بخورید.

درمان و پیشگیری آنفولانزا

تمرین کردن عادات خوب سلامتی

پیش گیری از آنفلانزا در محل کار و مدرسه :

در مدرسه؛

در مورد برنامه های مدرسه، برنامه مراقبت از کودک و یا کالج را بدانید که آیا شیوع این بیماری یا بیماری دیگری رخ داده یا خیر و یا واکسن آنفولانزا در سایت ارائه می شود یا خیر و این کار را حتما انجام دهید.

مطمئن شوید که مدرسه کودک، برنامه مراقبت از کودک، یا کالج به طور معمول، اشیا و سطوح را تمیز می کنند، و اینکه آیا آن ها از مانبع خوبی از دستمال کاغذی، صابون، حوله کاغذی ، پاک کننده الکلی و دستمال های مرطوب استفاده می کنند. از دانش آموزان و کارمندان بیمار بخواهید که تا زمانی که می توانند در خانه بمانند و از خودشان مراقبت کنند.

پیشگیری از آنفلولانزا در محل کار :

بفهمید آیا شیوع این بیماری یا بیماری دیگری رخ داده یا خیر و اینکه آیا واکسیناسیون آنفولانزا در سایت انجام می شود یا خی ، درباره برنامه های کارفرمای خود نیز تحقیق کنید.

به طور معمول اشیا و سطوح را تمیز کنید، از جمله پوست، کیبورد، و تلفن ها.

دقت کنید که محل کارتان منبع کافی از دستمال کاغذی، صابون، حوله کاغذی ، پاک کننده الکلی و دستمال های مرطوب مصرفی داشته باشد.

به دیگران آموزش دهید که چگونه کار خود را انجام دهند ، تا شما یا عضوی از خانواده خودشان بیمار نشوندو باید در خانه بماند.

اگر در حین کار احساس ناخوشی داشتید، هرچه زودتر به خانه برگردید.

آنفولانزا در محل کار

چگونه از آنفولانزا در محل کار جلوگیری کنیم ؟

نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفولانزا

به اندازه کافی بخوابید

خواب کـافی نـه تـنـهـا بـاعــث می شود که در طول روز شاداب و هـوشیـار بـاشـید ، بلکه به نیرومند ماندن سیستم دفاعی نـیـز کـمـک مـی کـنـد.

به اندازه آب مصرف کنید

اینکه مدام تاکیید می کنیم روزانه 8 لیوان آب مصرف کنید به این دلیل است که نوشیدن آب سیستم بدنتان را شستشو می دهد و برای حفظ یک رژیم غذایی سالم و سلامتیتان لازم است.

در استفاده از لوازم شخصی حساس باشید

تا می توانید از استفاده ی چند نفره از لیوان یا سایر ظروف غذا خودداری کنید ، به خصوص زمانی که علائم بیماری ها را در فرد مقابل متوجه شدید.

پیشگیری از آنفولانزا با رعایت این نکات

نکات بهداشتی برای پیشگیری از آنفولانزا

محیط های بسته

محیط های بسته ای مثل اداره و اتوبوس ، محل مناسبی برای رشد میکروب می باشد پس اگر دیدید کسی در این محیط ها عطسه می کند از او دوری کنید و بعد از فاصله گرفتن از او حتما دستهایتان را با آب و صابون بشویید.

ورزش کنید و از استرس و فشارهای روحی دوری کنید

با ورزش کردن علاوه بر آنکه قدرت بدنیتان را افزایش می دهید ، موجب تقویت سیستم دفاعی بدنتان هم می شوید از طرفی داشتن استرس اصلاً برای سلامتیتان خوب نیست.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی