علائم بیماری قلبی و علل بیماری قلبی و بیماری قلبی در کودکان و بیماری قلبی در بزرگسالان و علت ابتلا به بیماری بیماری قلبی و عوارض بیماری قلبی و درمان خانگی بیماری قلبی و درمان گیاهی بیماری قلبی و نحوه انتقال بیماری بیماری قلبی و آیا بیماری قلبی مسری است و پیشگیری از بیماری قلبی و درمان سنتی بیماری قلبی و داروی درمان بیماری قلبی در نم نمک.

نشانه های جدی و علائم بیماری قلبی

با توجه به مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها هر ساله عده ی کثیری از مشکلات قلبی رنج می برند ، هم مردان و هم زنان به دلایل مختلفی دچار بیماری قلبی می شوند و اما با این حال علائم و هشدارهای زیادی وجود دارد که ما را در مورد مشکل قلبی آگاه می سازد. ما در بخش سلامت نم نمک 8 علائم هشدار دهنده بیماری های قلبی را جمع آوری کرده ایم که شما باید به آن ها توجه داشته باشید.علائم ظاهری بیماری قلبی + نشانه هاعلائم ظاهری بیماری قلبی + نشانه ها

علائم بیماری قلبی که بدن به عنوان هشدار به شما میدهد

1. دردی که در بازو پخش می شود :

بسیاری از مردان درد را در بازوی چپ تجربه می کنند در حالی که زنان هم درد مشابهی را در هر دو بازویشان تجربه می کنند و برخی زنان نیز می گویند که قبل از حمله قلبی ، درد آرنج غیر معمولی را تجربه کرده اند و این اتفاق می افتد زیرا درد از قلب شما به نخاع تان منتقل می شود ، جایی که بسیاری از اعصاب بدن به هم متصل هستند و مغز آشفته می شود و فکر می کند که وقتی این طور نیست درد بازویتان واقعی است.

درد بازو می تواند از علائم بیماری قلبی باشد

دردی که در بازو پخش می شود از علائم بیماری ها قلبی می باشد

2. سرفه ای که قطع نمی شود از علائم بیماری های قلبی است :

سرفه می تواند ناشی از مشکلات مختلفی باشد و می تواند نشانه بیماری قلبی و عروقی نیز باشد. سرفه مداوم که مایعی صورتی را تولید می کند و حاوی خون است با شکست قلب بسیار رایج است و یک علامت فرعی بسیار جدی تر تنگی نفس و افت ناگهانی نفس است.

3. اضطراب شدید و تنش غیر معمول از علائم بیماری های قلبی :

بسیاری از مطالعات نشان داده است افرادی که از اضطراب بسیار زیاد رنج می برند مستعد بیماری قلبی هستند و اضطراب می تواند توسط یک سبک زندگی بسیار پر استرس یا بیماری های مختلف از جمله اختلال اضطراب و تنش و ترس ایجاد شود و برخی از اثرات اضطراب بر قلب شما شامل تاکیکاردی، افزایش فشار خون و کاهش ضربان قلب است.

اضطراب یکی از نشانه های هشداردهنده درباره قلب است

اضطراب شدید از علائم بیماری های قلبی است

4. ورم پا ها قوزک پا و کف پا ها از علائم بیماری قلبی :

آماس قوزک پا دلایل متعددی دارد که یکی از انها بیماری قلبی است. زمانی که قلب شما به خوبی پمپاژ نمی کند مایعی از رگ های خونی شما به بافت های اطراف نشت می کند و پا ها و کف پاهای شما به سادگی به خاطر جاذبه متورم می شود که این بیماری ادم محیطی نامیده می شود و بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی نیستند اما این یک علامت بسیار شایع در میان بیماران قلبی است و شما باید به آن دقت کنید. پس چنانچه نه یکبار بلکه به صورت مداوم حتی پس از پوشیدن کوتاه مدت جوراب رد آن روی ساق پایتان باقی ماند بدانید که این تورم قوزک پا نشانه ای است که بدنتان به دلیل بیماری قلبی از خود نشان می دهد.

5. کمبود اشتها و احساس تهوع از علائم بیماری های قلبی :

بسیاری از بیمارانی که از بیماری قلبی رنج می برند ، فقدان اشتها و یا تهوع را از خود نشان می دهند و دلیل آن ایجاد مایع اطراف کبد و روده است که با هضم مناسب تداخل پیدا می کند و این علائم معمولاً با درد شکم همراه هستند و اگر همه آن ها را با هم تجربه کردید باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

کمبود اشتها از نشانه های بیماری قلبی

احساس تهوع و کمبود اشتها از علائم هشدار دهنده بیماری های قلبی می باشد

6. خارش پوست یا وجود لکه های غیر معمول از علائم خطرناک برای قلب :

2 پروژه تحقیقاتی جداگانه که توسط ژورنال آلرژی و ایمنی شناسی بالینی و مجله کاردیولوژی انجام شده است نشان می دهد که اگزما و زونا عوامل خطر بزرگی در بیماری های قلبی هستندو و آن هایی که اگزما داشتند احتمال ابتلا به فشار خون بالا و احتمال 95 % احتمال کلسترول بالا را خواهند داشت و علاوه بر این آن هایی که زونا داشته اند به احتمال بیشتری دچار حمله قلبی شده اند تا افرادی که این شرایط را نداشته اند.

7. از دست دادن هوشیاری یا غش از علائم بیماری قلبی :

احساس سرگیجه و از دست دادن هوشیاری در میان بیماران قلبی بسیار رایج است و زمانی که قلب خون را پمپاژ نمی کند، به این دلیل است که جریان خون از شریان مسدود شده یا باریک شده خوب حرکت نمی کند و اگر تا به حال کوتاهی نفس داشتید و برای مدت کوتاهی ضعیف بودید، فوراً به پزشک زنگ بزنید و قلب خود را چکاپ کنید.

علائم بیماری قلبی عروقی و علائم هشدار دهنده قلبی

علائم بیماری قلبی که بدن به شما هشدار می دهد

8- پوست شما رنگ پریده تر و مایل به آبی می شود :

این یکی از شایع ترین علائم نیست اما وقتی به وجود می آید به خاطر کاهش جریان خون و کاهش تعداد گلبول های قرمز خون است و می تواند نشانه این باشد که قلب شما خون را پمپ نمی کند و شوک دلیل اصلی این علامت است و رنگ پریدگی می تواند در تمام بدن شما و یا در بخش خاصی از بدن برای مثال یک عضو ظاهر شود و با این حال ، اگر شما متوجه رنگ پریدگی خود شدید ، وحشت نکنید. بررسی کنید که آیا از شوک رنج می برید یا مساله ای دیگر مانند کم خونی وجود دارد.

نکته مهم درباره بیماری های قلبی :

به یاد داشته باشید که پیش گیری کلید حل هر مساله آتی است و حفظ یک سبک زندگی سالم که ورزش در آن نقش بزرگی ایفا می کند و سیگار نکشیدن بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

این نشانه ها لزوماً در همه بیماران مبتلا به بیماری های قلبی بروز نمی کنند اما برخی از علائم هشدار دهنده این بیماری هستند که حتما باید به آن ها توجه کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی