در بخش سلامت نم نمک یک لیست رایج از علائم بیماری ها را آماده کرده ایم که ممکن است اشتباه تشخیص داده شوند.

کدام بیماری ها علائم مشترک دارند؟

گاهی اوقات ما سعی می کنیم که پزشک خودمان باشیم و یک بیماری را با یک بیماری دیگر قاطی می کنیم ، اما در واقعیت ، 20 % شرایط پزشکی جدی تشخیص داده نمی شوند ، سلامتی ما نباید سرسری گرفته شود. این یکی از مهم ترین چیزها در زندگی است ، پس بیایید برخی از بیماری هایی که ممکن است نادیده یا اشتباه گرفته شوند را کشف کنیم ، در بخش سلامت نم نمک سلامت همه را آرزو می کنیم و یک لیست رایج از علائم بیماری ها را آماده کرده ایم که ممکن است اشتباه تشخیص داده شوند.کدام بیماری ها علائم مشترک دارند؟کدام بیماری ها علائم مشترک دارند؟

علائم بیماری هایی که اشتباه تشخیص می دهید

1. حمله قلبی در برابر حمله پانیک :

گاهی تشخیص یک حمله قلبی از یک حمله پانیک بسیار دشوار است ، چون در نگاه اول ، علایم آن ها بسیار شایع است ، درد شدید خنجر زدن اغلب نشان دهنده یک حمله قلبی است ، در بسیاری از موارد ، این درد فقط در بازوی چپ وجود دارد.

در سلامت نم نمک برخی از تفاوت های بین حمله قلبی و یک حمله پانیک وجود دارد :

افرادی که دچار حمله قلبی می شوند از نفس کشیدن سریع رنج می برند و وحشت نمی کنند ، اما برای مورد دیگر آن ها ممکن است که خیلی ترسیده باشند ، قبل از آن ، ممکن است سردرد و لرزش داشته باشند و در موارد بروز حملات پانیک ، فرد احساس کمبود کنترل بر اعصاب و ذهن را دارد ، اگر دچار حملات پانیک شدید ، بدن شما عصبی و پر تنش است ، بنابراین ممکن است از درد ماهیچه ای رنج ببرید.

تفاوت حمله پانیک و حمله قلبی

تشخیص علائم حمله پانیک و حمله قلبی

تشخیص صحیح بیماری با شناخت علائم بیماری ها

2. مننژیت در برابر سرماخوردگی معمول :

مننژیت التهاب غشا نرم اطراف مغز و نخاع است ، این بسیار خطرناک است و ممکن است باعث آسیب مغزی شود ، به همین دلیل است که تشخیص زود هنگام و صحیح بسیار مهم است ، علایم رایج نظیر تب ، دست سرد ، درد ماهیچه ، سردرد و خستگی است که می تواند شما را گمراه کند.

این بیماری اغلب با سرماخوردگی معمولی اشتباه گرفته می شود چون نشانه ها مشابه هم هستند ، برای تشخیص درست ، به دنبال این موارد بگردید : سفتی گردن ، تشنج ، جوش روی پوست ، حساسیت به نور روشن

3. سل در برابر سرماخوردگی معمول :

سل هنوز یکی از شایع ترین بیماری های مرگبار در جهان است ، با این بیماری ، باکتری ها معمولاً به ریه ها حمله می کنند و می توانند به بخش های دیگر بدن آسیب بزنند ، هنگامی که فرد سرفه می کند ، عطسه می کند و یا حرف می زند ، سل در هوا پخش می شود ، اما دما در فرد مبتلا به سل از 99.5 درجه فارنهایت (37 - 37.5 درجه سانتی گراد) بالاتر نمی رود و بیشتر عصرها افزایش خواهد یافت ..علائمی چون خستگی ، تب ، عرق شبانه ، و لرز ممکن است باعث شود که شما فکر کنید سرما خوردید.

اما علائم ویژه ای وجود دارد که به شما می گویند این فقط یک سرماخوردگی معمول نیست ، مثل : سرفه ای که 3 یا چند هفته با خون ، درد قفسه سینه ، یا درد با تنفس یا سرفه غیر عمدی و کاهش وزن همراه است.

تشخیص سل با سرماخوردگی

اشتباه گرفتن علائم بیماری سل با سرماخوردگی

علائم تشخیص بیماری های شبیه به هم

4. سرطان سینه در برابر ورم سینه :

تقریباً نیمی از بیماران مبتلا به سرطان خیلی دیر تشخیص داده می شوند ، حدود یک چهارم بیمارانی که مبتلا به سرطان هستند ، زمانی که وارد مرحله پیشرفته می شوند ، در مورد بیماری خود تحقیق می کنند و اگر برخی علائم دوباره در مدت زمان طولانی دوباره تکرار شوند ، ممکن است فقط از ایمنی پایین نباشد ، سعی کنید با بدن خود هماهنگ باشید و به این که چه احساسی دارید ، توجه کنید.

علایم سرطان بسیار شبیه علائم بیماری های دیگر هستند ، به عنوان مثال ، سرطان سینه التهابی به راحتی با ورم پستان اشتباه گرفته می شود و یک تومور بدخیم در روده بزرگ علائم مشابهی را با کولیت اولسراتیو یا سندروم روده تحریک پذیر دارد ، شما ممکن است علائم مشابهی را به عنوان ورم پستان با سوزش پوست ، قرمزی ، درد و سرطان پستان داشته باشید.

لطفاً توجه خود را به نشانه های خاص تر از سرطان جمع کنید ، مانند : خارش سینه ، برامدگی یا گره هایی در داخل سینه ، برامدگی سینه ، واکنش نوک پستان و لطفاً به طور مرتب سینه خود را چک کنید.

5. آپاندیس در برابر کیست در تخمدان سمت راست :

هر دو شرایط خطرناک هستند و به تشخیص درست نیاز دارند ، هر دو می توانند باعث درد شدید و ناگهانی در سمت راست پایینی شکم شوند که واقعاً می تواند دردنک باشد ، بهتر است که برای توضیحات علائم خود ، اینترنت را چک نکنید و به جای آن سریعاً به پزشک خود مراجعه کنید و یا به یک آمبولانس خبر دهید ، علائم مشترکی مانند استفراغ و ایجاد تب وجود دارد ، اما نشانه هایی وجود دارد که می تواند شرایط را مشخص کند.

در مورد کیست ، شما ممکن است اختلال چرخه قاعدگی داشته باشید ، اما در مورد آپاندیس ممکن است این نشانه ها را داشته باشید : شکم سفت ، ناتوانی برای عبور گاز.

اشتباه در تشخیص بیماری

تشخیص درست علائم بیماری های آپاندیس و کیست تخمدان

6. لوپوس در مقابل بیماری های دیگر :

شما ممکن است که در تمام زندگی خود لوپوس داشته باشید و حتی در مورد آن اطلاع هم نداشته باشید چون نشانه ها بسیار متنوع هستند - ممکن است به نظر برسد که سیستم ایمنی پایینی دارید که باعث می شود شما همه نوع بیماری ها را بگیرید ، برای پزشکان سال ها طول می کشد تا این بیماری خطرناک را تشخیص دهند چون به نظر می رسد که فرد مبتلا به بسیاری از بیماری های دیگر است.

مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که اگر درد مفاصل و ماهیچه و تب دارید که اغلب از ناکجا آباد ظاهر می شوند ، بهتر است از پزشک تان بخواهید که شما را کاملاً چک کند ، این بیماری خود ایمنی می تواند بر هر بخشی از بدن از جمله اندام های داخلی تاثیر بگذارد و در برخی موارد ، لوپوس می تواند باعث اختلال عملکرد سیستم های قلبی عروقی و گوارشی شود.

لطفاً به علائم بیماری زیر توجه کنید :

درد مفاصل (آرتالژیا) ، تبی که به خاطر هیچ دلیلی وجود دارد ، خستگی ، درد در سینه به هنگام تنفس عمیق (پلوریستی) ، ریزش مو.

** علاوه بر این موارد گفته شده همیشه باید دقت کنید که هیچ کس به اندازه یک پزشک متخصص و قابل اعتماد توانایی تشخیص دلیل اصلی تغییرات بدن شما را ندارد.**

بیوگرافی شما در سایت نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 16,320