علت سیاتیک و ورزش برای درمان سیاتیک و رهایی از درد سیاتیک و نجات از سیاتیک و سیاتیک چیست و درمان سیاتیک با سرکه سیب و طول درمان سیاتیک و درمان زود سیاتیک و رگ سیاتیک کجاست و کمردرد سیاتیک و درد پای چپ نشانه چیست و چرا سیاتیک میگیریم و درد سیاتیک و درد پایین کمر و دیسک بین مهره ای را در نم نمک بخوانید.

رگ سیاتیک کجاست و چرا درد می گیرد؟

بسیاری از اختلالات مربوط به قسمت پایین کمر می تواند عاملی برای سیاتیک و درد سیاتیک باشد. اغلب این درد خفیف تا شدید است و در قسمت پایین کمر اتفاق می افتد و کم کم به سمت پای چپ یا راست می رود. سیاتیک باعث فشردگی یک یا چند مجموعه ریشه عصبی در قسمت پایین کمر خواهد شد. گاهی اوقات پزشکان از نام رادیکالوپتی برای مشکل سیاتیک استفاده می کنند و از طریق این نام ، میزان درد ، بی حسی ، سوزش و ضعف بازو و پا را نشان می دهند. اگر مشکل عصبی در گردن باشد ، به آن رادیکولوپتی گردنی گفته می شود.رگ سیاتیک کجاست و چرا درد می گیرد؟ + 6 دلیل مهمرگ سیاتیک کجاست و چرا درد می گیرد؟ + 6 دلیل مهم

درد پای چپ نشانه چیست

علل ابتلا به سیاتیک چیست؟

اختلال های زیادی می تواند باعث سیاتیک شود و فشردگی عصب های نخاعی را موجب گردد که در این قسمت از سلامت نم نمک آن ها را معرفی خواهیم کرد :

1. دیسک بین مهره ای

بین مهره ها به گونه ای است که در مرکز آن ، ماده ای شبیه به ژله وجود دارد که با دیواره خارجی پوشانده شده است اما در دیسک بین مهره ای ، این ماده ژله ای بیرون می زند ، به ریشه عصبی فشار وارد کرده و بافت آن را دچار مشکل خواهد کرد. در نتیجه این دیسک کم کم بدتر می شود. این ماده ژله ای همچنین اسیدی و شیمیایی است و باعث التهاب عصب هم می شود.

2. تنگی نخاع در ناحیه کمر

تنگی نخاع یک نوع اختلال فشردگی عصب است که اغلب افراد را در سنین بالاتر درگیر می کند. همچنین در این مشکل دردی در پا شبیه به سیاتیک اتفاق می افتد که علت آن همان تنگی نخاع است. کمردرد نیز معمولاً در موقعیت های خاصی رخ می دهد و در انجام فعالیت هایی مثل ایستادن یا قدم زدن بیشتر می شود و هنگام نشستن کاهش پیدا خواهد کرد.

3. لغزش مهره

لغزش مهره یک نوع اختلال است که اغلب مهره های کمر را درگیر می کند. معمولا مهره های کمر انسان روی یک ماده لغزنده و نرم قرار دارند. زمانی که این مهره ها لیز می خورند و جابجا می شوند ، فشاری به ریشه عصبی نخاع وارد می گردد و درد سیاتیک پا را ایجاد خواهدکرد. لغزش مهره ممکن است هنگام تولد به صورت مادرزادی یا در دوران کودکی اتفاق بیفتد. گاهی اوقات هم به دلیل آسیب دیدگی و فشار جسمانی مثل برداشتن وزنه های سنگین یا ژیمناستیک رخ می دهد.

چرا سیاتیک میگیریم

4. آسیب دیدگی

سیاتیک می تواند نتیجه فشار عصبی مستقیم عصب باشد که به دلیل نیروهای خارجی به ستون فقرات و ریشه عصب وارد می شود. به طور مثال؛ تصادف با ماشین یا موتور و زمین خوردن حین انجام ورزش هایی مثل فوتبال می تواند عاملی برای آسیب دیدگی و ایجاد سیاتیک باشد زیرا در پی آن ها عصب آسیب می بیند و ممکن است شکستگی استخوان هم در پی باشد که این فشردگی عصب را افزایش خواهد داد.

5. سندروم پیریفورمیس

سندروم پیریفورمیس به دلیل عضله پیریفورمیس به این نام گذاشته شده است. درد آن زمانی ایجاد می شود که این عضله مشکل عصبی پیدا کند. ماهیچه پیریفورمیس در قسمت پایین ستون فقرات قرار دارد و به استخوان ران متصل است و به چرخش لگن هم کمک می کند. عصب سیاتیک زیر ماهیچه پیریفور میس قرار دارد. این سندروم زمانی اتفاق می افتد که اسپاسم عضلانی در این ماهیچه رخ می دهد و عصب سیاتیک فشرده شود. تشخیص آن کمی مشکل است زیرا تصویربرداری ها نمی توانند این قسمت را به خوبی نشان دهند.

درد پایین کمر

6. آسیب ستون فقرات

آسیب دیدگی های ستون فقرات یک نوع رشد غیر طبیعی هستند که گاهی اوقات خوش خیم و گاهی اوقات سرطانی می باشند. خوشبختانه آسیب دیدگی های ستون فقرات بسیار نادرند. اگر چه زمانی که این آسیب دیدگی در ناحیه کمر و نخاع اتفاق بیفتد ، احتمال سیاتیک وجود خواهد داشت.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی