ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، قطره برای ضربه به چشم و لیست داروهای مناسب پس از ضربه به چشم و درمان خانگی ضربه به چشم و تاری دید در اثر ضربه به چشم و چه موقع ضربه به چشم خطرناک است و کمک های اولیه ضربه به چشم و ضربه به چشم و درد و ضربه به داخل چشم و ضربه به چشم نی نی سایت و عوارض ضربه مشت به چشم در نم نمک.

بهترین قطره برای خراش و ضربه به چشم

یکی از دلایل رایج ساییدگی یا خراش قرنیه ، ضربه به چشم و یا مالییدن چشم هنگامی است که جسم خارجی مثل شن و خاک در آن وجود دارد. ساییدگی قرنیه باعث سوزش چشم ، حساسیت به نور ، قرمزی و ریزش اشک می شود. اگر احساس می کنید چیزی در چشم تان وجود دارد و یا چشم تان خراش برداشته حتما به پزشک مراجعه کنید.بهترین قطره برای خراش و ضربه به چشمبهترین قطره برای خراش و ضربه به چشم

خراش ها همچنین می توانند چشم شما را به عفونت باکتریایی یا قارچی تبدیل کنند. انواع خاصی از باکتری ها و قارچ ها می توانند از طریق خراش وارد چشم شده و حتی باعث کوری شوند.

پزشک معمولا برای این تروما آنتی بیوتیک و پماد تجویز می کند. قطره های چشمی ، استومینوفن ها و داروهای غیر استروئیدی نیز می توانند به کاهش درد کمک کنند.

بهترین قطره برای خراش و ضربه به چشم

ترومای چشمی به چه معناست؟

ترومای چشم (آسیب های چشمی) به آسیب ناشی از ضربه مستقیم به چشم اشاره دارد. تروما می تواند نه تنها چشم ، بلکه منطقه اطراف آن ، از جمله بافت مجاور و ساختار استخوانی را تحت تاثیر قرار دهد. تروما انواع مختلفی دارد ، از آسیب های جزئی گرفته تا موارد وخیم اورژانسی. اما به این نکته توجه داشته باشید که برای هر نوع آسیب چشمی باید حتما به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید. از شایع ترین آسیب های چشمی می توان به خونریزی چشم ، خراش قرنیه ، نفوذ اشیاء خارجی در چشم ، ضربه به چشم ، سوختگی شیمیایی چشم و…. اشاره نمود.

انواع آسیب های چشمی

خونریزی چشم

خونریزی چشم در اثر پارگی رگ های چشم و در گاهی مواقع به دلیل ضربه های چشمی اتفاق می افتد. خونریزی چشم بسیار شایع بوده و می تواند در اثر آسیب های خیلی جزئی بروز کند. علائمی که با آن مواجه می شوید قرمز شدن ناحیه سفیدی چشم است. این عارضه چندان خطرناک نیست و به مرور زمان بهبود می یابد.

بهترین قطره برای خراش و ضربه به چشم

خراش قرنیه

یکی از دلایل رایج ساییدگی یا خراش قرنیه ، ضربه به چشم و یا مالییدن چشم هنگامی است که جسم خارجی مثل شن و خاک در آن وجود دارد. ساییدگی قرنیه باعث سوزش چشم ، حساسیت به نور ، قرمزی و ریزش اشک می شود. اگر احساس می کنید چیزی در چشم تان وجود دارد و یا چشم تان خراش برداشته حتما به پزشک مراجعه کنید.

خراش ها همچنین می توانند چشم شما را به عفونت باکتریایی یا قارچی تبدیل کنند. انواع خاصی از باکتری ها و قارچ ها می توانند از طریق خراش وارد چشم شده و حتی باعث کوری شوند.

پزشک معمولا برای این تروما آنتی بیوتیک و پماد تجویز می کند. قطره های چشمی ، استومینوفن ها و داروهای غیر استروئیدی نیز می توانند به کاهش درد کمک کنند.

نفوذ اشیاء خارجی در چشم

اگر حین حادثه چیزی داخل چشمتان رفت ، خیلی زود به اورژانس مراجعه کرده و اصلا آن را نمالید و سعی نکنید آن شیء را از چشم تان خارج کنید. زیرا هرچه سعی و تلاش به خرج دهید فقط آسیب وارده به چشم تان را بیشتر خواهید کرد.

در اکثر موارد پزشک می تواند جسم خارجی را با بی حسی موضعی از چشم بیرون آورد. فقط در صورت امکان تا رسیدن به درمانگاه چشم خود را بسته نگه دارید.

ضربه به چشم

چشم های ورم کرده و کبود می تواند ناشی از ضربه های سنگین باشد ، مانند برخورد توپ به چشم. بهترین راه درمان این نوع صدمات گذاشتن کیسه یخ روی محل آسیب دیده است. اما مراجعه به چشم پزشک را فراموش نکنید و برای اطمینان به صورت کامل معاینه شوید.

بهترین قطره برای خراش و ضربه به چشم

سوختگی شیمیایی چشم

موادی مثل اسیدها ، قلیا ها و دیگر موارد ارگانیک شیمیایی مثل گاز های اشک آور می توانند باعث سوختگی شیمیایی چشم شوند.

سوختگی های شیمیایی ممکن است بصورت آسیب نقطه ای به قرنیه ، خونریزی زیر ملتحمه و یا سوختگی کامل قرنیه ظاهر شوند.

اگر به سوختگی شیمیایی چشم گرفتار شدید ، قبل از مراجعه به پزشک فورا چشم تان را با آب شستشو دهید. بعد از آن پزشک با ماده ای مخصوص آنقدر چشم را شستشو می دهد تا PH آن به حالت نرمال برگردد.

سوالات متداول درباره انواع آسیب های چشمی

ضربه ناخن به سفیدی چشم؟

معمولا خراشیدگی ناخن در سفیدی چشم جز قرمزی و تورم چیزی نداره ولی چون زیر ناخن کثیفه ما احتیاج به مصرف آنتی بیوتیک و قطره های ضد التهابی داریم و تمام ضربه ها باید تمام قسمتهای چشم داخل چشم بررسی بشه معمولا تو سفیدی چشم مشکل زیادی پیش نمیاد.

ضربه به چشم کودک و قرمزی؟

ضربه به چشم کودک باید کاملا بررسی بشه تمام قسمت های چشم بررسی بشه از لحاظ پارگی ها جابجایی ها و مشکلاتی که ممکنه خطرناک باشه یا خطری نداشته باشد.

ضربه به چشم و قرمزی و آبریزش؟

معمولا ضربه به چشم دچار خراشیدگی و آبریزش میشه به طوری که حتی شخص نمی تواند حتی چشماش رو باز کنه این خراشیدگی اگر که در ناحیه سیاهی چشم یا قرنیه باشد به شدت نیاز به فوری و پانسمان آن داره و استفاده از قطره های آنتی بیوتیکی دارد.

ضربه به چشم و تاری دید؟

معمولا ضربه به چشم در صورتی که در سطح قرنیه یا سیاهی چشم باشه و در مرکز دید باشه حتما تاری دید می دهد بعضی ضربه ها آستیگمات القایی ایجاد می کنند که ممکنه بمونه یا حتی با دارو بتوان از بین برد ولی ضربه های دیگری داریم که حتی شبکیه و ماکولا رو درگیر میکنه که در این موارد نیاز است که کارهای درمانی چشم پزشکی انجام شود.

بهترین قطره برای خراش و ضربه به چشم

درمان خانگی ضربه خوردن به چشم؟

در ضربه مراقبت خانگی نداریم یعنی حتما باید مراجعه داشته باشیم بعد از اینکه اطمینان پیدا کردیم به دستور پزشک گوش بدیم مثلا دو روز حمام نریم نریم استفاده از قطره ها در ساعت خودش و هرگونه قرصی که داده باید مصرف کنیم و مضایقه از انجام ان نکنیم.

مراقبت از چشم بعد از ضربه؟

گاهی بعد از ضربه ای که به چشم و خراشیدگی ایجاد شده ما یک پدیده زخم راجعه قرنیه داره یعنی اینکه یک سال و حتی 6 بعد دو سال بعد چهار سال بعد مجددا همان ناحیه خراشیده میشه بدون هیچ ضربه ای به علت اینکه ان ناحیه ترمیم خوبی نشده و مجددا دچار سوزش و ابریزش میشه که در این موارد باید به چشم پزشک مراجعه کنند ممکنه پانسمان قطره بخواهد و در مواقعی هم با لیزر سطح قرنیه که به اصطلاح ناصاف شده ما بازسازی کنیم.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نظر دادن