ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، نشانه های خاموش بیماری و پنج نشانه از بروز بیماری در بدن را نام ببرید و چهار نمونه از علائم یا نشانه های بیماری را بنویسید ششم و از نشانه های بیماری در جدول و چند نمونه از علائم یا نشانه های بیماری را نام ببرید علوم ششم و نشانه های بیماری وبا و نشانه های بیماری ام اس و چهار مورد از نشانه های بیماری علوم ششم و علامت بیماری است و نشانه های بی صدا از بیماری ها و نشانه های خاموش بیماری های پنهان در بدن را در نم نمک مشاهده نمایید.

چند نمونه از علائم یا نشانه های بیماری را نام ببرید

بعضی از بیماری های جدی هرگز خودشان را در ظاهر نشان نمی دهند و آن ها پنهان هستند و به صورت یک موضوع مبهم باقی می مانند. در بعضی از موارد ممکن است که فرد هیچ گاه متوجه آن ها نشود وهمچنین ممکن است که ناگهان ایجاد شده و ناپدید شود. نشانه های خاموش یک بیماری را می توانید با خواندن این بخش از سلامت نم نمک متوجه شوید. می توانید سیگنال های هشدار دهنده را دریافت کنید و آن ها را با پزشکتان در میان بگذارید و البته نباید وسواس زیادی به خرج دهید. این مطلب تنها جهت اطلاع رسانی می باشد.چند نمونه از علائم یا نشانه های بیماری را نام ببریدچند نمونه از علائم یا نشانه های بیماری را نام ببرید

نشانه های بیماری

تغییراتی در شما که نشانه های خاموش بیماری هستند

1. تغییرات ناگهانی در موی فرد :

تغییر نوع موها می تواند به لثه های شما مربوط باشد و به شما بگوید که چه مواد مغذی نیاز دارید. کمبود پروتئین و اسیدهای چرب ضروری می تواند موها را خشک و نازک کند. همچنین کمبود مواد غذایی دیگر باعث می شود علائمی در موها مثل از بین رفتن رنگ موی طبیعی شود و این مواد می تواند پروتئین ، آهن ، زینک ، سلنیوم ، ویتامین C مس یا منگنز نیز باشد.

با پزشک خود در مورد تغییر های بدنی صحبت کنید که ممکن است ماده ای در بدن شما دچار کمبود باشد. حتما باید آن را با پزشک در میان بگذارید تا دچار بیماری های جدی نشوید.

2. خستگی مزمن از نشانه های بیماری

همه ما در زندگی دچار خستگی می شویم اما خستگی مزمنی که برطرف نمی شود ، می تواند نشانه بیماری جدی مثل افسردگی ، سرطان یا حتی بیماری قلبی باشد. قلب فرد خون را به تمام اعضای بدن پمپاژ می کند. و در صورت کاهش جریان خون مخصوصا در مغز و عضلات بدن احساس خستگی می کنید. اگر احساس خستگی بیش از حد داشتید که با استراحت برطرف نمی شد ، حتما با پزشک صحبت کنید زیرا می تواند علت ها را بررسی کند و درمان مناسب را ارائه دهد.

نشانه های بیماری های جدی

خستگی مزمن یکی از نشانه های بیماری است

3. اضافه وزن بی دلیل از نشانه های بیماری

اضافه وزن بی دلیل می تواند به وضعیت هایی مثل کم کاری تیروئید مربوط باشد. در این شرایط تیروئید فرد به اندازه کافی هورمون ها را برای متابولیسم بدن تولید نمی کند و علاوه بر اضافه وزن ممکن است که نشانه های دیگری مثل خستگی و حساسیت و سرماخوردگی را بیش از حد از خودتان بروز دهید و اگر چنین علائمی داشتید ، حتما آزمایش تیروئید دهید.نا متعادلی در هورمون تیروئید را می توان با دارو برطرف کرد.

4. عفونت های قارچی از نشانه های جدی بیماری

معمولا در پاهای خود احساس خارش بیش از حد دارد. این خارش های بیش از حد و بیماری های مزمن می تواند تبدیل به عفونت های قارچی در بدن آن ها شود و معمولا افراد دیابتی نیز در خطر این عفونت ها می باشند.

5. پژمرده شدن پوست صورت

پژمرده شدن صورت به طور ناگهانی همراه با سختی در تکلم می تواند نشان دهنده مشکلی جدی در فرد باشد و همچنین می تواند نشانه یک حمله در بدن فرد باشد که حتما باید آن را با پزشک در میان بگذارید.

6. تغییرات ناگهانی در ناخن انگشتان

اگر تغییرات ناگهانی در ناخن ها مثل لب پر شدن یا قاشقی شدن ناخن ها یا خط های سفید زیاد روی آن را مشاهده کردید ، حتما دچار کمبود آهن و فولاد ، ویتامین آ ، پروتئین یا زینک هستید. هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید و درمان مناسب را در پیش بگیرید.

هشدار و نشانه های خاموش بیماری

تغییرات ناگهانی در ناخن

7. دوبینی از نشانه های بیماری

یکی دیگر از وضعیت های رایج در پیری این است که فرد دچار دو بینی می شود که البته این موضوع ممکن است مشکلاتی در مغز مثل آنوریسم مغزی را نشان دهد.

8. کاهش وزن بدون برنامه ریزی

اگر دچار اضافه وزن هستید و ناگهان بدون هیچ تلاشی وزن شما کاهش پیدا می کند ، حتما از این موضوع خوشحال خواهید شد اما باید بدانید که این می تواند یک نشانه در ناتوانی بدن شما برای جذب مواد غذایی باشد و باید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید و گاهی اوقات این موضوع نشانه دیابت نوع یک در بدن فرد است که از تولید انسولین جلوگیری می کند و کمبود انسولین در بدن می تواند باعث کاهش وزن و گلوکز بالای خون شود.

کاهش وزن ناگهانی همچنین می تواند علامت سرطان های مختلف باشد زیرا سلول های سرطانی در متابولیسم بدن فرد اختلال ایجاد می کند و سرعت آن را بالا می برند.

9. زمخت شدن پوست از نشانه های بیماری

زمخت شدن یکی از نشانه هایی است که معمولا توسط بیماران و پزشکان نادیده گرفته می شود.

افراد فکر می کنند که این موضوع به دلیل بالا رفتن سن اتفاق می افتد اما نباید آن را بی اهمیت بشمارید.

زمخت شدن به طور ناگهانی می تواند نشانه اختلال در سیستم عصبی باشد و گاهی اوقات علامتی از وقوع بیماری پارکینسون یا مالتیپل اسکلروزیس است و هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید و از بروز هرگونه بیماری پیشگیری کنید.

10. سرفه کردن

سرفه در مواقع سرماخوردگی و آلرژی بسیار طبیعی می باشد اما حتما باید آن را به پزشک اطلاع دهید. سرفه های شدید می تواند علائم سرطان خاموش در فرد باشد که مدتهاست در بدن او باقی مانده.

این سرفه ممکن است با درد سینه ، خستگی و ضعف عضلات همراه باشد و اگر فضای شغلی شما به گونه ای است که سرفه های شدیدی را به وجود می آورد ، حتما آن را به پزشک گزارش دهید تا علائم را بررسی کند.

نشانه های خاموش بیماری

سرفه ها از نشانه های بیماری است

11. فشار خون بالا از نشانه های بیماری

طبق مطالعات انجام شده فشار خون بالا اغلب یک کشنده خاموش می باشد زیرا تا آسیب جدی را به قلب وارد نکند هیچ نشانه ای ندارد.

اگر فشار خون شما طبیعی است ، باز باید هر سال یا هر 6 ماه یکبار آن را چک کنید.

فشار خون بالا باید هر چه سریع تر توسط پزشک درمان شود.

12. خونریزی بعد از مسواک زدن

اگر لثه های شما به سرعت بعد از مسواک زدن خونریزی می کند ، حتما این موضوع را به دندانپزشک اطلاع دهید. این خونریزی ممکن است بعد از نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن به وجود بیاید که در مواردی هیچ علت خاصی ندارد اما خونریزی های شدید بعد از مسواک مداوم ممکن است نشانه وجود باکتری در لثه دندان فرد باشد و همچنین ممکن است این بیماری های دندانی به قلب و عروق فرد مرتبط باشد و گاهی اوقات نشانه آلزایمر نیز است.

13. نفس بدبو از نشانه های جدی بیماری

نفس بد بو شاید به علت رفتارهای خود فرد مثل سیر خوردن در غذا اتفاق بیفتد اما گاهی اوقات موارد جدی تری را نشان می دهد. نفس بد بوی مزمن بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از بین نمی رود که همین موضوع می تواند نشانه دیابت ، مشکل کبد یا مشکل کلیه در فرد باشد .

14. مشکلات بینایی از نشانه های جدی بیماری

بیشتر ما دچار اختلالات بینایی می شویم که آن هم به دلیل بالا رفتن سن می دانند اما مشکلات بینایی ممکن است به علت بیماری هایی مثل دیابت نیز باشد.

افرادی که دچار مشکلات بینایی هستند ، 60 درصد نسبت به افراد دیگر بیشتر در معرض دیابت قرار دارند.

15. خارش پوست یکی از نشانه های بیماری

خارش پوست می تواند دلایل بسیار مختلفی مثل آلرژی ها و خشک بودن فضای محیط زندگی داشته باشد اما خارش پوست شدید نشانه بیماری های کلیوی است.

این خارش ها می تواند نشان دهنده این باشد که بدن شما در حفظ تعادل مواد آهنی و مواد مغذی خون ناتوان است.

هشدارهایی درباره بیماری ها

خارش پوست از هشدارهای بیماری پنهان

16. خروپف کردن از نشانه های بیماری

خر و پف کردن می تواند نشانه اختلالاتی در خواب فرد باشد که گاهی اوقات شدت بیش از حد آن بیماری های جدی را خبر می دهد. مثل بیماری های قلبی عروقی یا خروپف شدید می تواند گاهی اوقات باعث خفگی در خواب فرد شود.

17. تغییر دست خط

کوچک شدن بیش از حد دست خط یا تغییر شکل بسیار زیاد آن می تواند نشانه اختلال در سیستم عصبی فرد مثل بیماری پارکینسون باشد.

طبق مطالعات انجام شده گاهی اوقات افراد به طور ناگهانی هر جمله را متفاوت از جمله دیگر می نویسند و 97 درصد از چنین افرادی در معرض بیماری پارکینسون قرار دارند.

18. کج خلقی از نشانه های جدی بیماری

اگر ناگهان اخلاق شما تغییر کرد و بیش از حد بی صبر و بی حوصله شدید ، حتما در خطر ابتلا به افسردگی هستید.

بد خلقی یکی از نشانه های اختلال روحیه در افراد می باشد که معمولا به احساسات مزمن ناراحتی مرتبط است و گاهی اوقات نا امیدی و لذت نبردن از زندگی را در پی دارد.

19. لثه های متورم از نشانه های بیماری

بیماری لثه باعث می شود که لثه فرد به طور ناگهانی دچار تورم و التهاب شود که می تواند یکی از نشانه های بیماری قلبی باشد. محققان دریافته اند که افرادی که فشار خون بالا دارند ، احتمالا در معرض ابتلا به بیماری های لثه می باشند.

20. پاهای متورم از نشانه های بیماری است

متورم شدن قوزک پا یا هر جای دیگر در پا می تواند نشان دهنده این باشد که فرد مدت زمان زیادی را سرپا ایستاده یا در انجام فعالیت هایی زیاده روی کرده است. طبق مطالعات انجام شده بیماری کلیوی می تواند یکی دیگر از علت های متورم شدن ناگهانی پا باشد و معمولا کلیه این افراد قادر نیست که خون را تصفیه کند.

پاهای متورم از نشانه های بیماری می باشد

پاهای متورم

21. اختلال در نعوظ

اگر در نگه داشتن نعوظ یا به وجود آمدن آن دچار مشکل هستید ، همیشه نباید دلیل آن را در تخت خواب خود جستجو کنید. مطالعات انجام شده در اختلال نعوظ می تواند نشانه بیماری های قلبی در فرد باشد و احتمالا در بدن و قلب شما خون کافی به آلت تناسلی ارسال نمی کند.

22. عرق کردن بیش از حد از نشانه های بیماری

محققان حدود دو هزار بیمار مبتلا به حملات قلبی را بررسی کردند و متوجه شدند که تقریبا 54 درصد از این افراد با نشانه هایی مثل عرق کردن بیش از حد ، تجربه حمله قلبی را داشته اند.

23. خشک شدن چشم ها

طبق مطالعات انجام شده تقریبا 50 درصد از بیماران که مبتلا به هپاتیت سی هستند ، با خشک شدن چشم ها مواجه می شوند و سندروم چشم خشک در این افراد بسیار زیاد و شایع است.

24. سردرد

سردردهای مداوم یا شدید دو نشانه مشکلات در فشار خون بالای فرد هستند. این فشار خون در رگ های خونی مغز نیز بالا می رود که می تواند باعث تورم و درد در بدن فرد شود.

25. شکستگی استخوان از علائم پوکی استخوان است

شکستگی استخوان یکی از علائم پوکی استخوان است.

معمولا کاهش تراکم و کمبود مواد معدنی در استخوان ریسک شکستگی آن را بالا می برد. هیچ علائم یا نشانه ای از پوکی استخوان وجود ندارد تا اینکه استخوان شما شکسته شود و معمولا مچ ، باسن و ستون فقرات بیشتر در معرض چنین شکستگی هایی می باشد و خانم های یائسه نیز ممکن است به پوکی استخوان بیش از بقیه مبتلا باشند.

شکستگی استخوان از علائم بیماری ها

شکستگی استخوان

26. تکرر ادرار از نشانه های بیماری

اگر بیش از حد تکرار ادرار داشته باشید ، این موضوع می تواند نشانه دیابت باشد. طبق مطالعات انجام شده ، تکرر ادرار به دلیل گلوکز اضافی در بدن فرد اتفاق می افتد و علامت خوب کار نکردن کلیه ها نیز هست.

27. تغییر در ادرار

اگر با مشکلاتی مثل تغییر در ادرار مواجه شدید و احساس کردید که شکل و رنگ آن تغییر کرده ، احتمالا در خطر ابتلا به بیماری های کلیوی هستید. متاسفانه این نشانه ها خودشان را کامل بروز نمی دهند تا این که کلیه فرد به طور کامل از کار کردن دست بکشد و دیگر نشانه های مشکلات کلیه می تواند شامل خستگی ، خارش ، تورم در دست ها و صورت و پا ها باشد.

23. حالت تهوع از علائم بیماری

احساس حالت تهوع بعد از صرف غذا نیز می تواند نشانه این باشد که فرد دچار ابتلا به سرطان است. حتما حالت تهوع های مکرر و بی علت را پیگیری کنید.

24. کوتاه شدن نفس ها

کوتاه شدن نفس ها به طور ناگهانی و مداوم می تواند یکی از نشانه های بیماری آسم باشد. آسم همچنین با سرفه کردن نیز همراه است.

25. سوزش سینه و گلو از نشانه های بیماری

طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه هاروارد سوزش سینه می تواند احتمال حمله قلبی خاموش در فرد باشد و این موضوع می تواند با عرق سرد ، سرماخوردگی ، درد بدن و دیگر مشکلات نیز همراه باشد.

هشدارهای خاموش بیماری

سوزش سینه و گلو

26. عرق های شبانه از هشدار های بیماری

مشکلات زیادی می تواند باعث عرق در فرد شود. گاهی اوقات خانم ها در سن یائسگی چنین حالت هایی را تجربه می کنند اما اگر عرق شما فقط در شب اتفاق می افتد ، احتمال ابتلا به بیماری های سرطانی وجود دارد.

28. احساس ضعف از هشدار های بیماری پنهان

حملات قلبی سالانه بین 8 تا 10 میلیون از افراد جهان وجود دارد و ممکن است که افراد قبل از این حملات دچار احساس ضعف شدیدی در بدن خود شوند که یکی از علائم حمله می باشد.

29. کبودی بدن از نشانه های بیماری

کبودی بدن را می توان یکی از علائم سرطان خون دانست. کبودی معمولا به علت از بین رفتن پلاکت ها می باشد.

30. زخم هایی که التیام پیدا نمی کند

معمولا با بالا رفتن سن زخم ها قدرت بهبود کمتری پیدا می کنند اما اگر جوان هستید و زخم های شما بسیار طولانی مدت می مانند ، احتمالا خطر بیماری دیابت وجود دارد.

31. تغییر بینایی در فرد از هشدارهای بیماری ها

تغییر های ناگهانی در بینایی فرد مثل تاری دید یا مشکلات دیگر می تواند نشانه مشکلات جدی مثل میگرن باشد.

35 نشانه خاموش بیماری ها

تغییر بینایی در فرد

32. تشنگی بیش از حد از نشانه های بیماری

اگر به طور مداوم احساس تشنگی دارید ، احتمالا مبتلا به دیابت هستید. قند خون بالا در فرد نیز می تواند باعث تشنگی بیش از حد شود.

33. کمبود شنوایی از هشدارهای بیماری ها

کمبود شنوایی یکی از علائم طبیعی از بالا رفتن سن در افراد می باشد اما مجبور نیستید که این کمبود را تحمل کنید.

34. لکه های فلس مانند روی پوست

بسیاری از افراد این لکه ها را با لکه های پیری اشتباه می گیرند اما باید توجه داشته باشید که گاهی اوقات این لکه ها مربوط به دیابت می باشند.

35. درد شدید در چانه از نشانه های بیماری

حملات قلبی می تواند نشانه های عجیب و غریب مثل حالت تهوع ، سردرد یا درد شدید در چانه داشته باشد. محققان اعلام کردند که 10 درصد از حملات قلبی با نشانه های درد چانه آغاز می شود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن