ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، ویژگی جالبی که گوگل در نسخه اخیر گوگل ترنسلیت ایجاد نمود، ترجمه گفتاری این برنامه بود که توانست با استقابل فراوانی روبرو شود. از این رو استفاده از این قابلیت بسیار آسان است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

گوگل ترنسلیت و قابلیت های جدید ترجمه گفتاری گوگل

همان گونه که مطلع هستید شرکت گوگل یکی از قدرتمندترین شرکت های جهانی است که برای اولین بار در سال 1998 میلادی توسط دو دوست با نام های لری لری پیچ و سرگئی افتتاح شد و این روزها بعد از گذشت حدودا دو دهه از تاسیس این شرکت بزرگ ، توانسته است به بشر و پیشرفت تکنولوژی کمک بسزایی کند و نیازهای متعددی را بر طرف کند.ترجمه گفتاری گوگل ترنسلیت و قابلیت های جدید آنترجمه گفتاری گوگل ترنسلیت و قابلیت های جدید آن

از مهم ترین برنامه های ساخته و طراحی شده توسط شرکت بزرگ گوگل می توان به موتور جستجوی گوگل اشاره نمود که این روزها هر یک از ما حداقل یکبار درون این دنیای مجازی و بی پایان برای رسیدن به سوالات موجود در ذهنمان مراجعه می کنیم و گاها از آن همانند دکتر یا پزشک شخصی خود می دانیم.

با این وجود موتور جستجوی گوگل یکی از بزرگترین اقدامات این شرکت است و گوگل در کنار ده ها برنامه دیگر اعم از گوگل پلی ، گوگل مپس ، کروم ، گوگل ادوردز و... می باشد که تمامی این اپ ها و برنامه ها به نحوی در برطرف و حل کردن مشکلات انسان ها به میان آمده اند و توانسته اند کمک زیادی به بشر نمایند.

اما در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک قصد داریم شما علاقمندان به دنیای علم و فناوری را با برنامه ای بسیار پرکاربرد در زمینه ترجمه متون آشنا سازیم که می تواند بسیار پرکاربرد و کارآمد باشد. همراه ما باشید.

Google Translate

شاید تا به حال برای شما پیش آمده است که در حال نوشتن پیغامی به زبان انگلیسی و یا در حال مطالعه متن یا صوت انگلیسی ، چینی ، هندی ، ژاپنی ، عربی و... هستید که متاسفانه معنای برخی کلمات موجود در متن را نمی دانید و در نتیجه از خواندن و مفهوم آن متن یا صوت در عین ضروری بودنش ، باز خواهید مانید و نتوانید کاری که مدنظرتان است را انجام دهید.

به همین دلیل برنامه ای که تیم تکنولوژی نم نمک قصد دارد شما را با آن برای رفع این مشکل آشنا سازد ، گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل است که می توانید با استفاده از آن متون هر زبانی را به زبان مورد نظر خودتان تبدیل کنید تا نیازتان بر طرف شود.

اما ویژگی جالبی که گوگل در نسخه اخیر گوگل ترنسلیت ایجاد نمود ، ترجمه گفتاری این برنامه بود که توانست با استقابل فراوانی روبرو شود. از این رو استفاده از این قابلیت بسیار آسان است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

ترجمه گفتاری گوگل ترنسلیت این گونه است که شما می توانید بدون تایپ کردن و تنها با استفاده از صوت و مکالمه جمله مورد نظرتان را ترجمه کنید. از این رو برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید وارد برنامه گوگل ترنسلیت شوید تا صفحه ذیل را مشاهده کنید ؛

نحوه استفاده از گوگل ترنسلیت

قابلیت ترجمه گفتاری گوگل ترنسلیت

اینک برای اینکه بتوانید از قابلیت ترجمه گفتاری گوگل ترنسلیت استفاده کنید می بایست بر روی گزینه " Voice " از قسمت پایین کلیک کنید تا پنجره کوچکی در صفحه نمایشگر شما باز شود و سپس شروع به صحبت کردن نمایید و خروجی را دریافت کنید.

برنامه های گوگل

نحوه استفاده از قابلیت گفتاری گوگل

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن