ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون و انتقال واتساپ از اندروید به ایفون با dr fone و انتقال پیام ها از اندروید به آیفون و انتقال واتساپ از اندروید به اندروید و انتقال واتساپ به گوشی جدید آیفون و انتقال بک آپ آیفون به اندروید و چگونه چت های واتساپ را از اندروید به ایفون منتقل کنیم و انتقال چت از ایفون به اندروید و بازیابی اطلاعات واتس اپ در ایفون در نم نمک.

نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

اگر قصد دارید که بنا به هر دلیلی لیست مکالمات یا چت های خود در اپلیکیشن واتس آپ را از آیفون به دستگاه اندرویدی و یا از یک دستگاه اندرویدی به آیفون منتقل کنید ، توصیه می کنیم که حتما این مقاله آموزشی را مطالعه نمایید. با نم نمک همراه باشید.نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفوننحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

آموزش انتقال مکالمات اپلیکیشن واتس آپ از دستگاه اندرویدی به آیفون و بالعکس

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم ، عموما سه روش اصلی به منظور انتقال مکالمات یا چت های اپلیکیشن واتس آپ از یک گوشی به گوشی دیگر وجود دارد. در ادامه طی سه بخش مجزا هر یک از این سه روش را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

روش اول : استفاده از ایمیل

در این روش شما می توانید تاریخچه مکالمات برنامه واتس آپ خود را به یک آدرس ایمیل ارسال کنید. استفاده از این روش ساده است اما ممکن است مشکلات و محدودیت های خاصی را به همراه داشته باشد که در انتهای توضیحات هم قسمت به آن اشاره می کنیم. به منظور انتقال لیست مکالمات اپلیکیشن واتس آپ از طریق ایمیل مابین دستگاه های مختلف مراحل زیر را طی نمایید :

 • ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings برنامه واتس آپ دستگاه مبداء شوید.
 • حال گزینه Chat Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Email Chat را انتخاب نمایید.

حال باید لیستی از مکالمات خود در اپلیکیشن واتس آپ را انتخاب کنید که قصد ارسال آن ها به ایمیل مورد نظرتان را دارید. در این شرایط پنجره پاپ آپی با مضمون ” Attaching Media will generate a larger email message” نمایان می شود. این پیغام هشدار در واقع شما را از افزایش حجم ایمیل در صورت انتقال فایل های تصویری و مدیا مطلع می سازد. اگر قصد دارید که فایل های مدیا هم در ایمیل مورد نظر ارسال شوند ، گزینه Attach Media را انتخاب کنید. در غیر این صورت گزینه Without Media را انتخاب نمایید تا فایل های تصویری ضمیمه ایمیل مورد نظر نشوند.

نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

• حال باید آدرس ایمیل مقصد خود را در فیلد کنار گزینه To وارد کنید. دقت داشته باشید که امکان ارسال همزمان تاریخچه یا لیست مکالمات اپلیکیشن واتس آپ برای چند ایمیل هم وجود دارد.

• نهایتا گزینه Send را لمس کنید تا فایل مورد نظر برای ایمیل مقصدتان ارسال شود.

• حال در دستگاه مقصد خود که قصد دارید لیست مکالمات یا چت های برنامه واتس آپ در آن کپی شوند ، اپلیکیشن واتس آپ را اجرا کرده و با آدرس ایمیلی که تاریخچه مکالمات واتس آپ را برای آن ارسال کرده بودید لاگین (Log in) نمایید. دقت داشته باشید که در این شرایط امکان همگام سازی تاریخچه مکالمات پیشین شما به طور مستقیم با اپلیکیشن واتس آپ وجود ندارد و شما تنها در قالب یک ایمیل قادر به مشاهده و مرور مکالمات ارسال خود هستید.

روش دوم : استفاده از قابلیت بک آپ یا Backup

توصیه می کنیم که به منظور انتقال لیست مکالمات اپلیکیشن واتس آپ از دستگاهی به دستگاه دیگر از این روش استفاده کنید. این روش بسیار کاربردی بوده و قابلیت انتقال تاریخچه چت واتس آپ مابین هر دستگاهی را دارد. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید :

 • ابتدا باید در دستگاه مبداء خود از محتوا و مکالمات برنامه واتس آپ یک فایل بک آپ یا پشتیبان تهیه کنید. به منظور انجام این عمل وارد بخش تنظیمات یا Settings برنامه واتس آپ شده و سپس گزینه Chat Settings را انتخاب نمایید. حال گزینه Email Chat را انتخاب کنید.
 • حال برنامه یا اپلیکیشن واتس آپ را از دستگاه مبداء و قدیمی خود حذف (Uninstall) کنید.
 • در دستگاه مقصد خود برنامه واتس آپ را اجرا کرده و با استفاده از همان سیم کارت قبلی و شماره آن در دستگاه جدید یا مقصد خود رجیستر شوید.
 • در این شرایط پنجره پاپ آپی نمایان می شود که شما را از وجود یک فایل بک آپ مطلع می کند. گزینه Restore را انتخاب کنید تا محتوای این فایل بک آپ در دستگاه جدید و حساب کاربری واتس آپ بازیابی یا ریستور شود.

نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

 • بدین صورت می توانید به انتقال لیست مکالمات اپلیکیشن واتس آپ از دستگاه اندرویدی به آیفون و بالعکس بپردازید. دقت داشته باشید که به منظور نمایان شدن گزینه Restore و امکان بازیابی فایل بک آپ در دستگاه مقصد ، حتما برنامه واتس آپ را در دستگاه مقصد خود حذف کرده و بار دیگر نصب نمایید. تنها در این شرایط است که واتس آپ پیغام وجود یک فایل بک آپ را نمایان می سازد.

روش سوم : استفاده از برنامه یا نرم افزاری اختصاصی

شما به منظور انتقال مکالمات اپلیکیشن یا برنامه واتس آپ مابین دستگاه های مختلف می توانید از نرم افزار یا برنامه خاصی با نام Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer + استفاده کنید. لینک دانلود این برنامه در بخش زیر ضمیمه شده است. به منظور استفاده از این ابزار برای انتقال تاریخچه مکالمات برنامه واتس آپ از یک دستگاه هوشمند به دستگاهی دیگر مراحل زیر را طی کنید :

 • لینک هدایت کننده به بخش دانلود برنامه بک آپ مورد نظر : لینک دانلود
 • ابتدا با استفاده از لینک بالا نسبت به دانلود و نصب برنامه Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer + در کامپیوتر یا لپ تاپ خود اقدام کنید.

نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

 • حال دستگاه اندرویدی و آیفون خود را به طور همزمان به کامپیوتر متصل کنید.
 • چند مرحله ابتدایی را در برنامه نامبرده شده سپری کنید تا این برنامه بتواند هر دو گوش متصل شده به کامپیوتر را شناسایی کند.
 • حال به دستگاه مبداء خود مراجعه کنید. در این قسمت گزینه یا بخشی به صورت تاریخچه چت ها یا Chat History دیده می شود. روی نام دستگاه خود کلیک راست کرده و یکی از دو گزینه نمایش داده شده در بخش زیرین را انتخاب کنید. دقت داشته باشید. دستگاه مبداء آزمایشی ما در این مقاله یک آیفون بوده و گزینه هایی که در این قسمت وجود دارند امکان انتقال تاریخچه مکالمات برنامه واتس آپ از آیفون قدیمی به یک دستگاه اندرویدی جدید و یا به آیفون جدید را ارائه می کنند.

نحوه انتقال واتساپ از اندروید به آیفون

نکاتی در مورد موارد شرح داده شده :

حال وقت آن رسیده که نکاتی در مورد موارد و مراحل شرح داده شده خدمت شما عزیزان ارائه کنیم :

 • برنامه Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer + یک برنامه رایگان نیست ، بنابراین به منظور استفاده از آن باید مبلغی را پرداخت کرده و یا نسخه های کرکی آن را پیدا کنید.
 • حتما توجه داشته باشید که در دستگاه های اندرویدی به منظور انتقال مکالمات اپلیکیشن یا برنامه واتس آپ حتما باید قابلیت USB debugging فعال باشد.
 • اگر آیفون شما توسط کامپیوتر قابل شناسایی نیست ، ابتدا به نصب ابزار iTunes در کامپیوتر خود بپردازید. با انجام این عمل احتمالا آیفونتان توسط کامپیوتر قابل شناسایی می شود.
 • در طول انجام فرآیند یا پروسه انتقال مکالمات اپلیکیشن یا برنامه واتس آپ مابین دستگاه های مختلف به هیچ وجه اتصال آن ها به کامپیوتر را قطع نکنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن