ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، راهنمای تشخیص گوشی فیک و تقلبی از اصل و کد اصل بودن گوشی سامسونگ و سایت تشخیص اصل بودن گوشی سامسونگ و کد اصل بودن گوشی شیائومی و نرم افزار تشخیص اصل بودن گوشی سامسونگ و تشخیص اصل بودن گوشی نوکیا و کد تشخیص اصل بودن گوشی اپل و تشخیص گوشی اصل از تقلبی سامسونگ و تشخیص گوشی اصل از فیک در نم نمک.

11 راه مفید برای تشخیص گوشی تقلبی از اصل

تا به حال برای شما پیش آمده است که به بازار فروش لوازم الکتریکی همانند تلفن های همراه هوشمند ، تبلت ، لب تاب ، گجت های پوشیدنی و... مراجعه می کنید و تصمیم می گیرید تا یکی از آنها را خریداری کنید.راهنمای تشخیص گوشی فیک و تقلبی از اصل [سایت]راهنمای تشخیص گوشی فیک و تقلبی از اصل [سایت]

اما پر چالش ترین گزینه ، متعلق به تلفن های همراه هوشمند است که تعداد زیادی افراد سودجو در تکاپو فروش اسمارت فون های فیک و تقلبی بجای اصل می باشند. بنابراین اگر هر یک از ما قصد خرید تلفن همراه هوشمند داریم ، باید اطلاعات کافی را داشته باشیم تا بتوانیم تلفن همراه هوشمند اورجینال مورد نیاز خود را خریداری نماییم.

با این وجود دقیقا چگونه می توانیم گوشی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ آیا چنین کاری ممکن است؟

در پاسخ به این دو سوال لازم است بگوییم که شما می توانید با مطالعه ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک ، نحوه تشخیص گوشی تقلبی از اورجینال را فرا بگیرید.

راه های تشخیص اصالت اسمارت فون

چگونه می توانیم گوشی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

روش های تشخیص گوشی تقلبی و اصل

روش 1 (گارانتی معتبر)

از وجود کارت گارانتی و مدت زمان آن توسط فروشنده مطلع شوید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی بتوانید از گارانتی اسمارت فون استفاده کنید و هزینه اضافی نداشته باشید.

روش 2 (تطابق کد IEMI گوشی و جعبه)

یکی از راه های استعلام اصالت گوشی ، استفاده از کد یواس اس دی *7777# است که با درخواست استعلام اصالت گوشی ، پس از وارد کردن کد IMEI ، می توانید اصالت دستگاه خود را بررسی کنید. طبق این گزارش ، یکی دیگر از کدهایی که به واسطه آن می توانید اصالت گوشی را بررسی کنید ، کد *4# مربوط به خدمات دولت همراه است که بخش اول آن مربوط به طرح رجیستری گوشی بوده و از جمله سرویس هایی که توسط آن ارائه می شود ، استعلام اصلات دستگاه است.

روش 3 (پلمپ بودن جعبه)

پس از انتخاب گوشی مورد نظر خود از ویترین فروشگاه ، از فروشنده تقاضا نمایید تا بسته کاملا پلمپ شده توسط شرکت سازنده را برای شما فراهم سازد و سپس در مقابل شما شروع به باز کردن جعبه کند. چرا که گاها ممکن است برخی از فروشندگان سودجو ، پلمپ شرکتی تلفن همراه هوشمند را باز کنند واز لوازم اورجینال داخل جعبه استفاده نمایند.

تشخیص گوشی اورجینال از تقلبی

راه های آشنا شدن با اصل یا فیک بودن اسمارت فون

روش 4 (نمایشگر اسمارت فون)

اگر شما قبلا از اسمارت فون ها استفاده کرده باشید ، با در دست گرفتن گوشی و کمی کار با آن می توانید حدس و گمان هایی را بابت اصل و اورجینال بودن آن بیان کنید. برای مثال حتی می توان از شفافیت و رزولوشن نمایشگر اسمارت فون ، اصل یا تقلبی بودن آن را به راحتی متوجه شد.

روش 5 (چک کردن نرم افزارها و سرعت گوشی)

در ادامه روش 5 گفته شد ، توصیه می شود تعدادی از برنامه های گوشی را باز و بسته کنید تا بتوانید از میزان سرعت آن اطلاع یابید. با این وجود اگر سرعت گوشی مناسب بود ، نشان دهنده اورجینال بودن آن است و در غیر اینصورت اسمارت فون خریداری شما تقلبی است و باید به فروشنده بازگردانید.

روش 6 (مقایسه گوشی خریداری شده)

اگر با استفاده از موارد بالا نتوانستید به نتیجه مناسب و دلخواهی برسید ، گوشی خریداری شده خودتان را با استفاده از یک مورد مشابه دقیقا از گوشی خودتان که اورجینال است ، مقایسه کنید که قطعا می توانید در این مرحله اطلاع کافی پیدا کنید.

تشخیص گوشی تقلبی از اصلی

راه های تشخیص اسمارت فون اصل از تقلبی کدامند؟!

روش 7 (رنگ بدنه و دکمه های فیزیکی)

در ادامه روش 6 جای دارد تا به رنگ بدنه و دکمه های فیزیکی تعبیه شده در اسمارت فون را با استفاده از یک مورد مشابه دقیقا از گوشی خریداری شده ، مقایسه کنید.

روش 8 (حسگرها اعم از اثر انگشت)

یکی دیگر از راه های مناسب و مهم که می توان اصل یا تقلبی بودن گوشی را تشخیص داد ، چک کردن حسگرهای نام برده شده در سایت اصلی شرکت سازنده می باشد. برای مثال یکی از فناوری هایی که مدت زیادی از رونمایی آنها نمی گذرد ، حسگر اثر انگشت است که با چک کردن آن می توانید از اصل یا تقلبی بودن اسمارت فون مطلع شوید.

روش 9 (لوگو شرکت سازنده)

همچنین یکی از مهم ترین راه ها برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن اسمارت فون خریداری شده ، لوگو شرکت سازنده بر روی اسمارت فون می باشد که هر چه با کیفیت تر و دقیق تر درج شده باشد ، نشان دهنده اصل بودن اسمارت فون است و در غیر این صورت نشان دهنده تقلبی بودن گوشی می باشد.

تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی آیفون

" لوگو " یکی از راه های تشخیص دادن اصل یا فیک بودن گوشی

روش 10 (کیفیت دوربین)

با استفاده از دوربین اسمارت فون ، به سرعت و بدون هرگونه مشکلی می توانید از اصل یا تقلبی بودن اسمارت فون خریداری شده خود مطلع شوید که هر چه دوربین با کیفیت تر و زنده تر باشد ، نشان دهنده اصل بودن اسمارت فون می باشد.

روش 11 (تشخیص اصل یا تقلبی بودن گوشی های آیفون)

شرکت اپل برای آسان شدن تشخیص اسمارت فون اصلی یا تقلبی این شرکت ، در طی اقدامی جالب از وب سایت " checkcoverage.apple.com " رونمایی نموده است که دارندگان اسمارت فون های این شرکت می توانند تنها با وارد کردن " serial number " اسمارت فون خریداری شده از اصلی یا تقلبی بودن آن همراه با تمام اطلاعات کافی مطلع شوند

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن