بیشتر کاربرانی که در سایت های مختلف مانند پست الکترونیک، شبکه های اجتماعی و ... دارای یک پروفایل شخصی هستند و برای جلوگیری از هک شدن و امنیت اطلاعات خود باید از ذخیره شدن پسورد روی سیستم جلوگیری کنند.

نحوه حذف پسورد ذخیره شده در مرورگر کروم

اگر شما دارای یک گوشی هوشمند هستید و دائما در حال جستجو در صفحات مجازی ، ارسال ایمیل ، پنل کاربری در سایت های مختلف و... می باشید ، قطعا با هر بار ورود به این صفحات ممکن است پیغام اینکه آیا رمز وارد شده در مرورگر ذخیره شود یا خیر؟ روبرو می شوید. در این صورت شما دارای دو گزینه در پیش رویتان هستید که این دو عبارتند از " Never " و یا " Always " روبرو شوید. که اگر از آن صفحه استفاده روزمره داشته باشید ، قطعا آنرا در مرورگر ذخیره خواهید کرد که در هر بار ورود به پنل دیگر وقتتان برای وارد کردن رمز و پسورد به هدر نرود. از این رو می توانید سریع تر کارهای روزمره تان را انجام دهید.چگونه پسورد ذخیره شده در مرورگر کروم را پاک کنیم؟چگونه پسورد ذخیره شده در مرورگر کروم را پاک کنیم؟

اما متقابلا دارای آسیب ها و مشکلات متعددی هستند که باید از آنها خودداری نمایید. برای مثال اگر شخص دیگری از سیستم شما استفاده کند ، میتواند به راحتی به اطلاعات شما دست پیدا کند و به مرور می تواند آسیب های احتمالی را به شما و کسب و کارتان وارد سازد.

ترفندهای گوگل کروم

مرورگر محبوب کروم مناسب برای سیستم عامل های مختلف

از این رو باید این اطلاعات را مدیریت کنید تا دست هر شخصی به آنها نرسد. برای مثال می توانید هر روز صبح قبل از انجام کارهایتان آنها را ذخیره و سپس حذف کنید. اما چگونه می توان رمزها و پسوردهای تعریف شده را از مرورگر حذف کرد؟ آیا چنین چیزی ممکن است؟

بله ، این کار ممکن است و می توانید به راحتی رمز ها و اطلاعات خودتان را مدیریت کنید. در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک قصد داریم تا شما را با نحوه مدیریت پسوردها در مرورگر کروم آشنا سازیم. همراه ما باشید.

چگونه پسورها را در مرورگر کروم مدیریت کنیم؟

1- ابتدا مرورگر کروم را اجرا کنید. پس از اجرا شدن کروم در نمایشگر گزینه منو را از سمت چپ که یک آیکون 3 نقطه افقی است را برگزینید. اینک گزینه Settings را انتخاب کنید.

 

حذف پسورد ذخیره شده

نحوه مدیریت کردن رمزها در کروم

2- پس از فشردن گزینه settings به پنجره جدیدی انتقال داده خواهید شد. اینک بر روی " passwords " کلیک کنید.

 

ذخیره شدن پسورد در مرورگر

مراحل مدیریت پسوردها در مرورگر کروم

3- اینک شاهد صفحه جدیدی هستید که برای شما باز شده است و در آن تمام رمز ها و پسوردهایی که در مرورگر کروم ذخیره شده اند را می توانید مشاهده نمایید. با این حال می توانید به راحتی تمام آنها را مدیریت کنید.

 

ترفندهای گوگل کروم

چگونه پسوردهای ذخیره شده در کروم را مدیریت کنیم؟

4- در این مرحله می توانید به راحتی با فشردن گزینه آپشن که در سمت چپ هر مورد است ، پسوردهای ذخیره شده را همانند شکل زیر مدیریت و یا حذف نمایید.

 

حذف پسورد ذخیره شده

مراحل حذف اطلاعات شخصی از کروم

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 23,518