آموزش استخراج طلا ونقره از قطعات کامپیوتر و در اوردن طلا از قطعات کامپیوتر و ترفند استخراج طلا از قطعات الکترونیکی و بازیافت قطعات کامپیوتر و دوره آموزشی بازیافت طلا از قطعات کامپیوتر و موبایل و استخراج طلا از قطعات الکترونیکی و روش استخراج طلا از برد موبایل و راهنمای استخراج طلا از قطعات کامپیوتر در نم نمک.

آموزش تصویری استخراج طلا و نقره از قطعات کامپیوتر

سایت نم نمک دستورالعمل گام به گام استخراج طلا در خانه را در اختیار شما قرار می دهد. هرگونه تراشه های فلزی حاوی طلا که به آن دسترسی دارید ، شامل زیورآلات ، پردازنده های کامپیوتر ، سیم کشی تلفن قدیمی یا روکش دندان های طلایی را جمع آوری کنید. به خاطر داشته باشید که احتمال ساخته شدن قطعات با سطح طلای کافی در قطعات الکترونیکی قدیمی و منسوخ شده بالاتر است.آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات کامپیوترآموزش استخراج طلا و نقره از قطعات کامپیوتر

استخراج طلا از قطعات کامپیوتری

گرفتن طلا از قطعات الکترونیکی

مراحل استخراج طلا از قطعات الکترونیکی و کامپیوتری :
  • خارج کردن قسمت های طلا از تراشه ها و قطعات الکترونیکی
  • جداسازی طلا از تکه ها و مدار های الکتریکی تمیز
  • مقیاس سنجی طلا
  • جداسازی طلا از زباله های قطعات الکترونیکی
  • بدست آوردن ذرات طلا
  • استفاده از بوراکس روی طلای باقیمانده شما
  • ذوب دانه های طلا
  • وزن کردن طلای خالص بدست آمده

استخراج طلا از کامپیوتر

راهنمای استخراج طلا

استخراج طلا از مدارهای کامپیوتری

از تمام دستگاه ایمنی قبل از کار با مواد شیمیایی به دقت استفاده کنید و بخاطر بخار های نامطبوع کار را بیرون از اتاق و در محل باز انجام دهید. تکه های طلا و برد الکترونیکی تمیز را در فنجان قهوه قرار دهید و در ظرف دیگر ، دو پیمانه جوهر نمک (هیدروکلریک اسید HCl) را با یک پیمانه آب اکسیژنه H2O2 مخلوط کنید و آنرا به فنجان قهوه بیافزایید تا تکه های طلا را بپوشاند و آنگاه یک هفته صبر کنید و روزانه آن را هم بزنید. برای اینکه ما به تکه های جامد با درجه کم طلای دست یابیم از مدت زمان یک هفته استفاده میکنیم.

مقیاس RCBS من هنگام نصب درست یک دهم گرین grains است به هرحال از نمودار اونس -گرین برای مقیاس استفاده نکنید. یک گرین یک گرین است ولی یک اونس تروی برابر یک دوازدهم پوند تروی است و یک اونس استاندارد برابر یک شانزدهم پوند است بنابراین یک اونس تروی برابر است با 480 گرین نه 437.5 گرین . مقیاس را با تعیین صفر راه اندازی کنید بوسیله تنظیم پیچ به سمت چپ.

جداسازی طلا از مدار های الکتریکی تمیز فرایندی است که سنگ های معدن و آلیاژ های فلزی تحت دمای بالا و عملیات های کنترل شده قرار میگیرند تا فلزات گرانبها جدا شوند مثل جداسازی طلا و نقره از فلزات پایه مثل سرب و مس و روی و دیگر مواد موجود در سنگ های معدن و آلیاژ های فلزی . این فرایند براساس این اصول است که فلز ارزشمند نباید مثل فلزات پایه اکسید شود یا واکنش شیمیایی دهد بنابراین هنگامی که به آنها در دمای بالا گرما داده میشود فلزات گرانبها به صورت جداگانه باقی می مانند و دیگر مواد ناخالص واکنش میدهند و به زباله یا دیگر مواد تبدیل می شوند. این فرایند از زمانهای قدیم تا امروز مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند درجه خلوص طلا و نقره را تا 95% بالا ببرد. هرچند این فرایند نمی تواند نقره را از طلا جدا کند اما همین برای من به اندازه کافی خوب است. جدا سازی یعنی وزن کردن تکه های جامد طلای با درجه کم و سوزاندن مواد زائد آن تا هنگامی که زباله بیشتری بوجود نیاید و آنگاه به دانه های زرد براق تبدیل میشوند و بعد از خنک کردن آن را وزن میکنیم.

با گذشته 1 هفته ، الان زمان جمع آوری ذرات طلا از تکه ها و برد های الکترونیکی و قطعات کامپیوتر بی مصرفمان است ، بعد از یک هفته اسید سیاه میشود و با هم زدن ، ذرات طلا اطراف ظرف شناور خواهند شد . بقایای تکه ها و برد های الکترونیکی را در ظرف پلاستیکی عمیق ریخته و بروی آن آب بریزید ، قطعات طلای تمیز شده را دسته بندی کنید و قسمت های تمیز نشده را دوباره در آب غوطه ور کنید.

پیدا کردن طلا Gold

استخراج طلا با نقشه های کامپیوتری

بعد از دسته بندی برد های الکترونیکی ، آب را از فیلتر پودر قهوه خشک عبور دهید و آنرا برای تمیز شدن با متیل هیدرات بشویید. بدلیل اینکه متیل هیدرات از 99.9 % متیل الکل تشکیل شده است میتواند ذرات طلا را بهتر و سریع تر از آب تمیز و خشک کند ، آب به ذرات طلا می چسبد و باعث اندازه گیری اشتباه طلا می شود.

روش های بازیابی ذوب دانه های طلا و گرد طلا :

1- روش جیوه که آلیاژ طلا-جیوه نامیده می شود بهمراه مواد سمی حاصل از تولیدات ثانویه.

2 - روش بوراکس تکنیکی از معدن کاران ماهر طلا می باشد بهمراه این اصول که بوراکس نقطه ذوب تمام کانی ها را کاهش میدهد ، شامل فلزات ارزشمند مثل طلا .

درجه حرارت و نقطه ذوب طلا :

نقطه ذوب طلا 1063 درجه سانتی گراد میباشد که دمای بالایی است که میتواند توسط اجاق های ارزان بدست آید با اضافه کردن بوراکس به کانی های سنگین با غلظت بالا ، نقطه ذوب کاهش می یابد و به افراد اجازه می دهد آن را ذوب کنند . با استفاده از بوراکس ذرات جیوه تولید نخواهد شد و بازیافت طلا افزایش می یابد . حال دانه های تمیز طلا را بردارید و وزن کنید ، این به شما میگوید که در هنگام ذوب و جدا سازی چقدر از دست داده شده است. به ظرف سفالی حرارت دهید ، نگران شکستن آن نباشید ، بوراکس را به ظرف داغ اضافه کنید هنگامی که بوراکس ذوب شد آنرا به دانه های طلا اضافه کنید و همینطور بوراکس بیشتر تا اینکه دانه های زیبای طلا بدست آید ، بگذارید سرد شود و وزن کنید و ببینید چقدر وزن آن کاسته شده است.

استخراج طلا از قطعات کامپیوتری بی مصرف

استخراج طلا از سی پی یو رم مادربرد کامپیوتر

شاید عجیب به نظر رسد ولی برخی شرکت ها تخصصشان استخراج طلا از قطعات کامپیوتری است. در ساخت بسیاری از قطعات الکترونیکی از طلا استفاده می شود ، البته مقدار این فلز به قدری ناچیز است که قیمت محصولات بالا نرود ، اما این مقدار ناچیز هم وقتی صحبت از بازیافت میلیون ها قطعه الکترونیکی باشد با ارزش می شود و شرکت هائی که تخصصشان استخراج طلا از کامپیوتر است یا اشخاصی که میخواهند به عنوان شغل دوم در منزل با درآمدی معادل تقریبا 500 تا 1000 دلار در ماه داشته باشند را به کار می اندازد.

این مطلب مفید بود؟
(16 رای)
85%

نظر دادن