ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، ترفند فهمیدن مدل و مشخصات بایوس و تشخیص بایوس uefi و دیدن مشخصات کامپیوتر در بایوس و بایوس مادربرد کجاست و آپدیت بایوس مینی کیس hp و انواع بایوس و چگونه بایوس را آپدیت کنیم و نصب بایوس و چگونه بایوس را ریکاوری کنیم در نم نمک.

تعریف بایوس کامپیوتر و کارایی آن

بطور کلی کلمه بایوس (BIOS) مخفف عبارت Basic Input/Output System به معنای سامانه ورودی/خروجی پایه ای است که یک فریم ویر (Firmware) می باشد و در داخل یک تراشه بر روی تمام مادربرد در کامپیوترهای شخصی سازگار با IBM قرار داده می شود و به وسیله آن تمامی کارهای ورودی/ خروجی کنترل می شوند. برای مثال هنگامی که شما کامپیوتر را روشن می کنید ، صفحه ای رنگی متناسب به کیس شما در مانیتور ظاهر می شود که در این لحظه گرچه کامپیوتر شما روشن شده است ، اما کامپیوتر توسط بایوس در حال آماده بکار شدن می باشد.ترفند فهمیدن مدل و مشخصات بایوس [آموزش تصویری]ترفند فهمیدن مدل و مشخصات بایوس [آموزش تصویری]

با این وجود اغلب بایوس (BIOS) را برنامه ای روی قطعه ای از مادربورد می دانند که وظیفه هماهنگ و همچنین بوت کردن سیستم عامل را بر عهده دارد و با نام های " System BIOS " ، " ROM BIOS " و " PC BIOS " شناخته شده است و بلا استثنا در تمام کامپیوترها وجود دارد و در غیر این صورت کامپیوتر به هیچ وجه روشن و قابل استفاده نخواهد بود.

اینک شما قطعا معنای بایوس و کاربرد آن در کامپیوترها را مطلع شده اید. اما گاها ممکن است کنجکاو شویم تا از ورژن بایوس سیستم عامل خود مطلع شویم. برای اطلاع از ورژن بایوس راه های فراوانی وجود دارد که شاید تا اواسط آن نیز نتوانید پیش بروید. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک شما را با نحوه بدست آوردن سریع ورژن بایوس در کامپیوتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

مراحل گام به گام اطلاع از نسخه بایوس

1- ابتدا تمامی برنامه های باز را مینیمایز کنید و سپس به صفحه دسکتاپ باز گردید. اینک دو کلید " Win + R " را بفشارید تا RUN را اجرا کنید. در کادر موجود ، عبارت " cmd " را تایپ کنید و سپس گزینه " OK " را از صفحه باز شده بفشارید.

مراحل اطلاع از ورژن بایوس کامپیوتر

2- اینک پنل کامند پرامپت برای شما باز شده است. باید در این مرحله عبارت " wmic bios get smbiosbiosversion " را تایپ کنید. پس از اتمام تایپ ، " Enter " را بفشارید.

ورژن بایوس در سیستم کامپیوتر

3- هم اکنون می توانید ورژن بایوس سیستم عامل خود را مشاهده نمایید.

ورژن بایوس در سیستم کامپیوتر

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نظر دادن