ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، ما به شما کمک می کنیم تا با استفاده از یک نرم افزار متن باز (Open Source) به نام Aegisub بتوانید برای فیلم های خود زیرنویس درست کنید.

آیا تابحال تصمیم گرفته اید که برای یک فیلم زیرنویس درست کنید ، اما موفق به انجام آن نشده باشید؟ اگر چنین است ، این مقاله مختص شماست! ما به شما کمک می کنیم تا با استفاده از یک نرم افزار متن باز (Open Source) به نام Aegisub بتوانید برای فیلم های خود زیرنویس درست کنید.آموزش نوشتن زیرنویس برای فیلمآموزش نوشتن زیرنویس برای فیلم

 

آماده سازی نرم افزار Aegisub

1 - فایل فیلم خود را که می خواهید برای آن زیرنویس درست کنید ، آماده کنید. اگر می خواهید برای یک دی وی دی زیرنویس ایجاد کنید ، شما باید اول دی وی دی را ریپ نمایید. فیلم را در یک جای موقت مانند یک فولدر خاص ذخیره کنید. در این مقاله ، ما از مبد ل های فیلم برای ریپ کردن استفاده می کنیم.

 

چگونه برای یک فیلم ،  زیرنویس درست کنیم

 

2 - فایل فیلم مورد نظر را که می خواهید بر روی آن زیرنویس ایجاد کنید ، در Aegisub بارگذاری نمایید. نرم افزار را باز کرده و بر روی منوی video کلیک کرده و گزینه open video را انتخاب کنید. مسیر ذخیره سازی فایل را مشخص کنید. براساس حجم و زمان فیلم ، فرایند بارگذاری ممکن است زمان اندکی طول بکشد.

بعد از کامل شدن فرایند بارگذاری فیلم ، تصویر ویدیو ، در سمت چپ و بالای نرم افزار قابل مشاهده است.

 

چگونه فایل srt بسازیم

 

3 - صدا و موسیقی متن فیلم را بارگذاری کنید. بر روی منوی صدا کلیک کنید و گزینه Open Audio from Video را انتخاب کنید. با این کار صدا به طور خودکار از متن جدا و در نرم افزار بارگذاری می شود. در این حالت نیز ، براساس حجم و طول فیلم ممکن است ، فرایند بارگذاری صدا مدتی طول بکشد.

بعد از تکمیل شدن فرایند بارگذاری صدا ، شکل موج صدا در سمت راست و بالای نرم افزار قابل مشاهده خواهد بود.

 

چگونه فایل srt بسازیم

 

4 - تغییرات را ذخیره کنید. بر روی گزینه save در نوار ابزار کلیک و یا Ctrl +S را فشار دهید.

 

نرم افزار ساخت زیرنویس

 

ایجاد زیرنویس

1 - یک متن دلخواه تایپ کنید. در زیر شکل موج صدا ، یک باکس متن خالی وجو دارد. متن مورد نظر را در این بخش تایپ کنید.

 

نرم افزار ساخت زیرنویس

 

2 - جایی از فیلم که می خواهید زیرنویس در آنجا نمایش داده شود ، انتخاب کنید. اگر به تصویر بالا نگاه کنید ، خواهید دید که دو فریم در پنجره صدا وجود دارد ، یکی قرمز و دیگری آبی. علامت قرمز مربوط به زمانی از فیلم است که متن شروع به نمایش می کند و فریم آبی زمان انتهای نمایش است. دکمه چپ موس را پایین نگه داشته و فریم قرمز را به ابتدای شکل موج ببرید. سپس فریم آبی را به انتهای شکل موج انتقال دهید.

 

آموزش ساخت زیرنویس فارسی

 

3 - نحوه نمایش متن را تغییر دهید. اگر شما از روش ظاهر شدن زیرنویس روی فیلم راضی نیستید ، می توانید ، اندازه ، فونت و یا رنگ متن را با استفاده از ابزار Styler Manager واقع در زیر منوی video تغییر دهید.

 

چگونه برای یک فیلم ،  زیرنویس درست کنیم

 

4 - متن را به موقعیت مناسب انتقال دهید. بله ، شما می توانید زیر نویس را به هر جایی از صفحه نمایش که تمایل دارید ، انتقال دهید. در نوار ابزار عمودی در سمت چپ فیلم ، بر روی آیکون دوم از بالا کلیک کنید. یک باکس مربعی در زیر فیلم ظاهر می گردد. کافی است که زیرنویس را با موس به هر نقطه که میخواهید انتقال دهید.

 

چگونه برای یک فیلم ،  زیرنویس درست کنیم

 

زیرنویس را خارج کنید.

1 - زیرنویس خود را از نرم افزار خارج کنید. بر روی Export Subtitles در منوی File کلیک کرده و سپس 4 گزینه را در پنجره Filters انتخاب کرده و بروی Export کلیک کنید.

 

چگونه زیرنویس بسازیم

 

2 - زیرنویس خود را با پسوند .srt ذخیره کنید. فرمت SubRip متداول ترین فرمت زیرنویس است و بنابراین ، بهتر است ذخیره سازی زیرنویس به همین فرمت انجام شود. نام زیرنویس را انتخاب کرده و اطمینان حاصل کنید که انتهای آن .srt وجود دارد.

 

 

3 - زیرنویس خود را به فایل فیلم اضافه نمایید. در این مقاله از نرم افزار پخش فیلم VLC استفاده می کنیم. فایل فیلم را در این نرم افزار باز کرده و سپس بر روی صفحه نمایش نرم افزار راست کلیک کنید. در منوی subtitles ، بر روی Add Subtitle File کلیک کنید. سپس زیرنویس خود را از محلی که ذخیره کرده اید انتخاب نموده و بر روی OK کلیک کنید.

 

چگونه زیرنویس بسازیم


چگونگی

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن