ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، مشکل بهم ریختگی فونت در ورد و بهم ریختن فونت در ورد 2013 و 2019 و 2017 و بهم ریختگی فونت در ورد 2013 و به هم ریختن متن در ورد و جلوگیری از به هم ریختن فونت در پاورپوینت و چگونه از به هم ریختن فایل ورد در انتقال به کامپیوتر دیگر جلوگیری کنیم؟ و تبدیل pdf به word بدون بهم ریختگی فونت و به هم ریختن فونت در تبدیل ورد به pdf را در نم نمک بخوانید.

چطور از بهم ریختن فونت در word جلوگیری کنیم؟

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم افزارهای آفیس مثل Microsoft Word و Microsoft PowerPoint از فونت های مختلفی در متن استفاده نموده اید و وقتی آنرا برای پرینت و یا نمایش ، به کامپیوتر دیگری منتقل کرده اید ، تمام فونت ها و مطالب به صورت بهم ریخته و ناجور نمایش داده شده اند.حل مشکل بهم ریختگی فونت در ورد(Word) + تصویریحل مشکل بهم ریختگی فونت در ورد(Word) + تصویری

جلوگیری از بهم ریختن فونت در word

باید بدانید این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد و همین مساله باعث بهم ریختن فونت شده است! اما راه حل های مختلفی برای این کار وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

اصلاح بهم ریختن نوشته ها بعد از ذخیره سازی در نرم افزار ورد

شاید ساده ترین راهکار این باشد که از فایل خود خروجی PDF بگیرید. اما مشکل زمانی آشکار می شود که بخواهید بر روی کامپیوتر دوم این فایل را ویرایش کنید! آیا لازم است فونت ها را با خود داشته باشید و روی کامپیوتر دوم نصب کنیم؟

اما راه بهتری نیز در Office 2007 وجود دارد! کافی است مراحل زیر را انجام دهید :

بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت های مختلف استفاده نمودید ، در سمت چپ و بالای Word یا PowerPoint ، بر روی آیکن ورد کلیک کنید (در نسخه های جدیدتر بعد از 2007، این آیکن با منوی File جایگزین شده است) تا منوی اصلی آن باز شود.

اکنون در قسمت پایینی و سمت راست این منو ، روی گزینه Word Options کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود ، از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document ، تیک گزینه Embed fonts in the file را فعال کنید.

با انتخاب این گزینه تمام قلم های به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره سازی ، به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید ، بدون هیچ مشکلی نمایش داده می شود.

جلوگیری از بهم ریختن فونت در word

توجه کنید که در این بخش گزینه ای با عنوان Do not common system fonts وجود دارد که اگر قصد ندارید پرونده را در سیستم عامل دیگری نظیر لینوکس یا مکینتاش مشاهده کنید ، بهتر است تیک آن را نیز بزنید. در غیر این صورت ، تمام قلم های پیشفرض سیستمی نیز به فایل ، میچسبد و در نتیجه حجم فایل نهایی ، بسیار زیاد می شود.

چگونه از به هم ریختن فایل ورد در انتقال به کامپیوتر دیگر جلوگیری کنیم؟

گاهی اوقات پیش می آید که کاربران یک فایل ورد را در کامپیوتر خود ذخیره می کنند و آن فایل ورد را به کامپیوتر دیگر انتقال میدهند ولی زمانی که در کامپیوتر مقصد فایل مورد نظر را باز می کنند با به هم ریختگی فایل ورد مواجه میشوند.اما دلیل این موضوع چیست؟دلیل این مشکل نبود فونت استفاده شده در فایل ورد در کامپیوتر مقصد است.حال برای رفع این مشکل باید در کامپیوتر مقصد فونت مورد نظر نصب شود یا راه دیگری هم هست؟در جواب باید بگوییم که روش بهتری هم وجود دارد که بدون زحمت کمتری بتوانید فایل ورد را به همانگونه که بوده در کامپیوتر مقصد مشاهده کنید.کافی است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید :

1-بعد از اینکه فایل ورد را آماده کردید در نرم افزار ورد ابتدا به منوی File رفته و بر روی گزینه Save As کلیک کنید.

2-در کادری که ظاهر میشود بر روی دکمه Tools کلیک کنید و از منوی ظاهر شده بر روی Save Options کلیک کنید.

3-در کادر ظاهر شده در قسمت preserve fidelity when sharing this document گزینه embed fonts in the file را تیک دار کرده و دو گزینه Do not embed common fonts in the file و Embed only characters used in the document را برای کاهش حجم تیک دار کنید.

3-در نهایت بر روی دکمه ok کلیک کنید.با این روش فونت مورد نظر شما به همراه فایل وردتان ذخیره میشود و در زمان اجرا دیگر نیازی به داشتن فونت مورد نظر در کامپیوتر ندارید.

به تصویر زیر زیر برای فهم بهتر توجه کنید :

چگونه از به هم ریختن فایل ورد در انتقال به کامپیوتر دیگر جلوگیری کنیم؟


تبدیل pdf به word بدون بهم ریختگی فونت

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که بخواهید یک فایل پی دی اف را به منظور ایجاد تغییرات در آن به یک فایل ورد تبدیل کنید و به احتمال زیاد تا به حال از برنامه ها و نرم افزارهای زیادی برای تبدیل پی دی اف به ورد استفاده کرده اید ولی به نتیجه موردنظر دست نیافته اید چرا که بسیاری از نرم افزارهایی که به این منظور طراحی شده اند باعث به هم ریختگی مطالب داخل ورد می شوند.

سایت آسمونی در ادامه این مقاله روشی بسیار ساده و کاربردی برای تبدیل پی دی اف به ورد بدون استفاده از نرم افزار و یا برنامه خاصی به شما عزیزان آموزش می دهد که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

برای تبدیل فایل پی دی اف به ورد بدون نرم افزار مراحل زیر را طی کنید :

مرحله اول :

نصب نرم افزار مرورگر Google Chrome روی سیستم.

مرحله دوم :

بررسی کنید که فایل پی دی افی که می خواهید تبدیل کنید قابلیت انتخاب متن (سلکت) را دارد یا اینکه به صورت عکس است. اگر به صورت عکس باشد متاسفانه راه چاره ای برای تبدیل آن وجود ندارد! ولی اگر قابلیت انتخاب متن داشته باشد مراحل بعدی را طی کنید.

مرحله سوم :

فایل پی دی اف را با یکی از دو روش زیر باز کنید :

الف : با استفاده از Drag & Drop یا کشیدن در مرورگر Chrome

ب : با استفاده از کلیک راست روی فایل PDF ، گزینه Open with ، گزینه Choose default program ، گزینه Browse و انتخاب Google Chrome به عنوان برنامه پیش فرض ، باز نمایید.

مرحله چهارم :

بعد از باز کردن فایل پی دی اف در گوگل کروم ، به راحتی می توان متن را داخل فایل ورد کپی و پیست کنید.

به همین سادگی و به همین راحتی!

مشاهده می کنید که متن داخل فایل پی دی اف بدون هیچ گونه به هم ریختگی برای شما نشان داده می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(14 رای)
37.2%

نظر دادن