ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، اگر فلش مموری یا مموری کارت شما نیز قفل شده است، می توانید به راحت ترین شیوه ممکن قفل آنرا باز کنید و به اطلاعاتی که درون آن هستند و نیاز حیاتی دارید، دسترسی پیدا کنید.

آموزش باز کردن قفل فلش مموری و مموری کارت با کامپیوتر

فلش مموری ها یکی از مهم ترین ابزارهایی هستند که از آنها برای همراه داشتن فایل های مورد نیاز استفاده می کنیم و بیشتر همانند هاردهای اکسترنال با حافظه و ابعاد کمتری هستند و می توان برای انتقال و همراه داشتن فایل های مختلف استفاده کرد. اما این به نحوی است که شاید بنابر دلایل مختلفی قفل شود و نتوانیم فایل های مدنظر خود را باز کنیم.آموزش باز کردن قفل فلش مموری و مموری کارت با کامپیوترآموزش باز کردن قفل فلش مموری و مموری کارت با کامپیوتر

با این حال جای نگرانی نیست! اگر فلش مموری شما نیز قفل شده است ، می توانید به راحت ترین شیوه ممکن قفل آنرا باز کنید و به اطلاعاتی که درون آن هستند و نیاز حیاتی دارید ، دسترسی پیدا کنید. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک شما را با روشی ساده و آسان برای باز کردن فلش قفل شده آشنا سازیم همراه ما باشید.

توجه : برای اینکه مشکلات این چنین برای شما رخ ندهد ، توصیه می شود اطلاعات خود را در هارددیسک های در دسترس نگهداری کنید و یا حتی می توانید فایل های مختلف خود را در چند حافظه نگهداری نمائید تا آسیب نبینند.

آموزش باز کردن فلش های قفل شده

روش اول : این روش برای کاربرانی می باشد که رمز فلش مموری را فراموش کرده اند.

1- کلیدهای " Win + R " را با یکدیگر بفشارید و سپس در کادر جستجو عبارت " regedit " را وارد و جستجو کنید.

2- در صفحه باز شده همانند زیر به دنبال پوشه ها باشید و به آخرین گزینه یعنی " StorageDevicePolicies "برسید.

" Computer >HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM >CurrentControlSet >Control >StorageDevicePolicies"

3- بر روی فایل نهایی دوبار کلیک کنید. در کادر باز شده عبارت " Value data " را از 1 به 0 تغییر دهید و سپس بر روی ذخیره کلیک کنید.

قفل فلش مموری

روش بازکردن قفل فلش مموری

4- اینک صفحه باز شده را ببندید و مجددا کامپیوتر خود را روشن کنید و فلش مموری قفل شده را باز کنید.


روش دوم : این روش برای کاربرانی می باشد که رمز فلش را فراموش نکرده اند و اما فلش آنها قفل شده است.

1- فلش مموری را به کامپیوتر وصل کنید و سپس به My computer بروید.

2- بر روی فلش مموری کلیک راست کنید و بر روی گزینه "Properties" کلیک نمائید و از کادر باز شده گزینه "Security" را انتخاب کنید.

3- در این مرحله بر روی "Edit" کلیک کنید و رمز خود را وارد کنید.

آموزش باز کردن فلش قفل شده

4- سپس نام کاربری خود را در "Group and Usernames" انتخاب کنید و بر روی گزینه "Allow" کلیک کنید و همانند تصویر زیر تغییرات مدنظر را در کادر " Permissions for Authenticated Users " کلیک کنید.

آموزش باز کردن قفل فلش

5- در نهایت بر روی " Apply" کلیک کنید و می توانید به فایل های موجود در فلش مموری دسترسی پیدا کنید.


آموزش رفع عیوب مموری کارت

آموزش رفع عیوب مموری کارت

مموری کارت ها برای دستگاه هایی مانند دوربین های دیجیتال و تلفن های همراه کاربرد بسیاری دارند. ممکن است در هنگام استفاده از مموری کارت ها با خطا مواجه شوید و نتوانید از آن استفاده کنید.

در ادامه مطلب روش رفع عیوب مموری کارت ها را آموزش خواهیم داد.

بعضی از خطاهای رایجی که ممکن است آنها را دیده باشید عبارتند از :

Unsupported Media Card Inserted ، Format now

Media is Not Formatted. Would you like to Format Now?

The SD Card Cannot be Recognized.

Please Insert the Drive

Access Denied، SD Card is Corrupted or Broken.

راه حل های پیشنهادی زیر را انجام دهید. امیدواریم که مموری کارت شما به حالت نرمال خود باز گردد :

روش 1 : شما میتوانید یک بار مموری کارت خود را اسکن کنید تا در صورت وجود خطا ، برطرف گردد. برای این کار ، کافیست که با راست کلیک کردن بر روی درایو مموری کارتتان ، وارد Properties شده و با انتخاب سربرگ Tools ، روی Check Now کلیک کنید.

روش 2 : اگر با خطای Card Locked مواجه شدید ، شما خیلی خوش شانس هستید! کافیست که مموری کارت را از دستگاهتان خارج کرده و ضامن سمت چپ آن را روی حالت Unlock قرار دهید و مجدد امتحان کنید.

روش 3 : اگر مموری کارت شما خراب شده و هیچ فایلی درون آن قابل مشاهده نیست ، کافیست که ابتدا وارد Folder Options شده و گزینه Show Hidden Files and Folder را انتخاب کنید. پس از آن ، با ورود به محیط Command Prompt (وارد Run شده و عبارت CMD را تایپ کنید) دستور زیر را نوشته و کمی صبر کنید. دقت داشته باشید که بجای حرف H ، حرف درایو مموری کارت خودتان را قرار دهید :

chkdsk H : \ /r

روش 4 : اگر با پیغام Unsupported Media Card Inserted، Format Now مواجه شدید ، مموری کارت خود را فرمت کنید. اگرچه با این کار اطلاعات موجود در مموری کارت پاک میشود ، ولی شما میتوانید با استفاده از ابزارهای بازیابی اطلاعات مموری کارت ، اقدام به ریکاوری کردن آنها نمایید

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(12 رای)
40%

نظر دادن