بعد از مدتی تایپ کردن معمولا انگشتان دست خسته شده و درد می کنند.معمولا به خاطر عدم رعایت اصول تایپ این اتفاق می افتد.با ما همراه باید تا روش درست و تایپ سریع با 10 انگشت را آموزش ببینید.

آموزش نحوه تایپ سریع و درست

امروزه دردنیای علم و فناوری ، کامپیوترها جایگاه خاص و بزرگی را برای خود در اختیار گرفته اند و می توانند به سادکی تمام کارهای روزمره خود را بدون هیچ تحرکی انجام دهند. از این رو یکی از مشکلاتی که ممکن است هر یک از ما با آنها داشته باشیم ، تایپ کند با کیبورد است که قطعا افرادی که در این زمینه مشکل دارند ، نمی توانند به سادگی در مشاغل دولتی و غیر دولتی استخدام شوند. بنابراین باید به هرگونه ممکن و غیر ممکن این مشکل را رطرف کنیم تا بتوانیم به کامپیوتر و صفحه کلید کامپیوتر تسلط کافی داشته باشیم و بتوانیم حتی از پس کارهای روزمره خود برآییم.طرز قرار گیری انگشتان دست روی صفحه کلید در تایپ ده انگشتیطرز قرار گیری انگشتان دست روی صفحه کلید در تایپ ده انگشتی

نحوه تایپ سریع با کیبورد

به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک قصد داریم تا شما علاقمندان به تکنولوژی را با نحوه تایپ سریع در چند مرحله آسان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

چگونه سریع تایپ کنیم؟

اما به سوال اصلی رسیدیم که چگونه ما می توانیم یک تایپیست پر قدرت با عکس العمل سریع دستان شویم؟ باری پاسخ این سوال قرار است ما تعدادی نکات کلیدی را به شما کاربران گرامی معرفی سازیم.

1- حتی به میزان 5 الی 10 دقیقه یا بیشتر به صفحه کلید خود نگاه کنید و به هیچ یک از کلیدها دست نزنید و تنها از بالا تا پایین صفحه کلید را مشاهده کنید و با جایگاه کلمات آشنا شوید. سپس از خودتان سوال کنید که برای مثال حرف "ف" در کجا قرار دارد؟ حرف "ی" دقیقا در کدام قسمت از صفحه کیبورد قرار دارد؟ این گونه با خودتان تمرین کنید و کلیدها را لمس کنید تا با جایگاه آنها در صفحه کلید اشنا شوید.

2- پس از مشاهده تمام کلیدها در صفحه کلید ، اینک زمان آن رسیده است که همانند تصویر ذیل انگشتانتان را بر روی کلیدها قرار دهید. توجه داشته باشید 4 انگشت دست چپ باید بر روی کلیدهای " A " ، " S " ، " D " و " F " قرار بگیرند و چهار انگشت دست راست باید بر روی کلیدهای " J " ، " K " ، " L " و " ; " قرار بگیرند.

نحوه درست تایپ کردن

اما علت اصلی این کار چیست؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است و آن هم تسلط هر چه بیشتر کاربر نسبت به صفحه کلید است که در دست راست و چپ بر روی کلیدهای مهم و پر تکرار جای می گیرند و می توانند سرعت تایپ را بیشتر و بیشتر نمایند.

3- تا این قسمت یقینا شما تا حدی با نحوه قرار گرفتن انگشت بر روی صفحه کلید آشنا شده اید. اما در این مرحله می خواهیم اصولی ترین روش برای تسلط به کیبورد کامپیوتر را به شما معرفی کنیم. اصولی ترین روش برای تایپ این است که دست راست شما باید سمت راست کیبورد را مدیریت کند و دست چپ شما نیز باید سمت چپ را مدیریت کند.

این بدین معنا است که اگر برای مثال شما می خواهید حرف " P " را از سمت راست کیبورد تایپ کنید ، نباید از دست چپ خود استفاده کنید و بلکه باید از دست راست خود استفاده کنید و علت آن هم دسترسی نزدیکتر دست راست و در نتیجه تایپ سریع با کیبورد خواهد بود.

روش تایپ صحیح

سوال ؛ از طرفی دو انگشت شصت دست راست و چپ ما چگونه عمل خواهند کرد؟ آیا این دو انگشت هیچ استفاده ای برای تایپ سریع ندارند؟

پاسخ ؛ اگر شما راست دست هستید ، باید دست راست خود را کمی کج بر روی صفحه کلید قرار دهید و انگشت شصت شما بر روی کلید " Space " قرار گیرد و بلعکس.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.