موهای زائد پشت لب و از بین بردن موهای پشت لب در یک هفته و چگونه موهای پشت لب را بند بیندازیم و از بین بردن موهای پشت لب با ماست و از بین بردن موهای پشت لب و از بین بردن سبزی پشت لب و روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی و از بین بردن سبیل دخترانه و از بین بردن موهای زائد برای همیشه و روش از بین بردن موهای زائد پشت لب و درمان خانگی موهای زائد پشت لب و رفع موهای زائد پشت لب در خانه را در نم نمک بخوانید.

برای از بین بردن موهای زائد پشت لب کدام روشها موثرترند؟

از نظر پزشکی ، رشد غیر طبیعی موهای صورت در بانوان به نام هیرسوتیسم نامیده می شود.مشاهدات نشان می دهد افرادی که موها و رنگدانه های تیره دارند ، معمولا نسبت به افرادی که موها یا رنگدانه های بلوند دارند ، پرمو تر هستند.روش های از بین بردن موهای پشت لب در زنان و دخترانروش های از بین بردن موهای پشت لب در زنان و دختران

افراد به طور معمول در همه ی قسمت های بدن مو دارند ، به جز ناخن ها و تخم چشم ها.موهای ناخواسته صورت می تواند باعث حس نگرانی و خجالت آور درباره زیبایی زنان شود ، به ویژه آنهایی که سن بالاتری دارند و میزان استروژن آنها به دلیل یائسگی تغییر می کند.

مسائلی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک ، سایر شرایط هورمونی ، استفاده از داروهای خاص یا اختلالات غدد آدرنال باعث رشد موهای ناخواسته در صورت می شود و در موارد نادر ، این مشکل ممکن است به دلیل تومور یا سرطان غده آدرنال یا تخمدان باشد.

توقف رشد موی صورت

چگونه موهای زائد پشت لب را از بین ببریم؟

چندین درمان خانگی برای موهای ناخواسته صورت :

1.موم یا وکس شکر :

مواد لازم :

طرز تهیه :

تمام مواد را با هم ترکیب کنید و سپس آن را در حرارت مایکروویو یا روی اجاق گاز حدود نیم ساعت بگذارید ، تا زمانی که به جوش آید و به رنگ قهوه ای درآید. اجازه دهید تا خنک شود و سپس با یک کاردک روی منطقه مورد نظر خود اعمال کنید و سپس با انگشتان دست مواد را در جهت رشد مو به آرامی بکشید و در نهایت در جهت مخالف رشد مو بکنید و در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

 روش کندن موهای پشت لب

رفع موهای زائد پشت لب با وکس شکر

برای از بین بردن موهای زائد پشت لب چه باید کرد؟

2.آرد نخودچی :

مواد لازم :

 • 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی
 • یک قاشق غذاخوری کرم شیر
 • یک و نیم قاشق چایخوری شیر
 • سه چهارم قاشق چایخوری زردچوبه

طرز تهیه :

تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد این موم ضخیم را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه تا زمانی که خشک شود ، آن را از روی صورت به وسیله یک پارچه نرم و آب گرم پاک کنید. این کار را حداقل 3 یا 4 بار در هفته حدود یک ماه تکرار کنید.

همچنین می توانید ، یک قاشق غذاخوری آرد نخودچی ، یک و نیم قاشق چایخوری ماست و یک چهارم قاشق چایخوری زردچوبه را با یکدیگر ترکیب کنید ، می توانید از نصف قاشق چایخوری گلاب نیز استفاده کنید و سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

یا می توانید : 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی ، یک چهارم قاشق چایخوری پودر زردچوبه و مقداری شیر (حدود یک دوم قاشق چای خوری) را با هم ترکیب کنید و یک موم نرم به دست آورید و از آن نیز برای این کار استفاده کنید.

درمان خانگی موهای زائد پشت لب

استفاده از آرد نخودچی برای رفع موهای زائد پشت لب

از بین بردن موهای زائد پشت لب و سبیل خانم ها

3.آرد نخود سبز و گلاب :

مواد لازم :

 • یک و نیم قاشق غذاخوری گلاب
 • 2 قاشق غذاخوری آرد نخود سبز
 • یک قاشق غذاخوری آبلیمو

طرز تهیه :

تمام موارد بالا را به خوبی با هم ترکیب کنید و سپس روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 تا 25 دقیقه بشویید. این کار را 3 تا 4 بار در هفته تکرار کنید.

4.ترکیب شکری :

مواد لازم :

طرز تهیه :

تمام مواد را در قابلمه بریزید و اجازه دهید تا جوش بیاید و تا زمانی که حباب تولید کند. سپس بگذارید تا به یک درجه متوسط برسد و بر روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 25 دقیقه که رنگ آن تیره شد ، در جهت مخالف رشد مو از روی پوستتان بکنید. بعد از آن می توانید از مقداری پودر بچه برای پوست تان استفاده کنید و بعد با آب ولرم صورتتان را بشویید.

از بین بردن سبیل خانم ها

درمان و رفع موهای زائد پشت لب خانم ها

درمان موهای زائد پشت لب در خانه

5.چای نعناع تند :

مواد لازم :

 • یک قاشق چای خوری نعنای تند خشک شده یا برگ های تازه آن
 • یک فنجان آب

طرز تهیه :

نعناع های خشک شده یا برگ های تازه را درون آب بریزید ، اجازه دهید تا جوش بیاید و سپس حدود 5 تا 10 دقیقه صبر کنید. برگ ها را از آن خارج کنید و چای آن را بنوشید و لذت ببرید. می توانید از این چای دو بار در روز بنوشید.

6.لیمو و عسل :

مواد لازم :

 • یک قاشق غذاخوری آبلیمو تازه
 • دو قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه :

عسل و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و سپس روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه به آرامی و با آب ولرم بشویید. این کار را حداقل دو بار در هفته به مدت چندین ماه ادامه دهید.

روش طبیعی از بین بردن موهای پشت لب

رهایی از موهای زائد پشت لب با لیمو و عسل

رفع موهای زائد پشت لب با مواد خانگی

7.تخم مرغ ، شکر و آرد ذرت :

مواد لازم :

 • یک عدد سفیده تخم مرغ
 • یک قاشق غذا خوری شکر
 • یک و نیم قاشق غذا خوری آرد ذرت

طرز تهیه :

مواد بالا را با هم ترکیب کنبد و روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه که خشک شد از روی پوست در جهت مخالف رویش مو بکنید.

8. زرد چوبه :

به مقدار مساوی پودر زرد چوبه و آرد کندم را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس به میزان کافی روغن کنجد را به آن بیافزایید و یک موم غلیظ بدست آورید. آن را روی صورتتان اعمال کنید و یک ساعت و نیم بعد از آن بشویید.این کار را یکبار در هفته تکرار کنید.

علاوه بر این میتوانید دو قاشق چای خوری پودر زرد چوبه را با مقدار کافی شیر یا گلاب ترکیب کنید و آن را روی صورتتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و در نهایت موم را در جهت مخالف رشد مو بکنید.

نکته :

برای حذف رنگ زردی که بعد از اعمال زرد چوبه روی پوست میماند ، یک تکه پنبه را به شیر آغشته کنید و روی پوستتان بمالید.

از بین بردن موهای زائد پشت لب با زردچوبه

زردچوبه بهترین درمان طبیعی موهای زائد پشت لب

بهترین و موثرترین راه های از بین بردن موهای زائد پشت لب

9. پاپایا :

مواد لازم :

 • نصف قاشق چای خوری پودر زرد چوبه
 • مقداری خمیر پاپایا

طرز تهیه :

دو عنصر بالا را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس به آرامی روی صورت خود ماساز دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه بشویید. این کار را یکبار در هفته تکرار کنید ، علاوه بر این میتوان نصف فنجان خمیر پاپایا را با یک قاشق غذا خوری شیر مخلوط کرد و بعد از 10 دقیقه با آب شست.

روش های از بین بردن موهای پشت لب

موهای زائد پشت لب را با پاپایا از بین ببرید

استفاده از مواد طبیعی برای رفع موهای زائد پشت لب

10.پک صورت عدس :

مواد لازم :

 • یک و نیم فنجان پودر عدس قرمز
 • دو قاشق غذا خوری شیر
 • یک قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه :

تمام مواد را با هم ترکیب کنید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس با آب ولرم بشویید. این کار را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید و اگر پوست خشک دارید ، آن را به یک بار در هفته کاهش دهید.

در این بسته همچنین میتوانید مقداری پودر چوب صندل ، پودر خشک شده پوست پرتقال ، گلاب و آب سیب زمینی نیز اضافه کنید. این ترکیبات برای پوست عالی هستند و به روشن شدن پوست و کاهش مو کمک میکنند.

برای گرفتن نتایج بهتر صبور باشید و حداقل یک ماه به طور مداوم از یک یا چند مورد از درمان های بالا استفاده کنید. اگر رشد غیر معمول و یا غیر طبیعی مو روی صورت یا بدن دارید ممکن است به دلیل مشکلات هورمونی باشد که باید با یک متخصص برای تشخیص درست و درمان هرگونه وضعیت پزشکی مشورت کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی