در این مطلب چند پیشنهاد برای نحوه آرایش و انتخاب لوازم آرایش مناسب برای اینکه دچار ریزش مژه نشوید آمده است.

چرا مژه ها می ریزند؟

madarosis اصطلاحی  است که مربوط به از دست دادن یا ریزش مژه ها به دلیل آسیب به فولیکول مو بوده ولی در همراهی با کلمه cilia مربوط به از دست دادن مژه و ابرو است. علل ریزش مژه متنوع بوده و مربوط به دلایل موضعی یا سیستمیک است. موی مژه معمولا در 3 -2 ردیف کوتاه ، ضخیم و خمیده است و در مژه های بالایی واضح تر و بلندتر است و طوری تعبیه شده که مژه های بالا و پایین هنگام بسته شدن چشم ها لابه لای هم گیر نکند.ریزش مژه | 7 راه موثر جلوگیری از ریزش مژهریزش مژه | 7 راه موثر جلوگیری از ریزش مژه

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

ما دختر ها عاشق مژه های بلند و پر پشت هستیم. با این وجود دختر های کمی شانس داشتن چنین مژه هایی را دارند. به همین دلیل اینکه چگونه از ریزش مژه ها جلوگیری کنیم برای مان بسیار مهم است. بالا رفتن سن و استفاده از محصولات مختلف آرایشی شکنندگی مژه ها را با خود به همراه دارد. به مرور زمان مژه ها شکننده تر شده و تعداد انگشت شماری از آنها باقی می مانند. از آنجا که جایگزینی مژه ها و رشد مجدد آنها فرآیند بسیار زمان گیر و خسته کننده ای است مراقبت و نگهداری از آنها اهمیت دو چندان دارد.

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

علت ریزش مژه

آنچه که باید برای جلوگیری از ریزش مژ ها بدانید

انواع پاک کننده های آرایش چشم ، نوع ریملی که استفاده می کنیم و فرمژه کردن نقش زیادی در ریزش مژه ها دارند که در این مقاله به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت. شاید موارد گفته شده در مقاله چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم برای اولین بار باشد که به گوش تان می خورد و از شنیدن آنها شوکه شوید اما این ها واقعیت های غیر قابل انکار درباره لوازم آرایشی هستند که همه روزه از آنها برای زیبایی خود بهره می بریم.

تمیز کردن آرایش قبل از خواب

یکی از مهمترین کارها برای جلوگیری از ریزش مژه ها تمیز کردن آرایش قبل از خواب است. اگر آرایش چشمان تان را پاک نکنید می تواند موجب ریزش مژه ها هنگام خواب شود. مالش چشم ها هنگام خواب و قبل از بلند شدن یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در ریزش مژه هاست. بعلاوه موجب دون دون شدن پوست اطراف چشمان تان می شود.

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

روش های جلوگیری از ریزش مژه

پاک کننده ها

از پاک کننده های آرایش با کیفیت و موثر استفاده کنید. پاک کننده آرایش چشم ، نرم و لطیف تهیه کرده و به آرامی و با حوصله آرایش چشمان تان را با آن پاک کنید. کیفیت پاک کننده آرایش چشم نقش بسزایی در سلامتی مژه ها و جلوگیری از ریزش آنها دارد.

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

علل و عوامل ریزش مژه

نوع ریمل

در انتخاب ریمل حساسیت و وسواس بیشتری به خرج دهید. نوع ریملی که از آن برای مژه هایتان استفاده می کنید تاثیر مستقیمی روی سلامتی مژه ها دارد. معمولا ریمل های ضد آب به سختی پاک می شوند و دفعات زیادی باید پاک کننده روی آن بکشید تا ریمل مژه هایتان تمیز شود. بعلاوه چون تمیز کردن ریمل ضد آب کار سختی است احتمالا قسمتی از آن روی مژه هایتان باقی بماند که در آینده می تواند باعث ریزش مژه ها شود. از ریمل ضد آب کمتر استفاده کنید و استفاده از ریمل های با کیفیت و غیر ضد آب را در اولویت قرار دهید. در این مقاله می توانید درباره نحوه انتخاب ریمل مناسب راهنمایی های خوبی دریافت کنید

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

ریزش مژه چه علتی دارد؟

استفاده از فرمژه

در صورتی که می خواهید از فرمژه استفاده کنید این کار را قبل از آغشته کردن مژه ها به ریمل انجام دهید. اکثرا دختر ها عاشق حالتی هستند که فرمژه در مژه های آغشته به ریمل بوجود می آورد و سلامتی مژه هایشان را بخاطر چند لحظه زیباتر جلوه کردن به خطر می اندازند. در حالیکه این کار موجب خشکی مژه ها شده و شکنندگی آن ها را افزایش می دهد بنابراین برای جلوگیری از ریزش مژه ها از فرمژه در مژه های آغشته به ریمل استفاده نکنید تا مژه ها سالم و شادابی داشته باشید.

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

درمان ریزش مژه

کاهش رطوبت پلک

جهت حفظ رطوبت پلک ها و ناحیه زیرین چشمان تا از کرم مرطوب کننده دور چشم استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از کرم مرطوب کننده دور چشم قبل از خواب است چون هنگام خواب پلک ها بسته بوده و حرکتی در آنها وجود ندارد و مژه ها و پوست دور چشم تان بیشترین پتانسیل را برای جذب رطوبت و مواد مغذی کرم مرطوب کننده دور چشم دارند.

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

چگونه از ریزش مژه جلوگیری کنیم؟

کیت های پرپشت کننده مژه

در صورتی که مژه های کم پشتی دارید بهتر است از کیت های پرپشت کننده مژه استفاده کنید. این کیت ها بسیار متنوع بوده و به آسانی می توان آنها را از فروشندگان لوازم آرایشی تهیه کرد. Ardell Lash Growth و Revitalash از بهترین و موثرترین مارک های کیت پرپشت کننده یا حجم دهنده مژه در بازار هستند.

امیدوارم چگونگی جلوگیری از ریزش مژه ها را فراگرفته باشید و با رعایت این نکات در زندگی روزانه خود بیش از پیش در حفظ و مراقبت از مژه های زیبا و نازنازی تان کوشا باشید. حتما از مقاله 7 نکته ضروری که برای مراقبت از مژه ها باید بدانید دیدن نمایید. نکات جالب و خاندنی ای در این مقاله گفته شده که حتما مورد پسندتان خواهد بود و کمک زیادی در حفظ و نگهداری از مژه هایتان خواهد کرد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن