لوازم آرایشی مشترک و این لوازم آرایش را مشترک استفاده نکنید و انتقال ویروس کرونا از طریق استفاده از لوازم آرایشی و به اشتراک گذاشتن لوازم آرایش و لوازم آرایشی بهداشتی که نباید مشترک استفاده کنید و عوارض استفاده مشترک وسایل بهداشتی و لوازم آرایش شخصی را در نم نمک ببینید.

استفاده مشترک از این لوازم آرایشی و بهداشتی ممنوع!

بسیاری از آیتم های شخصی و لوازم های آرایشی و بهداشتی هستند که حتما فقط باید خودتان از آن ها استفاده کنید. لوازم آرایش یکی از همین موارد بسیار مهم است. البته بعضی از لوازم های آرایشی را می توانید با یکدیگر به اشتراک بگذارید اما اشتراک گذاری بعضی از آن ها کاملاً ممنوع است که در این قسمت از دنیای مد نم نمک به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد.استفاده مشترک از این لوازم آرایشی و بهداشتی ممنوع!استفاده مشترک از این لوازم آرایشی و بهداشتی ممنوع!

ناخن گیر

از آن جایی که ناخن با آلودگی های زیادی مواجه است ، به همین دلیل باید مراقب باشید که ناخن گیرها را با یکدیگر به اشتراک نگذارید زیرا باکتری را به ناخن های فرد دیگر انتقال می دهد. اگر هم مجبور به قرض گرفتن ناخن گیر شدید ، بهتر است که آن ها را ضد عفونی کنید و بعد استفاده کنید و بعد از این که خودتان هم استفاده کردید ، دوباره آن را ضدعفونی کنید.

ناخن گیر از وسایل بهداشتی شخصی

موچین

موچین می تواند عامل انتقال دهنده باکتری و جرم زیر پوست و دیگر ابزارآلات باشد. همچنین می تواند زخم ها را به دیگر افراد انتقال دهد بنابراین هرگز نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید.

تیغ

به اشتراک گذاشتن تیغ ها یک کار ممنوعه است. تیغ موهای روی صورت شما را می زداید و سلول های پوستی را دچار مشکل می کند. سطح باکتری و آلودگی را نیز بالا می برد بنابراین هرگز نباید تیغ مخصوص اصلاح صورت را با هیچ کس ، حتی اعضای خانواده ی خود به اشتراک بگذارید.

حوله

هرگز نباید حوله خود را با کسی به اشتراک بگذارید. اگر نیاز به قرض گرفتن حوله دارید ، حتماً آن را داخل آب ضد عفونی کننده بیاندازید اما تا زمانی که مجبور نشده اید ، این کار را انجام ندهید.

حوله از وسایلی که نباید مشترک استفاده کنید

لیف

شاید لیفت جزء لوازم آرایشی نباشد اما جزء مهم ترین لوازم بهداشتی محسوب می شود که هرگز مجاز نیستید آن را با کسی استفاده کنید. لیف به طور کامل روی بدن شما کشیده می شود ، سلول های مرده پوست را با خودش بر می دارد بنابراین اشتراک گذاری آن با فرد دیگر به پوست شما و طرف مقابل آسیب وارد خواهد کرد.

ریمل و دیگر لوازم مربوط به آرایش چشم

قرض گرفتن ریمل از فرد دیگر ، عاملی برای مشکلات بینایی است و شما را مستعد عفونت های باکتریایی پوست می کند. پس نباید از ریمل دیگران ، خط چشم و سایه استفاده کنید.

براش های آرایشی

براش های آرایشی هستند که هرگز نباید آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید زیرا خطر انتقال آلودگی و جرم باکتری را بالا می برند و پوست شما را مستعد عفونت می کنند. پس هرگز این ریسک را نکنید.

انتقال بیماری از براش های آرایشی

محصولات داخل قوطی

کرم چشم ، کانسیلر و رژگونه که داخل قوطی هستند ، نباید با شخص دیگری به اشتراک گذاشته شوند زیرا شما با انگشت خود آن ها را لمس می کنید در نتیجه آلودگی های روی پوست شما به دیگری منتقل می شود.

بالم لب و رژ لب

محصولات آرایشی که با دهان برخورد می کنند ، عامل انتقال باکتری ، قارچ و ویروس هستند. پس هرگز بالم لب و رژ لب را با کسی به اشتراک نگذارید زیرا آلودگی های داخل بزاق را به فرد دیگر منتقل می کند.

رژ لب از لوازم آرایش شخصی

مسواک و خمیر دندان

مسواک و خمیر دندان هرگز نباید با کسی به اشتراک گذاشته شوند. شاید از قبل هم در مورد مسواک شنیده بوده باشید اما خمیر دندان هم بسیار مهم است زیرا زمانی که همه خمیر دندان را به مسواک می زنید ، ممکن است دهانه آن به مسواک شما برخورد کند. در نتیجه جرم های دهان را به فرد دیگری انتقال می دهد.

دئودورانت های رولی

دئودورانت ها می توانند باکتری های موجود در عرق را به فرد دیگر منتقل کنند و در نتیجه هرگز نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید زیرا مستقیماً به پوست شما برخورد می کند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی