ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، آشپزخانه سبک نئوکلاسیک و طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک و کاتالوگ کابینت نئوکلاسیک و کابینت نئوکلاسیک سبز و کابینت نئوکلاسیک جدید و کابینت نئوکلاسیک ممبران و کابینت نئوکلاسیک طوسی روشن و کابینت نئوکلاسیک طرح چوب و معایب کابینت نئوکلاسیک و قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک در نم نمک.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

از زمان پیدایش سبک نئوکلاسیک بیش از 200 سال می گذرد ، اما کابینت نئوکلاسیک که برگرفته از سبک نئوکلاسیک است ، از جدیدترین سبک های کابینت آشپزخانه به حساب می آید. اصلی ترین ویژگی و مساله تمایز این سبک ، درب ها و بدنه این کابینت است که در این سبک ، دارای قاب و تزئینات ساده می باشد. طرح های ساده مانند هلال یا مربع های چهارگوش ساده ، نقش عمده ای در تزئینات آشپزخانه نئوکلاسیک مانند پنجره ها و کابینت های تزئینی دارند و علاوه بر زیبایی ، سبب تمایز این سبک ، از کابینت های مدرن و کلاسیک نیز می شوند.طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک(2024)طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک(2024)

در کابینت نئوکلاسیک ، تا جای ممکن ، همه اجزا به صورت قرینه به کار می روند و قرینگی یکی از اصولی است که حتما باید در دکوراسیون نئوکلاسیک به کار گرفته شود.

لوسترهای آویز و بلند ، استفاده از رنگ های روشن و سرد و تزئینات ساده و جزئی ، یکی دیگر از خصوصیات آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک است که باعث جلوه گری بیشتر فضا می شود.

آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک ، هم برای آشپزخانه های بزرگ با متراژ بالا و هم برای آشپزخانه های متوسط و کوچک می تواند مناسب باشد. اگر در انتخاب رنگ و متریال انتخابی کابینت ، دقت کافی صورت گیرد ، کابینت نئوکلاسیک یک انتخاب هوشمندانه و متعادل برای آشپزخانه شما خواهد بود. به عنوان مثال ، برای آشپزخانه هایی که فضای نسبتا کوچکی دارند یا نورگیر مناسبی در فضا وجود ندارد ، استفاده از رنگ های روشن و سرد در اولویت است. اما برای آشپزخانه های بزرگ و نورگیر ، دست ما باز است تا از رنگ های تیره تر نیز استفاده کنیم.

استفاده از کابینت های دو رنگ نیز در سبک نئوکلاسیک جایز است و باعث زیبایی بیشتر فضا می شود البته به شرط آنکه فضای آشپزخانه ، به حد کافی بزرگ و جادار باشد و استفاده از دو رنگ ، نظم و آرامش فضای نئوکلاسیک را بر هم نریزد.

شیوه نورپردازی در آشپزخانه نئوکلاسیک ، مبحث دیگری است که باید بدان توجه شود و لازم است حتما از سوی طراح و مشتری ، مد نظر قرار گرفته شود. وجود نور کافی و به اندازه ، باعث می شود زیبایی آشپزخانه و کابینت ها دو چندان شود ؛ برای این کار می توانید از نورهای کوچک مخفی نیز استفاده کنید و ازین طریق ، هم نور آشپزخانه را تامین کنید و هم زیبایی بیشتری به فضای آشپزخانه ببخشید.

کابینت نئوکلاسیک چه تزئیناتی دارد؟

  • کابینت نئوکلاسیک نه مانند کابینت کلاسیک دارای تزئینات و بدنه پُر نقش و نگار است و نه مانند کابینت مدرن ، کاملا ساده و بدون هیچ کنده کاری می باشد. طرح هایی که بر روی بدنه کابینت نئوکلاسیک حک می شوند ، معمولا بسیار محدود و ساده هستند و در حد قاب بندی و فرم بندی درب کابینت ها می باشند.
  • استفاده از خطوط منحنی و ملایم ، در کابینت نئوکلاسیک بسیار دیده می شوند. کابینت های نئوکلاسیک ، معمولا دارای دو یا چند کابینت دکوری و تزئینی هستند که می توانید در آن ها وسایل و ظروف تزئینی بچینید.
  • یکی دیگر از جنبه های تزئینی کابینت نئوکلاسیک ، جفت و قرینه بودن جزئیات کابینت ها است. هر آنچه که در یک سمت آشپزخانه شما وجود دارد ، در سمت دیگر آشپزخانه نیز باید وجود داشته باشد تا قرینگی فضا حفظ شود و این خود عاملی است که باعث زیبایی بیشتر فضا می شود.
  • استفاده از شیرآلات مدرن ، پیشنهاد نمی شود. در آشپزخانه های نئوکلاسیک بهتر است از شیرآلات و تزئینات نئوکلاسیک که سمت و سویی کلاسیک و تجملاتی تر دارند ، استفاده کنید.
  • اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است ، نوع قاب پنجره ها را نیز می توانید به سبک نئوکلاسیک که هم خوانی بیشتری با کابینت های آشپزخانه تان دارند انتخاب کنید تا هماهنگی فضا بیشتر و زیباتر شود.
  • صفحه روکابینتی که به عنوان پیشخان کابینت استفاده می شود ، معمولا از جنس سنگ انتخاب می شوند. سنگ مرمر سفید و یا سایر سنگ های طبیعی و مصنوعی رنگ روشن ، از جمله متریال پر کاربرد در آشپزخانه های نئوکلاسیک هستند.

آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

متریال رایجی که در ساخت کابینت نئوکلاسیک کاربرد دارند :

آشپزخانه نئوکلاسیک و به دنبال آن ، کابینت های نئوکلاسیک در واقع یک سبک در طراحی و دیزاین آشپزخانه به حساب می آیند. از اصلی ترین متریالی که در ساخت این سبک کاربرد دارند ، می توان به کابینت تمام چوب ، کابینت روکش چوب ، کابینت انزو ، کابینت ممبران و کابینت پولیشی اشاره کرد.

از نظر قیمتی و بهای تمام شده ، کابینت تمام چوب در زمره گران قیمت ترین نوع کابینت آشپزخانه به کار می رود که البته بسته به نوع چوبی که در ساخت این کابینت به کار می رود ، قیمت آن متغیر است. کابینت ممبران ، در گروه مناسب ترین و ارزان ترین متریال نسبت به سایر کابینت هایی است که در سبک نئوکلاسیک کاربرد دارد و هم می تواند زیبایی را به آشپزخانه شما ببخشد و هم دوام و ماندگاری نسبتا بالایی دارد. ضمن آنکه کابینت ممبران ، به دلیل استفاده از روکش پی وی سی که بر روی آن کشیده می شود ، کابینتی ضد آب و ضد رطوبت است.

انتخاب دستگیره کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک نیز همانند کابینت های کلاسیک باید دستگیره داشته باشند ، اما دستگیره های این مدل از کابینت ، باید در عین زیبایی ، ساده و چشم نواز نیز باشند. استفاده از کابینت های بدون دستگیره یا دستگیره فشاری ، در سبک نئوکلاسیک رایج نیست و الزاما باید کابینت ها دارای دستگیره باشند.

دستگیره های سرامیکی ، یکی از بهترین و رایج ترین انواع دستیگره های نئوکلاسیک هستند. اگر از کابینت های چوبی استفاده می کنید می توانید از دستگیره های گرد چوبی نیز استفاده کنید.

دستگیره های ساده مسی ، برنجی ، برنزی ، طلایی ، استیل و نقره ای ، از انواع رایج دستگیره های کابینت نئوکلاسیک هستند که هر کدام قیمت متفاوتی داشته و در عین سادگی ، باعث زیبایی بیشتر آشپزخانه می شوند.

بهتر است رنگ دستگیره کابینت با رنگ بدنه آن ، کنتراست و اختلاف رنگی داشته باشد؛ به این معنی که اگر از کابینت هایی به رنگ تیره در آشپزخانه استفاده می کنید ، از دستگیره های رنگ روشن مانند استیل ، طلایی و یا سرامیکی سفید استفاده کنید و برعکس ، اگر بدنه کابینت ها سفید است ، پیشنهاد می شود از دستگیره های تیره مانند دستگیره های مشکی رنگ استفاده کنید تا تضاد بیشتر ، باعث زیبایی بیشتر در آشپزخانه تان شود.

آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون هماهنگ با سبک آشپزخانه نئوکلاسیک

ما همواره تاکید بر هماهنگی و یکپارچگی قسمت های مختلف دکوراسیون منزل داریم.

حال اگر بخواهیم خانه و آشپزخانه ای به سبک نئوکلاسیک داشته باشیم ، دقیقا از چه حرف می زنیم؟ در دکوراسیون نئوکلاسیک ، چه جزئیاتی را باید در هماهنگی با یکدیگری انتخاب کنیم؟

در دکوراسیون نئوکلاسیک ، لازم است از وسایل ساده و البته متقارن استفاده شود. هماهنگی و تقارن بین وسایل منزل ، یک اصل مهم است که در دکوراسیون نئوکلاسیک باید مد نظر قرار بگیرد. استفاده از پرده های متقارن و بلند و لوستر های آویز و چند شعله که در عین زیبایی و پیراستگی ، ساده نیز هستند از دیگر بخش هایی است که در دکوراسیون منزل به سبک نئوکلاسیک باید مد نظر قرار بگیرد.

شاید برایتان جالب باشد یکی دیگر از اجزایی که در طراحی نئوکلاسیک به آن تاکید می شود ، استفاده از فرش دستباف ایرانی با نقشه کلاسیک است. فرش ایرانی ، در زمره نفیس ترین و باارزش ترین نمونه های فرش دستباف جهان است که زیبایی آن می تواند یک خانه کلاسیک یا نئوکلاسیک و حتی مدرن را به حد اعلای خود برساند.

استفاده از مبلمان چوبی با طراحی ساده و بی آلایش و یا استفاده از مبل های راحتی با پارچه های نفیس و سنگین و ترکیب آن با مبل های ساده چوبی ، یکی دیگر از المان های طراحی به سبک نئوکلاسیک است که در هماهنگی با آشپزخانه نئوکلاسیک باید آن را در اتاق نشیمن و پذیرایی قرار دهید.

چند تابلوی نفیس با قاب های ساده ، می تواند تکمیل کننده زیبایی دیوارهای منزل شما باشد و البته در صورتی که تمایل دارید ، می توانید از کاغذ دیواری به جای رنگ ، برای دیوارها استفاده کنید. گچ بری های ساده در برخی قسمت های دیوار ، یکی دیگر از المان های خانه هایی به سبک نئوکلاسیک است که در صورت تمایل ، می توانید آن را در منزل تان اعمال کنید.

یکی دیگر از خصوصیات سبک نئوکلاسیک این است که در صورت تمایل ، می توانید رنگ دیوارها را به رنگ های مختلف و ملایم ، مانند آبی سیر روشن ، سبز روشن ، صورتی ، کرم ، طوسی ، بنفش و سایر رنگ های مورد علاقه تان استفاده کنید.

آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

کابینت ها و آشپزخانه نئوکلاسیک ، سبکی جدید و نوین در دکوراسیون داخلی و آشپزخانه است که در عین زیبایی و سادگی ، ظرافت خاص خود را داشته و باعث می شود که فضای منحصربفردی در آشپزخانه ایجاد شود. اگر به دنبال یک ایده خاص و شاخص در آشپزخانه هستید و در عین حال ، قصد دارید تعادل و میانه روی را در دکوراسیون منزل تان رعایت کنید ، پیشنهاد می دهیم با نگاه عمیق تری به مدل های کابینت و آشپزخانه نئوکلاسیک بنگرید. بدون شک مدل ها و طرح های نئوکلاسیک ، حرف ها و سخن های زیادی برای گفتن خواهند داشت و شما را به شگفتی و حیرت وا خواهند داشت.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن