ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن و اسپرت و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال و عکس اتاق خواب پسرانه ساده ایرانی و اتاق خواب پسرانه ساده و زیبا و اتاق نوجوان پسرانه ساده و اتاق پسرانه اسپرت و اتاق نوجوان پسرانه شیک و اتاق خواب پسرانه جوان در نم نمک.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن و اسپرت

چیدمان اتاق خواب پسرانه نوجوان ، بازتاب روحیات مردانه و کودکانه است. نوجوانی مرزی بین کودکی و بزرگسالی است که در عین رشد و تکامل ، شور و هیجان زیادی به همراه دارد. به همین دلیل ، برای انتخاب دکوراسیون اتاق خواب یک پسر نوجوان ، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. در این مطلب از سایت نم نمک ، به بررسی تمام این فاکتورها و اصول مهمی که باید در اتاق خواب یک نوجوان به کار برد می پردازیم.دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسرانه(2024) مدرن و اسپرتدکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسرانه(2024) مدرن و اسپرت

شما با خواندن این مطلب و مشاهده مدل های جدید ، می توانید با ذوق و سلیقه خود ، اتاق خواب پسرانه زیبا و به روزی درست کنید. اتاق خوابی که از هر جهت کامل و دوست داشتنی باشد و پسر نوجوان شما در آن اتاق احساس راحتی و سرزندگی داشته باشد.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

چیدمان اتاق خواب پسرانه نوجوان

در چیدمان اتاق خواب نوجوان ، باید به نکاتی توجه کرد که می توانید با به کار بردن آنها ، اتاق خوابی شیک و آرام بخش برای فرزندتان مهیا کنید.

1- استفاده از رنگ های پسرانه زیبا

نوجوانی ، زمان دور شدن از رنگ های بسیار روشن و بچه گانه ، در فضای داخلی اتاق خواب است. حتی اگر پسر شما به رنگ های خیلی کمرنگ یا خنثی مثل طوسی یا مشکی علاقه داشت ، حتماً به این مساله اهمیت داده و با هوشمندی بخشی از دکوراسیون اتاق را به این رنگ اختصاص دهید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

بهتر است تغییر در اتاق را با رنگهای طوسی روشن ، آبی و همچنین مشکی ، هر چند در مقادیر کم ، آغاز کنید. این ترکیب رنگ ، به ایجاد ترکیبی آرامش بخشکمک می کند ، که برای آرامش پسران بیش از حد فعال و یا احتمالا پرخاشگر ، مهم است.

اگر شک دارید که شاید اتاق خواب ، خسته کننده و بی رنگ به نظر برسد از کاغذ دیواری طرح دار یا رنگ هایی مثل نارنجی یا قرمز خیلی کم در وسایل اتاق استفاده کنید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

2- طرح های هندسی جذاب

اتاق خواب پسرانه می تواند سرشار از شور و هیجان باشد که برای این هدف ، می توانید از نقش ها و طرحهای هندسی در انواع مختلف و در هر بخشی استفاده کنید. یکی از این بخش ها ، می تواند دیواری باشد که به چهار قسمت متفاوت تقسیم می شود و با رنگ های مختلف رنگ می شود.

می توانید یک فرش راه راه را روی زمین پهن کنید و آن را با پرده های مشابه ، ست کنید. یک روتختی زیگزاگ روی تخت بیندازید. به کاربردن چنین خطوط یا اشکال هندسی به اتاق نظم می دهد ، که اتاق خواب پسرانه به آن نیاز دارد.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

3- کاربرد گرافیتی (نقاشی دیواری)

گرافیتی ، نوعی نقاشی خیابانی است که قدمت آن به چند قرن قبل برمی گردد. از دهه 1970 ، دیوار نویسی به یک هنر تبدیل شد و بسیار گسترده شد. شاید پسر شما هم به نقاشی و طراحی روی دیوار علاقه داشته باشد. در صورتی که پسرتان به این هنر علاقمند است ، می توانید یکی از دیوارهای اتاق خواب را گچ کنید ، یا آن را بدون رنگ و گچ بگذارید (اگر آجری است) و از او بخواهید خودش آن را نقاشی کند. برای یک نوجوان ، لذت بخش است که استعداد و خلاقیتش را در اتاق خود نشان دهد و این دیوار طراحی شده او را بسیار خوشحال می کند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

وقتی یکی از دیوارهای اتاق خواب را نقاشی دیواری می کنید ، مطمئن شوید که سایر مبلمان ، پارچه ها و دکوراسیون تا حد امکان از طرح ها و رنگ های ساده و ملایم باشند. نقاشی دیواری ، یک عنصر بسیار جذاب و گیرا است و بنابراین باید از هر گونه شلوغی در سایر دکوراسیون اتاق خواب ، خودداری کنید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

4- تجهیزات ورزشی؛ عنصر جذاب طراحی

اگر نوجوان شما عاشق ورزش است ، به شما تبریک می گویم ، ورزش نه تنها برای سلامتی او مفید است ، بلکه هنگام بازسازی یا چیدمان اتاق خواب نیز خیلی به شما کمک می کند. امروزه طراحان ، ایده های زیادی ارائه می دهند که می تواند احساسات ، شخصیت و روحیات صاحب اتاق را نشان دهد.

یک دیوار یا بخشی ورزشی در اتاق خواب پسر خود درست کنید ، که بتواند بر علاقه ورزشی پسرتان تأکید کند. می توانید با خیال راحت یکی از دیوارها را با اسکیت بورد ، یک جفت راکت تنیس و حتی دوچرخه تزئین کنید ، که ایده ای فوق العاده است. همچنین می توانید پوسترهای خاص از شخصیت های ورزشی مورد علاقه پسرتان را به دیوار نصب کنید ، البته انتخاب این موارد قطعاً به فرزند شما بستگی دارد.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

5- فضای استقبال و مهمان زیبا

اگر اتاق خواب پسرانه خانه شما ، فضای بزرگی دارد و حدوداً بزرگتر از 12 متر است ، می توانید قسمتی از اتاق را به بخش دعوت و پذیرایی از دوستان و مهمانان اختصاص دهید. این بخش را با یک مبل شیک و دنج و چند کوسن بزرگ ، درست کنید ، چند لامپ زیبا با نور ملایم نصب کنید و چند قفسه برای کتاب و لوازم جانبی اضافه کنید. حالا پسر شما و دوستانش می توانند در این اتاق صمیمی و دنج ، دور هم جمع شوند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

فرش اتاق خواب پسرانه

اتاق خواب پسرانه نوجوان را با فرش هایی مدرن یا ایرانی و سنتی به شکلی بسیار زیبا می توان چیدمان کرد. در سال های اخیر چند مدل فرش مختلف ، بیشتر محبوب شده است ، که ما در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

1- فرش مدرن هندسی

از مدل های جدید و زیبای فرش اتاق خواب ، فرش های مدرن هندسی هستند. فرش هایی که طرح هایی هندسی مانند راه راه ، لوزی یا مربع شکل و … دارند و برای اتاق خواب پسرانه انتخاب خوبی هستند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

2- فرش مدرن پرز بلند

فرش هایی که از مدل های جدید بوده و در اتاق خواب ، زیبایی خاص خودشان را دارند ، فرش های پرز بلند (شگی) هستند که معمولا به رنگ های خنثی و کمرنگ مثل سفید یا طوسی روشن به کار می روند.

این فرش ها را می توان کنار تخت خواب یا کنار میز تحریر پهن کرد. فرش پرز بلند با اینکه جلوه خاص و زیبایی دارد ولی به دلیل پرزهای بلندش ، تمیز کردن و جارو کردن آنها نسبت به بقیه فرش ها کمی مشکل تر است ، پس در قسمت هایی از اتاق ، که امکان کثیفی کمتری دارد باید پهن شوند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

3- فرش مدرن پرز کوتاه (شبیه موکت)

فرش های مدرن پرز کوتاه ظاهری شبیه موکت دارند و با ابعاد و شکل های مختلفی مثل مربع یا دایره وجود دارند. این فرش ها به دلیل اینکه راحت تمیز می شوند می توانند انتخاب مناسبی برای هر قسمت اتاق خواب پسرانه نوجوان باشند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

4- فرش طرح گلیم یا دست بافته

فرش های طرح گلیم یا سنتی که دست بافت هستند ، چندسال اخیر به فرش های محبوب اتاق خواب تبدیل شده اند. فرش های طرح گلیم ، اکثرا رنگ بندی جذاب و شادی دارند. آنها را می توان در بخشی از اتاق خواب مثل کنار تخت خواب پهن کرد. فرش طرح گلیم را می توان در کنار فرش های مدرن دیگر در اتاق خواب ، مانند فرش پرز کوتاه یا پرز بلند به کار برد. به کمک این فرش ها ، چیدمان اتاق خواب پسرانه ، جذاب و رنگی می شود.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

5- فرش مدرن طرح کهنه (وینتیج)

یکی از مدل هایی که اخیراً به بازار آمده و مورد توجه قرار گرفته ، فرش های وینتیج هستند که طرفدارهای خاص خود را دارند. این فرش ها ظاهری شبیه فرش های ایرانی دارند ولی همانطور که از اسمشان پیداست (وینتیج به معنی کهنه) طرحی ساییده و کهنه دارند. برای چیدمان بهتر ، می توان از فرش های وینتیج با رنگی هماهنگ با دکوراسیون اتاق خواب یا رنگی خنثی و ملایم در اتاق خواب پسرانه نوجوان به کار برد.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

پرده اتاق خواب پسرانه نوجوان

پرده اتاق خواب پسرانه ، مدل های متنوعی دارد که شما با توجه به سلیقه ، بودجه و شرایط اتاق خواب ، می توانید یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.

1- پرده شید

پرده های شید ، از مدل پرده های جدید و پرطرفداری است که چندین سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. پرده های شید هم ، مدل های مختلفی از جمله پرده شید تکی ، پرده شید دبل ، پرده شید رومی و پرده شید رولی دارند.

همه این مدل ها ، از نظر کارکرد ، مشابه بوده و به صورت جمع شونده به سمت بالا عمل می کنند ، فقط در ظاهر ، کمی با هم تفاوت دارند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

پرده های شید بیشتر برای آشپزخانه ، مورد استفاده قرار می گیرد ولی در عین حال مناسب اتاق خواب یا حتی نشیمن و پذیرایی هم هست. مزیت پرده شید ، قابلیت تنظیم و تغییر راحت میزان روشنایی اتاق خواب است. اگر برای اتاق خواب نوجوان ، پرده های شید را انتخاب کرده اید ، بهتر است رنگ ها و طرح های ساده تر مثل کرمی ، سفید یا بژ را انتخاب کنید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

پرده شید ، برای اتاق خواب نوجوان سبک مدرن ، استفاده می شود. در صورتیکه قصد استفاده از پرده شید در اتاق خواب کلاسیک دارید ، بهتر است پرده شید با طرح های کلاسیک و گل و بوته و ترکیب رنگ هایی که در آن طلایی یا نقره ای به کار رفته باشد ، در اتاق خواب نصب کنید.

2- پرده زبرا

پرده زبرا از مدل های نسبتاً جدید پرده است. ظاهر آن به صورت نوارهای باریک افقی به هم متصل است. پرده های زبرا هم می تواند انتخاب خوبی برای اتاق خواب باشد ، چون به دلیل قابلیت جمع شوندگی ، میزان روشنایی اتاق به راحتی قابل تنظیم است. پرده زبرا هم بیشتر با اتاق خواب سبک مدرن هماهنگ است ، و تا جایی که می توانید نباید از آن در اتاق خوابی کلاسیک استفاده کنید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

3- پرده های ساده پارچه ای

پرده های پارچه ای ، به صورت ساده توسط یک چوب پرده به بالای پنجره نصب می شوند. این پرده ها ، یکی از بهترین انتخاب ها برای چیدمان اتاق خواب پسرانه نوجوان هستند. این پرده ها از مدل های قدیمی و معمول هر اتاقی هستند.

این مدل ، با گذر زمان از مد نمی افتد و با هر سبک دکوراسیون هم ست می شوند. پرده های پارچه ای را می توان با مدل جدید پانچی داخل میله پرده ای که بالای پنجره نصب می شود ، آویزان کرد. مدل پرده پانچی ، با اتاق خواب های سبک مدرن و کلاسیک همخوانی دارد و در هر دو قابل استفاده است.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

پرده های پارچه ای ، جنس های مختلفی مانند کتان ، ساتن ، حریر ، توری و … دارند که هر کدام با توجه به ضخامتی که دارند به میزان مختلفی نور را از خود عبور می دهند. بهترین انتخاب از پرده های پارچه ای برای اتاق خواب پسرانه ، یک پرده حریر زیر و یک پرده ساتن یا کتان رویی است. این پرده در روز ، روشنایی لازم را دارد و هم قابلیت پوشش و تاریک شدن اتاق را با پرده رویی دارد.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

برای ست کردن پرده های پارچه ای با دکوراسیون اتاق ، می توانید رنگ پرده را از رنگ های اتاق ، مثل رنگ یک دیوار ، یا فرش انتخاب کنید. روش دیگر هم انتخاب پرده با رنگی متضاد یا مکمل یکی از رنگ های اتاق خواب است. مثلاً رنگ های دکور اتاق خواب ، سبز سدری و طوسی است ، برای پرده ، رنگی مکمل رنگ سبز ، مانند رنگ بژ ، کرمی یا قرمز را می توانید انتخاب کنید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

4- پرده های ترکیبی شید و کتان

شما می توانید برای چیدمان اتاق خواب پسرانه نوجوان ، از ترکیب دو پرده مانند پرده شید و پرده کتان یا حریر استفاده کنید. مزیت این روش ، راحتی تنظیم نور بوسیله پرده شید است و پرده های کتان یا حریر در دو طرف پنجره زیاد جابه جا نمی شوند.

برای ست کردن این مدل پرده ها ، می توانید یکی از پرده ها را از رنگ های ملایم یا خنثی مثل طوسی روشن انتخاب کرده و دیگری را با یکی از رنگ های اتاق ست کنید. یا اینکه هر دو پرده را با رنگ های نزدیک هم ، به طوری که یکی روشن تر و یکی تیره تر باشد ، انتخاب کنید. به عنوان مثال ، رنگ آبی روشن و سورمه ای انتخاب زیبایی است.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

دیوار اتاق خواب پسرانه نوجوان

دیوار اتاق خواب پسرانه را نباید همیشه خالی و ساده گذاشت ، بلکه این دیوارها می توانند مانند یک اثر هنری درخشان ، زیبا و تاثیرگذار باشند. روش های زیر برای تزیین دیوارهای اتاق خواب پسرانه نوجوان وجود دارد که نتیجه ای عالی در اتاق خواب دارند.

1- نقاشی و طراحی روی دیوار

یکی از راه های جالبی که می توان بر روی دیوارهای اتاق یک نوجوان انجام داد ، نقاشی دیوار با طرح های هندسی یا طرح های جالب دیگر است. این کار ، یک دیوار شاخص و خاص را در اتاق خواب پسرانه ، درست می کند.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

2- رنگ آمیزی دیوار

روش دیگر نقاشی یک یا دو دیوار اتاق خواب پسرانه با یکی از رنگ های اصلی اتاق خواب مثل طوسی یا آبی است. شما با این کار و بدون اینکه هزینه زیادی کنید ، اتاق خواب از حالت ساده و تکراری خارج می کنید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

3- پوستر و کاغذ دیواری

راهی دیگر برای داشتن یک دیوار زیبا و خاص در اتاق خواب پسرانه نوجوان ، چسباندن یک پوستر دیواری شیک به یکی از دیوارهای اصلی اتاق خواب است. پوسترهایی که برای این دیوار انتخاب می کنید باید با نظر و علاقه پسرتان باشد تا از بودن در این اتاق لذت ببرد. این پوسترها می توانند از تصاویر شخصیت های بازیگر یا فوتبالیست محبوب باشند.

بهتر است پوسترهای انتخابی از رنگی هماهنگ با رنگ های اتاق خواب یا در کل به رنگ سیاه و سفید یا خنثی باشند. شما حتی می توانید این دیوار را با کاغذ دیواری که مناسب اتاق خواب پسرانه باشد هم بپوشانید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

4- دیوارپوش ها

دیوارپوش ها همیشه یکی از مصالح مورد استفاده برای زیباتر کردن دیوارهای فضاهای مختلف خانه هستند. اتاق خواب پسرانه هم با انواع این دیوارپوش ها می تواند شیک تر و جذاب تر شود. دیوارپوش های فومی ، بتنی ، پی وی سی و انواع دیگر آن را با توجه به طرح و رنگ اتاق خواب پسرانه ، می توانید روی یکی از دیوارها نصب کنید. سعی کنید برای جلوگیری از شلوغی اتاق خواب ، طرح ها و رنگ های ساده تر را انتخاب کنید تا حس آرامش اتاق خواب از بین نرود.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

ما به شما دیوارپوش های فومی با طرح آجری را برای یکی از دیوارها ، پیشنهاد میکنم. این دیوارپوش ها ، اکثرا به صورت پشت چسبدار بوده و خودتان هم می توانید به راحتی آنها را نصب کنید. دیوارپوش ها ، طرح های ساده و زیبایی دارند که مناسب اتاق خواب است.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

لوستر اتاق خواب پسرانه نوجوان

لوستر این اتاق را می توان از مدل های مختلفی که در سبک های مدرن و کلاسیک هستند ، انتخاب کرد. اغلب این لوسترهای جدید ، با سبک های مدرن و مینیمال (مدرن خیلی ساده) همخوانی دارند. لوسترها به عنوان یک وسیله خاص و جذاب می توانند دکوراسیون اتاق خواب را تحت تاثیر قرار دهند.

اگر شما طرفدار سبک مدرن و لوسترهای جذاب و جدید هستید ، می توانید برای اتاق پسر نوجوان خود از این مدل لوسترها تهیه کنید. در ادامه چند نمونه از این مدل لوسترها و چراغ های مدرن مخصوص اتاق خواب را با هم می بینیم.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

چند مدل جدید چیدمان اتاق خواب پسرانه

خلاقیت در طراحی و چیدمان اتاق خواب پسرانه نوجوان ، مدل های متنوع و جالبی را خلق می کند. ما در این قسمت چند مدل دکوراسیون اتاق خواب پسرانه را به عنوان نمونه ، قرار داده ایم تا شما برای چیدمان وسایل اتاق خواب از آنها الهام بگیرید.

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

اتاق خواب نوجوان پسرانه مدرن

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن