در ادامه با روش تزیین شومینه کنج و تزیین شومینه با سنگ و تزیین شومینه سه گوش و تزیین شومینه با وسایل ساده و تزیین شومینه های کنج و تزیین داخل شومینه با گل و تزیین شومینه با گل طبیعی با شما در نم نمک خواهیم بود.

ایده های دکوراسیونی و تزیین شومینه در فصل بهار و تابستان

حتما شما هم معتقدید که شومینه در فصل بهار و تابستان یک وسیله بدون کاربرد و اضافی است، اما اینطور نیست اگر کمی خلاقیت به خرج دهید میتوانید از شومینه استفاده های جالبی در فصل گرما داشته باشید.ایده های دکوراسیونی و تزیین شومینه در بهار و تابستانایده های دکوراسیونی و تزیین شومینه در بهار و تابستان

شومینه طوری طراحی شده است که میتوان استفاده های مختلفی از آن در دکوراسیون منزل داشت . در این بخش از نم نمک به شما می گوییم که چگونه شومینه بلا استفاده خانه تان را پرکاربرد و فانتزی کنید.

بهترین ایده ها برای استفاده از شومینه در بهار

از شومینه به عنوان یک جاشمعی متفاوت استفاده نمایید

شما می توانید برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه تان ، درون شومینه بلااستفاده منزل خود تعدادی شمع قرار دهید . شمع هایی زیبا در سایزهای مختلف تهیه نمایید و به سلیقه خودتان درون شومینه بچینید.

استفاده از شومینه به عنوان جاشمعی

از شومینه به عنوان انبار استفاده کنید

از شومینه خود به عنوان مکانی برای قرار دادن وسایلتان در منزل استفاده کنید و پس از تمیز کردن و رنگ کردن آن را با کتاب ، کلکسیون ، هیزم مصنوعی ، قطعات هنری و... پر کنید.

از شومینه به عنوان انبار چوب استفاده نمایید

یکی دیگر از استفاده هایی که میتوانید از شومینه داشته باشید این است که تنه های چوب در سایزهای کوچک و بزرگ را با دقت ببرید و داخل شومینه قرار دهید، با این کار دکور منزل را زیباتر خواهید نمود زیرا این کار یک بافت چوبی و زیبا به فضای پذیرایی می دهد.

استفاده از شومینه به عنوان انبار چوب

درون شومینه دکوری قرار دهید

برای اینکه شومینه بی‎ استفاده تان زیبا شود و در کانون توجه باشد ، قطعات هنری و گلدان های تزئینی خود را درون شومینه قرار دهید به طوری که نمای ظاهری آن با فصل هماهنگ باشد.

شومینه را کتابخانه کنید

حتما شما هم تعدادی کتاب کهنه دارید که دیگر از آن ها استفاده نمیکنید، به جای آن که کتاب ها را داخل انباری نگهداری کنید میتوانید آن ها را داخل شومینه بچینید، در چیدمان کتاب ها سلیقه به خرج دهید و به زیباترین شکل ممکن آن ها را داخل شومینه بچینید . اگر دارای مبل یا کوسن های رنگی هستید می توانید رنگ چوب ها را بر اساس رنگ کوسن ها انتخاب کنید.

استفاده از شومینه به عنوان کتابخانه

درون شومینه را رنگ کنید

برای اینکه دکوراسیون خانه تان را در فصل بهار عوض کنید ، فضای داخل شومینه را رنگ کنید . اگر خانه شما به اندازه کافی شلوغ و رنگارنگ است و فضای داخل شومینه با رنگ خنثی مثل سفید یا خاکستری رنگ آمیزی کنید و درون آن دکوری های ساده بگذارید.

درون شومینه گل و گیاه قرار دهید

در خانه های کوچک که فضای کافی برای قرار دادن گل و گلدان ها یافت نمیشود، شومینه بهترین ایده است. شما می توانید داخل و بالای شومینه گیاهان و گلدان هایتان را باسلیقه بچینید.

گل و گیاه در خانه به خصوص در شهرهای آلوده و در خانه های آپارتمانی ، برای تصفیه هوای خانه لازم است پس از هر فضایی برای قرار دادن گیاه و گلدان استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که درون شومینه گیاهانی را قرار دهید که نیاز به نور زیاد ندارند.

استفاده از شومینه در دکوراسیون داخلی

با تابلو یا نقاشی شومینه تان را بپوشانید

حتما لازم نیست که تابلوها و طرح های رنگی را بالای دیوار نصب کنید بلکه می توانید شومینه بدون کاربردتان را با تابلو یا نقاشی خیره کننده بپوشانید.

شومینه خود را مخفی کنید

اگر شومینه خانه تان جلوه بصری نامطلوبی دارد ، بستن آن بهترین گزینه است. شما می توانید شومینه بلا استفاده خانه خود را با تخته سه ‎ لایه آن را مسدود کنید و تخته را متناسب با دکور یا دیوارتان رنگ بزنید و یا می توانید شومینه خانه خود را با موزاییک یا پوشش های چوبی نسوز نیز بپوشانید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
ایده های دکوراسیونی و تزیین شومینه در بهار و تابستان
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,030