بیشتر ما برای خرید و انتخاب این وسیله زمان گذاشته و به دنبال بهترین ها با توجه به توان مالی خودمان باشیم. این گزارش شما را با برخی نکات لازم در خرید این چراغ حیاتی خانه و همچنین قیمت های آن آشنا می کند.

بهترین لوستر برای خانه ما کدام است؟

امروز استفاده از لوستر برای همه ما به امری طبیعی تبدیل شده و این وسیله جزو یکی از لوازم منزل شناخته می شود. با این حال لوستر صرفا به عنوان وسیله ای برای روشنایی شناخته نمی شود ، چون اگر این طور بود ، می توان با استفاده از یک یا چند لامپ ساده هم به روشنایی دلخواهمان برسیم ، بنابراین قرار است با استفاده از لوستر علاوه بر روشنایی به جلوه و شکوه منزل یا محل کارمان بیفزاییم. بیشتر ما برای خرید و انتخاب این وسیله زمان گذاشته و به دنبال بهترین ها با توجه به توان مالی خودمان باشیم. این گزارش شما را با برخی نکات لازم در خرید این چراغ حیاتی خانه و همچنین قیمت های آن آشنا می کند.لوستر | راهنمای خرید لوستر متناسب با دکوراسیون + تصاویرلوستر | راهنمای خرید لوستر متناسب با دکوراسیون + تصاویر

لوستر

راهنمای خرید لوستر متناسب با دکوراسیون

برای چه فضای لوستر می خرید؟

فضاهای مختلف نیازمند نوری متناسب با کاربرد آن هستند؛ بنابراین اولین موضوع در خرید لوستر این است که تناسب آن را با محیط در نظر بگیرید. به عنوان مثال برای اتاق کار داخل شرکت نیازی نیست لوستری با شعله های زیاد و متنوع انتخاب کنید و برعکس اگر قصد خرید لوستر برای اتاق پذیرایی دارید باید با توجه به این موضوع محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید به گونه ای که مطمئن باشید نور حاصل از روشنایی لوستر تمامی اجزای مبلمان شما را نمایان خواهد کرد.

ارتفاع سقف و وسعت فضا را در نظر بگیرید

امروزه با توجه به توسعه زندگی شهری و البته استفاده از نوآوری های مهندسی مدرن ، منازل و محل کارمان کمی متفاوت تر از سال های قبل شده است. توسعه آپارتمان نشینی و کوچک شدن ابعاد منازل همه و همه دست به دست هم داده تا آیتم های متفاوتی را هنگام خرید لوستر در نظر داشته باشیم.

لوستر شیک

بهترین لوستر های مدرن متناسب با دکوراسیون منزل

به همین دلیل دو نکته از مهم ترین مواردی که باید هنگام خرید لوستر به آن توجه کنیم ارتفاع و وسعت سقف اتاق است هرچند معمولا مهندسان هنگام تهیه نقشه ساختمان استانداردهایی را در نظر می گیرند ، اما بازهم بد نیست خودمان ارتفاع سقف اتاق را اندازه بگیریم و نیم نگاهی هم به وسعت سقف آن داشته باشیم. لازم به یادآوری است که استاندارد ارتفاع سقف اتاق های امروزی از 2.85 تا 3 متر می باشد ، اما درباره وسعت آن نمی توان استانداردی در نظر گرفت ، چون متناسب با متراژ منزل تغییر خواهد داشت. امروزه استفاده از سقف های کاذب در منازل یا محل کار بسیار رایج شده است و تعداد زیادی هالوژن روشنایی محیط را تامین می کنند ، بنابراین لوسترنقش کاملا زینتی خواهد داشت.

سبک لوستر

نکته دیگر در خرید لوستر ، سبک آن است. کمی به سبک زندگی خودتان دقت کنید و ببینید آیا وسایل داخل منزل یا شرکت شما از طراحی های مدرن امروزی بهره گرفته اند یا این که کلا شخصی سنتی هستید و این موضوع را در انتخاب وسایل زندگی نیز رعایت می کنید. پس از آن وارد فروشگاه شوید و لوستر مورد نظرتان را انتخاب کنید ، چون اگر لوستر انتخاب شده شما تناسبی با دیگر لوازم منزل نداشته باشد علاوه بر این که نمی تواند در نمایان کردن جلوه و شکوه منزل شما کارایی داشته باشد بدون تردید به سرعت از آن خسته شده و آن را از سقف پایین می آورید.

بر این اساس اگر منزل یا محل کاری مدرن را برای خودتان تدارک دیده اید ، می توانید به محصولات دیجیتالی یا همان لوستر سقفی کریستالی امروزی نظر داشته باشید ، اما اگر هنوز هم سنتی زندگی می کنید نیازی به انتخاب لوسترهای لوکس و مدرن امروزی با کنترل از راه دور برای کم و زیاد کردن میزان نور یا تنظیم تایمر برای خاموش شدن لوستر ندارید

نکات مهم و کلیدی در خرید لوستر

ایده هایی برای انتخاب بهترین لوستر

نحوه نورپردازی لوستر

نورپردازی لوسترها به طور کلی به سه فرم اصلی رو به بالا ، رو به پایین و مورب تقسیم می شود. در مدل رو به بالا ، نور به طرف بالا انتشار می یابد و در نتیجه سقف هم روشن خواهد شد ، ولی در مدل رو به پایین نور حاصل به طرف زمین است و سقف تاریک تر از دیگر نقاط اتاق است و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت مورب قرار دارند و نور بیشتر به طرفین یعنی دیوارها هدایت می شود.

بنابراین می توانید با درنظر گرفتن میزان نور موجود در اتاق به عنوان مثال نورهای ثانویه (دیوارکوب ها ، آباژورها یا هالوژن های سقف کاذب) نوع نورپردازی لوستر را انتخاب نمایید ، هر چند نکته اصلی محل استقرار یا همان مکان مورد استفاده آن است.

خرید لوستر برای اتاق پذیرایی

اگر برای خرید لوستر مناسب اتاق پذیرایی منزل به بازار رفته اید و مثلا قصد نصب لوستر بالای میز ناهارخوری و آشپزخانه را دارید کمی بیشتر دقت کنید ، چون این انتخاب شما کمی متفاوت خواهد بود و باید استانداردهای دیگری را برای این کار رعایت کنید. به این منظور لوستری انتخاب کنید که بتوانید ارتفاعش را تغییر دهید. مثلا ارتفاعش را آنقدر پایین بیاورید که تمام ظروف روی میز و نیز غذاهای چیده شده روی آن را به طور کامل روشن کند.

بهتر است لوستر از سطح زمین بین 155 تا 170 سانتی متر با توجه به ارتفاع سقف اتاق ناهارخوری فاصله داشته باشد. اندازه لوستر نیز باید حدود 20 تا 30 سانتی متر از عرض میز کوچک تر باشد تا بتواند نور را بدرستی روی میز پخش کند و تقریبا فاصله میز از لوستر باید حدود 75 سانتی متر باشد.

لوستر

نکات مهم هنگام خرید لوستر

رنگ لوستر و تعداد لامپ آن

دو گزینه ای که معمولا هنگام انتخاب لوستر نادیده گرفته می شوند رنگ و تعداد لامپ آن است. ابتدا از رنگ لوستر شروع می کنیم ، چون کمی مهم تر از دیگر موارد است. با توجه به امکانات جدید تولیدی ، می توانیم فلزهای رنگی برای تولید انواع لوستر در اختیار داشته باشیم در حالی که تنوع رنگی دیگر وسایل منزل یا محل کارمان را نیز باید برای این انتخاب در نظر بگیریم. نوع همخوانی رنگ های گرم و سرد رایج در زندگی ما و البته هارمونی بین آنها می تواند بهترین گزینه را مقابلمان قرار دهد. در همین حال توجه داشته باشید که میزان نوردهی لوستر به تعداد لامپ موجود روی آن بستگی ندارد ، بلکه بیشتر به نوع طراحی معطوف شده است. به عنوان مثال هرگز نمی توان از لوسترهایی با شعله های چینی انتظار نوردهی بالایی داشته باشیم ، چون صرفا وظیفه آنها زیبایی محیط است نه روشنایی در حالی که لوسترهای بدون روکش شعله ها ، نوردهی بالاتری دارد پس این نکته را درنظر داشته باشید که به تعداد لامپ ها یا اصطلاحا همان شعله های لوستر بخوبی دقت کنید ، چون زیادی آنها مساوی با پرنوری منزل یا محل کار شما نیست ، بلکه بیشتر به محل قرار گرفتن و طراحی لوستر دقت کنید.

لوستر شیک

نکات مهم و کلیدی در خرید لوستر

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی