با استفاده از پارتیش ها و دیوارهای متحرک چوبی یا همان پانل های آماده که از جنس چوب هستند می توان اتاق پذیرایی را از نشینمن یا حتی اتاق خواب جداسازی کرد.

انواع پارتیشن و دیوارهای جدا کننده تزیینی پیش ساخته با طرح ثابت و متحرک

به دلیل کوچک بودن فضای داخلی خانه های امروزی طرح های کاربردی بسیاری برای استفاده بهینه از تمام فضا توسط حرفه ای های این رشته ارائه شده است که در تمام بخش های دکوراسیون داخلی قابل اجراست.انواع پارتیشن و دیوارهای جدا کننده تزیینی پیش ساخته + ثابت و متحرکانواع پارتیشن و دیوارهای جدا کننده تزیینی پیش ساخته + ثابت و متحرک

پیشتر در رابطه با فضاسازی درست و استفاده مفید از محیط در آشپزخانه را در دنیای مد نم نمک شرح دادیم که در ادامه آن به اجرای همین ایده در اتاق پذیرایی و نشینمن خواهیم پرداخت که با استفاده از پارتیش ها و دیوارهای متحرک چوبی یا همان پانل های آماده که از جنس چوب هستند می توان اتاق پذیرایی را از نشینمن یا حتی اتاق خواب جداسازی کرد.

در این گزارش با معرفی انواع دیوارهای آماده تزیینی تصاویری را برایتان آماده کرده ایم که می توانید در آپارتمان کوچکتان آنها را اجرا کنید.

جدا کننده برای پذیرایی

دیوارهای جداکننده در دکوراسیون داخلی اتاق نشینمن :

برخی معتقدند استفاده از دیوارهای آماده فضای خانه را خفه می کند پس برای این گروه دیوارهای مشبک بهترین گزینه است. این دیوارها علاوه بر زیبایی ، به خوبی نور را نیز منتقل می کنند. طرح های روی این دیوارها با برش ایجاد شده اند و به همین منظور باعث بسته شدن فضا نمی شوند.

دیوارهای جدا کننده مشبک

قفسه های کاربردی دیوارهای جدا کننده چند منظوره :

عنوان کاربردی بودن به درستی به این دسته از دیوارهای جداکننده فضای داخلی اختصاص داده شده است چرا که علاوه بر جداکردن بخشی برای قرار گرفتن وسایل و محل مناسبی برای قرار دادن لوازم تزیینی است.

این گنجه و قفسه از نظر بصری فضای بزرگ و باز اتاق را تبدیل به یک اتاق نشیمن و یک اتاق غذاخوری جدا از هم کرده است و در عین حال یکپارچگی فضا را نیز حفظ می کند. این قفسه همچنین مکانی عالی برای به نمایش گذاشتن گلدان ها و وسایل تزئینی محبوب شما است و از گنجه زیر آن نیز می توانید برای نگهداری وسایل دیگر استفاده کنید.

تاقچه های جدا کننده شیک

درهای کشویی

این نوع دیوارهای جدا کننده که مانند یک درب عمل کنند ، برای جدا سازی دو بخش از لحاظ بصری و فضایی و همچنین ایجاد تقسیمات خصوصی و تعریف محدوده ، به کار می روند. انعطاف این نوع پارتیشن ها در جمع و باز شدن بالا است درهای کشویی انواع مختلفی دارند و در بازار در قیمت های متفاوتی وجود دارند .

دیوارهای جدا کننده کشویی

پانل های شناور

این پانل های شناور که دیواری ساده و کارآمد برای ایجاد فضایی خصوصی هستند ، با سیم به سقف و کف اتاق وصل می شوند و نوارهای نقره ای روی این پانل موجب روشن شدن فضا می شوند. اندازه این دیواره تا سقف بالا نرفته است بنابراین نور و یکپارچگی فضا همچنان در همه اتاق جریان دارد.

دیوارهای جدا کننده پانلی

پنجره های قدیمی

یکی از شیوه های خلاقانه برای جدا کردن فضای آپارتمان استفاده از قاب های قدیمی پنجره است که با دیوارهای آجری ساختمان هماهنگی کامل دارند.

دیوارهای جدا کننده پنجره ای

چیدمانی به شکل عدد 5 لاتین

این سازه چوبی با شکل خلاقانه اش که دربالای آن تلویزیون قرار دارد و در پایین نیز شومینه با سوخت اتانول در خود جای داده ، فضا آشپزخانه را از محل غذاخوری جدا کرده است .

دیوارهای جدا کننده به سبک جدید

پارتیشن های طرح دار نوعی دیگر از دیوارهای جدا کننده :

با استفاده از جداکننده های طرح دار چوبی می توانید به سبک قدیم به اتاق خود زیبایی بخشیده و علاوه بر ایجاد فضایی خصوصی در اتاق خواب مستر جذابیت تزئینی اتاق را نیز افزایش دهید.

دیوارهای جدا کننده از جنس چوب

پرده های همه کاره ای که دیوارهای جداکننده هستند :

پرده ای برای جداسازی فضای نشیمن در قسمت پشت مبلمان و یا محل قرار گرفتن تلویزیون نصب می شود که می توان از این دسته از لوازم هم به عنوان دیوارهای جداکننده البته با جنس و متریال متفاوت یاد کرد. در ادامه سلکشنی مربوط به توضیحات ارائه شده را مشاهده می کنید.

دیوارهای جدا کننده پرده ای

دیوار سبز

می توانید برای جدا کردن فضاهای داخلی و خارجی از یک دیوار سبز یا چیدمانی از گیاهان استفاده کنید و سبب تازه شدن هوا و بخشیدن رنگ به خانه شوید.

دیوارهای جدا کننده با گیاهان

جداکننده ها با تم هنری

با تخته ها یا بوم های بزرگ با کمی خلاقیت می توانید پاراوان بسازید. این نوع جداکننده ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند ، درخشش رنگ ها را با خود به فضا می آورند. یک پیشنهاد جالب دنیای مد نم نمک برای جدا نمودن فضاها از یکدیگر پوستر های بزرگ است که به صورت چند پنل و روی فیبر پرس شده و با چند لولا به یکدیگر متصل و از ارتفاع مناسبی جهت ایستایی روی زمین قرار بگیرد.

دیوارهای جدا کننده با نقاشی

جداکنندهای مشبک

نوعی دیگر از پارتیشن هایی دوستدار نور ، صفحات مشبک هستند که فضا را تقسیم بندی می کنند اما تاریک نمی کنند.

دیوارهای جدا کننده مشبک جدید

پارتیشن های تاشو

راه مناسب دیگری برای جداسازی فضای خانه ، استفاده از صفحات تاشو یا پاراوان ها است. این صفحات را با لولا به هم متصل می کنند و حرکت دادن شان به خصوص وقتی در زیر آنها چرخ های کوچکی قرار دهند ، آسان است.

دیوارهای جدا کننده تاشو

دیوارهای جدا کننده شیشه ای جذاب

یکی دیگر از مناسب ترین انواع دیوارهای جدا کننده ، دیوارهای جدا کننده شیشه ای است که انواع مختلفی مانند مات ، شفاف دارد و در رنگ های متنوع و طرح ها و بافت های متنوع موجود است . عدم محدود کردن نور و یا دید بین دو طرف از مزیت های دیوارهای شیشه ای است .

دیوارهای جدا کننده اتاق پذیرایی

دیوارهای کاذب

این نوع دیوارهای جدا کننده که ثابت و یا متحرک هستند از مواد و متریال متنوع ساخته شده اند و برای فضاهای بسیار بزرگ ، گزینه بسیار مناسب و پرکاربردی می باشند. این نوع دیوارها مقاومت بالایی در برابر حوادثی مانند زلزله دارند .

دیوارهای کاذب ثابت و متحرک

جدیدترین مدلهای دیوارهای جداکننده چوبی و فلزی با طرح های متفاوت

دیوارهای جدا کننده شیک

دیوارهای جدا کننده شیک

دیوارهای جدا کننده و قفسه های زیبا

دیوارهای جدا کننده شیک و مدرن

دیوارهای جدا کننده جذاب و دیدنی

پارتیشن یا دیوارهای جدا کننده شیک

مدل هایی از قفسه های جدا کننده

پارتیشن های جدید مدل قفسه

دیوارهای جدا کننده برای تلوزیون

 دیوارهای جدا کننده برای تلوزیون

دیوارهای جدا کننده آینه ای

 دیوارهای جدا کننده آینه ای

دیوارهای جدا کننده کشویی جدید

پارتیشن جدا کننده کشویی جدید

دیوارهای جدا کننده جدید

 دیوارهای جدا کننده جدید

دیوارهای جدا کننده تزیینی

دیوارهای جدا کننده تزیینی 

دیوارهای جدا کننده با طراحی جدید

دیوارهای جدا کننده با طراحی جدید 

دیوارهای جدا کننده شیک و جذاب

دیوارهای جدا کننده شیک و جذاب

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی