چیدن قاب عکس و چیدمان شاسی عکس روی دیوار و تزیین عکس روی دیوار با ریسه و عکس روی دیوار اتاق و ایده برای چسباندن عکس روی دیوار و چیدمان عکس بدون قاب روی دیوار و نحوه نصب قاب عکس روی دیوار و ایده عکس روی دیوار و چیدمان عکس روی دیوار اتاق کودک و اصول چیدمان قاب عکس روی دیوار خانه و چیدمان تابلو در دکوراسیون و ایده چیدمان قاب عکس در جاهای مختلف خانه را در نم نمک ببینید.

چیدمان شاسی عکس روی دیوار و بهترین مدل چسباندن

وجود نظم و هماهنگی بین المان های بکار رفته در اجزای دکوراسیون منزل مانند رنگ، سبک و نحوه چیدمان بسیار موثر است، اگر میخواهید مجموعه ای از قاب عکس ها را به عنوان دکوری روی دیوار بچینید بهتر است با اصول و مدل های چیدن آن در ادامه این بخش از دنیای مد نم نمک آشنا شوید. قاب عکس هایتان را در فضای نشیمن ، اتاق خواب ، راه پله و... بچینید و یک دیوار خاطره انگیز و دوست داشتنی داشته باشید.چیدمان شاسی عکس روی دیوار و بهترین مدل چسباندنچیدمان شاسی عکس روی دیوار و بهترین مدل چسباندن

نکات مهم و پایه برای چیدن قاب عکس روی دیوار

چیدن قاب عکس ها روی دیوار طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد برای زیبا و متنوع تر شدن دکوراسیون منزلشان از این روش ایده میگیرند. برای چیدمان قاب عکس روی دیوار سعی کنید از مدل قاب عکس های مختلف استفاده کنید مثلا یه تعداد قاب عکس مربع و یک تعداد قاب عکس مستطیلی در سایز های کوچک و بزرگ.

اگر دنبال ایده های خلاقانه تر هستید میتوانید قاب عکس ها را به شکل قلب بچینید ، عکس های خانوادگی که به شکل قلب روی دیوار چیده شده اند ، بی نهایت دوست داشتنی هستند.

میتوانید عکس ها را بدون قاب عکس روی دیوار بچینید به این صورت که عکس ها همگی مربع و یک سایز باشند ، عکس ها را مرتب کنار هم بچینید برای این کار میتوانید کلی سلیقه و خلاقیت به خرج دهید.

چیدن قاب عکس در دکوراسیون منزل

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار اتاق ها

قبل از این که شروع به آویزان کردن قاب عکس ها کنید ، طرح اولیه اتاق ها را در نظر بگیرید ، شما می توانید انواع دیوار ها را از یکدیگر متمایز کنید. گزینه های آرشیتکتی هم می توانند فرصت های شما را محدود کرده یا افزایش دهند.

 1. اگر به دنبال یک طراحی قرینه با استفاده از قاب عکس ها هستید ، می توانید از قاب عکسی استفاده کنید تا تعادل بین فضاهای خالی افزایش پیدا کند.
 2. به عنوان مثال اگر چهار قاب عکس با سایز یکسان دارید ، می توانید در دو ردیف و در هر ردیف ، دو قاب عکس قرار دهید و بین آن ها فاصله بگذارید.
 3. اگر می خواهید استایل طراحی شما کمی غیر رسمی تر باشد ، می توانید از طراحی های ناقرینه استفاده کنید که دارای الگوهای رندوم هستند.
 4. گروه بندی قاب عکس ها که ترکیبی از سایزها و شکل های متفاوت هستند و تعادل خاصی را هم نمایان می کند ، می توانند یک انتخاب خوب برای طراحی جالب و منحصر به فرد باشد.
 5. قاب عکس هایی که استفاده می کنید ، باید با اندازه فضای خالی تناسب داشته باشند.
 6. قاب عکس های بیش از حد بزرگ در قسمت بالای لوازم کوچک ، قدرت و جذابیت طراحی شما را می کاهد. از طرفی قاب عکس های خیلی کوچک روی لوازم خیلی بزرگ ، فضای جالب و هنری را ایجاد نمی کنند.
 7. اگر احساس می کنید سایز قاب عکس با لوازم جور در نمی آید ، بهتر است که از آن ها صرف نظر کنید.

چیدمان قاب عکس روی دیوار اتاق خواب

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار ورودی خانه

بعضی از خانه ها ورودی پشتی هم دارند و در کنار ورودی ها دیوار بزرگی قرار گرفته است که معمولا کنار آن نیز آینه و آباژور قرار می دهند و بعضی ها در اطراف آن صندلی هم می گذارند. برای چنین دیوار هایی می توانید راهکار های عنوان شده در ادامه ی این بخش از دنیای مد نم نمک را به کار بگیرید :

 • فضای بالای صندلی می تواند فضایی مناسب برای قاب عکس باشد.
 • دیوار روبه روی میز کنسول برای آویزان کردن قاب عکس های بزرگ یا گروهی از قاب عکس ها عالی است. به یاد داشته باشید قاب عکسی که در این قسمت استفاده می کنید ، تصویرش در آینه خواهد افتاد.
 • ورودی های درب پشتی با اضافه کردن یک تصویر روی دیوار از طریق پنجره و دیوارهای مجاور از بیرون نور می گیرد و روشن می شود.
 • دیوار خالی که به آشپزخانه منتهی می شود ، مکانی ایده آل برای ردیفی از قاب عکس ها خواهد بود.

مدل های چیدن قاب عکس روی دیوار

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار راه پله

فضای راه پله هم برای چیدمان قاب عکس ها مناسب است.

 • قاب عکس های کوچک و بزرگ را بصورت نامرتب روی دیوار بچینید و هنگام بالا رفتن از پله ها از تماشای آن ها لذت ببرید.
 • قاب عکس های روی دیوار باید با شیب راه پله هماهنگ باشند و طراحی زیبایی را ایجاد کنند.
 • دیوار طبقه اصلی در قسمت راه پله ، فضای بهتری برای قرار دادن قاب عکس ها است.
 • در دیوار پایین راه پله ، یعنی جایی که دیگر پله ها به پایان می رسند هم می توانید از یک یا چند قاب عکس استفاده کنید.

دکوراسیون قاب عکس ها در فضای راه پله

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار پذیرایی

از آنجایی که در پذیرایی اجسام و لوازم بیشتری از جمله تلویزیون ، مبلمان ، میز ناهارخوری ، لامپ ها و اثاثیه دیگری هم وجود دارند ، به همین دلیل فضای خوبی برای قرار دادن چند قاب عکس است. می توانید از یکی از راه کارهای زیر استفاده کنید و عوامل حواس پرتی را کاهش دهید :

 1. از قاب عکس های کوچک تر از تلویزیون برای اطراف تلویزیون استفاده کنید.
 2. قاب عکس ها را در کنار یا بالای تلویزیون قرار دهید. بعضی از افراد اظهار می کنند که این روش حواس شان را هنگام تماشای تلویزیون پرت می کند و ترجیح می دهند که این فضا را خالی نگه دارند.
 3. اگر احساس می کنید که در پذیرایی دکوراسیون شلوغی دارید ، بهتر است از قرار دادن قاب عکس صرف نظر کنید و دیوار را خالی نگه دارید.
 4. همچنین می توانید از یک یا دو مورد قاب عکس در قسمت بالای کتابخانه نیز استفاده کنید.
 5. برای قسمت مبلمان هم اگر مبلمان شما زیر یک پنجره بزرگ قرار گرفته ، باید از دیوار بین فضای دو پنجره برای قرار دادن قاب عکس استفاده کنید.
 6. اگر مبلمان زیر دیوارهای خالی است و هیچ پنجره ای آن جا وجود ندارد ، می توانید چند عدد قاب عکس را با ترتیب نامنظم کنار هم بچینید.

اصول چیدمان قاب عکس روی دیوار

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار راهرو

اکثر افراد تلاشی برای دکوراسیون راهرو نمی کنند و آن را خالی باقی می گذارند اما شما می توانید با آویزان کردن تابلوهای خود ، تعادل را در این قسمت ایجاد کنید :

 • می توانید کل دیوار را شبیه به دیوار گالری کنید و چند قاب عکس پشت سر هم با سایز ها و اشکال متفاوت ایجاد کنید و فضای بالا و پایین دیوار را جدا کرده و قاب عکس ها را در نیمه بالاتر قرار دهید.
 • از نقطه کانونی راهرو برای یک یا دو قاب عکس استفاده کنید.
 • می توانید اطراف آینه قدی را چند قاب عکس قرار دهید. البته مراقب باشید که در تعداد قاب عکس ها برای این قسمت زیاده روی نکنید.
 • دیوار بین درِ کمد و درِ اتاق خواب ، محلی مناسب برای قرار دادن چند قاب عکس کوچک است.

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار آشپزخانه

آشپزخانه ها معمولا پر از کابینت هستند و فضای مناسبی برای قرار دادن قاب عکس ندارند اما اگر اصرار به انجام این کار دارید ، موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • دیوار بین در های کابینت که معمولا فضای خالی می باشد را می توان با یک قاب عکس پر کرد تا عمق بیشتری به این ناحیه بدهد.
 • اگر کابینت های شما به گونه ای هستند که ارتفاع آن ها به سقف نرسیده ، می توانید طراحی خود را با چند قاب عکس در بالای کابینت به وجود بیاورید.
 • شاید دیوار بوفه شما فضای خالی نداشته باشد بنابراین در فضاهای کوچک این چنینی ، قاب عکس قرار ندهید.

ایده برای قاب عکس در آشپزخانه

اصول چیدن قاب عکس روی دیوار حمام

حمام معمولا فضای مناسبی برای استفاده از قاب عکس و تابلو نیست اما اگر تمایل به این کار دارید ، راهکارهای زیر را در نظر بگیرید :

 • دیوار بالای توالت محلی عالی برای قرار دادن قاب عکس های عمودی بلند است.
 • همچنین می توانید از تابلو هایی روی دیوار مقابل آینه حمام و دستشویی هم استفاده کنید.
 • می توانید تابلویی مناسب با فضا را بین یک پنجره یا گوشه وان و یا دوش حمام قرار دهید.
 • اگر دو عدد سینک در دستشویی دارید و بالای هر کدام یک آینه قرار گرفته ، فضای بین آینه ها را با یک یا چند تابلو پر کنید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.