ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، کفش عروس انتخاب کفش عروس راهنمای انتخاب کفش عروس و نکاتی برای انتخاب کفش عروس و اصول انتخاب کفش عروس و خرید و انتخاب کفش عروس و تکنیک های انتخاب کفش عروس و بهترین مدل کفش عروس و مدل کفش عروس و ویژگی های کفش عروس و قوانین انتخاب کفش عروس و فوت و فن انتخاب کفش عروس و نکته هایی برای انتخاب کفش عروس و مهارت های انتخاب کفش عروس را نم نمک بخوانید.

اصول انتخاب کفش عروس

هم قد و اندازه آقای داماد هستید؟ با پاشنه بلند راحت ترید یا کوتاه و اسپرت؟ فوت و فن خرید کفش عروسی تان را بدانید تا روز عروسی راه بروید و خوش بگذرانید.راهنمای انتخاب و خرید کفش عروس دخترانه + نکات مهمراهنمای انتخاب و خرید کفش عروس دخترانه + نکات مهم

یکی از وسایلی که برای عروس لازم و کاربردیاست کفش هست. ممکن است به نظر برسد چون کفش عروس برای یک شبه و یا چون زیر لباس پنهان است ، خیلی اهمیت ندارد چه کفشی انتخاب شود ولی برای انتخاب یک کفش مناسب برای عروس علاوه بر سلیقه و زیبایی چند نکته مهم دیگر را هم باید در نظر بگیرید که در ادامه به مهمترین نکات در انتخاب کفش عروس اشاره می کنیم.

نکات انتخاب کفش عروس

نکات طلایی برای خرید کفش عروس

هیچ چیز بدتر از این نیست که با انتخاب کفش عروس نامناسب ، در روز عروسی تان به سختی راه بروید و شب که به خانه می رسید پاهایتان دردناک و تاول زده باشد پس برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است قبل از خرید کفش عروسی به چند نکته مهم دقت داشته باشید.

به پاشنه کفش توجه کنید

یکی از مهم ترین ویژگی های کفش عروس که باید به آن توجه نمود ، اندازه پاشنه آن است . کفش ها یا صندل های پاشنه بلند بسیار جذاب هستند اما شما قرار است این کفش را چندین ساعت به پا داشته باشید و با آن راه بروید بنابراین باید به پاشنه آن توجه نمایید.

کفش هایی با پاشنه بیشتر از 7 سانتی متر شیب کف زیادی دارند و همین باعث ایجاد درد در انحنای پا می شود پس کفش هایی با پاشنه بیشتر از 7 سانتی متر نخرید .

اگر هم همیشه کفش پاشنه بلند 3 یا 5 سانتی متری می پوشید ، روز عروسی نیز بهتر است کفشتان همین اندازه باشد زیرا این روز زمان مناسبی برای تجربه های جدید نیست و توصیه می شود روال زندگی تان را دنبال کنید.

دقت کنید پاشنه کفش باید به گونه ای باشد که اختلالی در راه رفتن ایجاد نکند ، آن هم در مجلسی که تمام مهمانان چشم به عروس دوخته اند. هنگام انتخاب کفش پاشنه دار به نکات زیر دقت کنید :

  • پاشنه را متناسب با قد لباس انتخاب کنید ، اگر پاشنه کفش شما با قد لباس هماهنگی نداشته باشد ، لباس کوتاه تر از معمول به نظر می رسد.
  • در انتخاب کفش پاشنه بلند حواستان به قد داماد باشد تا قدتان از داماد خیلی بلند تر نشود ، اگر با داماد تقریبا هم قد هستید ، کفش هایی با پاشنه بسیار کوتاه یا حتی انواع کفش های سفید بی پاشنه بخرید.
  • اگر اختلاف قدی زیادی با داماد ندارید ، برای لباس عروس بلند و دنباله دار از کفش های تخت و پاشنه کوتاه استفاده کنید زیرا لباس های عروسی به قدری بلند هستند که در شب عروسی کمتر کسی کفش شما را می بیند.
کفش لژ دار بخرید

لباس های عروس آنقدر بلند هستند که کمتر کسی معمولا می تواند مدل کفش شما را ببینند پس به فکر خرید کفشی ساده و راحت باشید. اگر اختلاف قدتان با داماد زیاد است به جای خرید کفش پاشنه نازک و بلند ، همانطور که دنیای مد نم نمک توصیه میکند بهتر است به دنبال کفش های پاشنه بلندی باشید که لژ یکسره دارند.

این کفش ها نسبتا راحت تر هستند و فشار کمتری به پا و کمرتان وارد می کنند. کفش های جلوبازنیز یکی از گزینه های مناسب انتخاب کفش هستند زیرا انگشتان پنجه پای شما را فشار نمی دهند.

به کف کفش توجه کنید

هنگام خرید کفش نباید تنها به ظاهر آن توجه نمود بلکه باید در کنار ظاهر به کف آن هم نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که پاشنه ها استحکام زیادی دارند. کف کفش نباید کامل صاف باشد و باید شیارهایی داشته باشد تا هنگام راه رفتن در سالن لیز نخورید.

لباس عروسی بلند و چند لایه و پف دار است و تا حدودی سنگین است و راه رفتن عادی شما را با مشکلاتی روبرو می کند. بنابراین از استحکام کفش و لیز نبودن کف آن مطمئن شوید.

راحتی مهمترین نکته در انتخاب کفش عروس

انتخاب یک کفش راحت که تنگ نباشد و به انگشت ها یا پشت پاشنه فشار وارد نکند یکی از مهمترین ویژگی ها برای خرید کفش عروس هست. عروس باید کفشی راو انتخاب کند تا بتواند براحتی با آن راه برود ، برقصه ، فعالیت کند و تمام زمان مراسم را با آن بگذراند بدون اینکه پاهای آن خسته شود و درد بگیرد. همه اینها بیشتر به جنس ، نوع پاشنه و بلندی و کوتاهی آن مربوط می شود.

 کفش های مناسب عروس

راهنمای خرید و انتخاب کفش عروس

کیفیت کفش عروس مهم است

برای خرید کفش مناسب که بتواند راحت و انعطاف پذیر باشد باید یک کفش با کیفیت مناسب مثل کفشی با جنس چرم بخرید. کفش های با کیفیت مناسب از مواد طبیعی و با کیفیت ساخته می شوند و در صورت استفاده از آن می توانید مدت طولانی تری بایستید و راه بروید.

مدل های زیبا و بسیار شیک کفش عروس که در این مطلب برای ایده گرفتن شما عزیزان قرار دادیم. کفش تخت بسیار شیک عروس و یا کفش پاشنه کوتاه و پاشنه بلند برای عروس ... .

به ارتفاع پاشنه توجه کنید

معمولا زمانی که قصد خرید کفش مجلسی یا کفش عروس را دارید به این نکته دقت کنید که معمولا با چه نوع کفشی راحت تر هستید و عموما پاشنه کوتاه و اسپرت می پوشید یا پاشنه بلند و مجلسی. برای خرید کفش های پاشنه بلند از انواع لژدار که راحت تر هستند استفاده کنید تا فشار کمتری به پا و کمرتان وارد شود. همچنین بهتر است برای لباس عروس بلند و دنباله دار از کفش های تخت و پاشنه کوتاه استفاده کنید.

توجه به سبک و رنگ

معمولا برای خرید کفش عروس از رنگ های روشن تر مثل سفید ، کرم و نباتی استفاده می کنند اما انواع کفش های رنگی مخملی که با رنگ لباس عروس تضاد و کنتراست داشته باشد جذابیت و زیبایی بیشتری دارد.

دنبال کفش های ارزان نروید

اگر فکر می کنید کفش عروسی تنها برای یک شب است پس کیفیت و دوام آن اهمیتی ندارد در اشتباهید . کفش عروسی باید مقاوم و با دوام و نرم و سبک باشد تا راه رفتن با آن به راحتی انجام شود.

معمولا کفش های گران قیمت کیفیت بهتری دارند اما برخی از عروس ها چون قرار است یک شب کفش را بپوشند ، کفش ارزان قیمت می خرند. شما می توانید در صورت اقدام زود هنگام برای خرید کفش ، در حراجی های آخر فصل برندهای معروف کفش خوبی را با قیمت ارزان تر پیدا کنید پس خرید کفش را به روزهای آخر موکول نکنید.

اگر کفش شما خوب و راحت باشد می توانید در مهمانی های بعد از ازدواج هم از آن استفاده کنید.

جنس کفش عروس مهم است

برای اینکه کفش عروس شما راحت و انعطاف پذیر باشد باید یک کفش با کیفیت مناسب مثل کفشی با جنس چرم که از از مواد طبیعی و با کیفیت ساخته شده اند ، بخرید تا مدت طولانی تری بتوانید با آن بایستید و راه بروید.

اگر برایتان راحتی کفش مهم است به جای کفش های چرمی می توانید به سراغ ابریشم و ساتن برای رویه کفش بروید چون نرم تر هستند و به سرعت حالت پا را می گیرند تا احساس راحتی بکنید.

همچنین می توانید تکه ای از پارچه لباس عروس تان را به کفاش بدهید تا با همان پارچه ، رویه کفش لباس عروس تان را بدوزد.

به رنگ کفش عروس دقت کنید

رنگ کفش شما باید لباس عروسی تضاد زیادی نداشته باشد پس تکه ای از پارچه لباس را همراه ببرید تا همرنگ لباستان کفش را انتخاب کنید.

اگر رنگ لباس عروسی شما سفید است باید بدانید رنگ سفید طیف گسترده ای دارد و بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که به رنگ لباس شما نزدیک باشد اما لازم نیس خیلی وسواس به خرج بدهید زیرا شما می توانید رنگ کفشتان را با نگین های لباس یا رنگ لاکتان ست کنید. یادتان باشد که راحتی کفش مهم تر از رنگ آن است.

اگر لباس عروسی تان سفید است و نگین های کار شده دارد می توانید آن را با کفش های سفید یا نقره هماهنگ کنید. در مورد لباس های نباتی یا شیری به سراغ کفش های کرم یا طلایی بروید.

به محل برگزاری جشن دقت کنید

جنس و وضعیت کف محل برگزاری جشن ازدواج تان هم در انتخاب کفش مهم است. اگر عروسی شما در باغ برگزار می شود کفش تخت با پاشنه پهن انتخاب کنید و کفش با پاشنه نوک تیز انتخاب نکنید زیرا پاشنه آن درون گل ، سنگ و خاک زمین چمن فرو می رود و راه رفتن برایتان مشکل می شود.

اگر مراسم شما در سالن ، با کفپوش سنگ و فرش برگزار می شود ، کف کفش تان نباید صاف باشد بنابراین کف کفش تان را کفی های عاج دار که با کف اصطکاک ایجاد می کنند ، بچسبانید.

با توجه به فصل عروسی کفش مناسب بخرید

شما باید هنگام خرید کفش عروس به فصل برگزاری مراسم نیز دقت نمایید زیرا کفش مختص فصل پاییز و زمستان با کفشی که برای بهار و تابستان وجود دارد ، تفاوت زیادی دارد. پس اگر قرار است در فصول سرد سال جشن بگیرید بهتر است به دنبال خرید صندل های تابستانی نباشید.

اگر هم صندل می خرید آنها را فقط در سالن عروسی بپوشید. برای عکاسی در باغ در فصل زمستان و پاییز بهتر است دو جفت کفش همراه تان باشد. هنگام عکاسی در فضای آزاد یک جفت کفش گرم و ساقدار بپوشید و وقتی به آتلیه یا سالن عروسی رسیدید کفش هایتان را عوض کنید.

کفش مناسب برای عروس

خرید کفش عروس با توجه به موقعیت و زمان عروسی

توجه به فصل عروسی و محل برگزاری جشن

معمولا کفش عروس را باید با توجه به فصول سال و محل برگزاری جشن انتخاب کنید. کفش مختص فصل پاییز و زمستان و همچنین انتخاب باغ یا ساحل برای برگزاری مراسم با کفشی که برای بهار و تابستان و مراسمی که در تالار برگزار می شود تفاوت زیادی دارده.

به قد داماد هم توجه کنید. اینطور نباشد که با پوشیدن کفش پاشنه بلند 10 سانتی متری قدتان از داماد خیلی بلند تر شود. در صورتیکه قرار است تنها به خرید بروید این نکته را در نظر داشته باشید و از قبل برای خودتان معلوم کنید که پاشنه شما حداکثر باید چند سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اگر با داماد تقریبا هم قد هستید ترجیحا به دنبال کفش هایی با پاشنه بسیار کوتاه یا حتی انواع کفش های سفید بی پاشنه باشید.

در زمان خرید کفش عروس به این موارد توجه کنید

یک کفش اضافه هم در نظر بگیرید

اگر نمی توانید با کفش های پاشنه بلند به خوبی راه بروید ، بهتر است یک جفت کفش یدکی هم همراه داشته باشید. این کفش می تواند یکی از کفش های راحتی خودتان باشد تا خرج روی دست داماد نگذارید تا در صورت نیاز کفشتان را عوض کنید.

البته این تغییر فقط برای عروس خانم هایی توصیه می شود که لباس بلند دارند. دقت کنید که کفش اضافی شما باید راحت باشد و بهتر است کفش لژدار با پاشنه تقریبا به اندازه کفش عروسی شما باشد تا پس از تعویض کفش لباس تان روی زمین کشیده نشود.

قبل از عروسی کفش را چند بار بپوشید

برای انتخاب کفش عروسی عجله کنید تا بتوانید چند هفته قبل از برگزاری مراسم خود این کفش را بپوشید تا به این کفش عادت کنید و مطمئن شوید که این کفش پای شما را اذیت نمی کند.

اما لازم نیست با کفش تان از خانه بیرون بروید ، می توانید کفشتان را در فضای خانه بپوشید و با آن راه بروید. در ابتدا زمان پوشیدن کفش باید کوتاه باشد و هر بار یک ربع تا بیست دقیقه به این زمان اضافه کنید تا در روزهای آخر کفش را در حدود 3 یا 4 ساعت پوشیده باشید.

اشتباه خود را جبران کنید

اگر درروزهای نزدیک به عروسی متوجه شدید کفش ها پای شما را اذیت می کنند ، تعدادی روزنامه را با آبلیمو خیس کنید و درون کفش تان بگذارید و اجازه دهید یک شب بماند تا کفش شما اندکی جا باز کند. با این کار کفش پای شما را اذیت نمی کند.

کفش تان را با لباس ست کنید

کفش ها را متناسب با لباس خود بخرید. اگر لباس عروس شما کوتاه است ، می توانید کفش ها را پاشنه کوتاه انتخاب کنید تا با لباس تان هماهنگ باشد.

به تزئینات روی کفش دقت کنید

از دیگر مشخصه های کفش های زیبا ، تزئینات روی آن هستند که به زیبایی کفش های عروس می افزایند. کفش هایی که بندهای بلند دارند و بصورت ضربدری روی ساق پا بسته می شوند ، زیبایی بیشتری دارند.

نگین های روی کفش نیز به زیبایی کفش ها می افزایند پس کفشی را انتخاب نمایید که تزئینات زیبا و متناسب با لباس عروس داشته باشد.

راهنمای خرید کفش عروسی

انتخاب بهترین و راحت ترین کفش عروس

کفشی را انتخاب کنید که برای پس از عروسی نیز مناسب باشد

خرید یک جفت کفش گرانقیمت تنها برای یک شب مقرون به صرفه نیست پس کفش های راحتی را انتخاب کنید که پس از عروسی نیز بتوان از آن استفاده کرد و راه رفتن با آنها سخت نباشد.

کفش خود را در زمان غروب خریداری کنید

در غروب پاها متورم و بزرگ می شوند پس کفش خود را در غروب خریداری کنید تا خرید بهتری داشته باشید. خرید کفش در هنگام صبح که پاها کوچکتر است باعث می شود که کفش خریداری شده تنگ و کوچک باشد و بعدها برای راه رفتن مشکل ایجاد کند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن