بله برون چی بپوشم و لباس مناسب مراسم بله برون و خواستگاری چی بپوشم و لباس مناسب مراسم بله برون دخترانه و لباس مناسب مراسم بله برون زنانه و لباس مناسب مراسم بله برون پسرانه و لباس مناسب مراسم بله برون مردانه در نم نمک.

راهنمای انتخاب لباس مناسب برای روز خواستگاری و بله برون

بله برون چی بپوشم ؟ سوال مهمی که خیلی از دختر خانم بالاخره باید از خودشان بپرسند و باید بدانند برای انتخاب لباس مهم ترین روز آشنایی با همسر آینده چه گزینه هایی پیش رو دارند؟بله برون چی بپوشم؟ + لباس مناسب مراسم خواستگاریبله برون چی بپوشم؟ + لباس مناسب مراسم خواستگاری

بله برون چی بپوشم

بله برون چی بپوشم؟

لباس مناسب وقتی از قبل با داماد یا خانواده اش آشنا هستید

بلوز و دامن ها برای خواستگاری هایی که از قبل با داماد یا خانواده اش آشنا هستید انتخاب های خوبی هستند.

بسته به میزان صمیمیت دو خانواده می توانید انتخاب های مختلفی داشته باشید. ست پیشنهادی ما ترکیبی از سه رنگ خنثی اما شیک سفید ، مشکی و طوسی است که در کنار هم تصویر یک عروس باسلیقه را می سازند. دخترخانم هایی که دوست دارند لاغر به نظر نرسند با استفاده از رنگ سفید شومیز و پلیسه های بالای دامن موفق می شوند سایزشان را بزرگ تر نشان دهند.

لباس مناسب اگر از 35 گذشته اید

تعارف که نداریم! خیلی ها در حال حاضر در دهه سوم زندگی شان ازدواج می کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید سعی کنید لباس نیمه رسمی برای حضور در مقابل خانواده خواستگارتان را انتخاب کنید. هم شیک است و هم متناسب با شرایط.

برای بلوز و شلواردوست ها ؛ یک عروس بااقتدار در روز خواستگاری

همه چیز با هم متناسب است و آماده برای ارائه دادن تصویر یک عروس شیک. فرقی نمی کند پوست تان تیره است یا روشن ، انتخاب رنگ مناسب برای انواع رنگ های پوست ضروری است. طلایی بهترین رنگ برای اضافه کردن زیورآلات به این ست است.

در عین سادگی شیک باشید

ساده بودن خوب است و خوشبختانه سادگی در هر حالتی شیک است. اما برای این روز مهم سعی کنید حداقل یک المان نسبتا زرق و برق دار داشته باشید. به خاطر داشته باشید اگر می خواهید آرایش کنید حتی الامکان سراغ رنگ های ملایم بروید و از رنگ های جیغ پرهیز کنید.

چگونه در بله برون جذاب باشم

چگونه در بله برون جذاب باشم

بازی با خطوط در طراحی لباس مناسب

راستش لباس های راه راه همیشه روی پاشنه مد می چرخند. برای همین داشتن یک ست مشابه کمک تان می کند در هر شرایطی و در مواجهه با هر خواستگاری جذاب و زیبا به نظر برسید. فقط مراقب باشید چون راه راه های عمودی شما را لاغر نشان می دهند.

برای پیراهن دوست ها ؛ کاملا باابهت ، کاملا رسمی

و اما نوبت می رسد به خانم هایی که دوست دارند به جای کت و شلوار یا بلوز و دامن از لباس های یکسره استفاده کنند. مشکی به شما ابهت می دهد و در عین حال حضور طرح های کوچک نقره ای مانع یکنواخت شدن ظاهرتان می شود.

لباس دخترانه و شیک برای عروس کم سن و سال!

اگر ماجرا عاشقانه است و شما هم زیر 22 سال هستید ، سعی نکنید ادای آدم بزرگ ها را در بیاورید و لباسی بپوشید که شما را خیلی بزرگ تر از سن تان نشان می دهد. همان چیزی را نشان دهید که هستید.

برای کت و دامن دوست ها ؛ مشکی لاغر کننده

دختر خانم هایی که کمی اضافه وزن دارند و می خواهند لاغر به نظر برسند می توانند با خیال راحت از رنگ های تیره استفاده کنند. هرچند ما پیشنهاد می دهیم در روزهای شاد سراغ رنگ های روشن بروید و فقط در صورت لزوم تیره بپوشید.

کت دامن در مراسم بله برون

کت دامن در مراسم بله برون

یک بله برون شیک با یک تیپ جذاب

پیشنهاد ما این است که لباس های خیلی رسمی را برای جلسه های خیلی رسمی بگذارید. کت و دامن های رسمی را بگذارید برای وقتی که همه چیز قطعی و محکم شد.

به برش لباس تان دقت کنید

نوع دوخت لباس خیلی مهم است. اگر برش ها به درستی انجام شده باشند لباس شق و رق می ایستد و به رسمی بودنش اضافه می شود.

خیلی مجلل نباشید

حالا که سراغ لباس های دخترانه رفته اید ، جواهرهای مجلسی و گردنبند های بزرگ را فراموش کنید. یک دستبند دخترانه می تواند ست شما را تکمیل کند و در کنارش می توانید سراغ گوشواره های میخی که با آویز کوچکی ست شده اند ، بروید.

برای کت و شلوار دوست ها ؛ این صورتی دوست داشتنی

انتخاب یک ست شاد و خوش رنگ دیگر که میتواند با استفاده از رنگ مشکی برای این مراسم مناسب شود.

زیبای همیشگی

یک دست کت و شلوار مشکی تهیه کنید و یک تاپ ساده هم در کمدتان داشته باشید و خیال تان راحت باشد که تا هر وقت دل تان خواست ، حتی بعد از ازدواج تان هم می توانید از این ست به عنوان یک ست رسمی استفاده کنید. کافی است برای ایجاد تنوع سراغ زیورآلات متنوع بروید.


چی بپوشم ؟ ( بله برون )

خواستگاری می تواند یکی از بزرگترین اتفاقات زندگی هر دختر یا پسری باشد و روزی کاملا پر استرس. نوع لباسی که دختر خانم یا آقا پسر در این روز به تن می کنند هم مهم است. در این مقاله قرار است به نوع پوشش دختر خانم بپردازیم.

ابتدا لازم است در این قسمت نکاتی را برای خرید و انتخاب لباس خواستگاری رعایت کنید و در قسمت های آتی سعی می کنیم بهترین استایل ها را به شما معرفی کنیم.

سعی کنید در لباس هایتان راحت باشید

قرار نیست روز خواستگاری به فکر تنگ یا گشاد بودن لباس ها بیفتید و در حال درست کردن وضعیت لباس ها باشید یا اینکه به فکر اینکه چرا اصلا تاکنون این لباس را نمی پوشیدم بیفتید.

لباس خواستگاری خود را از رنگ های روشن و شاد انتخاب کنید.

با پوشیدن لباس های راحت و پوشیده در مقابل خانواده ی داماد احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و این احساس به آن ها نیز منتقل می شود.

اگر با پوشیدن صندل های خانگی نیز معذب می شوید نیازی به پوشیدن آن ها هم نیست و سعی کنید تا می توانید لباس های بدون دردسر به تن کنید.

لباس مناسب بله برون و خواستگاری

لباس مناسب بله برون و خواستگاری

با لباس خواستگاری خود منحصر به فرد باشید

از آنجایی که همیشه برخورد اول می تواند تعیین کننده ی خیلی مسایل باشد پس سعی کنید استایل شما طوری باشد که در همان دید اول نظر خانواده و خود داماد را جلب کند. پوشیده بپوشید ولی در انتخاب رنگ ها و مدل ها خیلی دفت کنید.

  • در اکسسوری ها زیاده روی نکنید ، یک جفت گوشواره ی زیبا یا یک گردنبند یا دستبند خوش طرح هم زیبایی خاصی به استایل شما می دهد.
  • حداقل یک آیتم را در رنگ روشن انتخاب کنید. می توانید شلوار یا لباس خود را در رنگ های روشن انتخاب کنید.
هوشتان را به طرف مقابل نشان دهید

یک از مواردی که می تواند هوش شما را به خانواده داماد نشان دهد طرز لباس پوشیدن شماست. شاید به نظر نرسد ولی اکسسوری ای مثل یک عینک طبی تا حدودی ظاهر شما را متفکر و درس خوان نشان می دهد. لباس های باز و رنگ های شاد مثل قرمز و خانواده ی آن نشان دهنده ی گرم مزاجی شماست. پس با انتخاب پوشش مناسب خود واقعیتان را به آن ها نشان دهید. اگر حجاب کامل برایتان مهم است حتما چادر سر کنید. اگر حجاب برایتان مهم است ولی نه به صورت کامل می توانید بدون چادر ولی با استایلی پوشیده و رنگ های روشن که نشان از اعتماد به نفس شماست ظاهر شوید.

همچنین به تنگ یا گشاد بودن لباس ها خیلی دقت کنید که این موارد نیز می تواند نشان از هوش ضعیف شما در انتخاب هایتان باشد.

گاهی نپوشیدن یک کفش نامناسب هوشمندانه است و این موارد را اگر رعایت کنید مراسم خواستگاری مسلما بهتری خواهید داشت. اگر تا به حال تجربه پوشیدن کفش پاشنه بلند را ندارید ، برای این روز کفش های تخت مجلسی را انتخاب کنید.

بله برون چی بپوشم

بله برون چی بپوشم؟

از تمیز بودن بدنتان مطمئن شوید

هرچقدر هم که استایل شما زیبا باشد اگر بوی بد عرق شما یا کثیفی ظاهر شما نمایان باشد این قضیه آزاردهنده خواهد بود.

پس سعی کنید قبل از هر چیزی یک استحمام خوب داشته باشید. پس از حمام حتما موهای خود را خشک کنید ، این به معنی این است که شما برای ظاهرتان ارزش قائل هستید و وقت کافی برای بهتر شدن آن صرف کرده اید. مانیکور ناخن بعد از استحمام اگر خیلی فانتزی و جلف نباشد هم گزینه خوبی است.

از خوشبو کننده های زیادی دوری کنید

استفاده از عطر و خوشبوکننده بدن خوب است ولی اگر زیاد از حد استفاده شود می تواند موجب آزار طرف مقابل شود چرا که شما از ذائقه ی آن ها نسبت به نوع عطر و میزان استفاده آن اطلاع ندارید. پس سعی کنید کم مصرف کنید.

  • یک بار اسپری روی ساعد و پشت گوش و گردن کافیست.
  • برای اسپری بدن هم یکی دو اسپری از دور کافیست.

چی بپوشم ؟ ( روز خواستگاری )

انتخاب لباس و پوشش مناسب در موقعیت ها ، مهمانی ها و مجالس مختلف ، یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست. مطمئنا تمام خانم ها حداقل یک بار در زندگی خود دچار سردرگمی برای انتخاب لباس شده اند. دست کم یک بار تمام لباس های خود را زیر و رو کرده اند ، تا آن چیزی را که مناسب تر است؛ انتخاب کنند.

اما این وسواس برای انتخاب لباس در مواجهه با مراسم خواستگاری کمی متفاوت تر است. دخترخانم ها طالب این هستند که ، در نگاه اول مورد ستایش واقع شوند. و همین میل و علاقه است که آن ها را دچار سردرگمی ، برای انتخاب پوشش مناسب می کند. چه به دنبال یک لباس پوشیده و اسلامی باشید و چه در انتخاب نوع آن دست تان آزاد باشد ، انتخاب کردن امری سخت و زمان بر است.

برای بله برون چی مناسبه؟

برای بله برون چی مناسبه؟

لباس روز خواستگاری

انتخاب لباس برای روز خواستگاری به خیلی از عوامل جانبی بستگی دارد. به عنوان مثال اینکه آیا شما با آقای خواستگار آشنایی قبلی دارید یا خیر ، اگر خواستگار شما همان کسی باشد که مدت هاست مراحل آشنایی را با او طی کرده اید و حالا در نقطه ی نهایی به روز خواستگاری رسیده اید ، پس می توانید از پوشش های راحت تری استفاده کنید.

اما اگر خواستگاری شما به شکل کاملا سنتی انجام می گیرد ، رعایت یک سری از فاکتورها لازم است. اینکه لباس شما در وهله ی اول معرف بخشی از شخصیت و علایق شماست ، پس حساسیت شما کاملا منطقی است. به شرطی که حالت وسواس گونه به خود نگیرد.

نکته ی مهم دیگری که باید به آن اشاره شود این است که از نظر دینی و اعتقادی چه نوع پوششی را می پسندید. اگر در طول زندگی خود همواره لباس های راحت می پوشید و به پوشیدگی آن اهمیتی نمی دهید ، قرار نیست در روز خواستگاری خلاف آن را عمل کنید.

بالعکس اگر ظاهری پوشیده دارید باید همان ظاهر پوشیده را در روز خواستگاری هم حفظ کنید ، تا بین خود واقعی تان و خودی که در روز خواستگاری به داماد و خانواده اش معرفی می ، اختلاف فاحشی ایجاد نشود.

از آنجا که خواستگاری برای خیلی از دخترخانم ها اولین مواجهه با خانواده ی همسر آیندشان است ، پس باید به بهترین شکل ممکن در آن ظاهر شوند. هر چند ظاهر تا حدی نشانگر شخصیت انسان است و نمی توان از روی پوشش انسان ها را قضاوت کرد؛ ولی زیبایی بصری تاثیر بسزایی در انتخاب و شکل گیری خط فکری افراد ، مخصوصا آقایان ، دارد. پس این مسئله را جدی بگیرید.

بهترین سبک : خودتان باشید.

شما هنوز فاصله ی زیادی تا ازدواج در پیش رو دارید. پس سعی کنید از لباس هایی استفاده کنید که ، مناسب دختر خانم هاست و همچنین ظاهری برازنده به شما می دهد.

لباس های شلوغ با نقش های درهم و برهم ، لباس هایی از جنس گیپور و دانتل ، کت و شلوار و کت و دامن ، خیلی برای روز خواستگاری مناسب نیستند. بهتر است از پیراهن های اسپورت دخترانه ، بلوز و دامن ، و لباس هایی از این دست برای روز خواستگاری تان استفاده کنید.

بله برون چی بپوشم

بله برون چی بپوشم؟

رنگ لباس چطور باشد؟

سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که رنگ های خیلی تند و جیغ یا رنگ های خیلی تیره نداشته باشد. رنگ های روشن و ملایم حس صمیمت را بیشتر منعکس می کنند. سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که دخترانگی تان را بیشتر نشان دهد و مهم تر از همه خودتان در این لباس ها احساس راحتی کنید.

مناسب اندام تان لباس بپوشید!

اگر چاق هستید ، لباسی بپوشید که چاقی تان کمتر به چشم بیاید. اگر بیش از حد لاغر هستید ، لباس تان را به نحوی انتخاب کنید که کمی شما را پرتر نشان دهد.

برای اولین جلسه ی خواستگاری از لباس های دکلته ، تاب و دامن های کوتاه ، ساپورت های نازک و لباس هایی از این دست استفاده نکنید. برای چنین پوشش هایی زمان زیادی خواهید داشت.

همچنین از پوشش های اداری به شدت اجتناب کنید. اگر دوست دارید پوشیده و محجبه به نظر برسید ، می توانید از چادرهای طرح دار استفاده کنید. لزومی ندارد مانتوی رنگ تیره به تن کنید. چون مراسم خواستگاری یک نوع مهمانی رسمی است و مانتوهای اداری برای یک مراسم رسمی اصلا گزینه ی مناسبی نیستند.

انتخاب چادر و روسری

اگر از آن دسته دخترخانم هایی هستید که علاقمندند که در روز خواستگاری حجاب کاملی داشته باشند؛ باید در انتخاب روسری و چادر به چند نکته دقت کنید.

اول اینکه اگر لباس رنگ روشنی بر تن می کنید ، سعی کنید روسری تان رنگ تندی داشته باشد. تا هارمونی زیبایی با لباس تان برقرار کند. همچنین جنس روسری طوری باشد که روی سرتان ، سر نخورد. در این حالت مجبورید مدام با روسری ور بروید و هم خودتان کلافه خواهید شد و هم ممکن است از زیبایی و آراستگی کاسته شود.

همچنین سعی کنید چادری که در روز خواستگاری استفاده می کنید ، طرح خیلی شلوغی نداشته باشد و بر وقار و زیبایی تان بیفزاید. چادرهایی را انتخاب کنید که سبک باشند و ترجیحا از جنس ساتن و ابریشم نباشند. رنگ های ملایم حالت زیبایی به شما خواهند داد.

حجاب کامل در بله برون و خواستگاری

حجاب کامل در بله برون و خواستگاری

فخر فروشی ، هرگز!

برای چنین روزی حتما لازم است که از زیور آلات استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که مجلس خواستگاری ، یک مراسم ساده و صمیمی برای معارفه است. قرار نیست به مجلسی برای فخر فروشی تبدیل شود. سعی کنید از ساده ترین شکل زیورآلات خود استفاده کنید. یک دستبند و گردن آویز دخترانه مناسب ترین گزینه است. سعی کنید ساده باشید. چرا که سادگی همیشه نشانه شیک پوشی است. سادگی هیچ گاه از مد نخواهد افتاد.

کفش مناسب

معمولا برای چنین مراسمی از صندل های راحتی استفاده می شود. سعی کنید تا حد امکان از کفش های پاشه بلند استفاده نکنید.

چرا که ممکن است درباره ی قدتان مورد قضاوت واقع شوید. اما حتما از کفش های راحتی استفاده کنید.

آرایش بکنم یا نه؟

اگر اصولا اهل آرایش هستید سعی کنید برای چنین روزی یک آرایش خیلی ملایم در نظر بگیرید. یک کرم پودر مناسب با یک رژ دخترانه ی ملایم ، می تواند به چهره ی شما طراوت ببخشد.

استفاده از آرایش های تند و زننده و افراط گری در این زمینه اصلا برازنده ی عروس آینده نیست.

سعی کنید آرایش و پوشش تان را به نحوی انتخاب کنید که حالت نمایش گونه به اطرافیان القا نکند. مطمئنا همه ی ما در شخصیت و منش خود چیزهایی خوبی برای عرضه داریم. پس نیازی نیست در برخورد اول از زیبایی ظاهری مان ، بیشتر از حد مطلوب مایه بگذاریم.

بله برون چی بپوشم

بله برون چی بپوشم؟

چکیده ی مطلب :
  • لباس روز خواستگاری بستگی به این دارد که آیا شما با خواستگارتان سابقه ی آشنایی دارید یا خیر. اگر شما مراحل آشنایی قبلی را با او گذرانده باشید می توانید از پوشش های راحت تری استفاده کنید. اما اگر خواستگاری شما به شکل سنتی برگزار می شود باید سختگیر تر عمل کنید. چرا که پوشش شما نخستین معرف شما خواهد بود.
  • نکته ی دیگر ، جنبه ی دینی و اعتقادی قضیه است. اگر شما همیشه لباس های راحت می پوشید و اهمیتی به پوشیدگی آن نمی دهید دلیلی ندارد که در روز خواستگاری خلاف آن عمل کنید.
  • شما در هر حال فاصله ی زیادی تا ازدواج در پیش دارید ، پس باید لباس تان دخترانه باشد. لباس های شلوغ با نقش های درهم برهم ، لباس های گیپور یا دانتل ، کت و شلوار و کت و دامن برای مراسم خواستگاری مناسب نیست. بهتر است از پیراهن های اسپورت دخترانه ، بلوز و دامن و لباس هایی در این طیف استفاده کنید. رنگ لباس بهتر است روشن و ملایم باشد. از زیورآلات ظریف و در حد نرمال استفاده کنید و زیاده روی نکنید.
  • از لباس های دکلته ، تاب و دامن های کوتاه ، ساپورت های نازک و لباس هایی از این دست استفاده نکنید. همچنین از پوشش های اداری نظیر مانتو و شلوار اجتناب کنید. اگر دوست دارید حجاب کاملی داشته باشید از چادرهای طرح دار استفاده کنید. سعی کنید جنس روسری و چادر طوری باشد که روی سر سر نخورد.
  • کفش مناسب با پاشنه ی کوتاه به پا کنید. از تجمل گرایی و فخر فروشی اجتناب کنید. آرایش چهره تان ملایم و دخترانه باشد.

این مطلب مفید بود؟
(8 رای)
87.6%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.