لباس مناسب خواستگاری مذهبی و لباس مناسب خواستگاری حزب اللهی و لباس خواستگاری برای افراد لاغر و جلسه اول خواستگاری چی بپوشم و لباس خواستگاری مذهبی و اسلامی و لباس مناسب خواستگاری دخترانه و لباس خواستگاری پوشیده و مزون لباس خواستگاری و چادر مناسب خواستگاری و قیمت چادر خواستگاری در نم نمک.

لباس مناسب خواستگاری مذهبی چیست؟

پوشیدن مدل لباس ، در روز خواستگاری و همچنین پوشش شما به عوامل زیادی بستگی دارد :لباس مناسب خواستگاری مذهبی چیست؟لباس مناسب خواستگاری مذهبی چیست؟

 • فرهنگ خانوادگی که در آن بزرگ شده اید
 • شهر و مکانی که در آن قرار دارید و اداب و رسوم پوششی مربوط به هر نژاد و قبیله
 • اعتقادات شخصی شما
 • احترام به فرهنگ خانواده داماد

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

حجاب در مراسم خواستگاری

در مراسم خواستگاری حجابم چجوری باشه بهتره؟ تیپ رسمی داشته باشیم و به اصلاح خیلی از مامان ها سر و سنگین باشیم یا نه ، همونجور که همیشه هستیم؟

برای این که بتوانید به این سوالات پاسخ دهید ، بهتر است بدانید که در نگاه اول مدل و پوشش شما به عنوان یک بانوی مسلمان ، تاثیر مهمی در نگرش فرد مقابل شما خواهد گذاشت.

این کار در صورتی که خواستگار شما غریبه باشد بیشتر ملموس خواهد بود. اگر با فردی که قبلا از شما شناخت داشته است و رفت آمد خانوادگی داشته اید ، شاید کمتر برایتان این درگیری های ذهنی پیش بیاید.

زیرا این افراد به خوبی با پوشش و سبک مدل لباس پوشیدن شما آشنا هستند.

حال سوالی که مطرح می شود این است که چه لباسی بپوشیم که شان خود را در خواستگاری حفظ نماییم؟

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

نکات انتخاب لباس برای خواستگاری

در انتخاب لباس خود در شب خواستگاری وسواس لازم را به خرج دهید. زیرا اولین دیدار شما با خانواده همسر آیندتان بسیار مهم و تاثیر گذار است. با رعایت نکات زیر دیگر دغدغه و استرس چی بپوشم رو از خودتان دور کنید :

 • از البسه محجوب استفاده کنید. حتی اگر فردی هستید که اعتقادی به حجاب ندارید ، لباسی را انتخاب کنید که اندام نما نباشد و عفت شما را زیر سوال نبرد.
 • بهترین لباس برای مراسم خواستگاری پیراهن ، کت دامن ، کت شلوار بلند و یا شومیز و سرافون است.
 • اگر فردی چادری هستید در زیر چادر رنگی مجلسی خود می توانید لباس های ذکر شده را بپوشید.
 • از جوراب شلواری نازک و بدن نما استفاده نکنید.
 • سعی نکنید متفاوت از اعتقاد خود پوشش داشته باشید. اگر فردی چادری هستید در مراسم خواستگاری نیز چادر به سر کنید.
 • از پوششیدن لباس های مشکی و تیره خود داری کنید ، شاید ناخودآگاه ذهنیت جواب منفی به طرف مقابلتان با این رنگ ها انتقال دهید.
 • در این مراسم از لباس های رسمی استفاده کنید و از پوشیدن البسه غیر رسمی و اسپورت مانند جین خودداری کنید.

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

پیراهن مناسب خواستگاری

اگر فردی چادری نیستید و نمی خواهید از چادر خواستگاری استفاده کنید ، بهتر است از پیراهن بلند یا کت و دامن محجوب همراه با روسری استفاده کنید. زیرا روسری نسبت به شال رسمی تر و برای این گونه مراسم مناسب تر است.

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

 

استفاده از رنگ های تیره و جیغ بدترین انتخاب برای رنگ لباس شما در شب خواستگاری می باشد. رنگ لباس خود را متناسب با هارمونی روز و پوست خود انتخاب کنید.

بهترین رنگ لباس خواستگاری ، رنگ های ملایم و روشن مثل گلبه ای ، شیری ، یاسی می باشد.

اگر شما فرد محجبه چادری هستید ، قطعا بهترین گزینه پوششی برای شما استفاده از چادر خواستگاری ست. امروزه چادرهای رنگی و سفید در طرح های متنوعی در بازار عرضه می گرددند.

در مراسم خواستگاری می توانید با پوشیدن روسری شیک و مجلسی همراه با تونیک شلوار و چادری رنگی زیبا ، علاوه بر آن که نشان می دهید به پوشش و حفظ حجاب خود اهمیت می دهید ، فردی آراسته هستید.

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

پوشیدن چادر در مراسم خواستگاری

کسی که برای روز خواستگاری چادر می پوشد ، بدون نیاز به گفتن هیچ مطلبی به خانواده داماد نشان می دهد ، برترین و بهترین گزینه پوششی یعنی چادر را برای خود برگزیده است.

در واقع اگر طرف مقابل تمایلی به آن نداشته باشد که همسرش چادری باشد ، در این مراسم متوجه می شود که این بانو در آینده ممکن است متمایز از پوشش ای که وی برای همسرش دوست می دارد ، در جامعه حضور پیدا کند و بلعکس.

اگر فردی در مراسم خواستگاری بی حجاب ظاهر شود ، در نگاه اول باید متوجه شد که نگرش و دیدگاه اعتقادی این فرد در مورد پوشش چگونه است و اگر حتی این ازدواج شکل گرفت و شما مخالف با این نوع پوشش بودید ، موجبات بحث در آینده زندگی تان را برای شما ایجاد خواهد نمود.

در بازار تنوع گوناگونی از چادر مناسب برای خواستگاری ، وجود دارد. بسته به آن که شما چه سلیقه ای دارید ، می توانید چادر خود را انتخاب نمایید.

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

نکات مهم در انتخاب چادر خواستگاری

 • از پوشیدن چادرهای سنگین بشدت پرهیز کنید. چادر انتخابی شما بهتر است جنس نرم و لطیفی داشته باشد.
 • از چادرهای رنگی استفاده کنید. به هیچ عنوان از چادر مشکی یا تیره استفاده نکنید.
 • از چادرهایی استفاده کنید که ریزش خوبی بر روی سر دارند.
 • بهتر است از چادرهای سُر در صورتی که فکر می کنید از سرتان لیز خواهند خورد استفاده نکنید.
 • رنگ چادر انتخابی شما متناسب با رنگ پوستتان باشد.
 • در صورتی که فردی تپل اندام هستید ، از استفادخه از چادر خواستگاری با طرح شلوغ خودداری نمایید. چادرهای ساده برای شما گزینه مناسب تری می باشند.
 • اگر برعکس فردی لاغر اندام هستید از چادرهایی با طرح های گلدوزی شده بهره ببرید.
 • اندازه چادر متناسب با قد شما باشد. چادر خواستگاری اگر بر روی سر بلند تر و یا کوتاه تر باشد ، نما و جلوه بدی را به ببیننده خواهد داد.

لباس مناسب خواستگاری مذهبی

مدل چادر خواستگاری

اگر به دنبال چادری رنگی شیک و مجلسی هستید ، چادرهای ساتن می توانند انتخابی خوب برای شما باشند. به عنوان مثال چادر رنگی ساتن اندونزی ، بر روی سر به زیبایی ظاهر می شود و در عین حال بسیار نرم و لیف است.

از گزینه های مناسب دیگر برای جنس چادر خواستگاری ، جنس استات اندونزی می باشد. این پارچه بسیار لطیف و دارای گل های جذاب مخملی ست و گزینه بسیار مناسب برای شب خواستگاری هستند ، زیرا اصلا از روی سر ، سُر نمی خورند.

جنس کریستال مخمل نیز گزینه مناسب دیگر برای انتخاب چادر خواستگاری ست ، این جنس نیز ریزش بسیار خوبی بر روی سر دارد و بسیار نرم و لطیف هست.

استفاده از شال های سر یا روسری های ساتن ممکن است باعث شود حجاب شما به خوبی حفظ نشود و القا کننده آن باشد که شما به حجاب تان زیاد اهمیتی نمی دهید ، برعکس آن چیزی که هستید.

پس در انتخاب جنس ، مدل روسری چه با چادر خواستگاری چه غیر آن ، دقت کافی را داشته باشید. با توجه به رنگ پوست خود رنگ روسری خود را انتخاب نمایید.

اگر فردی محجبه و چادری هستید ست روسری و ساق در زیر چادرتان بسیار شیک و زیباست. سعی کنید به دنبال رنگ های تیره نروید و بیشتر از رنگ های شاد استفاده کنید.

بهترین مدل انتخابی برای روسری در زیر چادر خواستگاری ، مدل لبنانی ست. این مدل علاوه بر این که ایست خوبی دارد و تکان نمی خورد ، جلوه زیبایی نیز به شما می دهد.

برای آن که بتوانید روسری فیکس و مرتبی داشته باشید ، استفاده از طلق روسری را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.