ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در این مطلب می خواهیم در مورد مراقبت از کوله پشتی و کیف لپ تاپ در مسافرت مطالبی را برای شما عنوان کنیم. اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

اصول محافظت و نگهداری از کوله پشتی و چمدان

در این مطلب می خواهیم در مورد مراقبت از کوله پشتی و کیف لپ تاپ در مسافرت مطالبی را برای شما عنوان کنیم. اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید با نم نمک همراه باشید.نکات مهم محافظت و نگهداری از کوله پشتی و چمدان + عکسنکات مهم محافظت و نگهداری از کوله پشتی و چمدان + عکس

شما اگر دارای مواد نفتی هستید بهتر است آن را درون کوله قرار ندهید چرا که ممکن است باعث نشتی شود و کوله را خراب کند. پس بهتر است مواد نفتی و آتش زا را درون کوله قرار ندهید.

نگهداری از کوله پشتی

نگهداری از کوله پشتی

همچنین شما نباید ظروف شیشه ای را درون کوله قرار دهید. به دلیل اینکه ممکن است در معرض شکستگی قرار بگیرد و باعث آسیب به کوله شود.

زمانی که برای استراحت جایی توقف می کنید بهتر است کوله را در یک جای مناسب قرار دهید تا کوله در معرض غلتیدن قرار نگیرد.

کوله پشتی کوهنوردی به دلیل قرار گیری طولانی مدت در پشت شما باعث تعریق بدن شما می شود. همین امر باعث می شود تا کوله خیس و مرطوب شود. کوله را در هنگام استراحت به سمت نور آفتاب قرار دهید.

اگر می خواهید کوله را بکشید بهتر است طناب را از بندهای حلقه حمایت و کتف عبور دهید و تنها به بند تکیه نکنید.

بهتر است هنگام شستن کوله خود آن را با آب و صابون بشویید و از شستن کوله پشتی با موادی مانند تاید خودکاری کنید. چرا که باعث خراب شدن کوله می شود.

کوله پشتی را به صورت دستی تمیز کنید و آن را درون ماشین لباسشویی قرار ندهید. پس بعد از خرید کوله پشتی به موارد بالا دقت کنید.

9 نکته مهم برای مراقبت از چمدان و ساک مسافرتی

اگر از جمله افرادی هستید که در طول سال زیاد مسافرت می کنید باید این نکته را توجه داشته باشید که بتوانید از کوله پشتی و چمدان خود به شکل ویژه ای مراقبت کنید. چمدان برای راحتی کار و حمل و نقل لوازم مورد نیاز شما درست شده است. انواع مختلفی از چمدان و ساک از جنس های مختلفی برای استفاده تولید شده است. هر شخصی بنا به تشخیص خود چمدان و ساک مورد علاقه خود را خریداری می کند.

نگهداری از کوله پشتی و چمدان

اصول محافظت و نگهداری از کوله پشتی و چمدان

شما می بایست پس از خرید چمدان مسافرتی بتوانید از آن به راحتی مراقبت کنید. اگر بتوانید به درستی از محصول خریداری شد مراقبت کنید می توانید آن را برای مدت های زیادی داشته باشید. مراقبت از کوله پشتی و چمدان کار آسانی نیست. جنس های چمدان متفاوت می باشد و نحوه نگهداری از آنها نیز متفاوت است. در این نوشته به صورت دقیق می خواهیم نحوه نگهداری از چمدان های مختلف را برای شما توضیح دهیم.

چرم :

اگر قصد دارید چمدانی از جنس چرم خریداری کنید بهتر است کیفیت بالای آن را خریداری کنید. چرا که چرم با کیفیت باعث می شود تا در مقابل رطوبت مقاوم باشد. چرم های با کیفیت با کوچکترین سایش و ضربه آسیب نمی بیند. شما می بایست برای چرم با کیفیت هزینه کنید. برای پاک کردن چمدان های چرم بهتر است از چمدان از مواد شوینده استفاده نکنید. چرا که بسیار مضر می باشد و بر روی چمدان تاثیر بدی می گذارد

نایلون بالستیک :

اگر قصد خرید چمدان نایلون بالستیک دارید شما می بایست این نوع چمدان ها را از خاک ، آب ، رطوبت دور نگه دارید و در شست و شوی این نوع چمدان دقت کنید. شما می بایست برای تمیز کردن این نوع چمدان از صابون و مواد شیمیایی دوری کنید تا به چمدان آسیب نرسد.

پلی استر :

خیلی از چمدان های امروزی از جنس پلی استر تولید شده است. جنس پلی استر سفت و سخت می باشد و برخی دارای انعطاف بیشتری می باشد. روی این نوع از چمدان به راحتی خراش نمی افتد. شما برای تمیز کردن این نوع چمدان ها بهتر است با یک پارچه تمیز چمدان را تمیز کنید. شما می توانید برای این نوع از چمدان ها از داخل و بیرون آن برای تمیز کردن استفاده کنید.

در انتخاب برس تمیز کننده چمدان دقت کنید :

شما می توانید برای تمیز کردن چمدان های نایلون و پلی استر از برس های ویژه این نوع چمدان استفاده کنید تا خش و خراشی بر روی چمدان ایجاد نشود.

به هیچ وجه چمدان را خیس نکنید :

در تمیز کردن چمدان بهتر است داخل چمدان را خیس نکنید چرا که باعث آسیب رسیدن به چمدان می شود.

امکانات ساک و چمدان مسافرتی :

در اینجا منظور ما از امکانات زیپ ، دستگیره و قفل می باشد که در هر چمدان به صورت متفاوت می باشد. شما می توانید از روغن های خاصی برای تمیز کردن این بخش ها استفاده کنید.

نگهداری از چمدان

نگهداری از چمدان

تمیز کردن زیپ ها :

همچنین شما علاوه بر موارد گفته شده می توانید برای تمیز کردن بخش های مختلف زیپ چمدان از پلیش های مخصوص استفاده کنید تا زیبایی زیپ حفظ شود و به آن آسیب نرسد.

قبل از استفاده از شوینده ها ، نحوه استفاده آن را بخوانید :

شما برای استفاده از شوینده ها برای تمیز کردن انواع ساک و چمدان ابتدا توضیحات آن را بخوانید. میزان استفاده از شوینده ها درج شده است. اگر به مقدار مناسب استفاده نشود تاثیر چندانی نخواهد داشت.

از صابون های استاندارد و ملایم استفاده کنید :

صابون هایی وجود دارد که دارای مقادیر زیادی از مواد شیمیایی و خطرناک هستند. این صابون ها باعث نابودی چمدان می شود. بهتر است از صابون های مناسب برای شست و شوی چمدان استفاده کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن