جلسه اول خواستگاری چی بپوشم و لباس مناسب جلسه اول خواستگاری و جلسه اول خواستگاری چی بپوشم زنانه و پیج لباس خواستگاری و برای خواستگاری چی بپوشم و رفتار خانم ها در جلسه اول خواستگاری و لباس مناسب خواستگاری دخترانه و لباس خواستگاری شیک و مزون لباس خواستگاری ایرانی در نم نمک.

جلسه اول خواستگاری چی بپوشم؟

نکته ای که قبل از هر چیز باید به یاد داشته باشید این است که انتخاب نوع پوشش شما در شب خواستگاری در درجه اول به فرهنگ خانوادگی شما و در درجه دوم به میزان شناخت خانواده طرف مقابل نسبت به شما بستگی دارد. اگر خواستگارتان را از قبل می شناسید یا اینکه با او نسبت فامیلی دارید احتمالا کارتان برای انتخاب لباس راحت تر از زمانی است که می خواهید خواستگارتان را برای بار اول ملاقات کنید. اگر در خانواده شما رسم بر این است که در جلسه خواستگاری با چادر حاضر شوید شاید بهتر باشد که شما هم این پوشش را انتخاب کنید.جلسه اول خواستگاری چی بپوشم؟[مخصوص خانم ها]جلسه اول خواستگاری چی بپوشم؟[مخصوص خانم ها]

اما اگر پوشیدن چادر و پیراهن فرق چندانی برای شما و خانواده تان نمی کند به نظر پوشیدن یک تونیک ، بلوز و شلوار رسمی ، یا پیراهن گزینه خوبی برای این شب باشد. نظر ما این است که حتما در شب خواستگاری چهره واقعی خودتان را نشان دهید و سعی در مخفی کردن آن نداشته باشید. ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که در انتخاب لباس خواستگاری فرهنگ خانوادگی خواستگارتان را نیز مد نظر داشته باشید. برای مثال اگر خانواده طرف مقابل شما سنتی و کمی مذهبی هستند بهتر است کمی در انتخاب لباستان دقت کنید و با لباس های تنگ و رنگ های تند جلوی آن ها ظاهر نشوید.

نکته : اگر مجبور شدید که به خواست خانواده چادر سر کنید هیچ ایرادی ندارد. هنگام گفت وگو با خواستگارتان حتما حتما به او بگوئید به خواست خانواده آن را انتخاب کرده اید و بعد از ازدواج هم تمایلی به داشتن آن ندارید.

جلسه اول خواستگاری چی بپوشم دخترانه

چه نوع چادر یا پیراهنی را انتخاب کنید؟

زمانی که تصمیم گرفتید شب خواستگاری چادر سر کنید یا پیراهن بپوشید ، بعد از آن باید به دنبال انتخاب ساده ترین شکل ممکن لباستان باشید. سعی کنید از انتخاب چادر یا پیراهن پر زرق و برق اجتناب کنید. پوشیدن این لباس ها به هیچ عنوان ایرادی ندارد ولی برای شب خواستگاری مناسب نیست. سادگی هیچ وقت از مد نمی افتد. خانواده خواستگار شما هم حتی اگر عاشق لباس های پر زرق و برق باشند ولی باز شیفته سادگی شما خواهند شد. اما اگر به این مدل لباس های پر نگین و اکلیل علاقه نداشته باشند شما ریسک بزرگی کردید. پس پیراهن یا چادری را انتخاب کنید که کمترین طرح و نقش و نگار را داشته باشند.

چه رنگی را باید انتخاب کنید؟

یکی از مهم ترین نکات هنگام انتخاب لباس شب خواستگاری رنگ آن است. شاید شما از روی عادت همیشه لباس های قرمز رنگ یا تیره می پوشید چون فکر می کنید به چهره شما بیشتر می آید ، اما شب خواستگاری شما ترجیحا نباید از دو طیف رنگی تند و تیره استفاده کنید. لباس های قرمز ، زرد ، نارنجی ، سرمه ای و مشکی انتخاب های خوبی برای این شب نیستند. سعی کنید از رنگ هایی مثل رنگ سفید ، صورتی کمرنگ ، آبی ، سبز ملایم ، بنفش ، کرمی و طوسی استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهند که رنگ ها در برقراری ارتباط با دیگران نقش مهمی دارند. رنگ آبی می تواند راه ارتباط را بین شما و خواستگارتان باز کند. رنگ بنفش می تواند آرامش بخش باشد و رنگ صورتی مهر و محبت بیشتری را به ارتباطتان تزریق می کند.

چه ارتباطی بین نوع لباس و اندام شما وجود دارد؟

درست که ما قبل تر درباره اهمیت صداقت در ظاهر صحبت کردیم و گفتیم نباید آنچه را که نیستید به دیگران نشان دهید اما یادتان باشد که امروزه ظاهر در روابط اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است و شما باید حواستان به این موضوع هم باشد که لباسی را انتخاب کنید اندام شما را خیلی لاغر یا خیلی چاق نشان دهد. به هرحال شب اول خواستگاری است و اگر قرار باشد شما را بپسندند در همان جلسه اول این اتفاق می افتد.

نکته : در برخی از فرهنگ ها رسم بر این است که در جلسه اول خواستگاری معمولا مادر ، خواهر یا خاله پسر برای دیدن دخترخانم می روند و بعد اگر دختر را پسندیدند برای جلسه بعد همراه پسرشان می آیند. در این موارد شما در انتخاب لباس کمی دستتان بازتر است چون می توانید بدون حجاب حاضر شوید و حتی لباسی بپوشید که کمی تنگ و بدن نما باشد اما حواستان باشد که زیاد افراط نکنید. همچنین در این جلسه به آرایش موهایتان نیز بسیار توجه کنید چون در معرض توجه مادر آقاپسر است.

چه لباس هایی را نباید بپوشید؟

جلسه خواستگاری یک جلسه اداری یا یک دورهمی دوستانه نیست. پس به هیچ عنوان در جلسه خواستگاری از مانتو ، مقنعه و جوراب تیره استفاده نکنید. لباس های تنگ و کوتاه و پرزرق و برق و اکلیلی هم مناسب چنین جلسه ای نیستند. دقت کنید که غیر از مواردی که قبلا گفته شد ، انتخاب کفش روفرشی یا صندل هم از اهمیت زیادی برخوردار است. هیچ وقت بدون صندل یا با جوراب در شب خواستگاری ظاهر نشوید چون اصلا گزینه خوبی نیست. اگر صندل می پوشید بدون جوراب یا حداقل با جوراب شیشه ای رنگ پا این کار را بکنید. داشتن یک لاک کم رنگ هم هیچ ممنوعیتی ندارد. اما اگر به هر دلیلی می خواهید باحجاب ظاهر شوید یک چادر سفید ساده می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

آیا باید از زیورآلات استفاده کنید؟

بعضی از دخترخانم ها فکر می کنند که باید از همان اول گربه را دم حجله بکشند و به خانواده همسر آینده نشان بدهند که خیلی اهل زیورآلات هستند. این کار را نه فقط خودشان بلکه مادرشان هم انجام می دهد. اما متاسفانه این کار اشتباه است. برای جلسه خواستگاری هیچ احتیاجی نیست که هرچه در جا جواهری خود دارید بیرون بیاورید؛ 3 مدل دستبند ، 2مدل انگشتر ، پابند و … . اگر دوست دارید از زیورآلات استفاده کنید یک گردنبند ظریف ، گوشواره های میخی کوچک ، و یک دستبند یا ساعت کفایت می کند.

جلسه اول خواستگاری چی بپوشم دخترانه

چقدر مجاز به آرایش کردن هستید؟

در مورد آرایش کردن برای شب خواستگاری هم بعضی از دخترها بسیار سختگیری می کنند به حدی که از چند روز قبل وقت آرایشگاه می گیرند. آرایش کردن در حدی که چهره واقعی شما را بیش از اندازه تغییر ندهد هیچ ایرادی ندارد اتفاقا خیلی هم خوب هست چون به آقاپسر و خانواده اش نشان می دهد که شما دختر امروزی هستید و به ظاهر خودتان اهمیت می دهید. سعی کنید هنگام آرایش از رژ لب های قرمز و پررنگ استفاده نکنید. اگر شرایط خانوادگی شما هم به گونه ای هست که خانواده اجازه می دهند کمی موهای زائد صورت و ابروهایتان را اصلاح کنید هم هیچ ایرادی ندارد.

استفاده از زبان بدن به عنوان راهی دیگر برای جلب نظر خواستگار

ما در قسمت های قبل درباره اهمیت پوشش و ظاهر در شب خواستگاری صحبت کردیم اما شاید شما به هر دلیلی نتوانید برای چنین شبی لباسی را انتخاب کنید که خیلی باب میلتان باشد یا شاید ازلحاظ مالی توان خرید لباس های آن چنانی را ندارید ولی دوست دارید که نظر خواستگاران خود را جلب کنید. یکی از مواردی که در شب خواستگاری باید به آن توجه داشته باشید ، استفاده صحیح از زبان بدن برای جلب نظر خواستگار و خانواده اش است. زبان بدن یعنی تمام حرکات و رفتارهای غیرکلامی که به وسیله حواس پنج گانه اطلاعاتی را به مخاطب شما می دهد. راهکارهایی که در ادامه مطرح می شوند را حتما در جلسه اول مد نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید :

از خواستگار و خانواده اش استقبال گرم و محترمانه

سعی کنید هنگامی که خواستگارتان را ملاقات کردید با او و خانواده اش محترمانه سلام و احوال پرسی کنید. به مادر یا خواهرانش دست بدهید و لبخند ملیحی روی لب داشته باشید. یادتان باشد که همیشه برخورد اول در خاطر آن ها می ماند. خیلی صمیمی نشوید طوری که انگار سال ها است آن ها را می شناسید. اگر خواستگار شما یکی از اقوامتان است کمی خنده و شوخی ایرادی ندارد اما اگر برای اولین بار است که آن ها را ملاقات می کنید باید حد اعتدال را حفظ کنید.

آرامش خود را حفظ کنید

قطعا کمی استرس در جلسه خواستگاری طبیعی است اما سعی کنید قبل از آمدن مهمان ها کمی با خود خلوت کنید و کارهایی که آرامتان می کند را انجام دهید. طوری برخورد نکنید که آن ها متوجه استرس شما بشوند. زمانی که خواستید بنشینید سعی کنید صاف بنشینید ، قوز نکنید و روی مبل لم ندهید. اگر فکر می کنید استرس شما به قدری است که نمی توانید چای بیاورید از مادرتان بخواهید که این کار را به جای شما انجام دهد.

تماس چشمی برقرار کنید

نه به خواستگارتان و خانواده اش زل بزنید و نه اینکه مدام سرتان را پایین بیندازید. در حد اعتدال هر از چندگاهی به آن ها نگاه کنید و لبخند ملیحی بزنید. بسیار مهم است که لبخند شما تصنعی یا از روی زور نباشد. هنگام لبخند زدن حواستان به بهداشت دندان هایتان باشد.

جلسه اول خواستگاری چی بپوشم دخترانه

هنگام گفت وگو فاصله خود را با خواستگارتان حفظ کنید

اگر از قبل خواستگارتان را می شناسید که هیچ ، ولی اگر بار اولتان است که او را ملاقات می کنید حتما هنگام گفت وگوی دو نفره صندلی ها را به گونه ای تنظیم کنید که زیاد به هم نزدیک نباشید این کار در جلسات اول باعث معذب شدن شما و خواستگارتان می شود.

با حرکات سر به خواستگارتان بازخورد نشان دهید

هنگامی که خواستگار شما با اشتیاق در حال صحبت کردن از علائق و خواسته هایش است. سعی کنید با حرکات سر حرف او را تائید کنید حتی اگر با نظراتش مخالف هستید. زیاد به او زل نزنید که او معذب شود و رشته کلام از دستش خارج شود. گهگاه لبخندی ملیح بزنید و سعی کنید نگاه خود را بین چشم ها و شانه هایش رد و بدل کنید. یعنی گاهی به چشم هایش و گاهی به شانه هایش نگاه کنید. حواستان باشد که وقتی او با شما صحبت می کند به در و دیوار خیره نشوید. اگر احساس کردید نگاه های خیره او شما را اذیت می کند با نگاه کردن به شانه هایش به او بفهمانید که از این کار او اذیت می شوید.

از حرکات دست استفاده کنید

سعی کنید زمانی که در حال صحبت کردن هستید از حرکات دست برای بیان منظور خود استفاده کنید. حواستان باشد که در این کار افراط نکنید چون ممکن است حواس طرف مقابل را پرت کنید و او چیزی از صحبت های شما متوجه نشود.

جلسه اول خواستگاری چی بپوشم دخترانه

هنگام انتخاب مناسب برای جلسه خواستگاری چند نکته را در نظر داشته باشید :

چادر و پیراهن هر دو انتخاب های خوبی برای این جلسه هستند اما اگر قرار است به اجبار خانواده چادر سر کنید حتما این موضوع را با خواستگارتان در میان بگذارید و بگویید که شما به خواست خانواده چادر سرکرده اید. سعی کنید از چادرهای پرنقش و نگار و لباس های پر زرق و برق استفاده نکنید. رنگ های شاد و ملایم گزینه ای خوبی برای شب خواستگاری هستند نه لباس های مشکی و تیره. لباسی را انتخاب کنید که شما را بیش از حد چاق یا لاغر نشان ندهد. از پوشیدن لباس های رسمی مثل مانتو مقنعه و جوراب ، و لباس های تنگ و کوتاه جدا خودداری کنید. سعی کنید صندل بپوشید و یا از کفش رو فرشی استفاده کنید. چند تکه طلا یا نقره مثل یک گردنبند ظریف یا دستبند می تواند به زیبایی شما بیفزاید. استفاده از لوازم آرایشی هم هیچ ممنوعیتی ندارد اما به شرطی که در استفاده از آن زیاده روی نشود. غیر از پوشش خود حتما حواستان به زبان بدنتان نیز باشد چراکه نقش مهمی در جلب نظر خواستگارانتان می تواند داشته باشد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.